Jump to content

Moto Zajednica

Fullcross-Enduro/SM

Recommended Posts

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Belgrade-Vozdovac

Imam jedno pitanje,i zeleo bi da odgovori onaj ko zna konkretan odgovor,da ne bi odugovlacili pricu..al moze svaki savet i primedba..

Zeleo bi da kupim Fullcross,i da ga preradim u Enduro/SM..tj u nesto sto moze da se registruje..

ono sto ja znam da je potrebno da bi se prosao tehnicki pregled je:Far,stop svetlo,migavci,kilometar..mislim da je to najosnovnije..pa posle retrovizori i ostalal cuda..

Bio bi zahvalan ako bi mi neko rekao sta tacno i konkretno treba da ima motor da bi se registrovao..

(a shvatam da za svetla i migavce treba da ima akumulator,sto je  najveci problem ugraditi na fullcross)

malo sam listao forum,pa da skratim pricu..gledam da uzmem Hondu CRF 450 R,i da napravim SM za svaki dan od nje..felne i gume mi nisu problem..problem mi je signalizacija i to ostalo sto je potrebno da bi mogao da se registruje...

znaci dolazi i u obzir kombinacija ( verovatno i najpametnija ) da se stavi sa nekog starijeg motora elektronika(Honda XL ili tako nesto..nisam najbolje upoznat sa svim modelima,pa ne mogu da nagadjam,al cini mi se da XL ima i Kickstart i svu tu potrebnu elektroniku koja mi treba)..pa bi pitanje bilo koji mi vi model predlazete za uzimanje delova? i koji sve delovi trebaju da se prebace?

Hvala na razumevanju :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

[pre]Treba ti HARD ENDURO koji vec ima HOMOLOGACIJU za ulicu.... To je NAJjednostavnije RESENJE!!!!

A i on nije MOTOR za svaki dan, pogotovo po ulici, ali ipak ce ti trajati duze od FULL CROSSa!!!!![/pre]

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Belgrade-Vozdovac

hvala na savetima!

ali tvrdoglav sam,a bas zelim ovu hondu..

Rekao sam Honda CRF450R,moze i X,to je resenje..samo sto R imam u ponudi,a X nemogu da nadjem..

pa sam mislio da prepravim ovu R..

ovo je R

honda-crf450r-1.jpeg

 

a ovo je X

hondacrf450x_side_600x450.jpg

doduse nije ni svakaka X ovakva,i ova je nesto prepravljana..

samo sto bi odma pale obe 17-ice sa SM gumama(koju god da uzmem)...

 

a za enduro..kad bi uzimao odma bi uzeo KTM LC4 640SM 2005/6+ ili Yamaha XT660X 2004+..al nemam toliko para sad..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5484 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

To sto si zamislio uopste ti se ne isplati...Svi ti cross/hard enduro imaju jako kratak servisni interval koji voznjom po ulici jako brzo potrosis. Drugo, sama prerada bi bila komplikovana i skupa. Po mom misljenju, najbolja varijanta je da nadjes da kupis gotov SM. To se vidi i po tome sta bi ti kupio kad bi mogao, motore koji bi mogli da se normalno voze po ulici, a ovi to svakako nisu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 258 postova
  • Lokacija: ZR
  • Motocikl: Kawasaki ZX10R

Najjeftinije ti je da uzmes vec gotov SM. Sve ostalo ce te izaci relativno skuplje!

I ja sam razmisljao o ovome,sam sto sam hteo uzeti KTM LC4,97-99god.Ali kad sam se preracunao.. Vise mi se isplati da uzmem vec sredjen SM.

pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Belgrade-Vozdovac

pa znam,ali ovo bi me izaslo manje nego govot SM..kosta oko 3000e,plus par stotina eura za elektroniku sa nekog starijeg motora,tockovi,gume i registracija..ne verujem da bi izaslo preko 4 soma,a  XTX je oko 4100,LC4 isto oko 4000...pa ono..

al odrzavanje je drkanje,pa zato verovatno necu preradjivati,nego uzeti gotov SM,pricekacu jos da skupim za LC4 verovatno...

Hvala sve jedno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12740 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

  Ja te potpumo razumem!! 

  Treba proveriti ovu priču o servisnom intervalu. To je preporuka proizvođača

za motore koji se koriste za ono za šta su namenjeni. AKANJE! A ako ga normalnije upotrebljavaš možda

ne mora na servis svakih nedelju dana. Pazi, ovo je više nada nego pretpostavka pošto sam hteo istu stvar

- višenamenski CRF. Yamaha pravi umireni cross WRF ali je skup ko sam đavo. DRZ je dobar kompromis -

postoje dve verzije   

S = 40 KS       

E = 50 KS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5224 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Neko mi rece da kad kupis hard enduro on ima saobracajnu(+ signalizaciju)  a kad kupis full cross dobijes obicni racun ko za cipele.  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Belgrade-Vozdovac

tocrank - :)

pa pazi,one je predvidjen da se tera pun gas,pa kad uzletis pustis gas,kad dotaknes zemlju,opet pun gas..kab bi ga vozio ko svaki drugi motor,ja mislim da bi se odrzavao ko i drugi,mozda malo vise..npr: uzmi bilo koji enduro i teraj ga po terenu kao fullcorss i uzleci,pa ces da vidis kad i kakvi mu servisi trebaju xD

BRACO - xD pa da..al ono..msm da bi mogao da se preradi,al cu verovatno bataliti tu pricu..makar do sl sezone..

srbac - eh kad bi imao jos jedan obican motor pored tog..uzeo bi neki KTM,i kad mi se ne vozi po gradu,ne bi mogao da me skine niko s' njega :D

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Kros i h. enduro motori manje traju kad se teraju na ulici, tu svako moze da ih tera do daske.....

A na terenu samo ODABRANI i dovoljno LUDI!!! ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Belgrade-Vozdovac

pa na tako nesto sam i mislio..extra su svi sa ovih slika..

al videcu,sad mi se isplati da uzmem (da kazem) gotov motor,jer su jeftiniji jer jos ni'e sezona..

a na leto cu uzeti neki stariji motorcic..kao ova honda zadnjaja (bela) i da napravim tako nesto..

Hvala na ideji ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja