Jump to content

Moto Zajednica

Düsseldorf - Beograd kolima... preporuke za skretanja sa marsute/autoputa

Recommended Posts

  • "Greasy Thumb", 442 postova
  • Lokacija: Beograd - neka buregdzinica jedem bureG :)
  • Motocikl: F650 ST Furuna

Drugari,

 

smesi mi se neki put od Düsseldorfa do Beograda kolima ( al je avantura u pm ali... nema se za bolje ) pa me zanima da li znate neka dobra i zanimljiva mesta pa da se iskljucimo sa autoputa tj malo samo skrenemo sa marsute, vidimo, slikamo i nazad na marsutu...

 

Znaci interesuju me onako lepote prirode, bas lepi gradovi ( videh deda Charugin Luzern...  :o ... ali to je bas van kursa... eto tako nesto... ) neke znamenitosti ...

 

Put bi trebao da se desi sledeceg Petka tako da do tada... pls. sta god vam padne na pamet pa cu ja da izgooglam to i napravim must see...

 

AJ uzdravlje...

 

ps... evo slikice putesestvije da vam bude lakse

 

44014-pZSal5SdmZylnKCSlqWp-via_michelin_dor_beg_via_hu.pdf___adobe_acrobat_pro.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Nemam savet za marsrutu, nego za nesto drugo: a da ti gore kupis za mene jednog lepog karavana dizelasa u koga mogu da stanem, pa da izvadis trosak za put, a?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Greasy Thumb", 442 postova
  • Lokacija: Beograd - neka buregdzinica jedem bureG :)
  • Motocikl: F650 ST Furuna

hehehe Lucky... pazi... mi idemo po A6...2005 10000 jura :) ... e sad... ja sam u svojstvu da mi cjenjena guzica vidi put... mozda malo sednem za masinu ali... mene pare ne trebaju... treba mi normalna zena... ako to imas ( a pritom da sredis da ova moja mi ne postavi exploziv pod kola ) mozemo da trgujemo :)

 

sta te zanima cisto da ti bacim koji pogled ? pamtim cifre pa cu ti prenesem utiske...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Honda ness 150

Nemam savet za marsrutu, nego za nesto drugo: a da ti gore kupis za mene jednog lepog karavana dizelasa u koga mogu da stanem, pa da izvadis trosak za put, a?

wv sharan,siguran izbor!!!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Beograd -Kaludjerica
  • Motocikl: H H-Crni

Ako ideš ovom rutom, Regenzburg je ogromna luka na Dunavu, u NInbergu imaš palatu u kojoj je održano sudjenje nacistima, Frankfurt je polovičan grad , stari i novi deo...recimo Sajam, dalje...u centru Kelna imaš katedralu koja je po veličini  i starosti mislim druga u Evropi, zatim zoološki vrt do kojeg se stiže uspinjačama sa oboda grada i služi ujedno za panoramsko razgledanje grada, i odatle ti je Rurska oblast, koja je nekad bila rudarska pokrajna , i na svakom ulazu u gradove  možeš videti, napuštene mašine i fabrike za preradu rude , Nemci zatvorili svoje rudnike , rudu uvoze, a svoje resurse čuvaju....ako kojim slučajem imaš vremena ,od Diseldolfa, do Dortmunda imaš, Duizburg, i Esen....iz Duizburga si za 15 min u Ahenu, Holandija , ja nisam bio ali kažu da je tamo najveća pijaca automobila u tom regionu, u Esenu imaš najpoznatiju kliniku,  za plućne bolesti, a ujedno i najveći rudnik uglja na svetu...koji naravno ne radi, ali može se obići i slikati...još uvek je u autentičnom stanju...

Nadam se da sam bio od pomoći..i naravno srećan put,,,,,

   

 

  p.s,  sad videh... ako nisi bio a imaš vremena, čim udješ u Austriju,posle 10 minuta vožnje, imaš mesto koje se zove Pandorf...ima svašta nešto...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Greasy Thumb", 442 postova
  • Lokacija: Beograd - neka buregdzinica jedem bureG :)
  • Motocikl: F650 ST Furuna

drugari hvala vam puno... jbg... mene kola vise u zivotu ne interesuju tako da cekam da mi crkne Stilo i da vise zaboravim na 4 tocka :)

 

Jbn. Pandorf sam totalno zaboravio... tamo obavezno malo u kupovinu... verovatno necu do Holandije mada.. nikad se ne zna... sad cu polako da istrazujem ovo sto ste mi napomenuli pa da izaberem sta je najbolje... vase informacije su mi znacile samo tako... sada imam polaznu osnovu od koje cu da napravim nesto...

 

hvala i ako se setite jos necega... samo skrabnite...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Transalp

Ako ideš ovom rutom, Regenzburg je ogromna luka na Dunavu, u NInbergu imaš palatu u kojoj je održano sudjenje nacistima, Frankfurt je polovičan grad , stari i novi deo...recimo Sajam, dalje...u centru Kelna imaš katedralu koja je po veličini  i starosti mislim druga u Evropi, zatim zoološki vrt do kojeg se stiže uspinjačama sa oboda grada i služi ujedno za panoramsko razgledanje grada, i odatle ti je Rurska oblast, koja je nekad bila rudarska pokrajna , i na svakom ulazu u gradove  možeš videti, napuštene mašine i fabrike za preradu rude , Nemci zatvorili svoje rudnike , rudu uvoze, a svoje resurse čuvaju....ako kojim slučajem imaš vremena ,od Diseldolfa, do Dortmunda imaš, Duizburg, i Esen....iz Duizburga si za 15 min u Ahenu, Holandija , ja nisam bio ali kažu da je tamo najveća pijaca automobila u tom regionu, u Esenu imaš najpoznatiju kliniku,  za plućne bolesti, a ujedno i najveći rudnik uglja na svetu...koji naravno ne radi, ali može se obići i slikati...još uvek je u autentičnom stanju...

Nadam se da sam bio od pomoći..i naravno srećan put,,,,,

     

 

  p.s,  sad videh... ako nisi bio a imaš vremena, čim udješ u Austriju,posle 10 minuta vožnje, imaš mesto koje se zove Pandorf...ima svašta nešto...

 

Sve lepo receno, ali bi nesto da dodam.

 

Plovim vec cetvrtu sezonu Amsterdam- Budimpesta -Amsterdam. U taj petak cu biti u Kelnu, pa svrati na kafu, OBAVEZNO!!!!!

U Kelnu obici i muzej cokolada koji je na samoj obali Rajne, odma ispred mog broda.

Pre Frankfurta obici Rüdeshajm. Mali grad, naj severnije vinogorje, ima fantasticnu ulicu punu kojekakvih restorana, ako se ima vremena, zicarom na vidikovac, sa koga se pruza divan pogled na Rajnu.

Proci kroz Lorelaj, i nastaviti ka Majncu. U Majncu obici Gutembergov muzej, videti prvu stamparsku presu. Odatle Frankfurt, sve je receno.

Posle Frankfurta, oko stotonak kilometara, nalazi se gradic Miltenberg. Imao je tu srecu da u drugom svetskom ratu ne bude bombardovan, jer u okolini nije bilo nikakve industrije. Vecina kuca u centru su stare po 300, 400 godina, jedan predivan trg, i FANTASTICNU HONDA PRODAVNICU.

Dalje te put vodi uz reku Majnu di Würzburga. Tamo bih ti preporucio, most sa lukovoma i statuama, nesto poput onog u Pragu. Sa njega se vidi prevodnica koja je po meni jedinstvena, a tu je i sjajan restoran u staroj vodenici. Sledeci zanimljiv grad na vasem putu je Bamberg. Retko lepo staro jezgro sa nekoliko kanala. Ja ga ne bih promasio. To je ujedno i pocetak Majna-Dunav kanala. Sledi Nürnberg dragan66 je pomenuo sudnicu i Nirnberski proces, ali ima i dve pravoslavne crkve. Na potezu od Bamberga do Nürnberga, nalaze se akvadukti ili mostovi za brodove. Ti putem ispod mosta, a brod preko mosta.

Dalje je Regenzburg, dragan66 spomenuo, Pa Passau. Passau je po meni naj lepsi grad na Dunavu. Lezi na uscu tri reke Dunav, Inn i Ilz.

Ovde ujedno i izlazis iz Nemacke i ulazis u Austriju. Potez od Passau do Linza je naj lepsi potez na Gornjem Dunavu. Linz je prosle godine bio Evropska prestonica kulture, i moze biti zanimljiv. Nizvodno je malo mesto Melk. Umberto Eko je u biblioteku zamka Melk smesti radnju romana "Ime ruze".

Bec je sledeci, a o njemu ima pisati. Od Schembruna do Pratera, stvarno za svaciji ukus.

Dalje znas i sam.

 

Kada svratis na kafu u petak, pokazacu ti fotografije svih ovih mesta, pa mozes da napravis plan.

 

Kontaktiraj me na PP, pa cu ti poslati broj telefona.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja