Jump to content

Moto Zajednica

Podizanje heblova - udobnija vožnja

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 574 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: '03 Kawasaki KLE 500

Zdravo svima.

 

Pre određenog vremena video sam na netu (meni) interesantnu preradicu:

 

Podizanje heblova.

 

Slažem se da bi moj motor izgledao smešno sa moto-cross kormanom (ako nije street-bike ili neka druga prerada u pitanju), ali sam čitao da santimetar dva neverovatno znači u smislu povoljnijeg položaja vozača, a praktično se ne primećuje.

 

Sad, ti likovi su koristili after-market heblove koji koštaju 200+ $, što je em teško za nabaviti em poskupo.

 

Ima li neko ideju kako u domaćoj radinosti da se izvede prerada?

 

Napomena: heblovi bi morali da idu na gore, ali i unazad - bliže rezervoaru, jer bi u suprotnom ručice/rezervoar kočnice i kvačila pri punom desnom/levom udarale u masku...

 

Evo i linka:

http://illusion.thepit.org/~nyteaire/garage/Helibars.html

 

Svaka ideja tipa "odgovaraju heblovi od ......... motora" ili "Pera strugar to mož' očas posla da ti završi" su dobrodošli :)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2150 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: africa twin, durmitor, cb750 boldor

drugar je pre par godina budzio nesto slicno na svom CBR-u 900 i umalo nije poginuo zbog toga, ako nemas pare da kupis prave heblove, batali pricu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8412 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ja sam za svoju hondu radio kod strugara...iznelo je 3000din sa sve materijalom.Evo slika ali su loseg kvaliteta mada vidi se kako je radjeno.

Korman nisam jos montirao,moram produziti creva kocnice/kvacila (obrati paznju mozda ni tvoja nece dohvatati sa novim kormanom).

 

Pozdrav Nenad.

post-4951-12879072759132_thumb.jpg

post-4951-1287907275978_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8412 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Jbg,bas su lose slike zumirao sam neke koje sam imao na kompu...Izvinjavam se kolegama sto zbog mojih slika napinju oci ;).

 

Pozdrav Nenad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 574 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: '03 Kawasaki KLE 500

@Charuga:

ConvertiBars - malo sam se namučio dok sam ih našao - mogao si da nagovestiš po kom kriterijumu da tražim - ali onda ne bi bilo one radosti kada sam ih napokon našao... ;) EDIT: počeo da kucam pre SSZGO-ove poruke

Koju je odmah zamenila tuga kada sam video cenu: 300+ USD :(

 

Sa druge strane, gledam slike koje je N.F.S. poslao - i (koliko uspevam da vidim - jel' mi se samo čini ili su tu slike malo mutne...? ;D ;D ;D) - ti si na sredinu gornjeg troufla stavio nosače u koje ćeš da uvučeš jednodelni "motocross-style" korman?

Ako je tako - to je za mene suviše radikalno rešenje. Mnogo mi je bliže u idejnom smislu ovo Čarugino...

Sa druge strane - u novčanom smislu - mnogo mi je bliže tvoje rešenje... ;D

Eh - živote...

 

Nego se nešto razmišljam...

Ja sam motor pazario sa nekim sportskim heblovima, koje sam skinuo i nakačio originale. Ti sportski izgledaju od prilike ovako:

 

43mmf4irf600rf900r6band.png

 

 

Sad - na ovim "Čaruginim" su otvori za cevke na koje se ručice navlače u vertikalnom položaju, dok su ovde u horizontalnom, ali to ne bi trebalo da predstavlja problem nekom majstoru da izsavija ili izvari cevke u odgovarajući položaj (slovo P ćirilično, sa donjim krakom kraćim)... Jedino što nema štelovanja po visini, već kako se naprave - tako ostaju... Ali bi cena bila dosta povoljnija od ove što je SSZGO pominje...  ::)

 

Uz malo osećaja, i umetnički dodir, moglo bi to da ispadne relativno pristojno na pogled. Sad - iz sigurnosnog aspekta...?

 

p.s. - inače vidim da se reklamiraju kao "43mm F4i RF600 RF900 R6 BANDIT BLACK Clip On Handlebars" - što će reći da svi ti motori imaju isti promer štapova. Sad - mene živo kopka da li neki od tih drugih motora imaju malkice višlje original heblove, i da li bih mogao da probam njih da stavim na moj motor? Ima li nekog ko se malkice više razume u tu tematiku?

 

Pozz

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1137 postova
  • Lokacija: Beograd

ako imas onakve nosace heblova gde deo sto ide na viljusku moze da se odsrafi od dela gde stavis ruke

 

onda idealno

 

samo kupi neke cevke i vidi da ti ih neko savije uvis i unazad, samo usrafis

 

naravno moraces da produzis creva prednje kocnice, kao i sajlu gasa i kvacila...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 574 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: '03 Kawasaki KLE 500

Ma imam ih - samo da ih nađem.

do sada sam motor držao u tri garaže (kod kumova/ortaka), a i "smećaru" koristim kao skladište...

Nešto ih nisam viđao u poslednje vreme...

 

Za produžavanje creva/sajli - baja koji je pisao blog (vidi link na kraju mog prvog posta) kaže da ne mora za dizanje od 10-20cm) - videćemo. Javljam šta sam uradio...

 

Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 574 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: '03 Kawasaki KLE 500

Ćao kolege,

 

evo samo da javim da sam ručke našao.

 

Evo i slika:

 

y4Wks_cimg0290t.th.jpg

c7dKp_cimg0291s.th.jpg

rAmGH_cimg0292f.th.jpg

ITOFZ_cimg0293.th.jpg

 

 

Sad, interesuje me da li možete da mi preporučite osobu koja bi mogla da mi savije (i zavari?) cevke koje će zameniti ove ravne na koje se navlače ručice (ja to nekako zamišljam kao polukrug čiji ce jedan kraj ući u držač pričvršćen za štap viljuške, a na drugi - izdignutiji kraj bi trebalo zavariti možda baš i iste ove cevke, i na njih navući komande i ručice...)

 

Znam da ima masa kolega i majstora koji to mogu da izvedu, ali mi je draže kada mi neko kaže "Pera je ok. Uradiće ti to da bude kako valja".

Još samo da mi kažete i "Perin" telefon... :)

 

Hvala unapred

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 574 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: '03 Kawasaki KLE 500

ručke bile u kompletu sa motorom, kada sam ga pazario.

 

Nego... Ima li neko preporuku za mastora?

 

znam da ih ima podosta, ali za pretragu bi mi trebalo podosta vremena, a u gužvi sam...

 

Hvala unapred na imenu i broju telefona...

 

 

Pozz,

N

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 574 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: '03 Kawasaki KLE 500

 

Za produžavanje creva/sajli - baja koji je pisao blog (vidi link na kraju mog prvog posta) kaže da ne mora za dizanje od 10-20cm...

 

Au bato... Pa što bre ne pratite fabulu bar vi kada ne ja ;) - što ne ćutite da sam lupio glupost, kakvih 10-20cm, pa neću da pravim Orange County CBR - ne treba volan da mi bude iznad glave...  ;D

 

Hoću da 10- 20 MILIMETARA odignem ručice (gore i ka meni, jer ako samo na gore dignem udaraće u masku)...

 

A znam da ima puno tema gde su ljudi pisali o raznim radinostima odakle može da se nađe majstor, i evo me spremam se da pretražujem forum kada već niko nije mogao da nabaci posao prijatelju ili kao zadovoljna mušterija majstoru...  :-\

 

... i umesto da pametnije utrošim vreme dok mi žena i klinac nisu tu, ja ću da nabijam dioptriju buljeći u TV...  ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12759 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

... i umesto da pametnije utrošim vreme dok mi žena i klinac nisu tu, ja ću da nabijam dioptriju buljeći u TV...  ::)

 

Samo redovno trepći i sve će da bude OK.

 

Nego za ovo pomeranje ručki ka sebi... idealno bi bilo da prvo probaš da li ti prija. Menja se upravljanje.

 

Za ove ručice koje poseduješ bi mogao kod nekog da izmašinišeš jedan (dva!) aluminijumski "dvostruki

držač". U jedan, gornji, kraj ubasiš ručicu a u drugi, donji, patrljak koji ulazi u već postojeći aluminijumski

deo koji se kači na štap viljuške. Kao neki "hebl riser". Visina bi bila fiksna (tj imao bi dve pozicije, sa i bez

novog dela) ali bi ovo "ka sebi" mogao da šteluješ.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Možda je tema za Honda forum, ali da se ne dupliramo...

Da li neko ima iskustva sa podizanjem kormana na Honda VFR800 RC46, zapravo prepravka sa Heblova u "normalan" podignuti korman... Od problema koji se javlja je jedino što bi normalan korman kačio oklop i vizir motora kada je volan u krajnjem levom ili desnom položaju...

 

Pozz... :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja