Jump to content

Moto Zajednica

2T Ulje za motore hitno..!!!!

Recommended Posts

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Semberija

Imam problem..

Treba da mi stigne NSR 125R 2004, iz Svajcarske, i sad se brinem da covjke nije sipao sinteticko ulje za mjesanje posto ja hocu da nastavim sa mineralnim...ako jeste, da sacekam da se isprazni bocica pa da pocnem sa mineralnim ili da skinem bocicu pa da operem je i pocnem sa mineralnim..

I da .. mogu li od oka da zakljucim koje je ulje.. npr. Mineralno je crveno itd..

Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Sredi malo recenicu, zabolese me oci dok ukapirah sta hoces da pitas. Zbog cega imas zelju da sipas mineralno? Imas dosta na lageru?

Ja sam u moj stari motor sipao sintetiku, a predhodno je bilo mineralno. Sacekao sam dok je potrosilo skroz ono mineralno pa onda sipao ovo. Licno mislim da je sinteticko bolje. Savremenije je, manje pusi, manje smrdis kad sidjes sa motora...Oko dugotrajnosti motora mislim da nema veze, posto navijeni dvotaktasi i onako svaki cas crkavaju, ako se teraju kako treba :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 633 postova
  • Lokacija: New Now City
  • Motocikl: Suzuki SV 650 s k1

Nikako ne sipaj mineralno,ipak je to 2t zujalica koja se dosta vrti,potroshi to shto ima pa sipaj neki tts ili neku dobru full sintetiku,bice ti mashina zahvalna.. i nikako ne meshaj sintetiku i mineralno..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Neka Ekstra Titula, 402 postova
  • Lokacija: BG

moj savet, bez uvrede, nikako motul. meni je slinio na sve strane i nisam prvi kome se to desilo. castrol tts je sigurno dobro ulje ali je cena nerealno visoka. ti ces vozis 2taktnu masinu, to trosi ulje. najbolje ti da uzmes bergoline 2t. najjeftinije i najzahvalnije ulje za 2t za te pare. tacno duplo ili vise jeftinije od motula i castrola, motor odlicno ide, nigde ne curi. lik iz prodavnice gde uzimam kaze da su mu sve musterije rekkle isto. ja hteo da uzmem neko skuplje, on mi iksreno rekao uzmi bergoline, svi su zadovoljni i jeftinije. pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Sredi malo recenicu, zabolese me oci dok ukapirah sta hoces da pitas. Zbog cega imas zelju da sipas mineralno? Imas dosta na lageru?

Ja sam u moj stari motor sipao sintetiku, a predhodno je bilo mineralno. Sacekao sam dok je potrosilo skroz ono mineralno pa onda sipao ovo. Licno mislim da je sinteticko bolje. Savremenije je, manje pusi, manje smrdis kad sidjes sa motora...Oko dugotrajnosti motora mislim da nema veze, posto navijeni dvotaktasi i onako svaki cas crkavaju, ako se teraju kako treba :)

 

ne lupuj

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Koliko je castrol tts kod vas? u bosni oko 11 e sto i nije tako skupo u odnosu koliko mozes preci sa litrom.. :)

 

oko 15 e ,nisam ga nikad probao,ali planiram. Za sada total sintetika,ok je a oko 8-9e litra

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Ja sam sipao esso i super mi je bilo. Cena oko 800 din litar.

ne lupuj

Sta sam pogresio? Na skuteru koji ja bio navijen maximalno sam svakih 10000 radi nesto oko motora, dvojica drugara na RS apriliama takodje, na CR 250 takodje.... da nisu to slucajnosti u pitanju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1817 postova
  • Lokacija: Beograd

Pa nisi bas u pravu, zato sam mu i rekao da odmah potrazi i novi klip ako hoce da sipa mineralno.

Na primer skroz otvorena Aprilia RS ili Mito tj oko 30-36ks nece potrositi ni ceo rezervoar goriva sa mineralnim bice zrele za generalnu

Stvar je u tome sto ljudi nemaju pojma kako treba voziti i odrzavati takav motor (ovde mislim na Apriliu i Cagivu), nego samo gas i udri, ja na primer nisam nikad ni pomisljao da krenem kad sam vozio RS a da mi temperatura nije bar 60 stepeni, znaci nikako kljuc i pun gas, takav dvotaktni motor ne trpi takvo izivljavanje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Ja sam sipao esso i super mi je bilo. Cena oko 800 din litar.

ne lupuj

Sta sam pogresio? Na skuteru koji ja bio navijen maximalno sam svakih 10000 radi nesto oko motora, dvojica drugara na RS apriliama takodje, na CR 250 takodje.... da nisu to slucajnosti u pitanju?

 

Pa sta bi ti da ti cvaja koja se vrti traje 100 000,nisam mislio na to nego probaj da izvuces 10 000  na nekom mineralnom djubretu,pa ce ti biti jasno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Semberija

moj savet, bez uvrede, nikako motul. meni je slinio na sve strane i nisam prvi kome se to desilo. castrol tts je sigurno dobro ulje ali je cena nerealno visoka. ti ces vozis 2taktnu masinu, to trosi ulje. najbolje ti da uzmes bergoline 2t. najjeftinije i najzahvalnije ulje za 2t za te pare. tacno duplo ili vise jeftinije od motula i castrola, motor odlicno ide, nigde ne curi. lik iz prodavnice gde uzimam kaze da su mu sve musterije rekkle isto. ja hteo da uzmem neko skuplje, on mi iksreno rekao uzmi bergoline, svi su zadovoljni i jeftinije. pozdrav!

ako budem mogao da nadjem ovdde u Bijeljini kupicu hvala na savjetu.. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Semberija

Koliko je castrol tts kod vas? u bosni oko 11 e sto i nije tako skupo u odnosu koliko mozes preci sa litrom.. :)

 

oko 15 e ,nisam ga nikad probao,ali planiram. Za sada total sintetika,ok je a oko 8-9e litra

ma kako 15e.. kod nas jedno 16-17 maraka.. nije vise to ti je 8-9 eura..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Lokacija: Banja Luka // \\ Herceg Novi
  • Motocikl: Cagiva Mito 125

Koliko je castrol tts kod vas? u bosni oko 11 e sto i nije tako skupo u odnosu koliko mozes preci sa litrom.. :)

 

oko 15 e ,nisam ga nikad probao,ali planiram. Za sada total sintetika,ok je a oko 8-9e litra

ma kako 15e.. kod nas jedno 16-17 maraka.. nije vise to ti je 8-9 eura..

У Бања Луци има само на два мјеста да се узме и ту кошта око 20 марака... али свеједно боље је дати 15 е за добро уље него усути неки дреш и сјебати машину набрзину....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Koliko je castrol tts kod vas? u bosni oko 11 e sto i nije tako skupo u odnosu koliko mozes preci sa litrom.. :)

 

oko 15 e ,nisam ga nikad probao,ali planiram. Za sada total sintetika,ok je a oko 8-9e litra

ma kako 15e.. kod nas jedno 16-17 maraka.. nije vise to ti je 8-9 eura..

 

Ajde saznaj jel ima sigurno i jel original,pa da se provozam  po par litara

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Bergoline TST 2T je dobar (za jednu polusintetiku) ali purnjaaaaaaaa  :o

Cim sam promenio ulje, ne dimi ni upola koliko je sa Bergolajnom a sipam isti %

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja