Jump to content

Moto Zajednica

BJB Vikend vožnja, 03.-04.07.2010. Dunavska tura i još po nešto...

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 923 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: st 1300 i r1200gsa i 250 madison3

Tacno znam kako vam je bilo ::) I nemoj da me pitate kako to znam   ;)  ;D

 

mora da je neka fora... (citat: mario) ;D Moram da pitam kako znas? Falio si nam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8137 postova

E jbg, umesto covek da radi nesto korisno, sedim ovde, gledam slike i odmah bi na motor (a tek je utorak :D).

 

Meni je prethodni vikend (sve zajedno) bio jedan od boljih u zadnje vreme...

 

Sledeca je Vlasina (stay tuned ;))...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

pa koliko smo se borili sa onim porcijama, i ne-bio-siguran...:)

 

Ja se ne secam kada sam se osecao tako inferiorno i nemocno pred onol'kim biftekom, samo si mi Ti davao podstrek da se izborim na kraju....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

E jbg, umesto covek da radi nesto korisno, sedim ovde, gledam slike i odmah bi na motor (a tek je utorak :D).

Meni je prethodni vikend (sve zajedno) bio jedan od boljih u zadnje vreme...

 

Sledeca je Vlasina (stay tuned ;))...

 

 

Ako je planirana za 17.-18. jul, " I am in"!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1125 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 61
  • Motocikl: MV Agusta 800 Brutale

Evo i ja da se javim i da kažem da bi je bilo isto kao i Vlajku nikako i da što pre moramo ponovo  :D :D :D

 

Nego drug Voja je izgubio jedan imbus šraf, pa molim Marija da mi kaže koje je veličine bio da mu pošaljemo  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8137 postova

Vlasina je predvidjena u 4. nedelji jula.

 

Tema ce biti postavljena na vreme, kako bi svi mogli da planiraju i spreme se. Radi se o najduzoj voznji i u svakom drugom smislu vrhuncu BJB voznji za 2010. godinu (atraktivnost, lepota, avantura, 3 dana itd.  ;)).

 

No, otom-potom... ;)

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Vlasina je predvidjena u 4. nedelji jula.

 

Tema ce biti postavljena na vreme, kako bi svi mogli da planiraju i spreme se. Radi se o najduzoj voznji i u svakom drugom smislu vrhuncu BJB voznji za 2010. godinu (atraktivnost, lepota, avantura, 3 dana itd.  ;)).

No, otom-potom... ;)

 

Ako ima mesta razgovoru o redefinisanju termina, ja bih se prijavio za diskusiju.  ;D

Oh, tri dana, tek sam sada postao svestan te cinjenice, a mi koji radimo? Jel misli neko na nas?  :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8137 postova

Termin za Vlasinu je deo godisnjeg plana BJB voznji i u tom smislu je definisan.

 

Sto se posla tice, pa svi radimo majku mu ;). Zato ce i biti objavljena tema na vreme, kako bi ljudi mogli da planiraju i uzmu slobodan dan.

 

Tri dana su uslovljena kilometrazom. Mislim, da se ne shvati pogresno - ja sam proslog vikenda odvozao Bg-Vlasina-Karatas (700km) u danu (i stigao da gledam popodnevnu utakmicu ;)), ali na BJB voznjama idemo da uzivamo i da se zezamo, a ne da nabijamo kilometre...

 

No, da ne idem vise u off - kao sto rekoh: otom-potom...

 

EDIT (@boki.64): naravno planovi nisu vazniji od ljudi (nema razloga za takav ton), ali kada su doneti 7 meseci unapred i po njima se planira (npr. smestaj itd.) onda je malo problem menjati ih na osnovu jedne poruke na forumu. Siguran sam da razumes...

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Godisnji ili ne, planovi se mogu korigovati, ako nisu deo nekog mnogo veceg i sireg plana, kao sto znas.

Nemoj samo da ispadne da je plan sam po sebi vazniji od ljudi. Kako god ...

 

EDIT (@severian): Vidi druze, ta "jedna poruka" je mogla i da se desi pre 7 meseci, kada je Plan donet, a ne da stoji tema dve godine. i unosi zabunu oko termina kao i trajanja voznje.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Iceman, 173 postova
  • Lokacija: Beograd

Evo i ja da se javim i da kažem da bi je bilo isto kao i Vlajku nikako i da što pre moramo ponovo  :D :D :D

 

Nego drug Voja je izgubio jedan imbus šraf, pa molim Marija da mi kaže koje je veličine bio da mu pošaljemo  ;D ;D ;D

 

...mora da je neka fora....bolje da cutim  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 433 postova
  • Lokacija: Beograd-KARABURMA
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADVENTURE LC 2015god, Piaggio Liberty 125ccm 2000god.

Devojke su krenule na izbor mis mokre majce pa smo ih slikali pre nego sto su bile isprskane pivom 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

OK, mozda treba da prodjemo i tu temu...kako se pravi Generalni plan i plan voznji za segment mototurizma?

 

Ovako, Generalni plan se ugrubo skroji tako da se prvo u njega unesu sve aktivnosti kojima ce se AMS baviti u narednoj godini, i to uglavnom tako sto se proanaliziraju realizovane i nerealizovane aktivnosti iz prethodne godine, prouci se njihova uspesnost i uzroci te uspesnosti i onda one dobiju grubi nacrti aktivnosti za narednu godinu. Ovde svakako spada i mototurizam, na slican se nacin posmatra i planira, jedino se uvode i neki elementi bitniji nego u drugim odsecima, obzirom da su voznje najbrojnije pojedinacne aktivnosti. Takvi elementi su uglavnom datumi i preklapanja, doba godine, eventualni radovi na putevima i slicno.

 

Kod planiranja samih voznji uzimaju se u obzir i druga desavanja u toku godine, ali i raspored voznji tako da mu gustina akcentuje na uvodne i zavrsne mesece sezone, dok se u udarnim mesecima za godisnje odmore (Juli i Avgust) ostavlja prostora za manje aktivnosti u organizovanom smislu. Ovde se racuna i na najpouzdanije toplo vreme, za slucaj da se mora odloziti neka ranija voznja, ne bi li se dopunski rok pronasao bas u ovim terminima. Kada se planira kampovanje, a to su enduro voznje od kojih se zadnje dve nece realizovati ove godine, ima se u vidu i doba godine zbog hladnoce i cinjenice da se kampuje u planini. Da ne zamaram dalje detaljima, treba imati u vidu da kalendar voznji ima svoju logiku kreiranja i da jeste u odredjenoj meri fleksibilan ali da ipak treba bar pokusati odrzati neki njegov kostur koji omogucava ljudima planiranje.

 

Sve u svemu, dajte ljudi slobodno predloge za nove ture, ukljucite se u organizaciju, zaista cemo lako onda da ukomponujemo i same datume. Na raspisan konkurs za organizaciju voznji jos se niko nije javio a stvarno nije pretesko. Rute su tu, datumi takodje, logistika, redarska sluzba, papirologija, sve je tu, samo treba osmisliti zanimljive sadrzaje, malo se angazovati oko toga i preuzeti neko od vodjenja voznje.

 

Hm, da...Rajko, vidim ja tu grupicu na slicki, pa vicem ovim momcima - ljudi brzo, pukó akvarijum...al'momci dok shvate, pa dok se mase za fotoaparate umesto da posegnu za cvetom & urodjenim sarmom, utece akvarijum, utece i fokus sa slike ali ostade - iskustvo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 87 postova
  • Lokacija: Beograd

Svidja mi se ideja o Vlasini, i ja cu skratiti svoj odmor u Grckoj, odnosno ranije cu krenuti tako da mogu da vam se pridruzim, al otom potom kako kaze Severian, bice tema.

Nego sto se tice cica sa slike, situacija je bila skroz smesna, gomila bajkera na jednom mestu i svi nesto gledaju motore, opremaju se za pokret a cice su bile primecene dosta kasno :) (zenski deo nase ekipe su ih primetile prve)  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8137 postova

EDIT (@severian): Vidi druze, ta "jedna poruka" je mogla i da se desi pre 7 meseci, kada je Plan donet, a ne da stoji tema dve godine. i unosi zabunu oko termina kao i trajanja voznje.

 

 

Nije mi sasvim jasno na sta si mislio.

 

Plan BJB voznji za 2010. god. stoji javno okacen u odgovarajucoj temi (BJB vikend voznje) od 19.12.2009. godine (okacio Lalajko). U tom planu je voznja na Vlasinu najavljena od 23.-25.7. (4. nedelja jula) 2010. god. i najavljeno je da traje 3 dana.

 

Ti si predlozio da se pomeri nedelju dana napred. Ja razumem da ti to vise odgovara, ali sam pokusao da objasnim da je tesko na osnovu jedne poruke na forumu (u ovom slucaju tvoje) pomerati plan.

 

Nadam se da ces ipak moci da krenes, pa cemo natenane i uz pivo o svemu... Ovako nekako ispade polemika, a nema razloga za njom - ne bih da kvarim(o) atmosferu ove Dunavske ture...

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 244 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSF650 Bandit S

Evo i ja da se javim, bilo je super.

Vec se planiram da uklopim Vlasinu sa putovanjem na Ohrid. :)

 

Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bona Fides, 1310 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo - Beograd
  • Motocikl: http://www.motoscout.de

Tacno znam kako vam je bilo ::) I nemoj da me pitate kako to znam   ;)  ;D

 

mora da je neka fora... (citat: mario) ;D Moram da pitam kako znas? Falio si nam

 

Kako znam? Pa jednostavno: vozio sam neke od vikend voznji koje su potom u komentarima "zvucale" ovako i onda tacno znam zasto su vam jos uvek usta od uva do uva  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja