Jump to content

Moto Zajednica

Gde naci ksenon svetla???

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

@Damir

 

Hmmm.... ne bi trebalo baš da izgori :) ... Pre nego kupiš bixenone, proveri dve stvari:

 

1. Da li ti uopšte fizički bixenon sijalice staju u far (dugačke su do zla Boga, meni dođu skoro do stakla)

 

2. Uzmi 2x35w obične H4 pa spoji. Ako ne izleti neki osigurač, dobro je :) Ako izleti, nemaš sreće...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • skuter-servis, 406 postova
  • Lokacija: Vojvodina
  • Motocikl: dr mr

Konsultovao sam se sa Arakisom, rekao mi da probam tako pa da gledam napon, videcu ovih dana da isproban sa obicnim sijalicama pa ako bude ok uzecu bixenon, pa i ako ne bude moglo iskoristim na autu. Kontao sam h7 jedno za dugo jednu za kratko. Probacu nesto. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Napon sa svim priključenim potrošačima bi trebao da ti bude oko 14V. Ako bude znatno manji (ispod, recimo 13.5V), onda ti alternator ne daje dovoljno struje za taj broj potrošača i moraš nešto da pogasiš... U svakom slučaju, mnogo sreće i javi šta si naradio :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

2. Uzmi 2x35w obične H4 pa spoji. Ako ne izleti neki osigurač, dobro je :) Ako izleti, nemaš sreće...

 

Ne mora da znaci da moze da stavi xenone ako ne izgori osigurac. Xenoni zvanicno vuku 35W ali po Joskinim recima u trenutku paljenja povuku oko 70W ako se dobro secam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Joška je jednom merio potrošnju struje i pri paljenju jednog bixenona i pri stalnom svetlu.

 

Koliko se sećam, pri paljenju bixenon povlači negde oko 8 Ampera struje, što znači nekih 100W snage. Posle 5 - 6 sekundi potrošnja padne na oko 4 Ampera, tj. oko 48 W snage. Prema tome, nije baš tih 35W kao što piše već ipak malo više.

 

Skuteri imaju dosta slabiji alternator i regler pa su i sijalice u farovima - obično dve - prilagođene snazi alternatora i većinom su one od 18W.

 

Prostim sabiranjem snage koju vuku dva bixenona ispada da nemere nikako na skuter 0a-smiley.gif ako ne želite da spalite alternator i / ili regler, prekidač za svetla ili instalaciju...

 

Tu je jedini izlaz staviti dva xenona, jedan za kratko a jedan za dugo koji, naravno, ne rade u isto vreme samo ostaje problem blicanja zato što se xenon za dugo svetlo ne može koristiti za blic, treba mu nekoliko sekundi da se upali.

 

I eto najboljeg rešenja: xenon za kratko svetlo u jednom faru, normalna halogena u drugom faru - dugo svetlo i eto veselja 0a-smiley.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Evo ja sam opet naisao na nedoumicu. Kazete da treba 3-4 sekunde da se sijalica ugreje i pocne da svetli. To sam video uzivo kod thelorda na njegovom TA. E sad kod motora koji imaju u jednom faru dugo a u drugom kratko. Kad sa kratkog predjes na dugo, fakticki posto treba sijalici od dugog da se ugreje par sekundi a kratko se ugasilo, da li ti vozis zapravo par sekundi u mraku? :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Idealna kombinacija je kada imaš motor sa 2 fara. Staviš 2 komada H4 bixenona i oba ti gore, kako za kratko, tako i za dugo svegtlo. Jedno ako i crkne na putu, imaš još uvek onaj drugi far da sa svetlom stigneš kući.

 

Imam ovu kombinaciju :moto3::takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSA

Šta 'oćeš. Najnormalnije je da ti crkne sijalica jer, jelte, imaju svoj vek trajanja. Može da vrisne i balast, ali tu vec ne znam sta se kvari. Meni je npr poceo da prekida kabal na samom izlazu iz balasta. :jok:

 

 

 

Evo ja sam opet naisao na nedoumicu. Kazete da treba 3-4 sekunde da se sijalica ugreje i pocne da svetli. To sam video uzivo kod thelorda na njegovom TA. E sad kod motora koji imaju u jednom faru dugo a u drugom kratko. Kad sa kratkog predjes na dugo, fakticki posto treba sijalici od dugog da se ugreje par sekundi a kratko se ugasilo, da li ti vozis zapravo par sekundi u mraku? :neznam:

 

Ima motora kojima se kratko ne gasi kad upalis dugo. Kad upeknu 2 xenona... Pali vrzinu! :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Ma imam neke lampe sa kineskim hieroglifima po njima, pa se malo brinem za njih. :D

Pitam se da li mogu staviti kvalitetnije lampe, na postojece balaste i pobude kad ove riknu? (zapakovao sam ih iza 7 mora i gora....)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha YZF R125, Yamaha XT125X

Nisam do sada ni razmisljao o kesnonima, palo mi je par puta na pamet zbog lepote. A tek sada kada sam iscitao ovo sve, vidim da mnogo vise znace.Pored toga sto pruzaju mnogo bolje osvetljenje, tu je i uocljivost .. Pa bi hteo da podelim sa nekim taj set , kao sto su neki navodili 25 e ja i 25 e jos neko ko je zainteresovan. Meni treba H7 , a hteo bih 6000K , pa ako je neko zainteresovan . ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Backi Petrovac, Vojvodina
  • Motocikl: Tomos Automatic A35-S / Kawasaki ZZR600

1.)Koliko je komplikovano ugraditi bi-xenon na motor ??

2.)Jel se mora menjati postojeca instalacija ili ide na istu ?

3.)Mislio sam da uzmem ovaj bi-xenon H4 komplet za 6k din ? Jel to OK za moj motor ?

4.)Koliko sam skontao po prethodnim postovima on mi ostavlja mogucnost blicanja ??

5.)I jel mogu na postojeci balast da zamenim drugu sijalicu ? npr sad uzmem 8000K pa posle npr 6000K ?

 

Sorry na toliko puno pitanja :D

 

Znam da clan foruma mata16v prodaje xenone sa ugradnjom za skos ok cenu ali ja dok odem do Mladenovca i nazad treba mi 3k din da potroshim na gorivo i putarinu ( oko 330km ).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • UruK Hai, 2083 postova
  • Lokacija: Bgd/Vozdovac
  • Motocikl: ADV

Prosle nedelje sam ugradio H7 xenone na kola. Set kosta 45eu. Vise vremena smo potrosili surak i ja smestajuci balaste nego sto smo se igrali sa sturjom... Veoma jednostavno se povezuje.

H4 bi xenon je nesto drugaciji ali nije bozije slovo, treba mu dodatno napajanje, osigurac, mada mislim da se sve to dobija u setu... Ako se bar malo razumes u struju nece ti biti problem da to sam namestis, u svakom setu sa kojim sam se susreo postoji i sema kako se ugradjuje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Znam da clan foruma mata16v prodaje xenone sa ugradnjom za skos ok cenu ali ja dok odem do Mladenovca i nazad treba mi 3k din da potroshim na gorivo i putarinu ( oko 330km ).

 

Pa šta sad, kao da je 330km nedostižna udaljenost? :D A putarina... ti to plaćaš :neznam::moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Backi Petrovac, Vojvodina
  • Motocikl: Tomos Automatic A35-S / Kawasaki ZZR600

Znam da clan foruma mata16v prodaje xenone sa ugradnjom za skos ok cenu ali ja dok odem do Mladenovca i nazad treba mi 3k din da potroshim na gorivo i putarinu ( oko 330km ).

 

Pa šta sad, kao da je 330km nedostižna udaljenost? :D A putarina... ti to plaćaš :neznam::moto3:

 

Pa za tebe koji vozish stalno to dodje kao voznja do lokalne prodavnice po hleb :D Za mene novog bikera to dodje dosta i nikad nisam vozio autoputem pa neznam shta i kako za putarinu... Ja mislio da se placa :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Pa OK, nije baš do prodavnice po leba, ali sasvim OK kilometraža za jedan dan. Ujutro kreneš, predveče se vratiš. I usput svratiš gde god ti se svidi :D A uputstva za "plaćanje" putarine ... :D Da ne bude da propagiram neplaćanje, ali brate razmaci pored spuštenih rampi su toliki da možeš autobus da proteraš. Samo prođeš i "ajd' zdravo..." :D A na stranu to, što nema smisla da putarina za 2 točka bude identična kao i za 4...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja