Jump to content

Moto Zajednica

Customizing "baba" to make her "devojka" (u pokusaju)

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 450 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

E pa dragi drugari i drugarice, evo kako stoje stvari. Upravo sam u garazu isporucio jedan RC42E agregat sa bobinama, CDI-jem, reglerom, kompletnom instalacijom. To bi trebalo da je od sevenfifty koja je mladja sestra od moje "male boldorke". Ostalo je da doteram zadnje amortizere, plastike, sediste i rezervoar. Za to sam se vec dogovorio sa bivsim vlasnikom ovog kompleta.

 

Ovo je samo pocetak, ostaje da se izmisli tu jos svasta nesto. Kako sam se potpuno razocarao u trziste jer niko nije hteo plavu pticu da pazari ni za relativno male pare (znam da je kriza, znam) odlucio sam da joj narusim originalni izgled potpuno (samo mi je nepoznato koliko je original da mi je sauh izvucen od menjaca za biciklo  8)). Stoga ce da padne prerada koliko god to bilo u mojoj moci uz naravno svesrdnu pomoc foruma, vas koji zelite da se bakcete zajedno samnom i naravno drugara koji su vec pristali na grunfovanje.

 

Sve cemo raditi u mojoj garazi koliko god moze da se uradi. Ja planiram da radim ovijeh dana sve sto mogu da postignem jerbo su najavili kisu i kisu i kisu i grad i grad i grad, pa ko velim da ce posle lepse vreme pa da poteramo tu masinu po suncu.

 

Slike nema za sada. Bice. Bice kazem. Stavicu! Dobro Sergio, stavicu cim budem mogao samo nemoj vise da prozivas, ok?  ;D

 

Polazimo od pretpostavke da nosaci ne pasuju (a ne pasuju) tako da ce se raditi raznorazni distanceri, ekscentri i drugo sto je klasicna bravarija (e da nam je tu blizu drug Stari....) kao i od toga da cemo uspeti u naumu. Bitno mi je sto su svi rekli da se ose lancanika OBAVEZNO moraju poklopiti tako da nam je immperativ na tome, a ostalo cemo vec izmisliti.

 

Evo ipak i slike kako je masina izgledala pre mesec dana podno nama drage planine:

 

8axCV_p4200067.jpg

 

Kako krenemo sa radovima trudicu se da izvestavam sto vernije sa obiljem fotografija...

 

Sredstva su vise nego ogranicena (ispravnije je reci "nema ih"  8)), tako da nemojte da ocekujete OCC ili tako nesto ali cemo uraditi sve sto budemo mogli, umeli, znali i uspeli da izmislimo.

 

Pozdrav i nek nam je Bog u pomoci...

 

;)

 

EDIT: promenjen naslov

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

E`l ti stvarno nemas pametnija posla ne`g da unistis jedan autenticni primjerak ranih osamdesetih,kada je 90% bajkera EXYU sanjalo o tom Hondinom motociklu. ??? :o

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

jedan tip iz Hrvatske je na svog boldoa stavio USD viljuske, potrazi na njihovom forumu sta i kako je odradio ali mu je bike izgledao strava dok se nije slupao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

jedan tip iz Hrvatske je na svog boldoa stavio USD viljuske, potrazi na njihovom forumu sta i kako je odradio ali mu je bike izgledao strava dok se nije slupao.

 

Mašina od CB1100R, prednje vile od fazer-a, zadnja od fireblade-a, markezini točkovi, 6to klipna klešta....od ovog teško da biva bolje  :D

 

5.jpg

3.jpg

7.jpg

6.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 450 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

@Nikola majstore, bas tada si isao sa nama na Avalu. Nadam se da se dobro oporavljas i da ide na bolje pa Boze zdravlja da se opet vozimo zajedno...

 

@Ostali: naravno da znam sta radim. Jos nije kasno da neko pljune 1,5KE u parama i da nosi boldorku. Ako nece - vozdra. Takvi komentari me ne zanimaju. Ja ipak samo zelim da se vozim, a kad budem hteo autenticnu boldorku pazaricu je sa viskom para koji u tom trenutku budem imao od onih koji svoju nisu ni pipnuli jer nisu imali kintu ili nisu imali herca. Toliko. A legenda zivi i uvek ce se pronaci poneka Boldorka kod Jove u Bosanskom brodu ili neka rasturena da se restaurira i tako dalje i tako dalje... Plava ptica ode u preradu.

 

;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1015 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 63, Herceg Novi-Baosici
  • Motocikl: Honda CBR 900 RR

Negro ja te potpuno razumem. :D Samo mi nesto nije jasno, zasto ne radis sve to sa nekom vec rasturenom koju mozes imati za bas male novce?  a ova lepa Plava Tica nek stoji leba ne jede! ;D

U svakom slucaju imas moju podrsku i sa paznjom cu pratiti ovu temu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Kada bi od svoga Boldora napravio ovakav "Super Boldor" onda bi mu ja skinuo kapu i pridruzio se Projektu,ali da ga sjecka,kreci i od njega pravi "nakaradu i skulu" odmah je OUT. ;):D ;D

post-770-12879082018316_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

pratim temu, imaš moju podršku - znam da ćeš napraviti extra kastom  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ako planiras da je cuvas, samo napred, a ako mislis da tu preradu sutra prodas, tesko... mozda za neke male pare. U svakom slucaju srecno :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 450 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

Ajmo redom.

 

Rasturena masina - i ona kosta, ovu sam tek registrovao, etc, etc. Kod ove mi se svidja ponasanje i uzitak u voznji - mislim da je to presudno. Moz da se tera ovako a i onako. Pa kako ti volja.

 

Novi rezervoar je cist, nema rdje (kod mene ima), pa kako je i sediste udobnije od sevenfifty, logicno je staviti onda i to i njegovu plastiku. Zar ne?

 

U planu jeste cuvanje, jer inace nema svrhe prerada. Kao ce da pazari masinu koju pravim za svoju dusu. Imao sam u ponudi i 25 godina mladje masine za male pare ali neodgovarajuce za trenutne finansije i planove. Zato idemo u preradu, konacna odluka je pala odavno. Boze zdravlja, sutra sa kisom idem i ja u garazu i zapocinje novo poglavlje u zivotu plave ptice.

 

I jedini i konacni strah koji imam je sta ce na sve to kad bude gotovo reci moja Negrita jer ipak je ona ta koja ce presedeti veliku vecinu predjene kilometraze.

 

;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 450 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

Za pocetak da sastavim ja masinu, nisam ni mislio da ce ovolika guzva da se napravi oko toga. U kasnu jesen tamo pred sneg neposredno u planu je ultimate rasturanje do poslednjeg srafa i "pickanje" svega. Dotle hocu da se osposobim za voznju iako je sezona predivno krenula sa lepim turama za nas, ova kisa nas ubi.

 

A za pobornike caffe racera: "The cafe racer is a motorcycle that has been modified for speed and good handling rather than comfort."

 

Cini mi se da nikako ne ide uz moj koncept i 110Kg.   ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: BGD, Serbia
  • Motocikl: CBR600RR , CBR600F , Burgman400

pa moze da se napravi sedishte u obliku ko na cafe raceru , a zadnji deo da se istapacira u boju motora tako da kad stoji izgleda kao cafe a opet neko moze da sedi poshto je samo pojachano sundjerom , chak i udobnije za suvozacha ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Ala je dobar onaj Hondasin aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa..................))))))))))

 

Ma samo napred prijatelju pravi nesto novo i treba....ja pratim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Drugar Mitar, nije sa foruma nego Zarkova..je sekao rep od 900 boldora i napravio lep motorin..Slikacu kad budem u prolazu..

 

Nadam se da ce ispasti dobro tvoja budzevina... ;)

 

Ja moj polako unistavam..pa mozda jednog dana...

 

Srecno..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 543 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Kawasaki zzr 1400 i Bmw r1200gsa

Skroz mi se svidja ideja i projekat.  8)

Ako već hoćeš da ga napucavaš evo ja ti poklanjam zadnju viljušku od honde cbr900rr sa osovinom  ;)

Možda još neke sitnice koje zatrebaju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 450 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

Skroz mi se svidja ideja i projekat.  8)

Ako već hoćeš da ga napucavaš evo ja ti poklanjam zadnju viljušku od honde cbr900rr sa osovinom  ;)

Možda još neke sitnice koje zatrebaju

 

Bicu toliko bezobrazan da prihvatim.  8)

 

Salim se malo a mozda i ne ali hvala svakako. Bacio si me u razmisljanje sada. Ajmo saveti: postaviti viljusku koja moze da potera centralni amortizer mi se vizuelno manje svidja ali jeste prakticnije jer ovih centralnih ima mnogo vise da se nadju kad ustreba. Sa druge strane, nagovaran sam da stavim prednju i zadnju felnu 17" i nazad sirine 160 a napred dal 90 ili 120 ili slicno ili nisam dobro razumeo. Ima li ko sta da prigovori ideji? Sada je zadnja 18 a prednja 19 (cini mi se da je tako). I opet misljenje: sta dobijam sa sirom zadnjom gumom?

 

Kako sam bio od jutros od 6:30 u Bgd do malopre, premoren sam da krenem bilo sta. Ali sutra krecem sa rasturanjem definitivno. Juce pretrerao agregat u kompletu sa bobinama i cdi i reglerom, ma cela instalacija sa njim i karburatori i svasta. Stizu slike. Agregat je RC42E!

 

Hvala svima na zainteresovanosti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 543 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Kawasaki zzr 1400 i Bmw r1200gsa

stavi 17tice  ;D ja bi stavio pozadi bar 180  ;D napred 120

Slažem se!

Potrudi se da ostane izgled starog boldora, a vesanja i kočnice mu podesi od novijih motora.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja