Jump to content

Moto Zajednica

Kineske gume (pneumatici)

Recommended Posts

  • Друг члан, 636 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Honda Transalp

Kakva su vam iskustva sa gumama? S obzirom da jos uvek sa novim skuterom nisam presao mnogo, jos mi nije vreme da menjam gume.

 

E sad, primetio sam da mi prilicno prokliza kada predjem preko pesackog prelaza koji ima dobru farbu (nije lepljen), bas mi baci rep.

 

Koja bi razlika bila da imam neke normalne gume? Mada ljudi koji voze motore kazu da se to desava i njima...sa normalnim gumama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Keeway speed 150-2007,Kawasaki GPZ 500S-1996

Zdravo, gume koje se seriski ugradjuju na kineske skutere i motocikle su  lose.Kao sto si sam primetio dolazi do proklizavanja na pesackim prelazima kada prelazis preko ofarbanog dela a kada je pesacki mokar situacija je jos mnogo gora.Ja to znam iz iskustva pa i po suvom izbegavam ofarbani deo na pesackom.Jos jedna jako bitna stvar je da kada prelazis preko celcnih spojnica na mostu dobro obratis paznju jer onu su i po suvom ekstremno klizave a kamoli kada su vlazne.Sa firmiranim gumama ces donekle resiti problem ali svakako ne u celosti.Imas deo na forumu koji se zove skola bezbedne voznje pa nebi bilo zgoreg da ga pogledas.Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

I u kineskim gumama postoje proizvodjaci sa razlicitim kvalitetom. Zajednicko im je to da su bas tvrde ali i da mozes sa njima puno da predjes. Na Sprint Max-u su bile izuzetno dugotrajne gume ( neunistive)ali i bas lose za kisu. Cak vremenom postaju i jos gore i tvrdje. Na princu malo mekse gume ali daleko od dobrog. U principu ako ne vozis agresivno i brzo mogu da sluze bez problema a ako ti motor treba za obaranje i agresivnu voznju po gredu ja bih stavio brend.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • šta bi ovo bilo, 303 postova
  • Lokacija: Borca(skoro pa Bgd)
  • Motocikl: regal raptor

evo i ja da potvrdim na kinroad-u su prilično tvrde gume,ustvari za suv i ok asvalt su sasvim ok ali čim padne prva kap kiše kukuuuu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Ponekad se nadje i neka solidna guma na kineskom motoru, ali uglavnom i nisu preteranog kvaliteta. Napravljene su da duze traju, a ne da dobro drze. Uglavnom je tvrdja smesa i bolje rade leti kada su vise temperature, dok kada je kisa i hladno i nisu nesto.

 

Istina nije bas isti slucaj sa svim gumama na kineskim motorima. Neke su nesto bolje, neke su losije. U bolju ugradnju spadaju "Kenda" koje idu na neke Keeway-e, i Qingqi-je. Nisu ni one verovatno za ekstremna obaranja, ali je situacija nesto bolja. Ja npr. na svom motoru imam "kenda" sa kojima sam zadovoljan. Vozio sam i zimi i po kisama i po blatu po selima koju razvuku transportujuci repu i nisam imao nikakvih problema.

 

Doduse, svoju voznju prilagodjavam uslovima tako da i ne dolazim u situacije da osetim da mi guma zasmeta, a preko sina, zebri i druge horizontalne signalizacije uvek ispravljam motor i ne dodajem gas dok ne predjem preko njih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Друг члан, 636 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Honda Transalp

Pricao sam sa likom koji odzava kurs bezbedne voznje (ne secam se nika) kada je bilo davanje krvi. On mi je rekao da je to generalno problem. E sad, mene zanima koja je razlika izmedju kineskih plastikanera i normalnih guma...

...ne vozim agresivno, sa 30 na sat preko pesackog mi baca rep, sto nije prijatno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 622 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SV 650

Pozdrav! Ja na speedu imam Kendu, i baca mi rep jedino kad naglo dam gas ili ako saltam u nizu brzinu pri vecim obrtajima. Ovako prodjem bez problema, mada pazim uvek i izbegavam.  Moras paziti na gas i na saltanje, da to radis dok nisi na belim linijama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Speed nam zavidnu suspenziju, cvrstocu rama i dimenziju guma, tako da sam siguran da i to ima ulogu u nekom procentu. Cini mi se da je neko stavljao na Keeway siru gumu poznatijeg proizvodjaca, ne bi bilo lose kad bi ovde napravio poredjenje u odnosu na fabricku gumu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 730 postova
  • Lokacija: Kotor Varos (Republika Srpska) - Novi Sad

Stavio sam ja na Lifana umjesto fabricke neke NYLON (prvo sam mislio da je to neki sastojak, a onda sam skontao da je izgleda proizvodjac  ;D ), znaci umjesto te 100-tke sam stavio METZELER ME 880, 130-ku. Svi su govorili da nece pasati i da nece valjati, ali motor se ponasa mnogo bolje. Ne sikiram se vise hoce li iskociti sve ispod mene ako se malo zezam pa radim slalom po cesti ili slicno. A i duplo je ljepsa  :D

Ne stvarno, ustedili smo kad smo kupovali motore, ali gume i nisu previse skupe, tako da treba gledati neke brendirane i ne preterano siroke... Ovo sto sam ja uradio je zato sto sam to ja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 934 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000

ja na moj eks kinez stavio metzler perfect,preporodio se,na onimn kineskim cudima sam se bojao preci preko lokve vode!! bile ssu stvarno lose!! poslije toga sam zalijegao u krivinama...... :  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 265 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: VN 750 custom

Moje su gume DURO i treba im malo vremena da se zagreju i onda su kao ok, ali samo po suvom!

Na izlasku iz smedereva sam naisao na potocic preko puta, tamo stalno curi i zaboravio na jos jedan lezeci. kad sam ga video prokocim, nista preterano, a prednji tocak samo prokliza par metara. bio sam siguran da param, ali visedecenijska voznja bicikle me je odrzala na motoru a ne na put. Od tad kad vidim baricu samo me prodje jeza!

Cene nije ni da nisu. Juce sam video neku metzeler 130/90-16 koja pase za zadnji i kosta preko 12.000 din, a nekad su bile jefrinije.... jaoj moguce je da je 16 a ne 15 kao za zadnju, jbg

Nasao sam za prednji tocak neke uze i duplo jeftinije pa me interesuje dal pase 90/90-16 umesto 110/90-16 npr

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ja na Outlooku imam gume al ne umedoh da pročitam naziv. Imaju sva obeležja kao bilo kojka guma poznatog proizvođača i naravno DOT standard. Juče sam išao na Taru sa suprugom i iznenađen sam kako se motor pnaša. Iako sam nov na motoru, obarao sam ga uz i niz Debelo Brdo samo tako i fali mi do kačenja fuzastera suvozača nekoliko santimetara. Na gumi još možda nekih 7 mm pa da dođe do ivice gazeće pečurke. Ni jednom me nije iznenadila. Ne znam kako ide po kiši. Pri blokiranju kočenjem, oseća se da se kači za asfalt, odnosno nema efekat klasičnog proklizavanja. E sad, utuvio sam da bi mi valjalo da metem nešto pismeno pa se sad dvoumim jer razmišljam i o jačem skuteru. Dao sam i oglas pa ako nekog zanima možda prelomim odluku i metem Mišose ili Diabla.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Danas sam imao dva driftovanja  :). Prodjem kroz baru i u krivini pocinje zadnji kraj da se zanosi. Na nije nista opasno zato sto sam oba dva puta isao polako ali se razlika bas oseti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • šta bi ovo bilo, 303 postova
  • Lokacija: Borca(skoro pa Bgd)
  • Motocikl: regal raptor

evo ja da spomenem da su ove gume na mom kinezu sve bolje,

kako je prešlo 30C prosto se lepe za asvalt,

što neko reče naginjem ga dok ne počnu da lete varnice i dobro je drže se...

naravno kad vidim baricu obilazim u širokom luku---

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 286 postova
  • Lokacija: KULA
  • Motocikl: Kinroad 250

koliko para te sava i gde?

extra, polovne auto gume mogu da se nadju za 10e iz inostranstva, a moto?

Kupio sam nove gume 50Eura kom, u osijeku

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 265 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: VN 750 custom

hahaha ja sam rodjen u osijeku ali nisam kupio gume!hahaha

cuo sam da tamo negde bas kod osijeka ima i polovnih guma za motore ili bese neko sa foruma kupuje povoljno i salje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • šta bi ovo bilo, 303 postova
  • Lokacija: Borca(skoro pa Bgd)
  • Motocikl: regal raptor

aj kad već koješta ima o gumama da pitam i ja-

kinroad-150

može li se nazad montirati neka šira guma,malo besnija

i ako može ima li rezultata ili posledica,mislim na podvoznost i trajnost svega...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Jel zna neko nesto o ovoj gumi-maxxis130/80/17load range b traxer.Stavio sam je nazad umesto kingston120/70/17,nju su mi preporucili u prodavnici servisu.Napred nisu imali odgovarajucu pa jos stoji kingston110/70/17.E sad me brine sto nista neznam o kvalitetu te gume a i nigde nema nista o njoj. :oI jos jedna stvar mi nije jasna, guma je tubeles a felne su zicane pa su mi ostavili staru unutrasnju ispod nove iako je nova veca .???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 131 postova
  • Lokacija: Beli Manastir

Pozdrav. Vozim MZ ETZ 150 i prosle godine sam imao hidenau (bivsi pneumant) na motoru i bile su dosta stare i tvrde. neznam kako je to kod kineskih guma al ove su bile po mojoj ocijeni jako lose. zaustavni put dugacak i prednji tocak je volio da blokira. i 2 puta sam pao zbog guma i reko sam nikad vise. otiso u trgovinu i po preporuci kolege kupio SAVA MC7  obje gume i mogu reci da sam prezadovoljan drze i po suhom i mokrom motor vozim dosta agresivno i ulazim ostro u zavoje i nikad nisam osjetio nesigurnost na gumama. jedino zadnja zna malo nosit u zavoju ako je neravan asfalt. gume su mekane smjese i brže se trose ali zato im je držanje odlicno i sto je najvaznije nisu skupe. toliko od mene

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • skuter-servis, 406 postova
  • Lokacija: Vojvodina
  • Motocikl: dr mr

Takodje na mom fvision-u imam kineske, za suvo i toplo vreme su vise nego odlicne za te pare, lepo se drze i u krivini, ali kad padne kisa, kao sto me juce savatala u Sirigu kada sam se vracao iz NS-a, bezim od nje i da skrenem na benzinsku malo pecno prednju i odma tocak pobeze, sreca pa nije prvi put takva situacija pa sam uspeo da se zadrzim na sedistu. Cim je prestala da pada krenem, malo jaci gas odma proklizava zadnji. Treba biti pazljiv sa njima posto su skoro pa u fullu plasticne,ali  kako kazu kolko para tolko muzike. Kad dotraju bice zamenjene sa nekim kvalitetom i tezom cenom al valjda bezbednije, i da prednja mi u zadnje vreme pocela da trese na jedno 70-75 kasnije prestaje, tako da ako neko zna gde bi moglo u okolini ili NS da se odradi balans  8) Imam vulkanizersku radionicu ali ne i masinu za motocikle. :D :o ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Džedaj vitez, 289 postova
  • Lokacija: Ruma / Guangzhou
  • Motocikl: Yamaha Dragstar 650

Na Raptoru su klizave na dodir prstom, mislim ocekivao sam bar malo da zadrze kozhu prsta, ali ona klizi niz povrsinu gume  :o

Pri slaboj kishici, jedva vlazna podloga, na novom, odrzavanom drumu, pri 30 na sat na blagi dodir kocnice pri pravolinijskom kretanju, mi je zadnji kraj pobegao pa bar 40cm u stranu! :o uzas, da nisam kontrirao telom, raspizdio bih se najjadnije i mrzeo sebe :)::)

A mislim da su mi ove koje ste hvalili, Kendo, ali nisam jos siguran dal sam permutovao ime...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja