Jump to content

Moto Zajednica

Gde naci ksenon svetla???

Recommended Posts

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Honda ness 150

A uputstva za "plaćanje" putarine ... :D Da ne bude da propagiram neplaćanje, ali brate razmaci pored spuštenih rampi su toliki da možeš autobus da proteraš. Samo prođeš i "ajd' zdravo..." :D

a jeeeeelllllll,to tako ide???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6814 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Koliko sam razumeo, uzme se bi-xenon iz auta, to kupe dva bajkera, svako uzme ''svoj far'' i zametnu ga? :D

 

Ako je tako, ja bih uzeo neki bolji xenon u saradnji sa nekim :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha YZF R125, Yamaha XT125X

Ja se javljam da podelim xenon sa nekim istoo :D Meni bi trebao H7 , a jacina 6000K :) Javite mi se na PP , ako je neko zainteresovan .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Backi Petrovac, Vojvodina
  • Motocikl: Tomos Automatic A35-S / Kawasaki ZZR600

Prosle nedelje sam ugradio H7 xenone na kola. Set kosta 45eu. Vise vremena smo potrosili surak i ja smestajuci balaste nego sto smo se igrali sa sturjom... Veoma jednostavno se povezuje.

H4 bi xenon je nesto drugaciji ali nije bozije slovo, treba mu dodatno napajanje, osigurac, mada mislim da se sve to dobija u setu... Ako se bar malo razumes u struju nece ti biti problem da to sam namestis, u svakom setu sa kojim sam se susreo postoji i sema kako se ugradjuje.

 

Ok mislim da se razumem dovoljno nek mogu da ugradim svetlo.

 

Jel sad moze neko da mi objasni zashto jedan moto komplet koshta 6k rsd a u njemu dolazi jedan balast i jedna sijalica i potrebni kablovi:

xenon-moto.jpg

 

...a auto komplet sa istom sijalicom gde dolaze dva blasta i dve sijalice i potrebni kablovi koshta 75 € ( drugi komplet na slici )??

xenom-auto.jpg

 

??

 

I koji od ovih kompleta mi ostavlja mogucnost blicanja ?? Jel taj moto komplet i prvi i drugi auto komplet ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1895 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Ja imam 2 fara sa po jednom sijalicom i gore istovremeno oba znaci da moram da stavim bi-xenon H-4 u oba fara? Kazu da H4 ksenon moze da blicne jednom i treba da prodje neko vreme da bi mogao da blicnem jos jednom. Jel to tacno?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

@Pablo87

 

Proizvodi pod jedan i tri bi bili podesni za blicanje, razlika je što je ovaj prvi komplet baš namenjen za motor, tj. ima mali balast. Jedino je pitanje koliko ti farova imaš na motoru, tj. da li ti je razdvojeno oboreno i dugo svetlo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Sokobanja - Nis
  • Motocikl: XJ550 brat/cafe

Super, bas me interesovalo da li cu biti uskracen za blackanje...

E, sad, da li je neko ovaj "slim" balast uspeo da ubudzi u klasicni okrugli far kao moj? Jer ako ne moze, onda mogu da uzmem i obichni ako cu vec da smisljam gde mimo fara da ga stavim na neked-u... :zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

a mene zanima razlika u slim i obicnom ''debelom' balastu ...

 

el u pitanju samo dimenzija ili jedan radi bolje od drugog ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

Koliko ja znam, samo dimenzija...

 

ok onda super .. jer meni stize taj slim i sijaica na probu ... pa ako se dobro pokaze imacu ih gomilu ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Jedino što može da se desi, pa da ti sijalica ne odgovara je njena dužina. Ako fizički stane u far, sve je OK. Meni gotovo da udara u staklo od fara, fali valjda samo milimetar, ali je STALA :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12239 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Prebacio sam temu u "Garaža" podforum, mislim da joj je ovde mesto 0namigivanje.gif

 

Veći ili manji balast? Nema razlike, oba isto rade samo što je kod manjeg balasta povećana gustina pakovanja komponenti što može da znači da se malo slabije hladi...a i ne mora da znači 1oda.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 420 postova
  • Lokacija: Beograd - Cacak
  • Motocikl: Suzuki DL650 Vstrom a Honda XRV 750-RD04 u lepom sećanju

tesko da ces uspeti da spakujes balast u far, mada je zbog hladjenja i bolje da ga ne spakujes tamo... ja sam na kinezu balast pricvrstio na ram ispred rezervoara i ne primecuje se toliko... glavni problem kod deljenja kompleta za automobile jeste kontroler bi ksenona... uz minimalne prepravke cete dobiti svetlo na sijalici ali morate napraviti elektroniku za oboreno i dugo svetlo... bi ksenon sijalica ima cetiri kabla, dva su za napajanje same sijalice i povezuju se sa balastom, a druga dva su za regulisanje oborenog i podignutog svetla) mozda se razlikuje od proizvodjaca do proizvodjaca ali meni je ovako zapalo... kada sijalica izadje iz kucista dobija se kratko svetlo, kada se uvuce dobija se dugo... sve bi bilo jednostavno da je taj mehanizam uvlacenja i izvlacenja resen obicnom kotvom i da se na njega dovede + i masa i da jednostavno ukljucivanjem prekidaca dugog svetla prekine napajanje na kotvi i sijalica uvuce... problem je u tome sto se na mehanizam dovodi plus na crnu zicu i masa na belu da bi izbacio sijalicu a obrnuto (plus na belu i masa na crnu) da bi uvukao sijalicu... ako neko moze da mi pomogne placam pivo! :D

evo kako izgleda bi ksenon za auto

 

post-3601-0-64286100-1298635945_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12239 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Moraćeš da kupiš mali rele na 12VDC / 3A sa dva para kontakata - ukupno 6 izvoda. Poveži kao na slici. Dioda je neka mala, signalna tipa 1N4148 a može i ona nešto veća 1N4001, 2...

 

Bixenon kontroler.JPG

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

A zasto svi koji su ugradili i pricaju o iskustvima ne postave po neku fotografiju pa da oni koji planiraju ugradnju znaju sta mogu da ocekuju i o cemu se zbori? Verujem da ce biti manje "glupih" podpitanja koja se ponavljaju (pre svega sa moje neupucene strane) :zvizduk: Mislim da je lakse i kolegijalnije nego da se jurimo po ulici i zaustavljamo na semaforima sa pricom "eee kolega cek' samo da vidim svetla...jaao sto sljasteeee" :D

Pomozite primerima bre!

 

P.S.

Citam cifre 6000k, 8000k, 12000k...samo citam, ali ne znam realno kako izgleda npr. u duplom faru i u jednom okrluglom kao sto je moj. ::)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Sve te cifre daju dosta plavo svetlo. Moj izbor ce biti 4300K - klasicno belo svetlo. Oni koji su probali 4300 i >6000K kazu da se sa prvim lakse vozi po kisnoj noci. Sto tempreratura boje ide vise ka crvenom delu spektra lakse se probija kroz atmosferu. Jedino sto se gubi je "ksenonski izgled" motora :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

4300 je MAMA. Biserno bela svetlost. Sve preko toga je plavičasto do crvenkastog i nije to TO. Jeste da nekome deluje šmekerski, ali je pitanje da li stavljaš xenone da bolje vidiš ili da budeš faca...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

4300 je MAMA. Biserno bela svetlost. Sve preko toga je plavičasto do crvenkastog i nije to TO. Jeste da nekome deluje šmekerski, ali je pitanje da li stavljaš xenone da bolje vidiš ili da budeš faca...

 

Ima i treca opcija: da te bolje vide (u mnostvu u retrovizoru) ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12239 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

'ajde da ne prećerujemo 1oda.gif 4300 K i 5000K su vrlo slične "toplote" ksenona, razlika je vrlo mala.

 

Kad budem uzimao za sebe, 5000K je ono što bih kupio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja