BJBikers Forum: Biber sprej (suzavac) - Prokleti silovatelji! - BJBikers Forum

Jump to content

Sign In »
Novi Član? Registruj Se! Pomoć
  • 5 strana +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Poslednja »
  • Ova tema je zaključana

Biber sprej (suzavac) - Prokleti silovatelji! Oceni temu: -----

#21 User is offline   OLJA 

• Drug član
  • PipPipPip
  • Grupa: Members
  • Broj Postova: 1293
  • Učlanio se: 10-May 07
  • LokacijaNovi Sad

Napisao 18 August 2010 - 09:16 AM

ja baš mislim da odem ove subote na bubanj potok tako da bi uzeo sprej za devojku..ona je ionako bezobrazna i više se plašim da je neko ne nalupa jednom nego da je siluje  ;D

uglavnom, što se tiče legalnosti, to ne brinem. ko će da pretresa moju devojku iz čista mira...
ne znam ni koja je cena spreja...ako ste stvarno zainteresovani, mogao bih da uzmem više komada pa da vam raspodelim..ja sam iz bg-a tako da bi bilo lakše raspodeliti sprejeve na istom mestu..tipa balansero ili neko tako moto mesto..nisam baš stručan u tome  ;D  

Bilo kakav sprej bi verovatno pomogao kada se ušprica u lice bolesniku ako ne suzavac, a onda može Nivea, Dove, Fa...
Koliko god da ima nas bezobraznih i jezičavih (tu i sebe ubrajam jer sam mnogo drčna, a sa stokom pogotovo), naravno da u takvim situacijama to može samo da odmogne..dakle SPREJ bilo kakav...
Mada bih najradije sa takvima JAKO volela da se potučem, i ozbiljno razmišljam da odem na neki kurs samoodbrane zbog sebe, i zato što baš hoću da idem slobodno gde želim u bilo koje doba dana i noći bez bojazni od kojekakvih budala...a da ne moram da se obučem kao Rambo...da ne bi ne daj Bože izazvala nekoga...

0

#22 User is offline   drumskalisica 

• Ne silazi
  • PipPipPipPip
  • Broj Postova: 6609
  • Učlanio se: 10-June 08
  • LokacijaNovi Sad, Srbija
  • Motor:Suzuki GS 400, MZ ETZ 150, Piaggio Zip, Tomos Targa, Jawa 90 Roadster , Honda XL 250 R

Napisao 18 August 2010 - 09:31 AM

Biber sprej ( za odbranu od pasa ) bi trebalo da ima da se kupi u radnjama za kucne ljubimce .
0

#23 User is offline   OLJA 

• Drug član
  • PipPipPip
  • Broj Postova: 1293
  • Učlanio se: 10-May 07
  • LokacijaNovi Sad

Napisao 18 August 2010 - 09:35 AM

sprej i oštra štikla za udarac u glavu:)

Još uvek mi je u glavi priča o jednoj curi koja je negde u Crnoj Gori dobro istukla napasnika...

Ali ženska je obučena tako dobro, da ga je smrvila sa par poteza (u miniću i štiklama:)
E to je žena :o
0

#24 User is offline   Zoltan 

• Drug član
  • PipPipPip
  • Broj Postova: 1648
  • Učlanio se: 26-December 08
  • LokacijaNovi Beograd- blok 63, Herceg Novi-Djenovici
  • Motor:Honda CBR 900 RR

Napisao 18 August 2010 - 09:39 AM

Biber sprej mozete kupiti u Pet centru na Novom Beogradu (bul. M. Milankovica) na zgradi je ogroman balon-pas. Cim udjete na rafu levo od kase ;D
0

#25 User is offline   shoe 

• Zainteresovan
  • PipPip
  • View gallery
  • Broj Postova: 720
  • Učlanio se: 01-February 09
  • LokacijaBeograd
  • Motor:KTM SMR 690

Napisao 18 August 2010 - 10:05 AM

najlakshe da potrazi po tribinama i medju navijachima! tamo sam ja nasho za moju... ako nenadjesh cimaj na MSN da vidim ima li jos... oko 1000 din je bilo omanje pakovanje...
0

#26 User is offline   Hyperion 

• U prolazu
  • Broj Postova: 61
  • Učlanio se: 21-August 09
  • LokacijaZemun polje
  • Motor:GSX-R 750 W

Napisao 18 August 2010 - 10:13 AM

Da prvo zazgraničimo šta je dozvoljeno zakonom a šta ne:

Clan 2.
Oružjem, u smislu ovog zakona, smatra se svaka naprava koja je izradena, prilagodena ili namenjena za izbacivanje projektila, gasa, tecnosti ili druge supstance putem potiska barutnih gasova, vazdušnog pritiska, gasa pod pritiskom ili drugog potisnog sredstva, kao i drugi predmeti cija je osnovna namena vršenje napada.

Oružje, po vrstama, može biti:
1) vatreno oružje, koje izbacuje projektil potiskom barutnih ili drugih gasova nastalih kao proizvod sagorevanja pogonske materije;
2) vazdušno oružje, koje potiskom vazduha ili sabijenog gasa izbacuje projektil (dijabolu, kuglu i dr.);
3) gasno oružje, koje izbacuje ili ispušta gas ili druge supstance štetne za zdravlje;
4) rasprskavajuce oružje, koje se rasprskava pod dejstvom eksplozivnih ili zapaljivih materija;
5) posebno oružje, koje pod pritiskom eksplozivne ili gasne materije izbacuje anesteticko sredstvo ili sredstvo koje proizvodi zvucni ili svetlosni signal;
6) oružje sa tetivom, koje potiskom tetive ili druge elasticne materije izbacuje strelu ili drugi projektil;
7) hladno oružje, bokser, bodež, kama, sablja, bajonet i drugi predmeti kojima je osnovna namena napad.

Eto, upravo smo pročitali pod tačkama 3,5 i 7 da sav arsenal koji može da se nabavi po raznoraznim buvljacima nije dozvoljen Zakonom. To što se takve stvari ipak prodaju predmet je neke druge rasprave...
Ovaj izvod iz Zakona o oružju i municiji  neka služi kao podsetnik da se zaposedovanje i upotrebu takvog aresanala može krivično odgovarati bez obzira što je upotrebljen u odbrambene svrhe, u ovoj temi protiv silovatelja.

Da bi se koristio biber-sprej i elektro-šoker mora da se prođe obuka. Vrlo lako se može desiti da se ta sredstva okrenu protiv žene koja ih upotrebljava. A da bi ih uopšte i upotrebila prvo mora da ih izvadi iz tašne, što nije uvek moguće.

Dobar način da se žena odbrani od manijaka jeste da ostane prisebna u stresnoj situaciji kakvo je silovanje. Nije lako, priznajem, ali samo prisebna žena može da proceni svoj trenutni položaj i dejstvuje prema situaciji. A dejstvo može da bude: prsti u oči, udarac glavom u nos, udarac kolenom ili stopalom u 00, grebanje po licu, ujed za lice ili vrat. Ovo sve, po mogućstvu, treba da prati vriska "manijak-manijak". Ukoliko uspe da se otrge manijaku poželjano je baražno ga udarati torbom u glavu.
Najbolji način odbrane od manijaka je da žene pohađaju kurseve samoodbrane ili neku borilačku veštinu. Dok sam trenirao jednu borilačku veštinu, dve devojke iz kluba su uspele da se odbrane od manijaka pritom im nanevši izvesne telesne povrede.
0

#27 User is offline   Violeta-dzoksova 

• Svrati ponekad
  • Pip
  • Broj Postova: 401
  • Učlanio se: 14-August 10
  • LokacijaBeograd/Temerin

Napisao 18 August 2010 - 10:42 AM

Najbolji način odbrane od manijaka je da žene pohađaju kurseve samoodbrane ili neku borilačku veštinu. Dok sam trenirao jednu borilačku veštinu, dve devojke iz kluba su uspele da se odbrane od manijaka pritom im nanevši izvesne telesne povrede.

Evo meni posla?Koliko placate da ih poducim :) :)

Mislim da bi svaka devojka trebala da prodje neki kurs samoodbrane ili bar da nauci par pokreta.
Da u takvoj situaciji bude pribrana i da u takvoj sitaciji zaboravi da je zensko nego pesnica u nos,grlo,pleksus,noga u medjunozje a bogami boli i udarac u bubrege ;)
Mada i ako je kazna za suzavac 10000,onda to nije ni mnogo naspram onog sto devojci moze da se desi.
0

#28 User is offline   Popsy 

• Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore
  • PipPipPipPip
  • View gallery
  • Broj Postova: 7433
  • Učlanio se: 08-December 08
  • LokacijaJužna Čukarica / Beograd
  • Motor:HTZ 750

Napisao 18 August 2010 - 11:06 AM

Ovo sve, po mogućstvu, treba da prati vriska "manijak-manijak".

Dokazano je da je bolje vikati "požar - požar" jel će znatno veći broj ljudi znatno brže dođi u pomoć  ;)

sve je to legalistički tačno ali ja sam i dalje pobornik "bolje imati pa da mi ne zatreba nego obrnuto...."  i sama policija će drugačije reagovati kad nađe suzavac kod devojke u torbi i ako nađe kod nekog bilmeza... velika je verovatnoća da je u prvom slučaju to prevashodno za zaštitu a u drugom najverovatnije za napad...
0

#29 User is offline   u2020bullet 

• Drug član
  • PipPipPip
  • Broj Postova: 1052
  • Učlanio se: 22-March 09
  • LokacijaNovi Sad
  • Motor:otisao...

Napisao 18 August 2010 - 12:01 PM

stvarno nam je retardiran zakon, ja bi prvi strpao u zatvor onog ko je smislio da je sprej nelegalan...to su gluposti, sprej je sasvim normalno sredstvo samoodbrane. i moju devojku non stop prati jedan lik i da nesto pokusa ona se nebi mogla odbraniti ako ja nisam tamo i onda se stvarno zapitam u kakvoj drzavi zivim gde je samoodbrana ilegalna...
0

#30 User is offline   japanx 

• Drug član
  • PipPipPip
  • Broj Postova: 1002
  • Učlanio se: 04-August 09
  • LokacijaBeograd

Napisao 18 August 2010 - 12:35 PM

http://www.mup.rs/cm...a-samoodbranu.h
0

#31 User is offline   doctore 

• Svrati ponekad
  • Pip
  • Broj Postova: 309
  • Učlanio se: 03-August 06
  • LokacijaBeograd
  • Motor:BMW F650GS

Napisao 18 August 2010 - 13:00 PM

@japanx

Simpaticno neregulisano ali mene konkretno zanima zasto mislis da je bolji od suzavca? Soker ipak moras nekome da prislonis na kozu (ili gresim) a uvek postoji mogucnost i da mu oslabe baterije... Sprej moze da se prsne sa neke distance ;D a za dugotrajniju paralizaciju moze i da se snadje pa da ga krvnicki "pomiluje" po 00 ;D
0

#32 User is offline   lencuga 

• Quid Quid latine dictum est altum viditur!
  • PipPipPip
  • Grupa: CS Admini
  • Broj Postova: 3971
  • Učlanio se: 07-August 08
  • Lokacijavrsac / bgd bezanija
  • Motor:K4 !000 veoma saren i veoma brz. TT600 za malo pa da sam ide :D

Napisao 18 August 2010 - 13:04 PM

postoje spravice malo vece od priveska za kljuceve, u sebi sadrze veoma jaku sirenu i blic kao kod foto aparata, vise-manje elektro sok bomba.
mozda je to bolje resenje ;)

@japanx

Simpaticno neregulisano ali mene konkretno zanima zasto mislis da je bolji od suzavca? Soker ipak moras nekome da prislonis na kozu (ili gresim) a uvek postoji mogucnost i da mu oslabe baterije... Sprej moze da se prsne sa neke distance ;D a za dugotrajniju paralizaciju moze i da se snadje pa da ga krvnicki "pomiluje" po 00 ;D

sprej i soker treba znati koristiti, u suprotnom samo iznerviras napadaca a to moze da donese jos veci problem.

#33 User is offline   Kanarinac 

• Drug član
  • PipPipPip
  • Broj Postova: 1149
  • Učlanio se: 20-March 07
  • LokacijaBG
  • Motor:Suzana GSXR 750 K8

Napisao 18 August 2010 - 13:22 PM

Jel postoji neko manje pakovanje laka za kosu? Velicine dezodoransa. Ja sve do sad sto sam video su ogromna. U sv sl to kad prsnes nekome u oci, oslepo je do daljnjeg :)
0

#34 User is offline   uff 

• Drug član
  • PipPipPip
  • Grupa: Banned
  • Broj Postova: 2663
  • Učlanio se: 26-June 07
  • LokacijaBeograd

Napisao 18 August 2010 - 15:27 PM

Prema njenim rečima, učinjeno zlo koje žrtva nanese napadaču ne sme da bude veće od zla koje joj je pretilo. Dakle, ne sme da se prekorači granica nužne odbrane, pa ako se branite od silovatelja, ne smete da ga ubijete, a na verbalni napad možete odgovoriti samo verbalno.

Logicno
Ali kako ona to moze da zna ako nije vidovita?
Da ga pita hoces li samo da me silujes ili ces i da me zadavis posle toga??
I on joj kaze ma samo cu da te silujem, pa se posle predomisli u vezi davljenja? :)
A ona treba da ceka da vidi sta je on nameravao ili da gleda u pasulj da bi to saznala??

i izabrao sam shoker..na struju..koga ima u nekoliko velicina i oblika..pa cak i kao mobilni..al sa dve opasne dzidze koje jezivo pucketaju..
Nisam probao kako radi.ali je cak mozda i bolje resenje od suzavca..treba ga nekako isprobati..ali ne bih da mucim zivotinje..

Vlajko druze to je sranje
ja sam probao
na sebi prvo
i nista
prislonio na butinu i ukljucio-trzala mi se malo noga i to je to
ne boli i mogu nekog i dalje neometano da povredjujem svim ostalim delovima tela dok mi je to ukljuceno.
zato se koristi na vratu
to nisam hteo da probam ali sam ubednjen da me ne bi onesvestilo iako na sokeru pise ne znam koliko hiljada vati a stavio sam nove baterije
jedino sto valja je ono sto koristi policija u americi-izgleda kao pistolj i ispaljuje elektrode na zici ali jbg gde to nabaviti?
i garantovano ce da ti oduzmu ako ti nadju! mozda ne dobijes prijavu ali to pandur nosi svojoj kuci jer dobro izgleda :)
Posted Image
0

#35 User is offline   Dzambo 

• Architect
  • PipPipPip
  • Broj Postova: 1168
  • Učlanio se: 19-November 08
  • LokacijaZemun
  • Motor:Alien K4

Napisao 18 August 2010 - 15:54 PM

Gledao sam na TVu oovom pistolju, potpuno, ali potpuno onesposobi coveka!  :o
Koriste ga panduri, kada se neko opire hapsenju.
Ja mislim da je sprej najbolje resenje. Nebitno koji, u ocima svi peku kao djavo.

EDIT

Ne mogu da nadjem u Luisu gde senalazi taj sprej? ???
0

#36 User is offline   gojko 

• Drug član
  • PipPipPip
  • Broj Postova: 1723
  • Učlanio se: 02-October 07
  • LokacijaObrenovac
  • Motor:kawasaki zzr 1400

Napisao 18 August 2010 - 16:03 PM

Ja sam devojci kupio pre 7-8 meseci paralizator - suzavac, mali, zeleni "NATO". Mislim da je bio 400-500 din
Naravno, kupio sam i sebi odmah dva komada (jedan u kolima, drugi u motoru)  ::) ;D
0

#37 User is offline   gavrolini 

• Drug član
  • PipPipPip
  • View gallery
  • Broj Postova: 4015
  • Učlanio se: 17-October 08
  • LokacijaShabac
  • Motor:KTM EXC300- KTM EXC250

Napisao 18 August 2010 - 16:17 PM

ja kad se smuvam sa devojkom...samo se prva dva-tri dana prosetam sa njom kroz grad cisto da vide cija je...posle uopste ne razmisljam da sme neko da je pipne :)
0

#38 User is offline   uff 

• Drug član
  • PipPipPip
  • Grupa: Banned
  • Broj Postova: 2663
  • Učlanio se: 26-June 07
  • LokacijaBeograd

Napisao 18 August 2010 - 17:37 PM

ja kad se smuvam sa devojkom...samo se prva dva-tri dana prosetam sa njom kroz grad cisto da vide cija je...posle uopste ne razmisljam da sme neko da je pipne :)

a hoces i sa mnom da se prosetas?
bez muvanja  ;D
0

#39 User is offline   bajone 

• Neka Ekstra Titula
  • PipPip
  • View gallery
  • Broj Postova: 986
  • Učlanio se: 06-December 09
  • LokacijaBG

Napisao 18 August 2010 - 17:39 PM

kad u tvom gradu živi isti broj ljudi ko u 2 bloka na novom beogradu  ;)
0

#40 User is offline   Alekre 

• Scooter per siempre!
  • PipPipPip
  • Grupa: BJB Novinari
  • Broj Postova: 2854
  • Učlanio se: 13-November 08
  • LokacijaSmederevo
  • Motor:Kawasaki ER-5

Napisao 18 August 2010 - 17:59 PM

Secam se kada je cale otisao u rat, ostavio mi TT i rekao: Sine, ako neko dira mamu ili hoce nesto da krade, ovu polugu spustis, a ovaj deo povuces ka sebi i to je to, posle samo pritiskas dugme ;D
Posted Image

No bez zezanja, ima dosta manjih pistolja i po meni su skroz ok.

• 5 strana +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Poslednja »

1 korisnik(a) čita ovu temu
0 members, 1 guests, 0 anonymous users