Jump to content

Moto Zajednica

Koliko vam trosi motor?

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

To me i zanimalo, gledam i koliko bih rekao kada se svi skupimo prosek smo svi oko 5 L

Kada covek pogleda trosimo mi svi kao neki malo litrazni gradski auto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 侍, 671 postova
  • Lokacija: Булбулдер
  • Motocikl: Honda XRV 650

XRV 650 - po gradu (i u off-u)  ~6 , na putu ispod 5 (4,8) - mada mi nije lepo uštelovana smeša moram to da rešim ovih dana... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Mala Africa

 

Na otvorenom (nebitno koja brzina, moze i pun gas) - 5l

U gradu - 6l

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6293 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Mala Africa

 

Na otvorenom (nebitno koja brzina, moze i pun gas) - 5l

U gradu - 6l

Probaj konstantno 140km/h na autoputu, pa se javi sa rezultatima :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Tim režimom, RD03 hoće da posrče i 7.5-8 :)

Nisam još testirao RD07, bojim se da bi tako požderala i 10 ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Od 4 do 6, sve zavisi dal' je grad ili van, sa suvozacem/icom, da li vozim sam ili pratim 4T...

Cesto hoce i ispod 4L  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

kymko zing 125 oko 2.5 a pegaso 650 u planini oko 6 grad oko 5 zato na otvoreno oko 110-120km/h 7 litara..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Neka Ekstra Titula, 402 postova
  • Lokacija: BG

pali lampicu za rezervu posle 1000 dinara i 150km..po gradu, mada očekujem više na otvorenom jer vidim da radi na dobrih 4000 obrtaja kad idem 120km/h...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: SRAD

Moj SRAD, posle podesavanja karburatora, najcesce na 6-8000 obratja (zbog lepog zvuka) oko 6,8l/100km .  X9 od 182 kubika 4,1l/100km a SPRINT MAX 2,4l/100km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

YAMAHA TENERE 660 OD 3.5lit do 4.5lit!

 

Vozio Xt660r, na otvorenom putu, solidno ostrom voznjom, 4l/100km... Kad nisam pao u nesvest... ;D ;D ;D

U Moto Pulsu, rekose za Teneru, da bez problema moze da trosi 3.5l/100km... Mada im je vise trosila oko 7... ;)

Dok sam vozio 200cc krosa 4T, od 2.5-3.5l/100lm, A Kle(kamila), je vec u rangu automobila sa 5-7.5l/100km,

u proseku 6-6.5l/100km...

Burazerov 150cc kruzercic, sa rezervoarom od 12 litara, ima autonomiju od 550-600km... Bruka... ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

od 4,5 na putu pa na gore u zavisnosti koliko ga derem.....uglavnom procitao sam sve tri strane i nisu mi jasne dve stvari...jesu li nekim ljudima motori rastelovani ili oni drze motor non stop u visokim obrtajima pa toliko trose.....prosle godine sam imao Kawu 636 koja mi je da kazemo trosila na putu izmedju 5-6 litara moj drug je imao istu isto godiste i tvrdio je da nemoze ispod 8,5 litara.....isli smo zajedno na put menjali motore i dokaazao sam mu da mogu da ga pratim i potrosim i sa njegovim motorom isto kao i sa mojim....sta je po meni njegova greska.....puna linija automobili ispred nema sanse da pretice a on drzi motor u 2 ili trecoj na obrtajima....za to vreme ja sam u sestoj pratim situaciju i kada procenjujem da se odvija povoljno za preticanje tek onda spustam brzine....nista nisam bio sporiji a trosio sam 2,5 litara manje na 100 km.....

Mozda ovo nekome i pomogne.... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova
  • Lokacija: Ruma-Graz

od 4,5 na putu pa na gore u zavisnosti koliko ga derem.....uglavnom procitao sam sve tri strane i nisu mi jasne dve stvari...jesu li nekim ljudima motori rastelovani ili oni drze motor non stop u visokim obrtajima pa toliko trose.....prosle godine sam imao Kawu 636 koja mi je da kazemo trosila na putu izmedju 5-6 litara moj drug je imao istu isto godiste i tvrdio je da nemoze ispod 8,5 litara.....isli smo zajedno na put menjali motore i dokaazao sam mu da mogu da ga pratim i potrosim i sa njegovim motorom isto kao i sa mojim....sta je po meni njegova greska.....puna linija automobili ispred nema sanse da pretice a on drzi motor u 2 ili trecoj na obrtajima....za to vreme ja sam u sestoj pratim situaciju i kada procenjujem da se odvija povoljno za preticanje tek onda spustam brzine....nista nisam bio sporiji a trosio sam 2,5 litara manje na 100 km.....

Mozda ovo nekome i pomogne.... ;)

 

Poznato je vec da slabiji motori trose vise  nego jaci pri istim uslovima voznje, npr. gsx-r 600 i gsx-r 1000, vecina modela od 600 slabo povlaci do nekih 9500-10000 o/min, dok 1000-de tu snagu vec imaju na 4500-5000 o/min (veca kubikaza ima za cilj dobar obrtni moment na nizim obrtajima), tako se to odmah odrazi i na potrosnju. Takodje zavisi i tip motora, sa oklopom ili "naked", mora se uzeti u obzir da na brzinama vec od 120km/h vazduh stvara jako veliki otpor u voznji i samim tim vecu potrosnju.

Objasnjenje je malo sturo, ali se nadam da ste svi skontali sta sam hteo reci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

od 4,5 na putu pa na gore u zavisnosti koliko ga derem.....uglavnom procitao sam sve tri strane i nisu mi jasne dve stvari...jesu li nekim ljudima motori rastelovani ili oni drze motor non stop u visokim obrtajima pa toliko trose.....prosle godine sam imao Kawu 636 koja mi je da kazemo trosila na putu izmedju 5-6 litara moj drug je imao istu isto godiste i tvrdio je da nemoze ispod 8,5 litara.....isli smo zajedno na put menjali motore i dokaazao sam mu da mogu da ga pratim i potrosim i sa njegovim motorom isto kao i sa mojim....sta je po meni njegova greska.....puna linija automobili ispred nema sanse da pretice a on drzi motor u 2 ili trecoj na obrtajima....za to vreme ja sam u sestoj pratim situaciju i kada procenjujem da se odvija povoljno za preticanje tek onda spustam brzine....nista nisam bio sporiji a trosio sam 2,5 litara manje na 100 km.....

Mozda ovo nekome i pomogne.... ;)

 

Poznato je vec da slabiji motori trose vise  nego jaci pri istim uslovima voznje, npr. gsx-r 600 i gsx-r 1000, vecina modela od 600 slabo povlaci do nekih 9500-10000 o/min, dok 1000-de tu snagu vec imaju na 4500-5000 o/min (veca kubikaza ima za cilj dobar obrtni moment na nizim obrtajima), tako se to odmah odrazi i na potrosnju. Takodje zavisi i tip motora, sa oklopom ili "naked", mora se uzeti u obzir da na brzinama vec od 120km/h vazduh stvara jako veliki otpor u voznji i samim tim vecu potrosnju.

Objasnjenje je malo sturo, ali se nadam da ste svi skontali sta sam hteo reci.

 

Sve to stoji samo nacin voznje jos vise utice na potrosnju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Sve to stoji samo nacin voznje jos vise utice na potrosnju...

 

Apsolutno tačno. Potrošnja je direktno vezana za "otvorenost" gasa, a samim tim i za broj obrtaja. U petoj brzini na recimo 90 km/h je manja potrošnja nego u drugoj, na istoj brzini, a većem broju obrtaja.

Meni motor troši od 6 pa do "ne zna se" ... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: BMW F800 GS

Moja Aprilia Atlantic 250,trosi od 3,5 na otvorenom brzina od 80-100 u gradu do 4,15!

Juce smo isli devojka i ja do Petrovca na Mlavi,sipao sam 8,12 za predjenih 227km!

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja