Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha TDM 900 i 850

Recommended Posts

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Godine 2006 TDM 900 je redizajniran, no to su bile uglavnom blage kozmetičke izmjene. Ipak, najveća tehnička novina je ponuda ABS sistema za pomoć pri kočenju.

 

YamahaTDM900A06.jpg

 

YamahaTDM900A061.jpg

 

Tehnički podaci za Yamaha TDM 900 (2006 god.)

 

Motor: R2

Zapremina: 897 ccm

Snaga: 86 KS pri 7.500 o/min.

Obrtni moment: 88,8 Nm pri 6.000 o/min.

Mjenjač: 6 brzina

Težina suvog motocikla: 190 kg

Rezervoar: 20 litra

Max. brzina: 216 km/h

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Za 2008 godinu ponuđeno je još novih boja dok se tehnički nije mjenjeo

 

YamahaTDM900A08.jpg

 

YamahaTDM900A081.jpg

 

Tehnički podaci za Yamaha TDM 900 (2008 god.)

 

Motor: R2

Zapremina: 897 ccm

Snaga: 86 KS pri 7.500 o/min.

Obrtni moment: 88,8 Nm pri 6.000 o/min.

Mjenjač: 6 brzina

Težina suvog motocikla: 190 kg

Rezervoar: 20 litra

Max. brzina: 216 km/h

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Konkurencija je prihvatila koncept koji je lansirala Yamahina TDM serija, doduše u početku uzimaju sve značajke TDM serije, ali se nekako teško odlučuju za čisto cestovne gume. No, i ta stepenica je preskočena pa danas svi imaju model u toj klasi. Mnogi idu putem kojim je išala Yamaha, ondosno na putne enduro modele dodaju supermoto (ćitaj cestovne) elemete ili razvijaju supermoto model na kojem se dodaju putni elementi. Danas je konkurencija brojna i TDM više nije jedinstven model na tržištu te konkurencija kao što je Ducati Multistrada, BMW R 1200 GS, KTM 990 SMT, Triumph Tiger 1050, Honda Varadero ... su tehnički naprednije i nude dosta više nego što nudi TDM. Ipak TDM 900 ima jednu prednost naspram konkurencije, jer osim tradicije nudi i dosta nižu cjenu. Zato su u zadnjih par godina sve češća govorkanja o modelu TDM 1200 koji bi ponovo bio lider u segmentu. Da ta pričanja imaju osnova dokazuje i pojava novog modela Super Ténéré http://www.nolimitbikers.com/forum/viewtopic.php?f=18&t=1481&start=30 koja može isto kao u prošlosti da posluži kao osnova za razvoj čisto cestovnog modela TDM. No, do pojave te nove unapređene verzije TDM-a ostaje nam da za 2010 godinu biramo novu kombinaciju boja.

 

YamahaTDM900A101.jpg

 

Tehnički podaci za Yamaha TDM 900 (2010 god.)

 

Motor: R2

Zapremina: 897 ccm

Snaga: 86 KS pri 7.500 o/min.

Obrtni moment: 88,8 Nm pri 6.000 o/min.

Mjenjač: 6 brzina

Težina suvog motocikla: 190 kg

Rezervoar: 20 litra

Max. brzina: 216 km/h

 

Priča o TDM seriji je priča o jednom sasvim specifičnom motociklu koji je pružio novu dimenziju u cestevnom motociklizmu. Zato je kod nas i često pričano da ta skraćenica TDM zapravo znači Tako Dobar Motor  :mrgreen:

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Cetinje - MNE

 

Priča o TDM seriji je priča o jednom sasvim specifičnom motociklu koji je pružio novu dimenziju u cestevnom motociklizmu. Zato je kod nas i često pričano da ta skraćenica TDM zapravo znači Tako Dobar Motor  :mrgreen:

 

  Amin!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • The Doctor, 1108 postova
  • Lokacija: Kačarevo
  • Motocikl: BMW K1200 GT, Yamaha FZS 1000 Fazer, BMW K1, R1

[move][glow=red,2,300]TDM    [/glow][/move]                                                                                           

post-3190-12879085165747_thumb.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Tvrdos
  • Motocikl: ZUNDAPP KS 750

svaka ti cast wulfi bravo drago mi je da sam nesto ovako procitao ovdje. a ne negdje drugo. a jedno pitanje , zanima me zasto model 2000 i 2001 ima 60 kw a ovaj model do 99g ima 56 kw to nije pitanje samo za tebe vec za sve ako neko zna nek napise , pozz :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 923 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: st 1300 i r1200gsa i 250 madison3

  Kakva su vam iskustva sto se tice prednjih kocionih plocica. Vreme da se menjaju, pa rekoh da Vas pitam za savet:  Koje plocice, gde kupiti i koliko kostaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Vozio sam TDM dve sezone,prosle godine sam ga prodao drugaru. Sada vozim Huski  WR 250 cvaja ide dobro itd..., uglavno se vozim po terenu.

    Juce sam vozio TDMa posle godinu dana. Posle provozanih dvadeset metara  na glas sam rekao E OVO JE MOTOR !!!!

  IDEEEE,  KOCIIII,... LEZII .zvuk.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Tvrdos
  • Motocikl: ZUNDAPP KS 750

  Kakva su vam iskustva sto se tice prednjih kocionih plocica. Vreme da se menjaju, pa rekoh da Vas pitam za savet:  Koje plocice, gde kupiti i koliko kostaju.

niposto nemoj LUCAS TRW SKRIPE KO LUDE  a lose koce pozitivnoo iskustvo imam sa carbone lorane imas ih u guevari

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 923 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: st 1300 i r1200gsa i 250 madison3

nekako sam i ja o njima razmisljao. Mada se lomim jos za nissin i brembo, a cuh da su ok i NHC... hm

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

Uvjek kada sam pomisljao da promjenim motor i probao bilo sta drugo....na kraju mi se cinilo da nema savrsenijeg motora za moje potrebe.... Jedinio sto je drasticno "bolje" (a sto sam ja probao) je BMW GS (vozio sam 1100 i 1150) ...

Razlika izmedju TDM  850(moja je ona prva serija 3vd"buljava") i 900 koju sam vozio  a koju sam ja primjetio, je u tome da 850 u startu i"izvuce vise" iz prve brzine(kome je to uopste bitno :) ) . Vjerovatno je i "duza" jer je i mjenjac na 850 petostepeni.

850ka je po mojoj procjeni dosta meksa cak i na hard podesenom zadnjem amortizeru od 900tke,koja je  tvrdja i cini se kao "zapeta puska",jedva ceka da opali.

Vjerovatno je za neku nijansu vise okrenuta ka "sportskijoj" voznji...

 

Za danasnje pojmove TDM je vjerovatno MOTOR UMJEREN U SVEMU.  Nista na njemu nece vas "oboriti s'nogu"(odnosi se na vozace koji su vozili slicne ili jace motore) ali za uzvrat nece vas  razocarati niti u jednom segmentu.

 

Izmjena koju bih ja toplo preporucio je za nijansu siri upravljac a za svakog preko 190cm i nesto visi upravljac i vizir. Centralni stender i sigurno naj pametnija investicija na ovom motoru. Beskrajan je broj situacija kada ce vam bas on zatrebati,pocev od podmazivanja i mjenjanja lanca,zamjene guma(a pogotovo prednje),do bile kakvih sitnih poravki ili obicnog pranja.

 

Velika mana svih motora sa ovako visokim tezistem je svakako manevar u mjestu. Ako koji slucajem motor krene iz ravnoteznog polozaja na jednu  stranu kada parkirate ili vozite minimalnom brzinom,moj savjet je da ga pustite. Svaki pokusaj zadrzavanja motora rukama ce zavrsiti samo vasom povredom. Meni je padao par puta upravo u takvim situacijama i sa svojih 105 kg nisam uspio nista da napravim osim da istegnem neki zglob :) ili tetivu. :) Zato ga sada i na najmanji nagovjestaj padanja "pustam" iz ruku.

Za ovakve situacije rol barovi su od neprocjenjivog znacaja...kao i bocni koferi...

 

Sto se tice off road-a,ja ne preporucujem nista sem asvalta,probao sam i nije bas najpametniji izbor koji sam napravio u zivotu :)...mada ko je gledao one momke na Nat.Geo. iz Singapura kako voze TDM sa kramponima kroz ono blato i dzungle,mozda pokusa i tako nesto....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Dobro kazes da je umeren u svemu, a mene posbno odusvljava sto je umeren u potronji i jako malo trosi spram snage koju nudi....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

Dobro kazes da je umeren u svemu, a mene posbno odusvljava sto je umeren u potronji i jako malo trosi spram snage koju nudi....

 

Da,900tka malo rosi jer ima ubrizgavanje....ali ovi karburatorci,su zedni,vjeruj,kao kamile :)

Ja kad spustim na 6,5litara,smatram da sam ga bas "mazio" :)

Mjenjao sam i one emulzione tube,pa sam ga malo doveo u red ali opet je zedan vise nego drugi motori u klasi...jedino se vise zale ovi sa Varadera...

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Pozdrav,

Imam TDM 850 98g. od skora. Motor mi je potpuno nepoznat, a nisam uspeo nigde da nadjem knjigu za njega. Da li neko mozda moze da pomogne

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja