Jump to content

Moto Zajednica

Ebay kupovina, problem sa nasom carinom, potrebna pomoc

Recommended Posts

  • Drug član, 1225 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Keeway Speed 150

Pre jedno 10tak dana narucio sam preko ebay zmigavce za motor, 14 para, stiglo je danas kod nas na carinu, i stiglo mi je pismo da dostavim:

1. Dokaz  o vrednosti robe (imam na ebay, otstampacu to)

2. Dokaz o pravu na uvoz, s obzirom da prispela roba ne moze da predstavlja predmet domacinstva niti predmet za licne potrebe primaoca.

Rok 8 dana ili ce posiljka biti vracena u inostranstvo

 

Kakav im dokaz treba, recicu da smo se skupili nas nekoliko i narucili zmigavce za nase motore a posto sam ja jedini koji ima taj racun platio preko interneta? sto jeste slucaj, da li da im iskopiam i saobracajne od motora.

 

Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

S obzirom da si poručio 14 pari miavaca, neko je procenio da si firma i da ćeš to dalje da prodaješ pa ti verovatno traže papir da si registrovan za uvoz/izvoz

 

Nađi firmu da ti to legalno uveze, nema druge :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

Ako ti ne prođe na fizičko lice zvrcnuću ja ortaka špeditera pa da probamo da odradimo to na firmu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 222 postova
  • Lokacija: Beograd

Nemoze na  firmu jer ima vec  ime  primaoca  robe tako da ces dzaba zvati  i  imaces samo negativan odg.

A ti  prijatelju si pre kupovine trebao da se raspitas malo  kako stize i da  li imas sta da  platis  sem  postarine ,

a ne kad je roba dosla da trazis  izlaz  iz problema.Imas previse  stavki istih  tako da  ces  morati  da  platis  dazbine ili roba ode nazad na  zalost

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

Do sada sam kupovao preko ebay-a ali su mi sve slali kod drugara u Evropu. Mene interesuje da li se naplacuje carina ako kupim stvar od 50GBP sa postarinom do Srbije?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1225 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Keeway Speed 150

Troskovi nisu problem, platicu sve, glavni problem je taj sto za sad nece da carine robu, ovo mi je prvi put stiglo a da sam znao da ce biti ovako nebi ni narucivao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

Druze, bio sam u slicnom problemu kad mi je stigla kutija puna elektronskih komponenti koja je bila za licnu upotrebu. Teta curka iz carine je odlucila da je to previse delova za prosecnog Srbina iako ne znam na osnovu cega je to mogla da zakljuci. Posto roba nije pristigla na firmu, vec na fizicko lice, dozvola o uvozu je besmislena jer pojedinac ne moze da se bavi uvozom. A firma ne moze da uvozi na fizicko lice. Totalno kontradiktorno!  ???  U slucaju da racun nije stigao sa posiljkom, oni su duzni da sami procene vrednost robe i da je na osnovu toga carine. Njima je to nevidjena smaracina sa kojom ne zele da se bakcu. Za migavce i ajde nekako, ali pomisao da procenjuju vrednost kutije pune raznoraznih sitnih delova je nesto cega se groze. Sta ces, nisu navikli da rade.

Elem, jedino sto mozes uraditi jeste da odes sa nekim dokazom o placanju u carinu i direktno porazgovaras sa carinikom. Ja sam pokusao teta curki lepo da objasnim da to nije mnogo delova i da nije za prodaju, ali sam vrlo brzo izgubio zivce. Na kraju mi teta kaze, da ona ZNA STA JA TO RADIM i da ne mogu nikako da je ubedim da je sve to za moju licnu upotrebu, ali posto je dobro raspolozena, zaracunace mi carinu na osnovu spiska koji sam joj doneo i progledace mi kroz prste. WTF!?  >:(

Znaci, racun pa u carinu. Obuci se u punu bajkersku opremu da izgledate autenticno i povedi drugara koji je takodje u full opremi i pokusajte da slozite pricu da vozite kros i da migavci cesto stradaju, te da vise ne mozete da kupujete originale kod uvoznika jer su preskupi, pa ste narucili kinekske po X puna manjoj ceni. Druge nema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

Do sada sam kupovao preko ebay-a ali su mi sve slali kod drugara u Evropu. Mene interesuje da li se naplacuje carina ako kupim stvar od 50GBP sa postarinom do Srbije?

 

Teoretski na sve što je skuplje od 20 eur...a u praksi je pravilo da nema pravila. Nekad prođe i nešto skuplje a nekad te izuju iz cipela.

Najsigurnije je da ti na paketu čekiraju stavku "gift" a da za vrednost stave 5-10eur...a onda kako ti bog da  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

Za rucice kocnica i katadiopter migavca platio carinu iako je bilo ispod 20 eur (mislim da je bilo oko 14eur). Opet, za neke skuplje stvari koje ne izgledaju skupe, koje su bile deklarisane kao poklon nisam platio nista. U principu, nema nikakvih pravila i nema kome da se zalis. Nekoliko puta sam doziveo da mi spuste slusalicu kad sam pokusao da se objasnim sa njima.  >:( Uspeh je primiti robu bez mnogo zajebancija, a tek slanje je nemoguca misija jer moras da se pismeno "zakunes" kako to nije prodaja, te kako je u pitanju poklon za licnu upotrebu u domacinstvu. Ovo ide pored standardnog popunjavanja deklaracije koja postoji svuda u svetu. U suprotnom posiljka se vraca sa carine. Naravno, treba platiti carinski pregled za svaku preporucenu posiljku. Pa to nigde u svetu nema. Sve u svemu, raaaaspad! Mislim da su samo Talijani gori od nas za prijem posiljaka. Ko kupuje po ebay-u sigurno je primetio da njima gomila prodavaca uopste nece da salje. ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 146 postova
  • Lokacija: Beograd

Moj ti je savet da platis carinu i porez i zavrsis pricu. Tacno je da se placa carina na sve preko 20€, smanjeno sa 200€. Razlog je bio zbog silnih činija, zenskih sminki i gluposti koje su se narucivali preko kataloga itd..

Ako ti, recimo, na tim migavcima pise neki brend, a ti tvrdis da je iz kine ili original, carina moze da posalje toj fabrici da se ustanovi da li je to njhova proizvodnja odobrila. Ako je odgovor negativan, ostajes bez robe + placas kaznu. Ako naručujes nesto iz zemalja EU, neka ti napisu zemlju porekla, npr Austrija, automatski ti se smanjuje carina ili je cak nema. Za vrednost preko 5000 €, a zemlja porekla nije Kina,( samo EU) dobijas EUR1 obrazac, placas samo Pdv bez carine. Čak i da papirološki smanjiš cenu, carina moze da postupi po cenama sa neta ( ako im je sumnjivo) i opet si nadrljao. Čak postoji mogucnost da ti traze original JCI. Kroz ovo sam prosao pa ti zato i pisem. Plati, uzmi svoje i ne natezi situaciju.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova

Danas sam se cuo sa carinikom slao sam im dokumenta faksom, evo kako je bilo

saljem faksom, nece

probam opet, nece, opet nece,

zovem i kazem da im saljem faks a na to ce lik koji se javio tamo MI NEMAMO FAKS, na to ja kazem da sam se cuo sa njegovim kolegom i da mi je on reko da posaljem na ovaj broj, on onda zove neku zenu i kaze joj: E stavi papir u faks, posle toga saljem ali samo 3 lista posle toga nece, zaustavili su da stede papir verovatno....

Zovem posle toga i kazem poslao sam a ovaj sto mi carini kaze primljeno, zavrseno, imas 14 komada...

Ja ??? kazem ima 14 para a ne komada, a on meni vidis da ti u racunu pise da imas 14 to su ti komadi, ja kazem ne to je 14 para u jednom paru imate 2 komada znaci 14 para po 2 komada je 28 komada.. a on mi kaze ne ne ne, pise u racunu kolicina 14 to je znaci 14 komada, je kazem 14 para jer su to zmigavci i dolaze u paru, a on mi kaze ne verujem ja to, provericu ponovo....

Ladno je mislio da me zavrne za 7 para, sutra mi stize, i trazicu da se otvara uz prisustvo komisije, u slucaju da mi je sklonio 7 para zmigavaca..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1225 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Keeway Speed 150

Danas sam se cuo sa carinikom slao sam im dokumenta faksom, evo kako je bilo

saljem faksom, nece

probam opet, nece, opet nece,

zovem i kazem da im saljem faks a na to ce lik koji se javio tamo MI NEMAMO FAKS, na to ja kazem da sam se cuo sa njegovim kolegom i da mi je on reko da posaljem na ovaj broj, on onda zove neku zenu i kaze joj: E stavi papir u faks, posle toga saljem ali samo 3 lista posle toga nece, zaustavili su da stede papir verovatno....

Zovem posle toga i kazem poslao sam a ovaj sto mi carini kaze primljeno, zavrseno, imas 14 komada...

Ja ??? kazem ima 14 para a ne komada, a on meni vidis da ti u racunu pise da imas 14 to su ti komadi, ja kazem ne to je 14 para u jednom paru imate 2 komada znaci 14 para po 2 komada je 28 komada.. a on mi kaze ne ne ne, pise u racunu kolicina 14 to je znaci 14 komada, je kazem 14 para jer su to zmigavci i dolaze u paru, a on mi kaze ne verujem ja to, provericu ponovo....

Ladno je mislio da me zavrne za 7 para, sutra mi stize, i trazicu da se otvara uz prisustvo komisije, u slucaju da mi je sklonio 7 para zmigavaca..

 

Tek sam sad provalio da sam pisao na drugarev nalog :P

dopuna, prvo kad sam zvao rekao mi je da ne mogu da uvezem tu klicinu kao fizicko lice i rekao je to je 14 PARI zmigavaca i da je to mnogo da bi kasnije rekao da ce me pustiti samo ovaj put jer niisam znao i da mi se to ne ponovi vise i da mi je stiglo 14 KOMADA zmigavaca...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

Stiglo danas, carina i pdv 4700 din, 195$ vrednost posiljke :)

 

Boga mi i nisi loše prošao. Kad ih tapneš za 25 eur par

opet si dobar cca. 150eur...malo li je na ovu krizu  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 574 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: '03 Kawasaki KLE 500

Roba do vrednosti od 20 EUR se ne carini samo ako paket šalje fizičko lice, inače se sve carini.

+1. provereno... :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1532 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Da ne otvaram novu temu,pitaću ovde.

Poručio sam za drugara maglenke 09 januara,još ih nema ni na vidiku.Do sada mi je sve uredno stizalo,za najviše mesec dana.Imam broj za praćenje,koji kada ukucam izbacuje mi da ne postoji pošiljka sa takvim brojem.Evo screenshot sa stanjem pošiljke,koliko razumem nije ni krenula iz Kine ili možda grešim? Dal da čekam još ili da tražim povraćaj para? Ima li neki rok za žalbu ili tako nešto ?

 

sl.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

imaš zakonskih (ustvari pravila ebaya) 45 dana da otvoriš tzv "slučaj" u vezi problema sa narudžbom ... nakon tih 45 dana nemaš pravo ništa.. ;) 

 

a ja bih rekao da je od 09.01. do danas prošlo više od 45 dana ili krivo brojim ?!?  ... tako da piši propalo ... 

 

a što se ostalih stvari u temi tiče..... majkomila... ili se tako dobro znamo praviti glupi kad znamo da nismo upravu ili neznam šta bih rekao ..  :tras2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1532 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

imaš zakonskih (ustvari pravila ebaya) 45 dana da otvoriš tzv "slučaj" u vezi problema sa narudžbom ... nakon tih 45 dana nemaš pravo ništa.. ;) 

 

a ja bih rekao da je od 09.01. do danas prošlo više od 45 dana ili krivo brojim ?!?  ... tako da piši propalo ...

Nije baš tako.Poslao sam poruku prodavcu da roba nije još uvek stigla i ponudio mi je pun povraćaj novca ili ponovno slanje maglenki bez naknade.Žao mu je što je tako ispalo ali nije u pitanju njegova greška.Jedino je zamolio da mu ne dajem neutralnu ili negativnu ocenu zbog poslovanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

 

imaš zakonskih (ustvari pravila ebaya) 45 dana da otvoriš tzv "slučaj" u vezi problema sa narudžbom ... nakon tih 45 dana nemaš pravo ništa.. ;) 

 

a ja bih rekao da je od 09.01. do danas prošlo više od 45 dana ili krivo brojim ?!?  ... tako da piši propalo ...

Nije baš tako.Poslao sam poruku prodavcu da roba nije još uvek stigla i ponudio mi je pun povraćaj novca ili ponovno slanje maglenki bez naknade.Žao mu je što je tako ispalo ali nije u pitanju njegova greška.Jedino je zamolio da mu ne dajem neutralnu ili negativnu ocenu zbog poslovanja.

 

 

potpuno normalna i uobičajena zavlakuša.... ;) 

 

u narednih nekoliko dana (neznam točno koliko) više mu nećeš uopće moći dati "feedback" jer i za to postoji vremenski rok ... nakon tog roka njemu neće biti naznačena nikakva ocjena (pa ni negativna) i njemu više nije važno poslovati s tobom ... novce ne možeš tražiti nazad, a njega više ništa ne obavezuje na slanje robe... 

 

ako ti je ponudio pun povraćaj novca, prihvati prije nego se predomislio ... i onda jednostavno naruči ponovno ... tako ti se opet otvara novih 45dana za bilo šta.. ;) 

 

pa kad (ako) ti uplati full refound, daj mu pozitivnu ocjenu .. ;) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja