Jump to content

Moto Zajednica

Brankovina

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 451 postova
  • Lokacija: Šabac

Prošli put sam se vozio kroz Mačvu, pa da malo promenim, ovaj put sam krenuo prema Valjevu.Pošto

sam u Valjevu bio sto puta Brankovina mi se učinila kao pogodna destinacija. Brankovina je naselje u

Kolubarskom regionu, 12km severno od  Valjeva.

Nedelja 21.februar 2010g. Vreme kao stvoreno za vozanje, za one koji se odluče da voze motor i po

malo hladnijem vremenu. Put prema Valjevu bez saobraćaja i odličan, prosto mami da se odvrne ručica gasa.

 

nrKVQ_sn203567.jpg

 

U daljini se vide prelepi prizori Valjevskih planina.

 

C9qrV_sn203569.jpg

 

Preko Gole Glave predivne krivine bez ijednog vozila. Motor samo prede podamnom. Pogledam brzinomer

u krivanama 110km/h i vuče na još. Setim se da je asvalt hladan i smanjujem ručicu gasa. Samo polako.

Ubrzo stižem u Brankovinu, skrećem desno do spomen parka, koji se nalazi nepunih km od glavnog puta.

 

59Duo_sn203572.jpg

 

Predivna priroda, lepo uređen kulturno istorijski kompleks, u kome se nalazi crkva Svetih Arhanđela, zadužbina

Prote Mateje Nenadovića.

 

lI041_sn203575.jpg

 

U neposrednoj blizini crkve nalazi se grupa nadgrobnih spomenika , gde su sahranjeni brojni članovi porodice

Nenadović i mnogih viđenih ličnosti iz Brankovine.

 

5Uz2I_sn203578.jpg

 

Jedan od spomenika mi je privukao pažnju i na njemu je bio epitaf:,,Njegovo Veličanstvo Kralj Petar Veliki

oslobodiocima i svojim ratnicima crkvene opštine Brankovinske, poginulim i pomrlim od 1912-1919g.

 

gLzax_sn203581.jpg

 

U drugom delu kulturno-istorijskog kompleksa nalaze se građevine u spomen razvoja školstva i književniku

Ljubi Nenadoviću i pesnikinji Desanki Maksimović. Setih se stihova:,,Ne nemoj mi prići jer sreća je lepa samo

dok se čeka dok od sebe nagoveštaj da...,,

 

LQBoi_sn203577.jpg

 

Jako interesantna drvena kapija urađena u etno  stilu.

 

zU4a6_sn203584.jpg

 

I na kraju ,,lutka moja,,i povratak za Šabac.

 

4pPDY_sn203585.jpg

 

Pozdrav i do sledećeg vozanja... :)

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

Profesore sa spomenom Desanke maksimović sjetim se i ja svih njezinih ljubavnih pjesama ispjevanih, za nju, dragom joj cvovjeku. recitirao sam je svim mojim bivšim curama i uvjek je upalilo (znaš vec).pored nje mi je i Dušan Vasiljev jedan o boljih pjesnika samo u drugom smjeru. i ovaj putopisic ti je standardno dobar pa stoga nastavi tako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 451 postova
  • Lokacija: Šabac

Hvala Mare, Komso, Ghibli, TomoB, , Mile. Hvala momci. Nadam se da sam vam preneo deo

ovog vozanja i lepote ovih krajeva, baš kao što i ja čitam i doživljam druge i vaše putopise...

Pozz... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Prince Futong

Mene je oduševila etno sredina i arhitektura.

 

Бранковина је најлепше место на свету, предивне слике!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 99 postova
  • Lokacija: ...BG & UK
  • Motocikl: z1000sx

...0takoje.gif Profesorski odradjeno ,sazeto ali sasvim dovoljno da prenese atmosferu citaocu ! Taj deo Srbije po mom misljenju je jedan od najlepsih a i cojstvo jos vlada !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja