Jump to content

Moto Zajednica

Ključ za filter za ulje

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 700 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: zx6r

Gde u BG ima da se kupi ključ za filter za ulje ali za motor. Ovi za kola ne piju vodu jer ne mogu lepo da priđem od izduvne grade.

 

Našao sam ovaj na Louis-u ali ne znam da li pasuje za moj motor (piše da je prečnik 67mm)?

 

 

post-1699-1287906343952_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 700 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: zx6r

 

Filter je bukvalno okružem izduvnim granam koje su blizu jedna drugoj i blizu filtera,tako da je jedina elegantna opcija ovo što sam postavio.

 

Nešto kao T ključ. U Service manualu koriste neki ključ koji izgleda kao velika gedora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Probusi ga srafcigerom i odvij,na novom namazes dihtgumu uljem i zavijes rukom...

Nije bas odgovor na pitanje ali moze i bez kljuca ;)

 

Pozdrav Nenad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1836 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

bas tako najjednostavnije ti je taj kljuc koji si okacio u prvom postu,ila vise dimenzija,pa pogledaj koja je za tvoj motor,ako nisi siguran,uzmi subler pa izmeri pracnik tvog filtera sa chela na zaravnjenim delovima gde dodje kljuc

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1836 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

ako pogledate malo bolje videcete da sta vozi,i da se na njemu ne moze skinuti filter,je r filter stoji malo dublje kao prvo,i smetaju grane,da bi imalo mesta za srafciger morao bi da skine grane.

sada cu ti skicirati sliku kako sam ja pravio kljuc bas za taj motor od lanca bicikle i komada cevi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1836 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

kljuc.jpg

skica je jako zalosna ali sastoji se od cevi precnika 20ak mm sa navarenom ruckom na drugom kraju je prosecen kanal

kroz taj kanal se provuce lanac od bicikle i sastavi spojhnicom,znaci ostavi se malo duzi od filtera,sve se zajedno nabaci na filter i kada se okrece u levo lanas se umotava oko cevi i zateze oko filtera i tako ga odvija,slikacu alat kada budem isao u garazu u toku nedelje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1836 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

nesto slicno ovom

http://www.vee-eight.com/V8/Workshop/Workshop%20Images/Workshop4.jpg

http://www.jhmbuttco.com/acatalog/ak641.jpg

http://www.powertoolwarehouse.co.uk/Z/prodimages/Draper_77592.jpg

http://www.hge.co.za/images/APODA6691.jpg

ovde se dosta lepo vidi i lako je za napraviti...

samo sto nema potrebe praviti cetvrtku za gedoru kao sto je ovde,vec je dovoljno iskoristiti duzu cev sa ruckom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 700 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: zx6r

Kao što je wice rekao, nemoguće je probušiti filter šrafcigerom pa ga odvrnuti jer je sve jako tesno.

 

@wice: Hvala za slike (mada sam skapirao i sa tvoje skice). Izmeriću svoj filter pa gledam u louisu,a ako nema pravim alat od lanca za bajs.

 

@Lalajko:I meni se taj najviše dopada,ali posto nije za ukras  ;D neko bi prvo morao da mi potvrdi da je to dobra stvar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Ja cu da ti potvrdim da je dobra stvar. Samo ako mozes i sa njim da pridjes tu gde ti je filter. Vrlo praktican i dobar alat. Univerzalan je, moze za gomilu filtera da posluzi. Cene su od 900 din pa navise u zavisnosti od kvaliteta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1430 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

Ne znam kako to izgleda na tvom motoru ali ako kupuješ adapter koji jeste rešenje računaj na to da ako promeniš motor da ti to možda neće odgovarati za drugi motor.

Ja za sada nikada nisam imao problema sa lancem ili sa kaišem jer je on još malo tanji i dovoljno je samo malo da ga okreneš i posle ide lako rukom.

Odvijače sa tankim lancem ili kaišem imaš sigurno na svakoj EKO, Lukoil ili OMV pumpi i ne verujem da je više od 400din a radiće za dve promene ulja godišnje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova
  • Lokacija: Pancevo

Tri tipa soljastih kljuceva nacicete ovde (na 1. i 2. stranici):

 

http://shop.motobike.rs/skuteri/alati/kljuae-evi/cat_320.html

 

 

Tip za GSX-R (i mnoge druge Suzukije) je tzv. 68/14, i to je ovaj:

 

http://shop.motobike.rs/SKUTERI/ALATI/KLJUAe-EVI/KLJUAe-ZA-ULJNI-FILTER-fi68mm/prod_4014.html

 

 

(Za ovakve (soljaste) kljuceve mozete se obratiti i firmi www.eltec.rs koji zastupaju vise proizvodjaca alata, ali morate znati sta vam treba, pa zato evo i uputstva kako da specificirate onaj koji odgovara vasem filteru)

 

Nacin specifikacije : Oznaka ovih kljuceva sastoji se od dva broja, prvi je precnik filtera a drugi broj stranica (ili uglova) tog mnogougla na koji naleze kljuc. (Dakle ne deklarise se uobicajeno tzv. otvorom kljuca "OK" nego bas precnikom cilindricnog dela omotaca filtera). Npr. 68/14 znaci da je precnik filtera fi68, sa 14 uglova.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja