Jump to content

Moto Zajednica

NSU Pretis 175 - Sta,kako,zasto ???

Recommended Posts

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: NoviSad

Ljudi,treba da dobijem NSU Pretisa 175

 

Pa sam hteo da vas pitam sta vi mislite o takvom motoru?

 

Da li je pouzdan,jel za duza ili kraca putovanja,koliko je komplikovan za servis,jel lako naci delove?

 

Motor je inace '65. godite (valjda),i u uzasnom stanju,ali planiram da ga sredim...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Sabac

mlad si momak imas vremena :D

ja sam u tvojim godinama imao jednog 68g u orginalu

kupljen od policije sa11000km samo registrovao i vozio dve god

ekstra je bio nista nisam radio oko njega tako da nemam nikakva iskustva sa kvarovima

za voznju je bio super dobar

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skilled Rider, 1613 postova
  • Motocikl: Pijađo Ćao

Mnogi su ljudi sa foruma restavrirali i obnavljali oldtajmere i pojedine faze čak su fotodokumentirali.

 

Samo ga ti lepo uradi. Opet mu udahni život i dušu, to više "vredi" nego nov motor.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Pogledaj u temu oltajmeri tamo mozes da nadjes sve sto te zanim acak i ljude da ti pomognu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 493 postova
  • Lokacija: NL / Bgd
  • Motocikl: Honda Vision

Te serije Nsu-a 175 i 250ccm su toliko kvaltietno i robusno radjene da su mogle da izdrzavaju sve. Jedino ih je nemar vlasnika i tadasnje lose motorno ulje unistavalo. Jedina mana tog motora je podmazivanje lezaja velike pesnice klipnjace koji je riknjavao bas zbog loseg ulja. Sve drugo je izdrzavalo kilometre i kilometre. Nije nesto brz ali sasvim se lepo i opusteno vozi do stotke. O atraktivnost izgleda su vec rekli, ako je originalnog izgleda odmah privlaci paznju. 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: NoviSad

Mnogi su ljudi sa foruma restavrirali i obnavljali oldtajmere i pojedine faze čak su fotodokumentirali.

 

Samo ga ti lepo uradi. Opet mu udahni život i dušu, to više "vredi" nego nov motor.

 

E,to je moj problem ! Niko ne razume da meni vise vredi takav motor,vracen iz mrtvih,nego neki nov !

Ne znam kako cu finansiski,i kada oziveti tog NSUa,ali zelim to da uradim,da preporodim nesto sto ima dushu !

Ne volim besne,brze motore... Zelim da ovaj motor,kada prodjem,govori: "JA SAM JOS TU,CEKAM VAS" !!! :)))

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: NoviSad

Te serije Nsu-a 175 i 250ccm su toliko kvaltietno i robusno radjene da su mogle da izdrzavaju sve. Jedino ih je nemar vlasnika i tadasnje lose motorno ulje unistavalo. Jedina mana tog motora je podmazivanje lezaja velike pesnice klipnjace koji je riknjavao bas zbog loseg ulja. Sve drugo je izdrzavalo kilometre i kilometre. Nije nesto brz ali sasvim se lepo i opusteno vozi do stotke. O atraktivnost izgleda su vec rekli, ako je originalnog izgleda odmah privlaci paznju. 

 

Hvala na informaciji za ulje ! Cuo sam da je i problem 'jezicak' koji hvata kurbla,pa da ume da proklizne,ali nista sto malo "gurke" ne moze srediti ! :D

Elem,sto se tice brzine...hmm... jos ni nemam iskustva za nesto brze,a i nisam ljubitelj brzine...vise samza konfor,bezbednost i kvalitet...Volim brzinu na otvorenom putu,ali...izmedju 2 grada je samo 1 otvoreni put...a ja ne zurim nigde ! :))

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: nsu 175 Pretis

Samo napred muke su  sa strujom i kurblom ostalo je ok meni je usao u krv i pod nokte ali moras biti u startu svestan da ces mnogo da se mucis ali isto toliko i da uzivas .Zelim ti puno uspeha

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova

Pozdrav! Sto se tice NSU Pretis 175 ja sam ga vozio dugo godina i mogu reci par reci! Kada se dobro srede veoma zahvalni, udobni, mali potrosaci! Sa normalnom-laganom voznjom moze se spustiti i na 2,5l na 100km! E sad ima nekoliko tacaka koje su mu slabe! Struja 6vol! Obavezno pronaci dobrog elektricara! Ekscentri za pokretanje bregaste-ako su caure pohabane-tuce kao traktor! Kurbla-povezana direkt na zupcanik u menjacu! sistem jako osetljiv! Mora se paziti da se delovi ne lome! Nema skakanja i lupanja po kurbli! Sto se tice dokumentacije mogu skenirati knjigu i nekako poslati ili postaviti link! Isto tako ako nekom treba imam knjigu za Moto Guzzi Falcon! Uglavnom ako odradis sve do kraja-vozaces se srecno! Pozdrav!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

175-icu sam imao jako kratko, a sa 250-icom sam se jako lepo navozao (moj prvi putopis) a i radio sam na njemu bas svasta (ima tema).

 

Javi kad stigne da ga pogledamo

 

pozdrav

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: NSU Pretis custom

Pozdrav! Sto se tice NSU Pretis 175 ja sam ga vozio dugo godina i mogu reci par reci! Kada se dobro srede veoma zahvalni, udobni, mali potrosaci! Sa normalnom-laganom voznjom moze se spustiti i na 2,5l na 100km! E sad ima nekoliko tacaka koje su mu slabe! Struja 6vol! Obavezno pronaci dobrog elektricara! Ekscentri za pokretanje bregaste-ako su caure pohabane-tuce kao traktor! Kurbla-povezana direkt na zupcanik u menjacu! sistem jako osetljiv! Mora se paziti da se delovi ne lome! Nema skakanja i lupanja po kurbli! Sto se tice dokumentacije mogu skenirati knjigu i nekako poslati ili postaviti link! Isto tako ako nekom treba imam knjigu za Moto Guzzi Falcon! Uglavnom ako odradis sve do kraja-vozaces se srecno! Pozdrav!

 

Druže, ako može ta knjiga za NSU i meni je potrebna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: beograd,
  • Motocikl: pantelija

nešto mi ne otvaraju pp pa zato ajd ovakoi. imam skenirano uputstvo za motor kome treba neka mi pošalje mejl na predragdobrijevic@yahoo.com da bi vam poslao.jedno upozorenje. takjođe imam nsu-a. čak i počeo temu o njemu.savet ako baš niste radili motore pažljivo sa istm. morao sam da razbušavam stublinu i menjam klip,legenda koja je to radila kod sklapanja je zaboravila kajlu na bregastoj,pošto sam veterinar i ovo je prvi motor koji sam naumio da radim posle ludog majstora nabavio knjigu i krenuo sve ispočetka. nije bilo većih problema sa rasturanjem,to je obično tako u životu. sklapanje je bilo ozbiljna igranka. dani i noći su proolazili u razmišljanju i ponovnom sklapanju i rasklapanju.kad sam naučio puno novih pojmova ,tipa zazor na ventilima i kako ga podešavati,štelovanje paljenja i kolko je to ustvari zezanje,bregastu sam skidao i vraćao jedno 20-tak puta.u pojedinim trenutcima sam mislio da ga razlupam i rešim ga bede,kad sam ga sklopio dešavalo se da mi umesto usisavanja goriva on lepo vraća gorivo nazad na karburator i znam da će svi reći da bregasta nije dobro postavljena jer sam imao utisak da naopako radi.elem posle svega toga iskopao majstora koji samo njih i radi.kad sam čuo njegovog lepotana shvatio sam da neki ljudi znaju da ih rade a neki ne. bilo mi je jedno 7 likova koji se razumeju i jedino što su dobili je da ga upale jednom i to mu je sve.moj uspeh je bio kad sam ga po kozna koji put uspeo sklopiti upalio ali mi je na dodavanje gasa gubio snagu i gasio se. i sad čekam majstora da ga ponovo radi skroz izpočetka pošto mi je srećnik koji ga je prvi radiop kod razbuđšivanja i sklapanja,ujebao sve što je moglo.epilog ponovno vračanje istog u vozno stanje će me koštati 300eur,imao sam izbor da kupim isti takav za te pare ali sam skontao da je bolje da čovek uradi ovaj koji je već moj nego da kupim još jedan koji je sklapan i buđen od čudnih delova,mislim na agregat jer je kod mene samo on od originalnih delova i zadnje vile,posuda za ulje i brojevi.elem savet koji imam ali ne sa razlogom da vas obeshrabim,pazite kod opravki agregata jer možete da kao i ja sve uradite po knjizi pa da opet ne radi kako treba i da vam samo posle izbije još više para iz đepa.jer su ovo motori u poodmaklim godinama i uglavnom se popravljaju polovnim delovima koji su kao "novi" i malo im treba da opet stradaju,ali na kraju kad čujete zvuk agregata koji je dobro urađen, zaboravite sve muke koje ste imali sa istim,takođe vožnja ovim motorom je pravi doživljaj jer je jako živahan za svoju kubikažu i zna lepo da povuče što mi je posebno drago kod preticanja kojekakvih ludaka na našim putevima. iskustvo u vožnji je sa majstorovog nsu-a pošto je isti zaljubljenik u njih i ima lep primerak istog.ja još koji dan čekam da se čovek vrati sa odmora pa da ga sklopi i da ga provozam.pa ču onda napisati nove utiske istog. i da ovo nije reklama za čoveka koji mi radi agregat jer isti se ne bavi više opravkama i na ubeđivanje dobrog ortaka je prihvatio da mi isti sredi.tolko od mene za sada.pozdrav

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: beograd,
  • Motocikl: pantelija

a mogao bi i neku sliku svog ljubimca da postavis

 

ako bog da i sve bude gotovo do vikenda,slikam i kačim.a svakako ću doći do n.s-a pa češ ga moći i videti uživo.pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

@DragisaGagi

 

Линк ради! Одлично си одрадио посао. Погледао сам првих 7-8 страна а надам се да су и остале у реду. Хвала!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova

Pozdrav vama Nsu-cima.Ja sam se isto drndao sa jednim bmw-om,dok ga nisam doveo do savrsenstva.Rec je o bmw r-25,pedeseto godiste.2006 god sam ga uzeo,neznajuci sta me ceka.Ali zahvaljujuci nekim starim majstorima,koji su me savetovali,i kupovinom delova iz nemacke,uspeo sam za godinu dana da ga sredim za izlozbu.Sta sam hteo reci......nema vece radosti i lepote,kada ti posle mukotrpnog rada sednes na svoj bajk,i krenes da ga vozis.Ali moj verni pratilac na drumu je majstor Frenk.Kada se ujutru probudi prvo mu kroz glavu prodje zvuk Nsu-a.Taj covek zivi u Temerinu,i restaurirao je ni sam nezna koliko pretisa,i maksova.A delova ima vagon.Ako zelis mozemo se naci,i da odemo kod njega,da se posavetujes da vidis kako izgledaju pretisi i maksovi,koji su sad lepsi nego kada su novi bili. Volimo se vozati,zamenimo motore,i posle 100 km,hvalimo,a i kritikujemo ponekad dva nemacka motora.Da i umalo da zaboravim.....njegov pretis je doveden do savrsenstva.....umesto ekscentara on je izmislio razvod sa lancem,Ekscentri su izbaceni,i ima razvodni lanac.Pretis prede.Pretis mora da ima idealno skockan motor,mislim na zadate fabricke tolerancije,jer mu je potrebno da ima minimum 2 bara pritiska ulja,da bi to sve idealno radilo duze vreme.A pritisak u tom motoru kada je dobar ide i do 5 bara. Nsu je marka motocikla,koja je u samom vrhu nekadasnjih nemackih modela.Ja licno obozavam cetvorotaktne motore.Necu da uvredim nikog koji poseduje neki stari dvotaktni motor.Ali sama konstrukcija,cetvorotaktnih masina,bio to bmw,nsu,horex,dkw vece kubikaze,me zadivljuje.Pozdrav svim obozavaocima veterana.Ti stari motocikli imaju dusu....Mozete se vi meni smejati,ali ja svaki put posle voznje pomazim rezervoar i kazem mu hvala za ove lepe trenutke provedene zajedno.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 914 postova
  • Motocikl: BMW R50/5

Mozete se vi meni smejati,ali ja svaki put posle voznje pomazim rezervoar i kazem mu hvala za ove lepe trenutke provedene zajedno.

 

Ja ti se uopšte ne smejem jer te potpuno razumem. Ponekad uradim to isto. Time iskazujem zahvalnost za sve kroz šta smo zajedno prošli. I dobro i loše. A i lepo je osetiti te divno izvajane obline pod rukom. Pravljene od ljudi za ljude.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: beograd,
  • Motocikl: pantelija

da predstavim svog ljubimca nsu 1968god. 0vako izgleda nakon prvih 1000km novog izgleda.da ne bude nesporazuma, nemam ništa protiv originalnih motocikala ali volim da se malo zaigram. inače što se motora tiče ima prelep zvuk, rad mašine ako je dobro urađen je tih bez obzira na ekscentre.ono što mi se dopada je da mališa sasvim lepo povuče kod preticanja i dosta je živahan motor.ono što mu je mana i zbog čega zna da izludi čoveka je da ako mu samo neka sitnica nije podešena dovodi do želje da ga čovek izlomi više puta.nekima će se izgled dopasti nekima ne al to je već subjektivno. na kraju ako je agregat dobar sasvim pristojan motor.

post-11279-0-13108400-1316786666_thumb.jpg

post-11279-0-02151800-1316786683_thumb.jpg

post-11279-0-47844400-1316786724_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja