Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki ER-6N/F topik

Recommended Posts

  • Ne glasam - ne ćutim, 395 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX-14R

Bravo za izduv!

 

I ja bio vredan... Oljuštio onu gadnu ER-6N nalepnicu sa krila, i napisao Nin-ja, na Kavinom maternjem japanskom jeziku. Neću da mi se motor zove artu-ditu, nego Ninja. Kawasaki Ninja. Onako kako se zove kod kuće i u Americi...

 

post-10833-032450300 1294927111_thumb.jpg

 

post-10833-095008600 1294927271_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2478 postova
  • Lokacija: Zemun

uh, veruj da mi nije bilo lako da prelomim, ko je ovo dizajnirao svaka mu dala

 

165250_492841004763_513509763_5718964_4815475_n.jpg

 

 

medjutim kad cujem kako motor veselo radi sa aftermarketom 1jee1.gif

 

 

 

 

u dvoje, sta znam, zavisi gde si krenuo i kakvim putem, na autoputu sam isao 150kmh dok devojka nije pocela da vristi pozadi nisam ni shvatio koliko se lako zaleteo, ubrzava lepo mogu ti reci, ucinak kocnica je drasticno slabiji kad se voze dvoje, na to treba obratiti paznju. sto se tice mesta na motoru - ima ga dovoljno za suvozaca manjih gabarita, idealno za devojku, testirano na relaciji nish - soko banja i nazad, samo lepo da se drzi. po krivinama sam imao osecaj da sasvim solidno ide sto se tice upravljanja. po gradu i dobrom asfaltu je sjajan. najveca mana je ogibljenje, moze da se doda ili oduzme preload zadnjeg amortizera sa 2-3 klika za minut, ali lose savladjuje dzombe i rupe. ne bih preporucio za duza putovanja i nikako neku ostriju u dvoje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 411 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: afrika

pozdrav ljudi

nisam neki ljubitelj naked-a, al da vam iskreno kazem ODLEPIO SAM na ovaj model

ljubitelj sam enduro voznje, al sad se vec premisljam malo po pitanju kupovine motora

zanima me par stavri, KOLIKO JE PAMETNO DA MI OVO BUDE PRVI OZBILJNIJI MOTOR ,koliko je popularan kod nas posto ga slabo vidjam po oglasima i kolika je realna cena za koju moze da se nadje u dobrom stanju (kawasaki er-6n 2006)

cak sam i u fazonu da odustanem sa kupovinom endura za koji vec imam nesto kesa i sacekam dok ne ustedim dovoljno za kawu er6n

pozdrav i hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne glasam - ne ćutim, 395 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX-14R

Motor je perfektan: lep, brz, izuzetno lako upravljiv, što je veoma važno ako živiš u gradu i ako tek počinješ. Nije svaki motor lak za vožnju, naročito na početku - svaka lakat krivina može da ti bude veliki problem.

 

Moraćeš da promeniš retrovizore jer su neupotrebljivi, ili da dodaš originalne ekstendere. Ja sam na svom motoru promenio i sedište (uradio Boban), zbog suvozačice koja se žalila na klizanje. Pored toga prefarbao sam nosače fuzastera u mat crnu boju (motor sada mnogo bolje izgleda), i skinuo prevelike ER-6n nalepnice sa krila...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 411 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: afrika

pusti neku fotku ako imas :aha:

vec sam negde i procitao da je motor upravljiv i da je odlican za grad ,pa s obzirom da zivim u centru kapiram da bi mi legao

ladna sam glava pa verujem da bi sa njim na tenane :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne glasam - ne ćutim, 395 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX-14R

Nemam slike, slikaću ga kad malo otopli...

 

Još nešto - mnogi misle da je motor "mali", ali to je samo vizuelni utisak - evo dimenzija za poređenje:

 

Yamaha R1 - 2035mm

Suzuki GSXR - 2045mm

Kawa Er-6n - 2100mm

Honda CBR1100 2160mm

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Borča - Beograd
  • Motocikl: piaggio free, yamaha XJ900R, kawasaki er6n, kymco downtown 300, suzuki v strom 650 xt.

ja sam sa mojim er-6n presao 9000 km i prezadovoljan sam. potrosnja je kod mene bila u gradu do 5 a na otvorenom oko 4,5 l. do nekih 130 km/h a na 180 km/h pod punim opterecenjem cini mi se da je trosio i 7. bez problema na autoputu sa nas dvoje drzi 140 na sat samo sto sam mu stavio vizir koji bas puno znaci. fabricka guma dunlop nista nevalja, a sediste obavezno preraditi. lep zar ne? :ooo:

post-2132-0-48721200-1299605565_thumb.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne glasam - ne ćutim, 395 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX-14R

lep zar ne?

Naravno da je lep kada ga je oblikovao Šundži Tanaka, japanska dizajn-ikona 20-og veka. Šundži je počeo u Mazdi, gde je radio na MX-5 Mijati, sigurno najlepšem malom kupeu ikada. Evo ranog prototipa Mijate (Tanaka je u plavoj košulji):

 

P9CuK_mazdaprototype.jpg

 

Tanaka-san je poznat i po tome što, kada ne ide na posao u Kawasaki, živi i radi u budističkom manastiru. Tamo se bavi kontemplacijom i pravljenjem Noa (Noh) pozorišnih maski:

 

RlL8I_nohcharactermasks.jpg

 

Onaj neobični far na prvoj generaciji ER-6n je direktno inspirisan ovim maskama.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ZR 7 S

Da li bi mogao neko da napiše kakva je iskustva imao sa servisiranjem Kawasaki-a ER6-n.

Šta se menja, na kojoj kilometraži i koliko košta (dakle, mali servis i veliki servis šta podrazumevaju i koja je njihova cena)?

Pored standardnih servisa koja je cena nekih od delova (popravki) koje bi mogle da se dese a nisu standardne?

Voleo bih ako neko ima preciznu računicu, da mi kaže koliko ga košta ovakav motor na mesečnom nivou ili po sezoni ili kako god računate?

Takođe preporuka servisa gde bih radio sve te servise i popravke (u Beogradu)?

 

Sledeće sezone imam jako ozbiljne namere da uzmem ovakav motor (prvenac) pa me zanima svaka sitnica oko njega a posebno ekonomska strana...

 

Unapred hvala svakom ko iole pokuša da odgovori na moja pitanja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne glasam - ne ćutim, 395 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX-14R

Kada je dizajn motora u pitanju - Kawasaki, pa Talijani, Nemci i Suzuki... bar ja tako mislim. Kao što sam obećao zimus - evo ga moj:

 

IDd9E_ninjan.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: N/A

Potpuno sam odlepio za ovim motorom - mnogima se zapravo ne svidja dizajn nikako, a meni je savrsen. Pogotovo u beloj boji :ooo: :ooo: :ooo:

 

 

kawasaki_er6n_2009_3.jpg

 

Pravi maderfakin streetfighter! :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ZR 7 S

Da li bi mogao neko da napiše kakva je iskustva imao sa servisiranjem Kawasaki-a ER6-n.

Šta se menja, na kojoj kilometraži i koliko košta (dakle, mali servis i veliki servis šta podrazumevaju i koja je njihova cena)?

Pored standardnih servisa koja je cena nekih od delova (popravki) koje bi mogle da se dese a nisu standardne?

Voleo bih ako neko ima preciznu računicu, da mi kaže koliko ga košta ovakav motor na mesečnom nivou ili po sezoni ili kako god računate?

Takođe preporuka servisa gde bih radio sve te servise i popravke (u Beogradu)?

 

Sledeće sezone imam jako ozbiljne namere da uzmem ovakav motor (prvenac) pa me zanima svaka sitnica oko njega a posebno ekonomska strana...

 

Unapred hvala svakom ko iole pokuša da odgovori na moja pitanja...

 

I niko da pomogne jednom mladom čoveku da sazna nešto više o svom potencijalnom bajku? :ups: Odvojte 2 minuta vremena barem do sledeće sezone da saznam odgovore na ova pitanja... 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne glasam - ne ćutim, 395 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX-14R

I niko da pomogne jednom mladom čoveku

 

Evo ga moj savet, i tebi i svakom mladom čoveku: te pare što te "svrbe" umesto u motor uloži u dobar kurs engleskog, položi Tofl, i pali odavde. Što pre to bolje, a svakako pre izbora. Možda ti još nije kasno.

 

Imaćeš vremena za motor, kada rešiš važnije stvari.

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2478 postova
  • Lokacija: Zemun

ovo dole ti je tabela za redovne servise, u principu ja menjam ulje, filter za ulje i svecice svake sezone, dok se filter za vazduh samo pere prilikom tih redovnih servisa dok moze. na mom motoru (2006) je do sada zamenjen lanac i lancanici negde na oko 24 000, filter za vazduh na 30 000, auspuh na 30 000 (katalizator je izgoreo valjda pa je poceo da prducka) i ovih dana treba da zamenim o-ring na poklopcu termostata. sve ostalo je prva ugradnja, sem naravno potrosnih delova kao sto su plocice, sijalice i gume. akumulator je original i dalje. e da, menjao sam sajlu kvacila, ali ne zato sto je pukla nego zato sto joj je pukla ona prstenasta gumica na spoju kod dekle - bilo mi je ruzno :D

 

 

 

 

u njega ide NGK CR9EIA-9 koja je oko 13e, filter za ulje je oko 15e isto, ulje zavisi koje sipas, preporuka je neka 300V 10W-40 sintetika - oko 15e litar, ide 2.5l, filter za vazduh je oko 50e, plocice sam za 3 god menjao jednom - mislim da su oko 60e, ali to sve zavisi od plocica koje stavljas.

 

 

 

 

sa kvarovima nikad nisam imao iskustva, nije se nikad desilo da me ostavi negde, ili da nesto nece. iz mog iskustva najbitnije je obratiti paznju na sistem ubrizgavanja - na 30 000 je skinut i ociscen, s vremena na vreme sipati nesto od one hemije za ciscenje dizni, npr na svaki 5-6. pun rezervoar. majstora po bg imas koliko hoces za te zamene ulja i filtera, a od ovlascenih servisa ja bih te samo savetovao da ne ides kod stankare - mimoto, sem njega tu su cule u ns i marinkovic u cacku.

 

 

 

HTyKS.jpg

 

 

 

 

eto, to je otprilike to sto se mene tice, nadam se da ce jos neko dodati neku korisnu informaciju.

 

 

 

 

 

pozdrav

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ZR 7 S

ovo dole ti je tabela za redovne servise, u principu ja menjam ulje, filter za ulje i svecice svake sezone, dok se filter za vazduh samo pere prilikom tih redovnih servisa dok moze. na mom motoru (2006) je do sada zamenjen lanac i lancanici negde na oko 24 000, filter za vazduh na 30 000, auspuh na 30 000 (katalizator je izgoreo valjda pa je poceo da prducka) i ovih dana treba da zamenim o-ring na poklopcu termostata. sve ostalo je prva ugradnja, sem naravno potrosnih delova kao sto su plocice, sijalice i gume. akumulator je original i dalje. e da, menjao sam sajlu kvacila, ali ne zato sto je pukla nego zato sto joj je pukla ona prstenasta gumica na spoju kod dekle - bilo mi je ruzno :D

 

 

 

 

u njega ide NGK CR9EIA-9 koja je oko 13e, filter za ulje je oko 15e isto, ulje zavisi koje sipas, preporuka je neka 300V 10W-40 sintetika - oko 15e litar, ide 2.5l, filter za vazduh je oko 50e, plocice sam za 3 god menjao jednom - mislim da su oko 60e, ali to sve zavisi od plocica koje stavljas.

 

 

 

 

sa kvarovima nikad nisam imao iskustva, nije se nikad desilo da me ostavi negde, ili da nesto nece. iz mog iskustva najbitnije je obratiti paznju na sistem ubrizgavanja - na 30 000 je skinut i ociscen, s vremena na vreme sipati nesto od one hemije za ciscenje dizni, npr na svaki 5-6. pun rezervoar. majstora po bg imas koliko hoces za te zamene ulja i filtera, a od ovlascenih servisa ja bih te samo savetovao da ne ides kod stankare - mimoto, sem njega tu su cule u ns i marinkovic u cacku.

 

 

 

HTyKS.jpg

 

 

 

 

eto, to je otprilike to sto se mene tice, nadam se da ce jos neko dodati neku korisnu informaciju.

 

 

 

 

 

pozdrav

 

 

 

Hvala puno dobri čoveče na detaljnom objašnjenju i veoma korisnim informacijama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NC 750XD

Cene odrzavanja motora su manje vise slicne...

svecice 12e komad, plocice od 25e, diskovi prednji od 200e(po komadu), zadnji od 80e, lanac i lancanici od 120e, gume set od 230e

+ razne gluposti za podmazivanje i ciscenje, kontrole i ostale neznosti koje ispoljavas prema motoru :) nemaju cenu

Ne bi da predlazem servis, to je stvar odluke vlasnika, ima ih na sajtu mozes da pogledas...

 

Redovan servis na 5000

2 lit ulja 20e

filter 8e

znaci 30e

+ ruke, naravno mozes i sam da radis.

Registracija minimum 160e

Posto su uglavnom mladi, ne bi trebalo da bude neke skuplje intervencije...

Uz sve ovo ako hoces da postujes ide menjanje antifriza i kocionog ulja na min 2 god i itd.

Ako nesto hoces da dodas od aftermarket opreme, sve je papreno skupo kao i inace za sve motore.

Potrosnja od 4.5 do 6 litara, barem meni.

 

Mog sa uzeo sa 15000km do sad

2x registrovao

promenio prednju gumu

promenio ulje i filter

i presao 4000km

U svakom slucaju uzasno skupa sprava(mislim na sve motore), ali pruza nevidjenu zabavu.

 

Valjda sam pomogao :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ZR 7 S

Pomogao si itekako...

 

Hm, jes skupo bogami... Mada redovan servis (ulje, filteri) i nije nešto preterano sa obzirom da za auto plaćam 100e ali zato lancac, lancanici, gume, diskovi strahota.... 200e disk?? Au, kad mi dodje do toga ima da kočim ko kremenko.

 

A nisam samo uspeo da iz ovih informacija izvučem zaključak, koliko vas košta ukupno, prosečno održavanje motora po sezoni (i za koliko je to predjenih kilometara)?

 

tj shvatio sam da si za 4000 km predjenih potrošio sigurno 400e ali nešto mi to nestvarno mnogo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1817 postova
  • Lokacija: Beograd

Cekaj bre diskovi se ne menjaju tako kao carape, osim ako se ne iskrivi od udarca ili zaboravis disk-lok pa krenes ali to je druga stvar, u normalnoj upotrebi bi trebalo da traje jedno bar desetak puta vise od tih 4 000

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NC 750XD

Pomogao si itekako...

 

Hm, jes skupo bogami... Mada redovan servis (ulje, filteri) i nije nešto preterano sa obzirom da za auto plaćam 100e ali zato lancac, lancanici, gume, diskovi strahota.... 200e disk?? Au, kad mi dodje do toga ima da kočim ko kremenko.

 

A nisam samo uspeo da iz ovih informacija izvučem zaključak, koliko vas košta ukupno, prosečno održavanje motora po sezoni (i za koliko je to predjenih kilometara)?

 

tj shvatio sam da si za 4000 km predjenih potrošio sigurno 400e ali nešto mi to nestvarno mnogo?

 

460eur tacno :)

Minimum sto mozes da prodjes po sezoni je registracija + zamena ulja i filtera sto je 190eur

E sad

gume izdrze 10000-15000 km

plocice recimo 25000km

lanac, lancanici 25000km

diskovi 30000km

mada sve ovo zavisi od vozaca moze da bude i manje a i vise.

Recimo kod mene je zadnja guma fabricka na 18000km i moze jos malo

 

Znaci sve zavisi kakav motor uzmes, mada recimo Er6F 2007 sa 15000km je 3500eur a nov je bio preko 6000eur tako da moras ocekivati da ces nesto uloziti.

Ako uzmes nov onda mozes da izracunas tacno koliko ce te kostati po sezoni i to je

registracija + ovlasceni servis, barem prvih 15000km

 

Kao sto sam i rekao skupa igracka, mada mislim da su osnovni troskovi(reg i servis) slicni za sve motore

 

100e placas servis za auto u ovlascenom servisu ? Ja za megana 2007 1.9DCI uradim sam i uzadje 35e.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2478 postova
  • Lokacija: Zemun

460e nije puno jer su tu i troskovi 2 registracije, rekao bih da je prilicno prihvatljiva cena osnovnog odrzavanja - u rangu sa ostalim motorima tog tipa i godina :zdravo: mnogo vise ce da te kosta kad saberes gorivo, novu jaknu npr., kacigu, mozda cipele, ili krenes da dodajes kozmetiku, pa neke aftermaket zezalice, pa stender, koferi, torbe, alarm i tako to :zdravo: :zdravo:ali jbg, merak nema cenu :zdravo::zdravo::zdravo:

 

 

 

 

 

 

 

inace, meni registracija sa novim tablicama 19500 din, samo da znate. doduse moze na 6 rata

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ZR 7 S

@ ozn

Svaka tebi čast ako odradiš servis za auto 35e.... Ja za Lancia Lybra 1.9 JTD 2001 dam 10.000 din za mali servis (ulje, filter goriva, filter ulja, filter kabine) u ne ovlašćenom ali skroz pristojnom servisu (jako lepo rade, sve imaju od opreme, dobijem račun itd).

 

registracija mi je realno smehoteka sa obzirom da dajem za auto 35.000 din ali idalje za delove ne verujem da su tako papreni.

 

Ja se generalno plašim da meni kada uzmem motor ne rikne neka skupa stvar kao npr. injektor (sistem za ubrizgavanje) ili elektronika ili nešto što moram da pljucnem pare a nije regularno.

 

Valjda ću imati para da održavam motor kad ga kupim ili ode auto... :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja