BJBikers Forum: Vulkanizer - nemoguca misija ? - BJBikers Forum

Jump to content

Sign In »
Novi Član? Registruj Se! Pomoć

Dobrodošli!

U ovom forumu ćete pronaći iskustva drugih forumaša sa servisima u Srbiji i okolnim zemljama. Osim toga, ovde možete da upišete i svoj komentar o tim servisima, pod uslovom da imate lično iskustvo koje želite da podelite sa drugima. Osim iskustava o servisima, zabranjeno je svako drugo reklamiranje servisa.

Ako ste predstavnik servisa na forumu i želite da komunicirate sa forumašima, treba da se obratite IgorXT-u za instrukcije oko otvaranja vaše teme za komercijalnu ponudu.
]
  • 2 strana +
  • 1
  • 2
  • Na žalost, ne možeš da odgovoriš u ovoj temi

Vulkanizer - nemoguca misija ? Oceni temu: -----

#21 User is offline   Zokki 

• Drug član
  • PipPipPip
  • Grupa: Members
  • Broj Postova: 1074
  • Učlanio se: 10-April 08
  • LokacijaBeograd
  • Motor:Versys 08 & Liberty 125 Special Edition

Napisao 15 July 2010 - 09:57 AM

Za Bg i bližu okolinu (kome je Mata daleko) - Centar S u Boleću odmah preko puta Knez Petrol pumpe! Skidanje i nameštanje točka i gume (i eventuelno balansiranje) košta 708,00 dinara po točku, a vulkanizacija tj. krpljenje gume do 300,00 dinara kod lokalnog vulkanizera. Momak koji radi je vrlo pedantan i pažljiv, ima plastične dodatke za moto felne na mašini. Dakle, dečko skine točak i gumu sa felne i odnese kod komšije vulkanizera dok ti sačekaš 5-10 minuta u servisu ili sedneš da popiješ kaficu/sok-šta god. Topla preporuka !!! 064/825-5539 Zvonko

P.S.

Savet svakog iskusnijeg a pogotovo vulkanizera je da komplet sa čepovima kupiš i koristiš samo kad je neizbežno tj. kad nisi u prilici da odeš kod vulkanizera - to je samo privremeno rešenje...
0

#22 User is offline   PapaStalin 

• Zainteresovan
  • PipPip
  • Broj Postova: 670
  • Učlanio se: 01-April 10
  • LokacijaBeograd / Smederevo
  • Motor:Suzuki DL650

Napisao 15 July 2010 - 11:08 AM

e hvala lepo za ovu preporuku!
nisam bio u prilici da idem kod Mate, kasno se vratih sa posla i morao sam u grad odmah, cale mi bio na operaciji. Posle toga Mati bilo kasno imao covek neke planove.

najverovatnije cu onda u Bolec, i onako tuda cesto prolazim na putu za Smederevo. 1000 din je i cena kod Mate

edit: evo da se lakse nadje, adresa Smederevski put 2a, Bolec
fixni tel: 011/8062-462

nego ne znam sta da radim. guma skroz ispustila. Da li je bezbedno da guram motor nekih 1km do vulkanizera u naselju, samo da je napumpa. pa onda polako da dodjem do boleca?

Imam onaj sprej / lepak za gumu. ne znam da li to da iskoristim, morace vulkanizer posle da cisti to sranje sa gume?
0

#23 User is offline   mrxfon 

• Drug član
  • PipPipPip
  • Broj Postova: 1371
  • Učlanio se: 11-March 08
  • LokacijaBG - Zemun - Zvornik
  • Motor:Yamaha Thundercat

Napisao 15 July 2010 - 21:57 PM

Nije problem ocistiti ako odmah odes kod vulkanizera. Ja sam krenuo iz Bg-a sa probusenom gumom i sprejem u njoj ka Mladenovcu kod Mate. Kad je skinuo gumu to je bila neka tecna masa koja se prilicno lako spere.
0

#24 User is offline   PapaStalin 

• Zainteresovan
  • PipPip

Napisao 16 July 2010 - 11:16 AM

evo nasao sam jednog kod mene u kraju. kad se spustite u Rakovicu niz onaj veliki nadvoznjak, skrecete desno, tu par metara sa leve strane videcete natpis vulkanizer, ne moze da se omasi, odmah je pored crkvice.

Neki majstor Rade, kazu drzi radnju vec 30 godina.

svratio sam autom samo da se raspitam, radi covek motore, ali obratite paznju, namazan je ko indijanac

15 puta sam morao da ga pitam za cenu, sve se izvlaci da ne kaze, kaze auu pa znas sta ti sve ima da se skida kod tocka, a je li kolko ima motor kubika, a koja marka...?

na jedvite jade rece da nece ispod 1.000 dinara da me izadje opravka, ali bez balansiranja, jer nema masinu za to...

posto mi je bash frka, guma skroz pustila, onda cu kod njega da odem. posle jos 500 treba da platim nekom da tocak izbalansira
0

#25 User is offline   PapaStalin 

• Zainteresovan
  • PipPip

Napisao 19 July 2010 - 08:04 AM

topla preporuka za kolege koji jos nisu imali to zadovoljstvo da im profesionalno osoblje vrsi uslugu "vulkanizacije" gume.

>> kupite onaj mini set sa silom i gumicama rezervnim, zato sto ni u pravoj radnji nece nista drugo da vam urade.

znaci imao sam ekser po sred gume, radnik u vulkanizerskoj radnji je na ono svoje silo stavio to parce gume, zaboo silo u tocak, naglo uzvadio, i trazio mi 300 din za uslugu. Sve ukupno 30 sec, zajedno sa dopumpavanjem gume (to nisam morao da platim).

Izgleda se tubeless gume sada tako sredjuju, nema vise ono na presu i zagrevanje. Sta znam, valjda je napredovala tehnologija.

Od sad je umesto spreja za gumu, deo moje opreme za put, ona mini nozna pumpa i taj set za opravku gume :)

... i toalet papir, nikad, ali nikad ne idite na put bez toga  :P
1

#26 User is online   vlajko 

• Advanced DJ Member
  • PipPipPipPip
  • Broj Postova: 6239
  • Učlanio se: 03-March 09
  • LokacijaDunav na vidiku..
  • Motor:Yamaha ST 750 HTZ ; Honda CB750F

Napisao 26 August 2010 - 13:09 PM

Zokki centar S me je odjebo..kaze samo nove gume kupljene kod nas!!!

Takodje ostali palamude..poludeh danas..Pre plavog mosta levo ima vulkanizer..on radi..
0

#27 User is offline   sergio 

• hoochie coochie man
  • PipPipPip
  • View gallery
  • Broj Postova: 2670
  • Učlanio se: 21-May 07
  • LokacijaBeeGee
  • Motor:Honda CB750K '81 Honda CBR1000F '99

Napisao 26 August 2010 - 13:50 PM

Kod buvljaka ima vulkanizer koji radi 00-24 svim danima.

Kod njega sam 2x krpio gumu, jednom isao sa drugarom da mu skinu stare i stave nove gume na prednj i zadnji tocak.
Krpljenje(cepovanje) je bilo 300din, a ta usluga skidanja i stavljanja novih guma 500din (ako se dobro secam).
Ne rade balansiranje.

Kad idete pored buvljaka, tako da vam je glavni ulaz na buvljak sa leve strane, dodjete na veliku raskrsnicu, tu produzite pravo i posle 10tak metara je ta radionica (sa desne strane).

0

#28 User is online   vlajko 

• Advanced DJ Member
  • PipPipPipPip
  • Broj Postova: 6239
  • Učlanio se: 03-March 09
  • LokacijaDunav na vidiku..
  • Motor:Yamaha ST 750 HTZ ; Honda CB750F

Napisao 26 August 2010 - 14:41 PM

Odradise momci posao..i da se nisam bunio kod caleta-gazde uzeli bi mi 1600..Ovako 1200 i to im je mnogo..ali kad si u frci daj sta das..
Ispravljaju felne IMAJU 19 I 21 unutrasnju gumu..jedino ne balansiraju..ali kao bice i to..
Profi plus 2889-419
0

#29 User is offline   easy naked 

• Drug član
  • PipPipPip
  • View gallery
  • Broj Postova: 1071
  • Učlanio se: 09-July 09
  • LokacijaZemun

Napisao 26 August 2010 - 18:58 PM

AUTO CENTAR ''TADIĆ''
VULKANIZER, AUTO MEHANIČAR
SRBIJA, BEOGRAD
VIŠNJIČKA 59

ako vas bas muka natera  :D
0

#30 User is offline   marshall 

• Svrati ponekad
  • Pip
  • Broj Postova: 400
  • Učlanio se: 12-July 10
  • Lokacijanovi sad
  • Motor:Sprint (Jonway) Explorer 150

Napisao 25 September 2010 - 19:30 PM

Postovani forumasi, moram nesto izneti sto se mnogima nece svideti, ali necu biti miran ako ovo odcutim.
  Osamdesetih godina odlascima najcesce u Nemacku snabdevali smo se delovima i opremom, danasnja ponuda kod nas bila je tada suludi san. Gume su se kupovale nove, a usput i donela neka stara, odbacena. Tamo se gume menjaju em zbog istrosenosti, em zbog vremenskog zastarevanja, tako da ima odbacenih guma sa dosta profila. Poznata stvar medju nama kao polovne gume, ustedele su nam dosta love. Posebna je prica zasto su ove naizgled dobre gume odbacene, i ne prolaze tehnicki pregled.
  E sad ona kategorija probusenih guma za motocikle... Vulkanizeri u zapadnim zemljama ih skidaju isljucivo brusilicama, tako da je dalja upotreba isljucivo za reciklazu. Koga uhvate da je musteriji montirao krpljenu gumu kaznjavaju drasticno, pa to nikom i ne pada na pamet. Posle busenja dozvoljeno je dovuci se do radionice uz pomoc nekog spreja ili sl, i montirati novu gumu. Motociklisti se ne ostavlja prostora za rizik.
0

• 2 strana +
  • 1
  • 2

1 korisnik(a) čita ovu temu
0 members, 1 guests, 0 anonymous users