Jump to content

Moto Zajednica

Zamenski izduv ili ti ga AFTERMARKET!

Recommended Posts

  • Enduraš, 6298 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Da napisem i ja svoje iskustvo. Na Africi sam imao protocni auspuh Mivv - dobitak pored zvuka je da je motor zivlji u svim rezimima voznje i to osetno. Takodje, potrosnja je nesto manja. Skoro sam vratio fabricki auspuh i tacno se oseca kako je motor vise lenj.

 

Kod Afrike ta razlika i nije velika, ali kad sam stavio protocni auspuh na XL-a, nisam mogao da verujem koja je razlika i to bas u nizim obrtajima. Kao sto rece Braco, drugi motor. Mnogo bolje ide, brze nabija obrtaje, mnogo lakse se dize na zadnji, stvarno ogromna razlika. I to je razlika koju apsolutno svako moze da oseti, znaci nisu nijanse u pitanju. Da motor lakse dise, vidim i po tome sto sam morao da smanjim ler gas kad sam montirao protocni auspuh.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 534 postova
  • Lokacija: Bač
  • Motocikl: Yamaha XT600 2kf

Ima li razlike i koje su u izduvima za jednocilindrase i izduvima za ostale motore?

 

Ima! Cak i prema dVa cilindra....

Tako sam i mislio. Nego, razgovarao sam sa nekoliko iskusnih ljudi i svi su mi rekli da nije bas najzdravije po ventile stavljati otvoren top na jednocilindrasa pa bih hteo da cujem i misljenje onih koji su to radili. Hteo bih da stavim Robertov top pa se sve nesto premisljam...

Ajd da vas cujem, pucajte...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 740 postova
  • Lokacija: Srem
  • Motocikl: Bandit 650 K7

iz mog iskustva tdm sa 6,7l pada na 5,7l sa otvorenijim izduvom

fzs 600 fazer sa 5.9 na 5,3

dr 650r sa 6 na 5.5l

ler gas se na tdm-u povecao za 250 obrtaja. top je sa k2 1000 titanijum tezine oko 2000grama

fabricki preko 10kg

post-857-12879076991188_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6298 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

pa bih hteo da cujem i misljenje onih koji su to radili. Hteo bih da stavim Robertov top pa se sve nesto premisljam...

Ajd da vas cujem, pucajte...

Interesantna pojava na ovom forumu, nekoliko ljudi da svoje misljenje i uvek se nadje neko da ponovo trazi to isto misljenje. Procitaj temu od pocetka !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 534 postova
  • Lokacija: Bač
  • Motocikl: Yamaha XT600 2kf

pa bih hteo da cujem i misljenje onih koji su to radili. Hteo bih da stavim Robertov top pa se sve nesto premisljam...

Ajd da vas cujem, pucajte...

Interesantna pojava na ovom forumu, nekoliko ljudi da svoje misljenje i uvek se nadje neko da ponovo trazi to isto misljenje. Procitaj temu od pocetka !

Nisi me bas najbolje razumeo. Ok, snaga na nizim obrtajima, lakse ide na zadnji, brze navlaci, to stoji ali da li moze da bude stetno po agregat?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5238 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Nisi me bas najbolje razumeo. Ok, snaga na nizim obrtajima, lakse ide na zadnji, brze navlaci, to stoji ali da li moze da bude stetno po agregat?

 

Pa moze, recimo kad ga peres moze lakse voda da udje u cilindar  ;D  Ne zezaj nego to zgrabi ako imas priliku i uzivaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1392 postova
  • Lokacija: Beograd

Nisi me bas najbolje razumeo. Ok, snaga na nizim obrtajima, lakse ide na zadnji, brze navlaci, to stoji ali da li moze da bude stetno po agregat?

 

Pa moze, recimo kad ga peres moze lakse voda da udje u cilindar  ;D  Ne zezaj nego to zgrabi ako imas priliku i uzivaj.

citajte od Dutchman-ovog posta pa na dalje

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=53364.20

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 534 postova
  • Lokacija: Bač
  • Motocikl: Yamaha XT600 2kf

Nisi me bas najbolje razumeo. Ok, snaga na nizim obrtajima, lakse ide na zadnji, brze navlaci, to stoji ali da li moze da bude stetno po agregat?

 

Pa moze, recimo kad ga peres moze lakse voda da udje u cilindar  ;D  Ne zezaj nego to zgrabi ako imas priliku i uzivaj.

Uf necu onda, zardjace mi klip ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: BMW R1200GS

Ja dodao kroz izlaz iz lonca bushenu cev, ulazni prechnik smanjio i dobio dosta tishi motor. Kada sam krenuo da vozim primetio sam neverovatnu razliku. Shto kazu pre mene, kao da je kriva snage ispravljena pa sad technije ide, bolje prima gas na opterecenju, ne puca kada kochim motorom nizbrdo, lakshe postize obrtaje, nigde nema rupu gde se oseti da izgubi snagu... Od 2000rpm krece da vushe pa na 3000 duplira tu snagu, kad predje 4000 onda dobije turazu i lepi...do 5000, preko mi zao da teram :)

Zanimljivo je josh to da sam nekako uspeo da ubodem da motor ne postaje mnogo buchniji sa dodavanjem gasa. Zvuk je dubok (to je razlog zashto sma sve i radio, ranije je imao neki praskav zvuk...) Pri 90 pichi vazduh oko mene a motor ni ne chujem.... Ostaje test na auto putu. Izludjivao me konstantan praskav zvuk i brundanje kada vozim recimo sat vremena 90-100 na autoputu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 595 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Liman
  • Motocikl: Yamaha FZS600, Piaggio Free, Suzuki GN125

Stavio sam otvoreni izduv pre par nedelja. Napravio nekih 400 km od sipanja punog rezervoara sa novim izduvom ii pri novom sipanju video da manje troši. Čak je bilo ispod 5 litara. Malo lakše i vuče.

 

Ono što mi se ne dopada je što puca kada nizbrdo kočim motorom i kada se pali moram davati gas (ranije je palio bez gasa). Zna li neko je li ovo normalno?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Novi beograd
  • Motocikl: nista do daljneg. . .

Ja sam na mom raptoru (XT660 agregat) izvadio prigusivace ,osim zvuka sa pozitivne strane nista nisam dobio. . .motor mi je izgubio snagu u velikim obrtajima,trosio je oko litar vise itd

Pritom su karbovi bili nastelovani na normalnom fabrickom izduvu

Kupio sam drugi auspuh sa Suzukija i motor radi kao fabricki

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

 

Razumem ja sVE VAS, drugo je kad sredite auspuh na motoru sa cetiri cilindra i stotinjak konja,

tu ne primecuje se razlika.... Na MT-03 jedan cilindar, 50 KS razlikia je OCIGLEDNA!

hmmm ja imao MT03 i stavio home made protocni izduv na njega

drao se ko lud ali nije nista bolje isao.

potrosnja takodje ostala ista

 

To sam i hteo da kazem.... na tu malu snagu se lakše vidi da nisi NISTA uradio.... motor kad ima 150 konja ne mozes da osetis kako stvarno ide, bolje ili losije......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1118 postova
  • Lokacija: Mladenovo
  • Motocikl: KTM 660 SMC & KTM 1190 Adventure

Nisam nikad imao motor preko 80 konja pa NE znam, nisam jos dorastao... ;) Sent from my iPad using Tapatalk

To i nije problem imati, kupiš nešto od 55-60 ps pa staviš auspuh, k&n filter vazduha, proširiš dizne, a na Mišeluku tip prodaje sprej za lanac koji daje 5 konja i evo te blizu 100  ;) .

 

Izvinjavam se za off.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja