Jump to content

Moto Zajednica

Blato+ulje=siguran pad!

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

E pa, drugovi omladinci, da se i ja upišem u klub onih koji su ljosnuli sa motora vozeći solidnom brzinom :) Ne kaže se džabe da se motoraši dele na one koji su pali i na one koji nisu još... :)

Danas se približavam raskrsnici u nameri da ću skrenuti desno. Put je bio potpuno prazan, a kako je odlična preglednost u toj raskrsnici, kao i mnogo puta do tada, malčice sam brže vozio. Možda oko 70km/h... približavajući se raskrsnici, PIPNEM prednju kočnicu, ali na žalost nisam primetio da je blato koje se tamo nalazilo bilo pomešano sa nekim otpacima od ulja. Kojem automobilu/kamionu je to curelo, sam Bog zna.... Elem, čim sam dotakao kočnicu, prednji točak je nekontrolisano proklizao i pad na desnu stranu je bio nezaustavljiv. Pokušao sam da mu malo "kontriram" okretanjem volana u levo, ali nije bilo pomoći. Kada je motor bio gotovo dotakao asfalt, odbacio sam se od njega. Motor je otklizao baš pošteno, a vala i ja. Pao sam na desni kuk i desni lakat. Sreća da sam imao jaknu sa protektorima i kacigu. Jakna je odradila svoje i čak se nije ni pocepala iako sam poprilično klizao. Malo se iskrzala, ali ništa strašno. Doduše kroz blato sam klizao, pa je valjda i to malo ublažilo pad. Eee, ali  moto pantalone nisam imao na sebi, jer ih ne nosim po gradu, pretople su. Da sam ih nosio, ništa mi bukvalno ne bi bilo. Ovako sam pošteno opaučio desni kuk o asfalt, a čini mi se da sam u desni suvozački fuzaster opalio list noge koji me sada baš zabrinjavajuće boli. No, rana na keru brzo zaraste ;D

Nisam se pošteno ni zaustavio, a već sam bio na nogama! Kroz glavu mi je proletelo jedino "MOTOR!!!!!!" Jaaaaaaaaaao, sad sam ga izlupao načisto,  video sam i varnice kako su pičile za njim dok se klizao...PA KAKO ĆU NA RELI 2010?!?!? Ni sam ne znam kako sam u tren oka podigao motor od 250kg :) ali sam to učinio kao da je 100 grama... "ma šta zna dete šta je 300 kila" :) Pun je bio rezervoar goriva i curelo je sve u 16... Interesantno je da se motor pri padu sam UGASIO, iako nisam dirao kill switch. Odgurao sam motor van puta, spustio ćopavu i spremio se na najgore. Kad ono.... skoro NIŠTA!!!!! OK, roll bar pošteno odran, na desnoj plastici maaaaaaala ožuljotina. Desni retrovizor malo ogreban sa spoljne strane, ali ogledalo čitavo. Takođe i štitnik za ruke odran. Stradao je malo više "lock" za desni bočni kofer. On je i pravio varnice... Neviđeno je kako je roll bar odradio svoje!!! Da ga nisam imao, skupljao bih parčiće plastika po putu. A ovako, skoro kao da i nisam pao! TOPLA, TOPLA PREPORUKA: Ko nema roll bar OOOODMAH da ga stavi. Posle bude kasno...

 

Elem, ni dalji razvoj situacije nije sjajan... Motor je upalio bez problema i došao sam kući. Još pod utiskom, skinuo sam blatnjave pantalone i jaknu, povadio protektore iz jakne i bacio u veš mašinu. Žena mašinu uključila kako bi se jakna osušila do sutra, pošto planiram da sutra za BGD i na reli idem u njoj.

Seo sam i nakon što sam ispričao šta se dogodilo, hteo sam da zapalim cigaretu. Ali, duvana ni od korova.... Hmmm, sigurno sam ih negde posejao, 'oće to kod mene :) ... Pa ništa, zapalio od ženinih cigara i sad tražim mobilni da pozovem drugara.... ALI AVAJ! Nema mi telefona! EEEe, pa gde sam sad NJEGA posejao?! ... Zovem sebe sa fiksnog, kad ono "...nije dostupan..." ... AUUUUUUUUU!!! ŽENO! GASI VEŠ MAŠINU!!!

Na žalost, prekasno. U jakni su bile i cigare i mobilni.... Neka cigara, ali mobilni je CRK'O!!! Uh!!.. naravno, brojeve telefona nemam nigde sačuvano! Eeeee vala DO MOJEG! ...

I tako... nekim danima je bolje jednostavno ne ustajati iz kreveta  >:( >:(>:(

Nadam se da je pehova za jedno duže vreme dosta... Idemo dalje :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • UruK Hai, 2083 postova
  • Lokacija: Bgd/Vozdovac
  • Motocikl: ADV

;D

Klasican Afrikanac!

 

;D ;D ;D ;D

 

Bitno je druze da si ti nama ziv i zdrav!

... mislio sam da si naucio nesto u onom mulju proslog vikenda!?

Cuvaj se missa mu eebem!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1892 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: XRV 750

Pih ja reko ti pao, a ti ustvari samo zamazao jaknu ;D ;D ;D ;D

Ko sto rece Zelja, mobilni pod fen i ima da radi, prethodno ga operi pod vodom da speres prasak ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 923 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: st 1300 i r1200gsa i 250 madison3

Auu bre... otkinuo sam se kad videh temu... Ma neka si ti nama citav... i nemoj vise to da radis nikad. Mislim da padas, a nemoj vise ni jaknu da peres ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Auu bre... otkinuo sam se kad videh temu... Ma neka si ti nama citav... i nemoj vise to da radis nikad. Mislim da padas, a nemoj vise ni jaknu da peres ;D

 

Vala baš.... najveće je neiskustvo što nisi rekao ženi da proveri jaknu  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Ali pazi kad JESAM!!!!!

"Gogo, džepovi...."

I još pita ona: "Pa proverio si ti džepove?"... "JESAM", samouvereno ću ja... tako mi i treba :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Svaki pad boli, ali ja bih rekao da si super prosao s'obzirom na brzinu. Za motor nemoj da se cutos sto mu nije nista - afrika je to ;D A mobilni dobro osusi i proradice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova

Odmah crni luk,sitno iseckani u krpu kako bi krpa bila vlazna pa tako da zavijes na mesto gde si udario.Kuk...I za 24 casa neces imati ni modricu.....Ako mrzis luk onda Fastum gel.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 622 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SV 650

Dobro je da si klizao, zato motoru nije nista... A ti si dobro prosao. Steta sto si tek uzeo motor, al dobro....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1480 postova
  • Lokacija: Bratunac, Earth
  • Motocikl: R1200C, GS, DRZSM

Najvaznije je da si ti dobro, ali znas ti to i bolje od mene. I ja sam danas ovjerio kres bar. Ispade mi motor iz ruku na sred centra dok sam radio polukruzno brzinom 0.2 km/h.Naravno, sem tragova na kres baru nema drugih uspomena. Ovo je jos jedan primjer koliko je ovo, u stvari, zgodna naprava i dobra investicija. Ovo definitivno nije dan za "papagajke"...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 949 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: Yamaha FZ1N, Yamaha R1 RN22 Big Bang

zao mi je sto si pao, ali sa obzirom koju kilometrazu si napravio zakon verovatnoce nije bio na tvojoj strani, neka ti to bude jedina steta sa tim motorom i drugi put pamet u glavu ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1881 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Dobro da si ti ok, pluse sto je i motoru nije nista. Nego kako sad da te ubedimo da je ST bolja od AT  ;D Kres barovi su stvarno zakon. Isplate se posle jednog pada.

Nego nisam razumeo ti si pao na pravcu pre raskrsnice ili kad si skretao?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: BGD - Zarkovo
  • Motocikl: HD Sportster 1200

Jeste nas Sewa ispreskakao kad reche da si pao.  :o

No dobro je da je ipak sve proshlo koliko -toliko ok

i nek ovo bude sve za naredne sezone.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mangulica, 627 postova
  • Lokacija: Temerin

preseko sam se, samo sam cu Jager pao :(

al sad vidim da si dobro, sad si se upisao u klub i nema vise padanja  :)

samo nemoj da se nerviras, prijatelju

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

...Nego kako sad da te ubedimo da je ST bolja od AT... 

 

Nikako :) Kad niste uspeli do sada, tek sad nema šanse :)

 

Nego nisam razumeo ti si pao na pravcu pre raskrsnice ili kad si skretao?

 

Neposredno pre raskrsnice, kada sam hteo da usporim pre skretanja...

 

Samo stavljaj jel da kuk! Meni sinoc pomoglo!

 

ŠTA DA RADIM?? ;D ;D ;D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja