Jump to content

Moto Zajednica

Pokazivac polozaja menjaca

Recommended Posts

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Sa strane stampe se vidi jedna zalemljena zica,-zanemarite je,na pcb je sve kako treba.

I ne treba da vas zbunjuje sto se na ovoj sklopljenoj plocici ne vidi ni jedan dzamper,-zalemio sam spojne tacke fiksno,jer znam na koji motor ide,a i displej je izabran po Jagerovoj zelji  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

a i displej je izabran po Jagerovoj zelji  ;D

znači zeleni  ;D ;D ;D

 

Popsy, prevarantu matori ;D ;D

 

Sutra slike montiranog, CRVENOG ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

Super.

Inace, kutijica koju je Joska koristio je PP40 od proizvodjaca Supertronic. Ima da se kupi u Mikroprincu i Kelco-u (bivsi RK) Super izgleda ali imam zamerku na nepostojanje srafova, vec ima 2 stubica, i to samo sa jedne strane, koji se zalepe kad si siguran da vise nema otvaranja, sto i nije neki problem, kad si siguran da nema otvaranja.  ;D

U tu kutijicu sam se nadao da cu smestiti moju verziju pokazivaca sa velikim display-om, ali ne ide bez ekstremne modifikacije.  :-\  Na kraju cu ipak da pravim kuciste od akrila, po meri. Evo kako je izgledao prvi prototip u PP40...

 

4359612132_71e145434b.jpg

 

i sa zadnje strane sam morao poseci otvor za donju plocicu jer ne staje.  :(  Ovaj deo cu da poklopim akrilnim poklopcem koji ce biti i nosac.

 

4359611636_4177c08be8.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Joška druže, svaka čast! Stvarno si klikeraš :D

 

Što li Jager hoće zeleni displej, ja bih više voleo crveni? ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

I ja biH crveni :)

Pazi, bogati, jučerašnjih 100km po kišurini i ne pada tako teško kada posle svega pogledam svoj "kokpit" :)

 

post-6736-12879065816743_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Gadget je sjajan, naravno da pokazivač položaja menjača nije sad od ne znam ti ni ja kakve krucijalne važnosti na sveukupnu vožnju, ali ga je vrlo interesantno posedovati :) Mislim da zahteva i malo "fine tuning"-a, jer u zavisnosti od tehnike menjanja brzina i položaja magneta/releja može doći do netačnih očitavanja. Meni, npr, po nekada kada iz 3. ubacujem u 4. pokaže 5. brzinu. Treba još malo "pipkanja" i ima da bude bez greške :)

 

A kiša ... pa kad je ona bila problem? ;D Pogotovo posle zimske učmalosti i prvog lepog vremena? ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

...Meni, npr, po nekada kada iz 3. ubacujem u 4. pokaže 5. brzinu. Treba još malo "pipkanja" i ima da bude bez greške :)

Zato sam i rekao da mi se cini da debouncing treba da je veci. Iako Joska rece da isti debouncing koristi na svim svojim uredjajima, ovde verujem da bi znacila veca pauza izmedju menjaja brzina. Niko ne prebacuje 2 stepena odjednom i softver bi mogao ignorisati naredni impuls ako ga primi pre isteka X ms. Verujem Joski da debouncing radi dobro na ostalim uredjajima, u sta sam se i sam uverio, ali sam sad nakon tvojih rezultata testiranja jos ubedjeniji da debouncing treba biti veci da se ovo nebi desavalo. Mozda je nesto drugo po sredi, nisam bas ekspert, samo ubedjeno predpostavljam.  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Na mom motoru posoji "gear position switch" na kome za svaku brzinu postoji definisan napon. Ove vrednosti su dovoljno pouzdane jer ih i ECM (racunar) koristi za indikaciju brzine u kojoj je motror, sto se dalje koristi u razne svrhe (npr. podesavanje ubrizgavanja goriva itd.).

 

Zasto nisu stavili jos jedan obican kontroler i sedmosegmenti displej na korman i tako dobili pokazivac polozaja brzine POJMA NEMAM!!??

 

Bilo kako bilo, kapiram da je joskino resenje univerzalno, ali u mom konkretnom slucaju put bi bio: kradja signala sa pomenutog switch-a i elektronika za analizu napona i odgovorarajuci softver...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

Stanimire, za tvoj motor sam svojevremeno video uradi sam indikator. Proguglaj malo. Ne secam se da li je koristen PIC ili AVR. Imam programatore za oba kontrolera, pa se javi ako ti ustreba. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 587 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Liberty 125 Special Edition

Ja bih samo Jošku diskretno da priupitam jel' ima nekih pozitivnih pomaka tj. da li je našao vremena za experimentisanje sa Hall-om itd? Nije da se pečem na tihoj vatri, al' nije ni da nije  ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 587 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Liberty 125 Special Edition

Jagere, pa ti si i alfa i beta tester-tu nema da omane i ja te podržavam na prvom mestu :D , a i najbliži si...  ;D (a i ni kamena kiša te ne može sprečiti)  ;D

 

P.S.

 

Ako na stolu radi odlično - to je to, davaj ga u serijsku proizvodnju odmaK  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

Zeljkamp, valjda sam ja Joškin ovlašćeni BETA-TESTER ...

 

;D ;D

 

Ako hoces da i dalje budes BETA-TESTER, onda moras da ga istestiras do vikenda, u suprotnom gubis titulu. Kada je Joska video moj motor, rekao je "pa ovo je idealno". ;D ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

A pa ne znaš ti koliko ja znam biti lood ;D

Montirali smo kod mene verziju sa reed relejima i bogami zna da preskoči... Sa Hall-ovima bi trebalo da bude tačno. Pa, probaćemo i javljam :) Moguće i pre vikenda ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 587 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Liberty 125 Special Edition

JagerE  ??? Ćutiš ko zaliven-nit' zboriš nit' romoriš? cccccc Jel uspela operacija - čujem da prelaziš na zeleno osvetljenje pokazivača ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja