Jump to content

Moto Zajednica

Silver Wing 600

Recommended Posts

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600

Jaka potrosnja, 8 litara nije malo, ali ne moze i jare i pare. Ja sam imao prilike da probam sw 400 i nije isao lose, ali sam bio sam. Otkud znam, po meni je za skuter optimalno 250, to je nedovoljno van grada, ali mali tocak ne moze da pruzi dovoljnu udobnost za ozbiljan put. (MOJE MISLJENJE)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

Ja sam letos isao sa Silverom 400 na Visoke Tatre sa saputnicom i 3 kofera. Ukupna kilometraza je bila oko 3500km a potrosnja oko 4.7lit.

Nije bas da 400ka nema snage za preticanja, Preko 130 slabije ubrzava ali oko 120 sasvim solidno ide.

Provozao sam i 600ku ima malo vise snage ali ne sad nesto dosta vise od 400ke.

 

 

post-2860-0-32728300-1490825000.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

Jaka potrosnja, 8 litara nije malo, ali ne moze i jare i pare. Ja sam imao prilike da probam sw 400 i nije isao lose, ali sam bio sam. Otkud znam, po meni je za skuter optimalno 250, to je nedovoljno van grada, ali mali tocak ne moze da pruzi dovoljnu udobnost za ozbiljan put. (MOJE MISLJENJE)

mozda se nisam dovoljno lepo izjasnio....mnogo sam motora promenio u svom vozackom zivotu i samim time mogu sa punim pravom povuci paralelu..no opet sve je stvar LICNOG  UTISKA,.motor mora imati kilazu da nebi prosto lebdeo na putu.. mora imati dosta konja da moze iz malih obrtaja konforno krenuti u preticanja...ali i imati I lepu zastitu  od vetra i putnu udobnost...Naravno skuteri tu u nekoj meri i nekim stvarima prednjace ...Medjutim POSTO ME ISKLJUCIVO VOZNJA INTERESUJE VAN GRADA ZA DUZE TURE,,,400 NE PIJE VODU PO AUTO PUTU SA DVOJE...DO 120 I 130 JE ODLICNA uz neko brdo sa dvoje se oseti nedostatak konja....Nisam Valentino Rosi ...naprotiv... :)  volim voznju do 120 ali i ne da se mucim kada treba da preticem ...pogotovo natovaren ...potrosnja.....e pa lepo receno sa tvoje strane nemoze i jare i pare 400 znacajno manje trose  i 600 tice mogu uz umerenu voznju smanjiti na jedva minimum nekih 6L ali i dalje su veci potrosaci od 400 tice....Medjutim kompromis se mora napraviti za rad uzivanja a to je potrosnja :) .Udobnost je ista i kod vece i kod manje kubikaze jer su im ramovi i vesanja skoro pa  identicna .Licno nikada NISAM VOLEO  skutere pa makar bio i spejsatl...iali zbog godina i zdravlja i ostalih okolnosti sam morao preci na njih...imaju mane,imaju vrline ...naspram motora,,,ali je definitivno maxi skuter u prednosti u UDOBNOSTI....ladja mu nije ravna...Probajuci neke maxi skutere pre kupovine....Honda SW je po polozaju ..udaljenosti guvernale od kolena ..zastiti od vetra i kvalitetnom stelovanju vesanja na mene ostavila najbolji utisak...Nisam pristrasan ...zato sto sam vlasnik pomenute vec realno govorim i pisem.... :)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Odličan osvrt  :care:

 

Molio bih te ako možeš da daš paralelu veliki točak vs mali točak, pošto imaš iskustvo sa oba  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

e daaa to si me tek podsetio... :)    nebo i zemlja razlika ali bas... mali tocak uz to i nove gume i one jadne zakrpe na autoputu a o kolotrazima i da ne pricam ...mali tocak mi broji svaku trunku  rupicu prevoj dok veliki kao  na sinama ..zatim krivine ...kuku majko ..totalno druge putanje.. ma nebo i zemlja razlika...naslon za ledja to jest za krsta,,,na mom SW600  veoma zahvalan medjutim i ja i sin  smo isto konstatovali,,,trebao bi biti vislji bar desetak cm....da bi imao stvarnu namenu ..Mada iskreno lepo podubire ledja ali ne toliko da bi vec posle 400 kilometara bila odmorna vec pocinje blagi zamor ..resivo je jer sam na Italijanskom SW forumu video modifikacije veoma lepo uradjene .Naslon za suvozaca koji sam dokupio isto lepo odradjuje posao i to mnogo bolje nego vozacev ali konstatacija je i za njega ...bar 10 cm da je vislji  .Sin kaze da u trenutku naglog ubrzanja ga bukvalno prelomi na donjem delu kicme i to je onaj trenutak kada se ne nada ubrzanju  te je samim time i neugodna aj da kazem bol...Covek je u tom trenutku opusten a nizi deo kicme je slaba tacka kod svakoga :)  .Kocenje fantasticno...citajuci kako se zale na 1 disk napred samo....opet napominjem vise se zale OPTICKI STO JE  1 disk ali to je i autosugestija malo u pitanju...te dovode u sumnju efikasnost kocenja...primetio ai nazalost vec i probao u praksi ...na extra brzom  ili ti naglom kocenju u kombinaciji sa oba dve kocnice zaustavlja se trenutno sa 150km..Opet i opet napominjem ..dual brejk kod honde funkcionise savrseno ali samo pod JEDNIM  i JEDINIM uslovom....

Klesta moraju da rade savrseno ,,diskovi da budu dobri i NAJVAZNIJE odabir kocionih plocica...mislim na samu ferodu .....ne prema proizvodjacu...ulje u kcnicama promeniti naravno i onda kocnice kod Honde a konkretno kod ovog modela stavrno fantasticno koce,,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Evo ovako...
Još jedan "bilans uspjeha"...

Dakle, ako na skali od 1 do 10 ocjenjujemo svoju vožnju (brzinu, ofanzivnost, zavrtanje ručice gasa) ja bih danas sebi dao 6,5...

 

Karta pređenog puta...
3_sata_jugoyapadno.jpgupload jpg

Prije negoli sam krenuo "na put" sam prešao 25 kilometara po gradu kreni-stani vožnja...

Posle toga, eto karte. Predstavu imate...


Došao kući, točenje... 9,20litara / 170 kilometara = 5,41lit/100 kilometara


Sada već sa sigurnošću mogu da kažem da moje normalne vožnje skuter troši (kada sam solo) od 5 do 6 litara.
 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600

Odličan osvrt  :care:

 

Molio bih te ako možeš da daš paralelu veliki točak vs mali točak, pošto imaš iskustvo sa oba  :takoje:

Znam da nije pitanje meni upuceno, ali sam do pre par godina ozbiljno vozio "mali tocak", presao sam oko 13-14 000 km sa x9-kom, relacija kg-bg preko topole, mladenovca i ralje je terana minimum 2 puta mesecno u sezoni, a cesto i 1 nedeljno u oba smera i rekao bih da je veliki tocak (a malo i drugi polozaj na vecem motoru) mnogo bolji i primereniji nasim dzadama. Kad naidjem na dobar asfalt, x9 mi je extra udoban, ali gde kod nas ima dobrog asfalta? Maxi skutere obozavam i da zivim negde na zapadu, verovatno bih terao i sam sw 400 ili neki 2cilindarski maxi. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Danas navratih kraj Louisa da kupim ulje za finalni prenos.

 

75W90

80W90

10W40

 

Pa ja ne vjerujem...

Čitam na stranim forumima ljudi koriste normalno 10W40 ulje...

 

Moje pitanje je je li bolje da uzmem 75W90 ili 80W90???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Viskoznost 10w40 ulja je kao 80w menjackog, zbune se ljudi kada vide cifre a razlika je u aditivima (protiv penusanja npr...) Evo Bel-Ray tabele, cisto da bude jasnije, sa telefona kucam pa je slicica koju nadjoh verovatno malog formata...
Pozdrav Nenad.

post-4737-14913666936797.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Odlično. Hvala za informacije.

 

Ništa kupiću onda 80W90 i zamjeniti...

Ima bočica od 500ml košta 4.99.

 

 

Nego mineralno/sintetičko... Razlika? Griješim li šta sa jednim/drugim?

post-24716-0-08701200-1491381112.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ovo kaze Honda, mada ni ulje sa slike nece praviti problem....

 

Recommended final reduction oil.

Pro Honda GN4 or HP4 (Without molybdenum additives)
4-stroke oil or equivalent motor oil
API service classification: SG or Higher
JASO T903 standard: MA
Viscosity: SAE 10W-40

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

Koj akumulator uzeti a da nije preskup? Pozeljno bi bila tacna oznaka ili link tog akumulatora  :) moze i pp

===================================================================================

YUASA ...pa 5 stepenika ispod svi ostali

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2029 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Ali na žalost u Srbiji nećeš naći Yuasu,vidi od preko

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2463 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Ja sam za skuter uzeo Vartin AGM pa kako mi bude, kineski fabrički aku mi je izgurao 6 sezona tako da nema pravila.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

Ali na žalost u Srbiji nećeš naći Yuasu,vidi od preko

naravno da ima...od ove godine auto i moto program YUASA...covek koji se ozbiljno time bavi je iz Kragujevca i drzi Exide i Unibat pored Yuase...//Na nagovor nas bajkera iz KG a i po potraznji iz 20014 ..15...16 godine je resio da i nju drzi ..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Kruševac/Beograd
  • Motocikl: Honda Silver Wing 600

Zvao jednu radnju u vezi UNIBAT 12V 11Ah gel CTZ14S-BS levi (posto sam nasao na sajtu druge radnje da odgovara za Silvera).
Kaze mi da je to prejak akumulator za njega i da nema potrebe on da se stavlja...  :stabre: A jedina razlika izmednju njega i YTZ12S (koji stoji u servisnom uputstvu) je ta sto izlazna snaga CCA je 230 u odnosu na 210 koliko ima YTS12S.  :stabre:
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja