Jump to content

Moto Zajednica

Sira guma na Hondu VFR 750 f,1989god. RC 24

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 164 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Honda CBR 900RR

Trenutno mi je na motoru zadnja guma:Pirelli MTR 04 DRAGON GT na njoj pise 150 70 zr 17,a na felni mi pise:J 17xMT 3.50 dot...

Interesuje me da li na tu felnu moze sira guma(npr. 160) ?...

Na internetu sam nasao podatke da bi fabricki na njega trebalo da ide 180/60 vr 17 http://www.motorcyclespecs.co.za/model/Honda/honda_vfr750f%2089.htm

pa mi nesto nelogicno da je toliko manja guma trenutno na motoru...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Lokacija: Lazarevac/Beograd

fabrichka guma je 140,pishe ti na nalepnici..ja sam jedva navukao 160 i ako budem morao da je skidam,vishe je vracati necu..

180,ne postoji teoretska shansa da navuchesh na tu felnu..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Lokacija: Lazarevac/Beograd

nemestio sam je proshle godine...samo lepshe izgleda,nema nikakvih drugih prednosti..

a ne smem da ga oborim u krivini kao pre,nema onaj pravi oblik guma..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Na internetu sam nasao podatke da bi fabricki na njega trebalo da ide 180/60 vr 17 http://www.motorcyclespecs.co.za/model/Honda/honda_vfr750f%2089.htm

pa mi nesto nelogicno da je toliko manja guma trenutno na motoru...

Očigledno je neka greška

http://www.bikez.com/motorcycles/honda_vfr_750_f_1989.php

Što ti kaže Zmiya, kad staviš širu gumu na istu felnu dobijaš nešto malo stabilnosti na pravcu i izgubiš puno stabilnost u krivinama jer guma ne naleže na isti način, plus motor je nešto tromiji i više troši

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 164 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Honda CBR 900RR

Nista onda od stavljanja sire,zadrcacu se ipak na mojoj 150,ionako sam hteo samo iz estetskih razloga da je menjam...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

na drugarovoj Hondi VFR750 stoji 160 pozadi....

prosle godine smo se slatko vozili non stop, on je jurcao na autoputu preko 200 komotno i nema ama bas nikakvih problema u stabilnosti... tako da slobodno mozes da stavis 160. Nije problem navuci je, odes do vulkanizera, treba mu oko 3 i po minuta da skine staru i stavi novu, a ta usluga ce da te kosta te oko 150-200dinara ;)

 

poz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 399 postova
  • Lokacija: bg

treba mu oko 3 i po minuta da skine staru i stavi novu, a ta usluga ce da te kosta te oko 150-200dinara ;)

 

poz.

 

kako meni u "tadicu" naplatise 2 ipo soma skidanje stare i montiranje nove!?ajde sad recite mi iskreno...

jel sam ispo ozbiljna budala ili sta!?

ozbiljno pitam...nije mi jasno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1137 postova
  • Lokacija: Beograd

ti si verovatno platio BALANSIRANJE

 

skidanje gume je u proseku 500 din

 

a balansiranje 1000

 

a 1000 si ih castio

 

i nije uopste pitanje stabilnosti na pravcu

pa valjda je logicno da ce motor biti stabilniji na pravcu sa sirom gumom

 

problem je kad skrece, jer sad ce imati 10mm viska sa strane, mada to je toliko mala razlika da ne verujem da se nesto ozb oseti na tom motoru

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12716 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

i izgubiš puno stabilnost u krivinama jer guma ne naleže na isti način,

 

Ovo nije tacno. Zavisi od slucaja. Nekad se namerno stavljaju sire gume na "broj manju" felnu,

upravo da bi se promeni "oblik" i da bi guma dobila vecu gazecu povrsinu u nagibu.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Ako sam ja dobro obavješten to se radi samo sa odgovarajućim gumama sa visokim profilom, obična cestovna guma od 160, namjenjena odgovarajućoj felni ako se navuče na felnu za 140 neće valjat

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Lokacija: Lazarevac/Beograd

stavite slobodno koju hocete,meni ne odgovara i vracam se na 150..

sad mozete da teoretishete shta bi bilo kad bi bilo,u praksi guma nema oblik koji treba da ima..

sa starom gumo sam ga obarao do ivice,sa ovom mi ostaje skoro 1 cm..

a mozda je problem u meni a ne u gumi,uglavnom izleteo mi je tochak na Debelom brdu,jedva sam se spasao da ne padnem..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12716 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

stavite slobodno koju hocete,meni ne odgovara i vracam se na 150..

sad mozete da teoretishete shta bi bilo kad bi bilo,u praksi guma nema oblik koji treba da ima..

sa starom gumo sam ga obarao do ivice,sa ovom mi ostaje skoro 1 cm..

a mozda je problem u meni a ne u gumi,uglavnom izleteo mi je tochak na Debelom brdu,jedva sam se spasao da ne padnem..

 

Pa naravno da ti ostaje 1cm. Može više da se obori. U tome je i poenta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

stavite slobodno koju hocete,meni ne odgovara i vracam se na 150..

sad mozete da teoretishete shta bi bilo kad bi bilo,u praksi guma nema oblik koji treba da ima..

sa starom gumo sam ga obarao do ivice,sa ovom mi ostaje skoro 1 cm..

a mozda je problem u meni a ne u gumi,uglavnom izleteo mi je tochak na Debelom brdu,jedva sam se spasao da ne padnem..

 

Pa naravno da ti ostaje 1cm. Može više da se obori. U tome je i poenta.

 

stavi 200 na tvoj k3 pa obori do ivice...

 

 

ako staviš peširoku gumu na usku felnu možeš samo da se ubiješ pokušavajući da oboriš do ruba jer guma izgubi svoj oblik i to nije isto kao kad se ta guma namontira na odgovarajuću felnu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12716 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

  Pa postoji više vrsta guma. Ne mislim samo na ulica/offroad/cross. Gume za ulične motore

bi mogli (za ovaj razgovor) da nazovemo U a za stazu (na mom K3 je Pirelli Superbkje) V

 

  Ove U gume gledano sa strane imaju više "zida" nego V gume. Na V gumama

pak ima manje "zida" ali više gazne površine sa strane. Da bi se još povećala stavljaju se

šire gume na užu felnu. Isti efekat se dobija i sa uličnim gumama - namerno im se menja oblik.

 

  To što ti ne potrošiš širu gumu do kraja ne znači da se nešto loše dešava nego da za tvoj

ustaljeni način vožnje ostaje još 1 cm na gumi "za obaranje". Ima i drugih promena sem ove

ali su zanemarljive.

 

p.s. pod "zidom" podrazumevam onaj deo gume na kome su ispisane generalije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 628 postova
  • Lokacija: SVILAJNAC
  • Motocikl: Honda Africa crf 1000

Druze imao sam vfr-a 1986 god, na njemu je 130 bila guma,imao 1989 na njega 160 zadnja.Veruj mi da sa ovom 130 gumom,obaras u krivini fenomenalno,guma kao stvorena za voznju,jeste  ruzna na oko,ali jebiga.Ta dimenzija gume mu je bila fabricki propisana,jer ako se ne varam zadnji tocak je kod  tih prvih modela bio 18 coli,ovi kasnije kao tvoj imaju 17.Stavi 150 i uzivaj,cak ni ja nisam verovao da ta mala razlika moze da utice na voznju,ali utice i to dosta

Sad imam vfr 93god,na njemu je 180,i to mu najbolje stoji

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

a sta podrazumevas pod presiroko!?

fabricki na xj600 je 130/70 zadnja...jel bi bio prob da stavim 140/70,ako uopste postoji?imam mesta

 

mislim da je bila na forumu tablica gde piše širina felne i max širina gume koja može da se montira...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 200 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: vfr750f rc24,rc-36

Druze imao sam vfr-a 1986 god, na njemu je 130 bila guma,imao 1989 na njega 160 zadnja.Veruj mi da sa ovom 130 gumom,obaras u krivini fenomenalno,guma kao stvorena za voznju,jeste ruzna na oko,ali jebiga.Ta dimenzija gume mu je bila fabricki propisana,jer ako se ne varam zadnji tocak je kod tih prvih modela bio 18 coli,ovi kasnije kao tvoj imaju 17.Stavi 150 i uzivaj,cak ni ja nisam verovao da ta mala razlika moze da utice na voznju,ali utice i to dosta

Sad imam vfr 93god,na njemu je 180,i to mu najbolje stoji

 

Znam da je malo stara tema,al me interesuje kakve veze ima da li je felna 18 ili 17 coli?Jotaža felne je bitna,za sirinu gume.Ja imam 86 godiste vfr-a,i 130/80/18 mi je zadnja guma.Kao sto kažeš sa 130-kom,extra obaranje.Ja mislim da ako se stavlja sira guma,onda mora i profil gume biti visi.Na primer:obicno ljudi stavljaju 160/60/18,a trebalo bi probat 160/80/18.Ako postoji tako visoka guma,u toj sirini.Stariji modeli vfr-a(rc24),inace fabricki imaju gume visokog profila.Nizak profil mu ne stoji nikako,pogotovo na prednjem tocku(zbog dubokog blatobrana).Pozdrav 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

ljudi batalite to stavljanje sirokih guma na uske felne, s tim nista ne dobijate, samo nestabilan motor, kad sam uzo moj CB500 kojem je bivsi vlasnik stavio zadnju 160/60 umesto fabricke 130/80 smorio sam se maximalno, ponasanje motora u krivini je bio apsolutni uzas, guma totalno izgubila svoj profil, i nema veze da li je 160/60 ili 160/70 ili 160/80, to je i dalje presiroko za tu felnu, treba se drzati fabrickih mera, eventualno za staviti 140 umesto 130 max.

jbg treba se s tim pomiriti, ako zelis sire gume nabaci sire felne i vozi ko covek :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja