Jump to content

Moto Zajednica

Polaganje za A kategoriju po novom zakonu?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 450 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: otisao...

Bilo je na dnevniku da se novi zakon odlaze do sledece godine, zato opusteno. ;)

 

pade mi kamen sa srca, znaci sad mogu i A i B da ispolazem :)

odmah dobijam punu A kategoriju zar ne? punoletan sam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 450 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: otisao...

Onda vozis sta stignes  ;)  Ja sam polagao testove prosle nedelje za A, a nisu mi dali da vozim zbog ovog j...... snega. Tako da me to ceka za mesec dva

 

mene u auto skoli zovu Kisni Covek jer prvi put kad sam vozio to je bilo po kisi i na moje insistiranje (jbg, platio put do tamo). slabiji motor tako da nije bio problem uopste  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Sachs X-Road 125

Bilo je na dnevniku da se novi zakon odlaze do sledece godine, zato opusteno. ;)

odmah dobijam punu A kategoriju zar ne? punoletan sam

 

Vidis, i mene isto zanima.  :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cagiva Raptor 650ie.,MZ ETZ 250

Da li neko zna da li moze pre 16-te da se polaze  za A (po starom) i koliko ranije sme, pa da se dobije dozvola sa napunjenih 16 ili mora da se ceka 16 pa tek onda da se polaze? I ja sam isto cuo da stari zakon vazi do kraja godine za auto skole , jos kad bi moglo ranije da se polaze da mii se izvuce sin po starom!  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Bilo je na dnevniku da se novi zakon odlaze do sledece godine, zato opusteno. ;)

 

pade mi kamen sa srca, znaci sad mogu i A i B da ispolazem :)

odmah dobijam punu A kategoriju zar ne? punoletan sam

 

To ce biti neko provlacenje kroz iglene usi.

 

Ako se uvede zakon da moras imati 24 da bi vozio toliko i toliko konja, onda mi se cini mala sansa da neko ko sad sa 18 uzme "stari" A, moze i dalje da vozi sve.

S druge strane, postoji sansa da bude primjenjen standardni pristup novim zakonima, a to je "samo za nove slucajeve".

 

Tako je ovdje kod nas, 1996 godine (da,da, tek...),  uvedena obavezna "potvrda o poznavanju saobracajnih propisa" sa kojom se moze voziti moped (i to sa minimum 16 godina).

Svako ko je u vrijeme stupanja na snagu novog zakona vec imao punih 16 godina i vise, nije morao imati tu potvrdu.

2006 su ukinuli i to, tako da sad svi mopedasi moraju imati (bar) tu potvrdu, bez obzira na starost (osim minimum 16).

2010 uvode i obavezno polaganje voznje za moped.

 

Tako da postoji sansa da se "ugrabi" jos starog zakona i postane jedan od poslednjih mohikanaca, sa 18 legalno na Hayabusu.  8)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 450 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: otisao...

Bilo je na dnevniku da se novi zakon odlaze do sledece godine, zato opusteno. ;)

 

pade mi kamen sa srca, znaci sad mogu i A i B da ispolazem :)

odmah dobijam punu A kategoriju zar ne? punoletan sam

 

To ce biti neko provlacenje kroz iglene usi.

 

Ako se uvede zakon da moras imati 24 da bi vozio toliko i toliko konja, onda mi se cini mala sansa da neko ko sad sa 18 uzme "stari" A, moze i dalje da vozi sve.

S druge strane, postoji sansa da bude primjenjen standardni pristup novim zakonima, a to je "samo za nove slucajeve".

 

Tako je ovdje kod nas, 1996 godine (da,da, tek...),  uvedena obavezna "potvrda o poznavanju saobracajnih propisa" sa kojom se moze voziti moped (i to sa minimum 16 godina).

Svako ko je u vrijeme stupanja na snagu novog zakona vec imao punih 16 godina i vise, nije morao imati tu potvrdu.

2006 su ukinuli i to, tako da sad svi mopedasi moraju imati (bar) tu potvrdu, bez obzira na starost (osim minimum 16).

2010 uvode i obavezno polaganje voznje za moped.

 

Tako da postoji sansa da se "ugrabi" jos starog zakona i postane jedan od poslednjih mohikanaca, sa 18 legalno na Hayabusu.  8)

 

 

ma nije meni do hayabuse :P nedo bog, nemam ja jos ni priblizno vozackog iskustva za hayabusu ni nista slicno nego bi se mnogo slobodnije osecao sa punom A kategorijom :) ne znam kako da objasnim stvarno :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Lokacija: Lovcenac - Budva - Novi Sad

Ja moram ponovo na polaganje za A  :'(

Sam sebi sam napravio problem i niko drugi mi nije kriv. Evo sta se desilo.

 

Polozio sam za A pre 6 godina, kada sam dobio potvrdu iz auto skole da sam polozio morao sam hitno za CG tako da nisam stigao da odem u sup da udarim pecat na A kategoriju u vozacku. Stignem u Budvu, tamo motor, imam potvrdu da sam polozio ali nemam pecat u saobracajnoj, i znam da necu skoro u Srbiju tako da bukvalno nisam smeo da vozim motor samo na potvrdu.

Prvo sam se svercovao na potvrdu neko vreme ali jednostavno policija to ne tolerise i gotovo. Nisam znao sta da radim i onda sam uzeo neki mali pecat i umuljao u A kategoriju i pisacom masinom otkucao datum. Planirao sam da se ovim "falsifikatom" posluzim do kraja sezone pa cu preko zime kada se vratim u Srbiju da izvadim novu dozvolu i legalno upisem A kategoriju. (ako ovo cita neko ko ne treba, zelim da napomenem da se samo salim i da prepricavam samo nesto sto sam cuo u kafani  ;))

Zahvaljujuci mojoj nemarnosti ja sam tako nastavio da vozim punih 6 godina, cak sam bez problema izvadio i medjunarodnu vozacku i vozio po inostranstvu.....

 

Napokon ove godine mi je doslo iz dupeta u glavu i kada sam vadio novi LK i pasos resim da sredim i dozvolu. Prijavim da sam izgubio staru koje sam se resio, dobijem novu samo sa B kategorijom i odmah sutradan odem sa onom potvrdom od pre 6 godina. Sluzbenica me pogleda popreko i kaze da potvrda vazi samo 2 godine, pokusao sam da odem u auto skolu i izvadim novu potvrdu ali je problem sto je upisan datum polaganja tako da ni to ne pomaze. Tako  da mi je jedino resenje da ponovo polazem sto cu obaviti tokom ovog meseca. Strasno, sta sam sam sebi napravio bez ikakvog razloga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 582 postova
  • Lokacija: Beograd/Avala

Ja moram ponovo na polaganje za A  :'(

Sam sebi sam napravio problem i niko drugi mi nije kriv. Evo sta se desilo.

 

Polozio sam za A pre 6 godina, kada sam dobio potvrdu iz auto skole da sam polozio morao sam hitno za CG tako da nisam stigao da odem u sup da udarim pecat na A kategoriju u vozacku. Stignem u Budvu, tamo motor, imam potvrdu da sam polozio ali nemam pecat u saobracajnoj, i znam da necu skoro u Srbiju tako da bukvalno nisam smeo da vozim motor samo na potvrdu.

Prvo sam se svercovao na potvrdu neko vreme ali jednostavno policija to ne tolerise i gotovo. Nisam znao sta da radim i onda sam uzeo neki mali pecat i umuljao u A kategoriju i pisacom masinom otkucao datum. Planirao sam da se ovim "falsifikatom" posluzim do kraja sezone pa cu preko zime kada se vratim u Srbiju da izvadim novu dozvolu i legalno upisem A kategoriju. (ako ovo cita neko ko ne treba, zelim da napomenem da se samo salim i da prepricavam samo nesto sto sam cuo u kafani  ;))

Zahvaljujuci mojoj nemarnosti ja sam tako nastavio da vozim punih 6 godina, cak sam bez problema izvadio i medjunarodnu vozacku i vozio po inostranstvu.....

 

Napokon ove godine mi je doslo iz dupeta u glavu i kada sam vadio novi LK i pasos resim da sredim i dozvolu. Prijavim da sam izgubio staru koje sam se resio, dobijem novu samo sa B kategorijom i odmah sutradan odem sa onom potvrdom od pre 6 godina. Sluzbenica me pogleda popreko i kaze da potvrda vazi samo 2 godine, pokusao sam da odem u auto skolu i izvadim novu potvrdu ali je problem sto je upisan datum polaganja tako da ni to ne pomaze. Tako  da mi je jedino resenje da ponovo polazem sto cu obaviti tokom ovog meseca. Strasno, sta sam sam sebi napravio bez ikakvog razloga.

 

Ti si BOG! ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Care carino ti si moj idol! Mogu misliti kako ceizgledati  kad stavis L tablicu na HD 1200 :D

 

A da srecno sa osmicom na Harley-u  ;)

 

 

EDIT: Prestige aj zivota ti napravi novu temu ovo nije za ovde, ovo mora da se cuje  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Chicago, IL / Bor, SRB
  • Motocikl: 04 Yamaha R1, 15 Kawasaki ZX-14R 30th Anniversary LE, 01 Ducati Monster S4, 21 Vespa Primavera 150 Sean Wotherspoon, 16 Aprilia Dorsoduro 750, 01 Suzuki Hayabusa, 14 Harley-Davidson Road King FLHR, 94 Suzuki RM250

Ja moram ponovo na polaganje za A  :'(

Sam sebi sam napravio problem i niko drugi mi nije kriv. Evo sta se desilo.

 

Polozio sam za A pre 6 godina, kada sam dobio potvrdu iz auto skole da sam polozio morao sam hitno za CG tako da nisam stigao da odem u sup da udarim pecat na A kategoriju u vozacku. Stignem u Budvu, tamo motor, imam potvrdu da sam polozio ali nemam pecat u saobracajnoj, i znam da necu skoro u Srbiju tako da bukvalno nisam smeo da vozim motor samo na potvrdu.

Prvo sam se svercovao na potvrdu neko vreme ali jednostavno policija to ne tolerise i gotovo. Nisam znao sta da radim i onda sam uzeo neki mali pecat i umuljao u A kategoriju i pisacom masinom otkucao datum. Planirao sam da se ovim "falsifikatom" posluzim do kraja sezone pa cu preko zime kada se vratim u Srbiju da izvadim novu dozvolu i legalno upisem A kategoriju. (ako ovo cita neko ko ne treba, zelim da napomenem da se samo salim i da prepricavam samo nesto sto sam cuo u kafani  ;))

Zahvaljujuci mojoj nemarnosti ja sam tako nastavio da vozim punih 6 godina, cak sam bez problema izvadio i medjunarodnu vozacku i vozio po inostranstvu.....

 

Napokon ove godine mi je doslo iz dupeta u glavu i kada sam vadio novi LK i pasos resim da sredim i dozvolu. Prijavim da sam izgubio staru koje sam se resio, dobijem novu samo sa B kategorijom i odmah sutradan odem sa onom potvrdom od pre 6 godina. Sluzbenica me pogleda popreko i kaze da potvrda vazi samo 2 godine, pokusao sam da odem u auto skolu i izvadim novu potvrdu ali je problem sto je upisan datum polaganja tako da ni to ne pomaze. Tako  da mi je jedino resenje da ponovo polazem sto cu obaviti tokom ovog meseca. Strasno, sta sam sam sebi napravio bez ikakvog razloga.

 

Ti si BOG! ;D ;D ;D

 

 

Potpisujem  ;D!

 

 

Inace,i mene ceka ova *ebada za A,posto nikako da se namolim da polozim.Ali bolje sad,nego dogodine u "skolicu"  ;)...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

A da opet umuljas neki pecat...? ;)  Salim se naravno... ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Lokacija: Lovcenac - Budva - Novi Sad

Dobio sam A kategoriju, a nisam bio na polaganju tako da nema nove teme ;D ;D ;D

 

Usao sam u proceduru za dobijanje A kategorije. Bio sam u policiji i pitao sta mi treba za dobijanje L tablice (rekli su mi da prvo moram da donesem lekarsko uverenje), pa sam odabrao i auto skolu gde sam se dogovorio da im se javim kada zavrsim lekarski i dobijem L tablicu.

Odem jutros po lekarsko uverenje (nisam isao na preglede posto mi je drugar neki DrMr) i sve zavrsim bukvalno za 5min.

Krenem u SUP po L tablicu i padne mi nesto na pamet. Gledam one svoje papire, sve spremno za dozvolu (ispunjen zahtev za policiju, uplatnica, stara diploma o polozenom ispitu overena u sudu, i ovo novo lekarsko uverenje) i pomislim da bi trebalo jos jednom da probam na blef da mi upisu A kategoriju u dozvolu posto su na svim papirima skorasnji datumi osim na najvaznijem (diplomi).

Odem na salter i samo proturim sve papire, momak mi odmah odgovara da mi za dozvolu treba ispunjen zahtev i uplatina, odgovaram da je sve spremno, on pregleda one papire i odjednom primeti da je diploma stara 4 godine i kaze kako to ne moze.

Vidim da mi blef nije prosao ali resim da i dalje nastavim da blefiram i odgovorim mu kako nije opravu i da sam bas zbog toga danas vadio novo lekarsko uverenje posto sam juce zvao i policiju i auto skolu da se posavetujem i svi su mi rekli kako diploma ne moze da zastari ali da lekarsko moram ponovo da izvadim posto ne sme da bude starije od 6 meseci, pa sam dodao kako mi je i nacelnik SUPa prijatelj koji mi je takodje dao iste informacije i da mi je rekao da ga pozovem ako budem imao problem posto je sve po zakonu. Nakon toga, sluzbenik se zbuni i pozvao u pomoc koleginicu koja takodje nije bila sigurna pa sam i njoj ponovio istu pricu, nakon ceka je sluzbenik uzeo dozvolu u upisao mi A kategoriju sa sve datumom iz 2006 godine u sred 2010  ;D

Bas sam srecan sto sam se resio peripetija oko vadjenja  pa vracanja L tablice, pa polaganja pa ponovnog upisivanja a na kraju  sam i ustedeo 250eur.  ;D

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Lokacija: Lovcenac - Budva - Novi Sad

Imao sam potvrdu (diplomu) iz auto skole da sam polozio za A kategoriju, a posto sam polagao u drugom gradu potvrda je bila overena u sudu. Problem je samo sto je potvrda stara 4 godine  :-X

Ostalo sve je bilo OK: zahtev, uplata i lekarsko koje nije starije od 6 meseci.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Lokacija: Lovcenac - Budva - Novi Sad

Nije po zakonu zato sto potvrda vazi 3 godine a lekarski 6 meseci. Kada sitekne taj period onda moras da vadis nove dokumente. Ali pokuso sam ja i da zovem auto skolu da mi izdaju novu potvrdu ali i od njih sam dobio identican odgovor kako mogu da mi izdaju novu potvrdu ali moraju da upisu tacan datum polaganja pre 4 godine a da sa tim datumom ne mogu da dobijem upisivanje kategorije u dozvolu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • The Doctor, 1108 postova
  • Lokacija: Kačarevo
  • Motocikl: BMW K1200 GT, Yamaha FZS 1000 Fazer, BMW K1, R1

Ma bitno je da si ti prošao obuku po zakonu a kada je to bilo nema veze. ;)

ja sam prošao obuku pre 23 godine pa mi još važi  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Lokacija: Lovcenac - Budva - Novi Sad

Ma prosao sam ja obuku kako treba, a lekarski i dva puta ali me zeznula moja nemarnost pa zamalo da moram da polazem drugi put. Srecom pa mi je upalio blef.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Ma prosao sam ja obuku kako treba, a lekarski i dva puta ali me zeznula moja nemarnost pa zamalo da moram da polazem drugi put. Srecom pa mi je upalio blef.

 

Ne bi da te uspanicarim, ali mene bi brinulo to rjesenje iz aspekta osiguranja.

Posto osiguravajuca drustva ne vole da nadoknadjuju stetu, onda cine sve da nadju neku dlaku u jajetu da im to i podje za rukom.

A s njima u pravni klinc je zahebano i kad si 110% cist i u pravu.  :-\

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja