BJBikers Forum: Polaganje za A kategoriju po novom zakonu? - BJBikers Forum

Jump to content

Sign In »
Novi Član? Registruj Se! Pomoć
  • 4 strana +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Na žalost, ne možeš da odgovoriš u ovoj temi

Polaganje za A kategoriju po novom zakonu? Oceni temu: -----

#21 User is offline   Goran NS 

• Svrati ponekad
  • Pip
  • Grupa: Members
  • Broj Postova: 139
  • Učlanio se: 30-June 09
  • LokacijaVršac
  • Motor:NSU Pretis custom

Napisao 10 February 2010 - 22:27 PM

To je pod starom sad su utvrdili stroge standarde sta je A sta je B a sta je M...

On topic:

Jel ode ovaj da polaze?

Ode, t.j. uze L tablicu.
0

#22 User is offline   u2020bullet 

• Drug član
  • PipPipPip
  • Broj Postova: 1052
  • Učlanio se: 22-March 09
  • LokacijaNovi Sad
  • Motor:otisao...

Napisao 24 February 2010 - 08:23 AM

auu shit...
sad me spopadose panika i 2 pitanja.
1 - ja sam u avgustu bio polagao za A kategoriju, prosao testove bez problema a pukao voznju (ne pitajte, dugacka prica). dali meni sada to jos uvek vazi? mislim da li ja mogu sada otici i samo odraditi voznju?
2 - jel na kraju saznato kada novi zakon stvarno dolazi na snagu i kakvo ce onda biti polaganje?
0

#23 User is offline   Rolle2010 

• Zainteresovan
  • PipPip
  • Broj Postova: 801
  • Učlanio se: 30-November 08
  • LokacijaS. Venac - Beograd
  • Motor:KLEtva

Napisao 24 February 2010 - 15:26 PM

Zvao auto skolu pre par dana i devojka mi rekla da se obucava i polaze jos uvek sve po starom a pre neki dan procitah i u novinama da ce tako biti bar do kraja ove godine,tako da nisi u problemu.
0

#24 User is offline   u2020bullet 

• Drug član
  • PipPipPip
  • LokacijaNovi Sad

Napisao 24 February 2010 - 17:44 PM

nadam se da ce tako biti jer mene posle A jos ceka i B.
0

#25 User is offline   Draza84 

• Zainteresovan
  • PipPip
  • Broj Postova: 901
  • Učlanio se: 18-July 08
  • LokacijaNovi Sad
  • Motor:Suzuki GN 125, Honda VT 600

Napisao 24 February 2010 - 19:02 PM

Računaj na novo lekarsko, jer ono važi 6 meseci. A najbolje zovi auto školu u kojoj si polagao pa vidi dalje.
0

#26 User is offline   QnRA 

• U prolazu
  • Broj Postova: 29
  • Učlanio se: 10-October 09
  • LokacijaSombor
  • Motor:Sachs X-Road 125

Napisao 24 February 2010 - 20:21 PM

Bilo je na dnevniku da se novi zakon odlaze do sledece godine, zato opusteno. ;)
0

#27 User is offline   u2020bullet 

• Drug član
  • PipPipPip
  • LokacijaNovi Sad

Napisao 25 February 2010 - 06:38 AM

Bilo je na dnevniku da se novi zakon odlaze do sledece godine, zato opusteno. ;)

pade mi kamen sa srca, znaci sad mogu i A i B da ispolazem :)
odmah dobijam punu A kategoriju zar ne? punoletan sam
0

#28 User is offline   Daniel Šimon 

• Svrati ponekad
  • Pip
  • Broj Postova: 209
  • Učlanio se: 06-August 09
  • LokacijaKovačica
  • Motor:Sprint Prince 125ccm

Napisao 25 February 2010 - 13:48 PM

Onda vozis sta stignes  ;)  Ja sam polagao testove prosle nedelje za A, a nisu mi dali da vozim zbog ovog j...... snega. Tako da me to ceka za mesec dva
0

#29 User is offline   u2020bullet 

• Drug član
  • PipPipPip
  • LokacijaNovi Sad

Napisao 25 February 2010 - 15:01 PM

Onda vozis sta stignes  ;)  Ja sam polagao testove prosle nedelje za A, a nisu mi dali da vozim zbog ovog j...... snega. Tako da me to ceka za mesec dva

mene u auto skoli zovu Kisni Covek jer prvi put kad sam vozio to je bilo po kisi i na moje insistiranje (jbg, platio put do tamo). slabiji motor tako da nije bio problem uopste  ;D
0

#30 User is offline   QnRA 

• U prolazu
  • Broj Postova: 29
  • Učlanio se: 10-October 09
  • LokacijaSombor
  • Motor:Sachs X-Road 125

Napisao 26 February 2010 - 00:22 AM

Vidis, i mene isto zanima.  :P
0

#31 User is offline   Ika_Cagiva 

• Svrati ponekad
  • Pip
  • Broj Postova: 100
  • Učlanio se: 30-October 09
  • LokacijaBeograd
  • Motor:Cagiva Raptor 650ie.,MZ ETZ 250

Napisao 26 February 2010 - 20:04 PM

Da li neko zna da li moze pre 16-te da se polaze  za A (po starom) i koliko ranije sme, pa da se dobije dozvola sa napunjenih 16 ili mora da se ceka 16 pa tek onda da se polaze? I ja sam isto cuo da stari zakon vazi do kraja godine za auto skole , jos kad bi moglo ranije da se polaze da mii se izvuce sin po starom!  :)
0

#32 User is offline   GhostMile 

• Svrati, pa ne zna da se vrati
  • PipPipPipPip
  • View gallery
  • Broj Postova: 6031
  • Učlanio se: 29-November 08
  • LokacijaPays-Bas
  • Motor:VTR

Napisao 26 February 2010 - 22:26 PM

To ce biti neko provlacenje kroz iglene usi.

Ako se uvede zakon da moras imati 24 da bi vozio toliko i toliko konja, onda mi se cini mala sansa da neko ko sad sa 18 uzme "stari" A, moze i dalje da vozi sve.
S druge strane, postoji sansa da bude primjenjen standardni pristup novim zakonima, a to je "samo za nove slucajeve".

Tako je ovdje kod nas, 1996 godine (da,da, tek...),  uvedena obavezna "potvrda o poznavanju saobracajnih propisa" sa kojom se moze voziti moped (i to sa minimum 16 godina).
Svako ko je u vrijeme stupanja na snagu novog zakona vec imao punih 16 godina i vise, nije morao imati tu potvrdu.
2006 su ukinuli i to, tako da sad svi mopedasi moraju imati (bar) tu potvrdu, bez obzira na starost (osim minimum 16).
2010 uvode i obavezno polaganje voznje za moped.

Tako da postoji sansa da se "ugrabi" jos starog zakona i postane jedan od poslednjih mohikanaca, sa 18 legalno na Hayabusu.  8)

0

#33 User is offline   u2020bullet 

• Drug član
  • PipPipPip
  • LokacijaNovi Sad

Napisao 26 February 2010 - 23:15 PM

To ce biti neko provlacenje kroz iglene usi.

Ako se uvede zakon da moras imati 24 da bi vozio toliko i toliko konja, onda mi se cini mala sansa da neko ko sad sa 18 uzme "stari" A, moze i dalje da vozi sve.
S druge strane, postoji sansa da bude primjenjen standardni pristup novim zakonima, a to je "samo za nove slucajeve".

Tako je ovdje kod nas, 1996 godine (da,da, tek...),  uvedena obavezna "potvrda o poznavanju saobracajnih propisa" sa kojom se moze voziti moped (i to sa minimum 16 godina).
Svako ko je u vrijeme stupanja na snagu novog zakona vec imao punih 16 godina i vise, nije morao imati tu potvrdu.
2006 su ukinuli i to, tako da sad svi mopedasi moraju imati (bar) tu potvrdu, bez obzira na starost (osim minimum 16).
2010 uvode i obavezno polaganje voznje za moped.

Tako da postoji sansa da se "ugrabi" jos starog zakona i postane jedan od poslednjih mohikanaca, sa 18 legalno na Hayabusu.  8)

ma nije meni do hayabuse :p nedo bog, nemam ja jos ni priblizno vozackog iskustva za hayabusu ni nista slicno nego bi se mnogo slobodnije osecao sa punom A kategorijom :) ne znam kako da objasnim stvarno :p
0

#34 User is offline   PrestigeHD1200 

• Zainteresovan
  • PipPip
  • Broj Postova: 732
  • Učlanio se: 24-January 08
  • LokacijaLovcenac - Budva - Novi Sad

Napisao 26 February 2010 - 23:36 PM

Ja moram ponovo na polaganje za A  :'(
Sam sebi sam napravio problem i niko drugi mi nije kriv. Evo sta se desilo.

Polozio sam za A pre 6 godina, kada sam dobio potvrdu iz auto skole da sam polozio morao sam hitno za CG tako da nisam stigao da odem u sup da udarim pecat na A kategoriju u vozacku. Stignem u Budvu, tamo motor, imam potvrdu da sam polozio ali nemam pecat u saobracajnoj, i znam da necu skoro u Srbiju tako da bukvalno nisam smeo da vozim motor samo na potvrdu.
Prvo sam se svercovao na potvrdu neko vreme ali jednostavno policija to ne tolerise i gotovo. Nisam znao sta da radim i onda sam uzeo neki mali pecat i umuljao u A kategoriju i pisacom masinom otkucao datum. Planirao sam da se ovim "falsifikatom" posluzim do kraja sezone pa cu preko zime kada se vratim u Srbiju da izvadim novu dozvolu i legalno upisem A kategoriju. (ako ovo cita neko ko ne treba, zelim da napomenem da se samo salim i da prepricavam samo nesto sto sam cuo u kafani  ;))
Zahvaljujuci mojoj nemarnosti ja sam tako nastavio da vozim punih 6 godina, cak sam bez problema izvadio i medjunarodnu vozacku i vozio po inostranstvu.....

Napokon ove godine mi je doslo iz dupeta u glavu i kada sam vadio novi LK i pasos resim da sredim i dozvolu. Prijavim da sam izgubio staru koje sam se resio, dobijem novu samo sa B kategorijom i odmah sutradan odem sa onom potvrdom od pre 6 godina. Sluzbenica me pogleda popreko i kaze da potvrda vazi samo 2 godine, pokusao sam da odem u auto skolu i izvadim novu potvrdu ali je problem sto je upisan datum polaganja tako da ni to ne pomaze. Tako  da mi je jedino resenje da ponovo polazem sto cu obaviti tokom ovog meseca. Strasno, sta sam sam sebi napravio bez ikakvog razloga.
0

#35 User is offline   Kengurrrr 

• Drug član
  • PipPipPip
  • Grupa: Banned
  • Broj Postova: 1763
  • Učlanio se: 13-August 07
  • LokacijaBeograd/Avala

Napisao 28 February 2010 - 13:19 PM

Polozio sam za A pre 6 godina, kada sam dobio potvrdu iz auto skole da sam polozio morao sam hitno za CG tako da nisam stigao da odem u sup da udarim pecat na A kategoriju u vozacku. Stignem u Budvu, tamo motor, imam potvrdu da sam polozio ali nemam pecat u saobracajnoj, i znam da necu skoro u Srbiju tako da bukvalno nisam smeo da vozim motor samo na potvrdu.
Prvo sam se svercovao na potvrdu neko vreme ali jednostavno policija to ne tolerise i gotovo. Nisam znao sta da radim i onda sam uzeo neki mali pecat i umuljao u A kategoriju i pisacom masinom otkucao datum. Planirao sam da se ovim "falsifikatom" posluzim do kraja sezone pa cu preko zime kada se vratim u Srbiju da izvadim novu dozvolu i legalno upisem A kategoriju. (ako ovo cita neko ko ne treba, zelim da napomenem da se samo salim i da prepricavam samo nesto sto sam cuo u kafani  ;))
Zahvaljujuci mojoj nemarnosti ja sam tako nastavio da vozim punih 6 godina, cak sam bez problema izvadio i medjunarodnu vozacku i vozio po inostranstvu.....

Napokon ove godine mi je doslo iz dupeta u glavu i kada sam vadio novi LK i pasos resim da sredim i dozvolu. Prijavim da sam izgubio staru koje sam se resio, dobijem novu samo sa B kategorijom i odmah sutradan odem sa onom potvrdom od pre 6 godina. Sluzbenica me pogleda popreko i kaze da potvrda vazi samo 2 godine, pokusao sam da odem u auto skolu i izvadim novu potvrdu ali je problem sto je upisan datum polaganja tako da ni to ne pomaze. Tako  da mi je jedino resenje da ponovo polazem sto cu obaviti tokom ovog meseca. Strasno, sta sam sam sebi napravio bez ikakvog razloga.

Ti si BOG! ;D ;D ;D
0

#36 User is offline   bigbad86 

• Drug član
  • PipPipPip
  • Broj Postova: 4834
  • Učlanio se: 19-June 08
  • LokacijaKragujevac
  • Motor:Honda Sevenfifty

Napisao 01 March 2010 - 07:05 AM

Care carino ti si moj idol! Mogu misliti kako ceizgledati  kad stavis L tablicu na HD 1200 :D

A da srecno sa osmicom na Harley-u  ;)

EDIT: Prestige aj zivota ti napravi novu temu ovo nije za ovde, ovo mora da se cuje  ;D
0

#37 User is offline   PrestigeHD1200 

• Zainteresovan
  • PipPip

Napisao 01 March 2010 - 14:41 PM

Otvoricu kad zavrsim polaganje  :D
Za osmicu se ne bojim, okrecem ga kao biciklo  ;)
0

#38 User is offline   Nemanja88 

• Drug član
  • PipPipPip
  • Broj Postova: 1090
  • Učlanio se: 15-September 06
  • LokacijaBor / BG

Napisao 01 March 2010 - 19:15 PM

Ti si BOG! ;D ;D ;D

Potpisujem  ;D!

Inace,i mene ceka ova *ebada za A,posto nikako da se namolim da polozim.Ali bolje sad,nego dogodine u "skolicu"  ;)...
0

#39 User is offline   miha27 

• U prolazu
  • Broj Postova: 37
  • Učlanio se: 11-December 09
  • LokacijaBeograd
  • Motor:KEEWAY SPED 150

Napisao 05 March 2010 - 02:46 AM

Prestige ti si moj idol :D:D jos i sa autobata ;)
0

#40 User is offline   PrestigeHD1200 

• Zainteresovan
  • PipPip

Napisao 05 March 2010 - 16:10 PM

;)
0

• 4 strana +