Jump to content

Moto Zajednica

Motor nece da upali po 380-i put!!!

Recommended Posts

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Zemun

yamaha tdr 125...cvaja...

ima vazduh, nov akumulator, ima gorivo (prvo sam vozio sa njenim karbom dok nije prvi put stala, pa sam onda stavio karb od aprilie 125 jer sam mislio da je do toga) posle menjanja karba, motor iz prve pali i radi 15 min na leru ko da mu je prvi put...

ja sve namestio i sednem da provozam...vozio sam 300 m na niskom gasu i PRC...

ugasio se ko da nema goriva...a ima ga...krenem opet da verglam,on se javi i radi 2 sekunde i nista...posle opet isto...sad nece ni da upali...

izgleda da kao da kad se malo samo zagreje on krene da umire...nem pojma sta vise da radim, jer do sada nisam otvarao masinu da vidim da nije nesto unutra,mada je klip dobar...da nisu karike ili tako nesto, pa kad se zagreje da izgubi kompresiju ili slicno?? inace,ocistio sam sve od rezervoara do cilindra sto se tice goriva...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8412 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Probio kabal svecice? svecica?...Provozaj ga kada upali bez cepa na rezervoaru, mozda je odusak zapusen, zapusen/zaprljan izduv.

 

Pozdrav Nenad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Probio kabal svecice? svecica?...Provozaj ga kada upali bez cepa na rezervoaru, mozda je odusak zapusen, zapusen/zaprljan izduv.

 

Pozdrav Nenad.

 

vidi kad vozis tih 300 metara da otvoris cep od rezervoara... ako uvuce vayduh (cujno) i posle toga opet oce da ide tih 300 metara onda ti je zacepljen odusak u cepu pa se pravi vakum pa ne moze gorivo da silazi u karburator...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova
  • Lokacija: Ruma-Graz

Slicno se desavalo drugaru, kod njega je bilo sledece: Menjao karburator pa je budzio novo crevo od rezervoara do karburatora, to novo crevo je bilo malo duze nego sto bi trebalo i negde je dodirivalo deo motora koji ga je grejao, kada se ugreje ono se savije tako da zatvori dotok goriva, opet kada se ohladi ispravi se. I on se ziv napati dok nije skontao sta je, sve je probao ali tako neka glupost mu nije ni padala na pamet.  :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Zemun

menjao sam mu svecicu pre mesec dana,stavio pa fabrikaciji koju treba i baca varnicu kao luda...odusak mi nije zapusen jer sam sipao gorivo danas i pisalo mi je po nogama iz oduska jer nisam imao levak lepo da sipam :)

to kad sam ga vozio 300m i posle sto se nakasljavao par puta je to...sad nece ni da upali...to mi se desilo i pre i 2 meseca nisam mogao da ga upalim i sad uspem i radi 15 min i opet isto...a da ja raskomadam glavu pa da vidim ipak kako je unutra...samo nemam kilo-kljuc...:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Zemun

e,i to za izduv...ja nem pojma kako da ocistim onaj katalizator uopste...skidao sam ga i ljudi mi kazu da spalim govna brenerom...jes da on ima 15 kila,al teki je i fabricki,nema on previse cudesa unutra...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3126 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

takav sam problem ja imao na mz-u. Kod mene je bio problem jer sa slupao motor, pa mi je ortak napravio novi deo rama ispod rezervoara. Na novom ramu nisu bile izbusene rupice. Upalim motor, vozim, kida kako ide,onda stane i mrtav, ostavim ga 10-ak minuta i on opet radi, pa opet ne radi. Na mz-u se kroz te rupice uvlaci vazduh koji ide kroz filter i u karb. kada istrosi vazduh, napravi vakuum i stane. kada se malo odmori, onda se to napuni vazduhom u ramu i moze da radi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Miljenko..bobina :)

 

Pre nego sto uzmes veci cekic..proveri malo struju..

 

bobina, regler..kondezator, kabl, kapica od svecice..svasta tu moze da zajebava..pored gore navedenog..Kada upa,li mora da puni 14 V minimum..

 

Onda, kod cvaja..a posebno mz-a  oce neko gonce da zapusi ,pa da nece na kurblu..

Tu pomace velika nizbrdica..treca pa druga pa puf pant pljas..izbaci oblak i dalje nastavi da radi pali radi normalno D)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Zemun

proveravao sam i crevca, ja sam mislio da je do mog karba pa sam ga zamenio, ovaj sto sam stavio super radi,al jbg...koliko se meni cini nije do goriva...to za struju cu tek da proverim,pun mi je akumulator skroz, bobinu sam menjao prosle godine kao i kompjuter namotaje i regler...

jel zna neko kako se proverava regler ako motor ne radi posto sad nece da upali...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7075 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

meni ovo mirise na struju, tako je i mene zajebavaomoj stari MZ125 i skontao sam da je kondenzator srao cim se malo jace ugreje, a takodje sam slican problem imao i na MZ250, jedan spoj u palenju se bio olabavio i gubio kontakt i gasila mi se masina, znaci proveri struju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4685 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Kapni mu par kapi benzina u svecicu pa probaj. Ako odmah upali i ugasi se onda je do goriva, nesto zapuseno, lepi iglica iznad plovka ili zaglavljuje plovak. Meni je na Husqvarni plovak oda stajanja par puta zaglavio, kurblao sam da sam pocepao patike ,i zeznuo nogu, proklinjao sam dan kad sam kupio motor bez anlasera!!!

   

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Proveri ti kako ti tece gorivo iz rezervoara. Uzmes neku kantu, skines crevo sa karburatora i stavis u kantu i otvoris slavinu.  Ako u pocetku tece dobro, pa sve slabije i slabije - verovatno ti se zacepila oduska na rezervoaru. Obicno je na poklopcu, al moze da ima i posebno .  Ako gorivo pocne da prekida - otvori rezervoar i ako opet krene normalno - to je to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Zemun

nije do goriva,proveravao sam...svecica je nova,jos uvek nije braon...:)

gde bih ja mogao da nadjem taj kondenzator za paljenje na motoru,jer on ima kompjuter?

moracu ja da raskomadam tu struju,al to bas nem pojma oko toga...msm isao sam u elektrotehnicku,nije to problem,al ne znam gde sta stoji i sta treba koliko da pokazuje jer imam samo owner manual,nemam service pa da vidim vrednosti...mom drugaru je na apriliji bio slican fazon,imao je gorivo,varnicu vazduh,sve, i motor nece da upali...njemu su se karike bile zalepile za klip od ne vozenja i kad i je ocistio,motor dobije kompresiju i upali...samo meni nije jasno zasto je moj motor onda upalio i opet nece...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 857 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: KTM 1190 ADV R ROTTWEILER

Da bi došao do CDIa moraš da skineš rezervoar, CDI je zaštekan negde na ramu valjda, ima kao šinu na koju se stavlja.. Možda je do toga. Ja imam CDI za TDR 125 al' ne znam da li će da ti paše. Jesi ti vozio taj motor ranije normlano pa je odjednom počeo da se guši?

 

Jesi ga peglao ili si vozio opušteno? Moguće je da si ga jednostavno zapušio laganom vožnjom, prejaka mešavina to je čest problem.. Sledeći put kad ga upališ iako je hladan raspali ga po obrtajima (verovatno neće moći da se vrti dalje od 4500 ali ti ipak udri).. turiraj ga malo i onda ga opleti u vožnji. Meni se na TDR-u zapušio auspuh jer sam ga vozio opušteno posle peglanja se ZAPALIO, dim je kuljao na sve strane.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 71 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Ja sam imao veoma slican problem, i bio je CDI. Nisam verovao, s obzirom da je sve ukazivalo na problem sa gorivom, vazduhom... A ne mora da se skida rezervoar, moze mu se prici i ispod rezervoara, ja gledao kad je serviser skidao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Zemun

Da bi došao do CDIa moraš da skineš rezervoar, CDI je zaštekan negde na ramu valjda, ima kao šinu na koju se stavlja.. Možda je do toga. Ja imam CDI za TDR 125 al' ne znam da li će da ti paše. Jesi ti vozio taj motor ranije normlano pa je odjednom počeo da se guši?

 

Jesi ga peglao ili si vozio opušteno? Moguće je da si ga jednostavno zapušio laganom vožnjom, prejaka mešavina to je čest problem.. Sledeći put kad ga upališ iako je hladan raspali ga po obrtajima (verovatno neće moći da se vrti dalje od 4500 ali ti ipak udri).. turiraj ga malo i onda ga opleti u vožnji. Meni se na TDR-u zapušio auspuh jer sam ga vozio opušteno posle peglanja se ZAPALIO, dim je kuljao na sve strane.

 

 

 

ne znam,koliko zica ima taj tvoj??

ma normalno je isao,i preko zime ga nisam vozio jer mi akumulator bio djubre,na prolece kupim drugi i on je isao normalno i jedan dan poceo da se gasi i da trokira ko da nema goriva...tad nisam mogao da krenem sa njim...sutradan upalim i odem kuci i vozim se jos par dana i opet isto...samo tad nije hteo ni da upali ni nista...odstoji on malo i opet nista...i tako msam ja njega pokusavao da upalim metar dana i par puta se istripuje i kao da se zakaslje malo i opet nista...pre neki dan sam ga upalio i provozao 300 m i opet se ugasi i na pocetku je hteo da upali,ali nije mogao da krene,odma gubi gas,a sad nece ni da upali,ko pre...sutra ili prekosutra mu ja skidam glavu,pa cu da proverim i karike bangave dal su u redu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Blocos Bastardos, 330 postova
  • Lokacija: блокови
  • Motocikl: XF650

Seiz,

 

Oces sutra da cackas masinu? Ako si raspolozen, mogu ja da ti banem sa mojim TDR-om, pa da vidimo nesto, mozda su dva motora pametnija od jednog...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha SR250 Honda NTV650

I meni je slican problem bio. Sve pretresao, slutio sam da je struja. Promenio svecicu. Nista. Kabl ka njoj - ne izbija. I na kraju se ispostavilo da se pomerio onaj k..ac bakarni ispod ruke, nije dolazila struja do svecice. Nema veze sto si je menjao, proveri dal ti baca varnicu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova

lakše ti je da proveriš kompresiju tako što skineš deklo sa magneta i okrećeš rukom.

 

dobro ti je rekao, kad gledaš dal ti ide gorivo do karburatora sačekaj duže, ali da je do oduška sad bi palio

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja