Jump to content

Moto Zajednica

Gde naci ksenon svetla???

Recommended Posts

  • MotoDJIR.com, 1338 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Africa Twin AS 2022; Piaggio Beverly 300ie 2010: Vespa 300GTS 2015

Cena je oko 100-120 eura za kvalitetne i oko 60-70e

za kineze...

 

Mada bih ja dobro razmislio da li da ih stavljam na motor...pitanje je koliko ce trajati...ne isplati se...

 

Ja sam hteo,ali su me ljudi ubedili da  to nije pravljeno za motocikle tj.njihove diname i sl..ne razumem se...

 

Moj predlog je OSRAM NIGHT BREAKER...oko 800 din kom...ako zelis da vidis MNOGO bolje na putu...

A ako zelis da imas efekat Xenona...uzmi OSRAM COOL BLUE...oko 600din kom...

 

U svakom slucaju mnogi majstori ce te ubedjivati da moze da se stavljaju...ali

po onom cuvenom citati iz filma "Nacionalna klasa"..."neka ti nabudzi taj koji je rekao da moze"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Safety bike, 954 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: nekad RS250 i AA500

Radice, nema sanse da ne radi... Ne znam da se neko zalio. Bitno je da nas ljudi vide

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Lokacija: cogito ergo Taurunum
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F Slingshot
nije pravljeno za motocikle tj.njihove diname i sl

 

Pa računaj da sijalice koje se koriste sad vuku po 55W... Xenonke vuku 35W...

Znači traže nešto više od pola snage u odnosu na halogenke... a daju skoro 4 puta više svetla...

A i ne greju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Safety bike, 954 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: nekad RS250 i AA500

nije pravljeno za motocikle tj.njihove diname i sl

 

Pa računaj da sijalice koje se koriste sad vuku po 55W... Xenonke vuku 35W...

Znači traže nešto više od pola snage u odnosu na halogenke... a daju skoro 4 puta više svetla...

A i ne greju...

 

Greju one, kao halogene od 35w... ne moze drugacije.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: ZX6R '99

Ne treba ti bi-xenon na motor,stavi samo kratko i imas za dugo obican xalogen. Ja i ortak smo ga ugradili skoro i prezadovoljni smo,dugo mi ne pada na pamet da ukljucim. Kupili smo po pola jedan set,30e ja 30 on.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MotoDJIR.com, 1338 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Africa Twin AS 2022; Piaggio Beverly 300ie 2010: Vespa 300GTS 2015

Osram Night Breaker i Osram Cool Blue...Metro...najjeftinije...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uploader, 419 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: GSXR 600

Razlika između Night breaker-a i Xenona u ceni nije velika, a u količini svetlosti i boji.... nezamisliva dok ne uporediš. Na autu imam za oborena xenon od 10000K (H1) a za dugo svetlo Night breaker (isto H1). kada upalim duga svetla tako škilje da su malte ne neupotrebljiva. A boja  :D, limun žuta. Dok nisam stavio xenon bila su bela kao pucka, ali kad ih uporediš, bljak.

Xenon može na limundu da se kupi za 40€ ili malo jače, nightbreaker košta skoro 20€  par. E sada, nightbreaker su forsirane sijalice, sa vekom trajanja od 50% normalnih halogenih sijalica. Tako da treba računati i na brzo crkavanje i zamenu.

Ako imaš mesta za balast, nemoj da se dvoumiš, samo xenon.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Lokacija: cogito ergo Taurunum
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F Slingshot

Naravno da manje greju, greju 20w manje.

 

Nije baš tako linearno... Xenonke daju više svetlosti po watu u odnosu na halogenke.

 

*Mali off*

Halogenke rade na principu užarene niti koja pod temperaturom počinje da sija... imaju efikasnost u proseku 9-10%... što znači da 90% energije koju utroše odaju u vidu toplote.

Xenonke rade na prinipu jonizacije gasova unutar 'kapsule' koji potom odaju svetlost... imaju efikasnost oko 85%... znači 15% energije ode na grejanje.

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Safety bike, 954 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: nekad RS250 i AA500

off

 

@great

 

Snaga je snaga, tu nema sta linearno da se gleda ili ne.

Kolicina svetlosti je nesto drugo.

Stoji da je veca iskoriscenost kod ksenonskih sijalica, nista vise, no to nije ni tema.

Nemoj da pomisle ljudi da mogu nesto da stave sto im alternator nece ispratiti.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Napomena za night breaker, stvarno jako brzo crkavaju, prosle godine po starom zakonu sam promenio 3 para H7 za oborena svetla, na kraju sam odustao jer su takodje svakome, ko je imao, brzo crkle i H1, H4, H7... Doduse na dugim svetlima imam H1, jos prve od pre godinu i po, al` duga se mnogo manje koriste...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Benelli TRK 502x

Problem kod ugradnje je sledeći ( recimo kod Sasha P ) sto Vstrom k9 nema prekidac za svetlo vec samim stavljanjem na kontakt svetla se pale, i kad alnaser povuce struju prilikom paljenja (svi vidimo ono kad nam farovi malo oslabe i treperi svetlo)  to je ono sto smeta xenon sistemima, jer njima treba u momentu paljenja nekih 9A koliko se secam, a posle im se potraznja za amperazom smanji. znaci ko ima poseban prekidač za farove nema problema da ugradi xenonone

 

poznajem momke koji ugradjuju, kome treba telefon neka me kontaktira na PM

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: Mladenovac N44.26.967 E020.42.012

posto radim sa xenonima, znam da ih ima negde i jeftinije, ali ja dajem dobru garanciju i na sijalice i na balaste, a sto se tice motora koji upale svetlo kad se da kontakt, e postoji i tu resenje, doplata je uz xenone 1000din, a bez xenona 2500din....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uploader, 419 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: GSXR 600

Imaš i na limundu za 350 dinara, rele za automatsko paljenje svetla sa vremenom uključivanja 8-10 sekundi nakon paljenja motora.

Automatski prekidač za svetla

Način rada

-vreme uključivanja 8-12 sekundi

-vreme isključivanja automatski po gašenju motora

-potrošnja u radnom režimu 130 mA

-potrošnja u pripremnom režimu 0 mA

uz automat dobijate plan povezivanja..prosto i jednostavno.Potreban relej

svetla možete paliti i gasti nezavisno od automata ako želite

-neograničena količina u prodaji

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 230 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: CB 600 F

Cena je oko 100-120 eura za kvalitetne i oko 60-70e

za kineze...

 

Mada bih ja dobro razmislio da li da ih stavljam na motor...pitanje je koliko ce trajati...ne isplati se...

 

Ja sam hteo,ali su me ljudi ubedili da  to nije pravljeno za motocikle tj.njihove diname i sl..ne razumem se...

 

Moj predlog je OSRAM NIGHT BREAKER...oko 800 din kom...ako zelis da vidis MNOGO bolje na putu...

A ako zelis da imas efekat Xenona...uzmi OSRAM COOL BLUE...oko 600din kom...

 

U svakom slucaju mnogi majstori ce te ubedjivati da moze da se stavljaju...ali

po onom cuvenom citati iz filma "Nacionalna klasa"..."neka ti nabudzi taj koji je rekao da moze"

 

Ja koristim Osram Night Breaker i jako sam zadovoljan, samo me zanima gde si ih nasao za 800din?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 135 postova

Do sada nisam menjao sijalice. Sada mi je pregorela sijalilca na kratkom svetlu, a ni sa dugim nisam nešto zadovoljan. Molio bi da me posavetujete koje sijallice da stavim, da li iste i za dugo i za kratko, da li H1, H4, H7. Pošto vidim da su komentari uglavnom za Osram Nigrt breaker i Cool blue, kakva su iskustva sa Filipsom, Bošom ili Osram Silverstar. Inače je u pitanju Bandit 650. Pozdrav i hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 230 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: CB 600 F

Do sada nisam menjao sijalice. Sada mi je pregorela sijalilca na kratkom svetlu, a ni sa dugim nisam nešto zadovoljan. Molio bi da me posavetujete koje sijallice da stavim, da li iste i za dugo i za kratko, da li H1, H4, H7. Pošto vidim da su komentari uglavnom za Osram Nigrt breaker i Cool blue, kakva su iskustva sa Filipsom, Bošom ili Osram Silverstar. Inače je u pitanju Bandit 650. Pozdrav i hvala.

Ovako. H1, H4, H7.. su tipovi grla na sijalici i ne mozes da stavis neku drugu osim tipa koji vec imas na banditu (osim naravno da budzis). Sto se tice same sijalice, Cool Blue je cisto foliranje i ja ti preporucujem Osram Night Breaker, svetli dosta jace od standardne sijalice i daje odlicno svetlo. Koliko ja znam, Bandit ima jedan far sa jednom sijalicom koja ima dva vlakna (jedno za dugo a drugo za kratko svetlo) pa kada promenis tu sijalicu imas oba svetla nova :) Neka me neko ko vozi bandita ispravi ako gresim. pozdrav

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Karaburac

Montirao sam Xenon kod Vlade Trion-a. Kad uhvatim vremena uslikaću kao to izgleda. Inače poslušao sam njegov savet pa sam i poziciju zamenio sa LED lampom.

 

Sve što je trebalo stalo je u far od Intrudera. Vreme montaže - oko jedan sat.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja