Jump to content

Moto Zajednica

Zamenski izduv ili ti ga AFTERMARKET!

Recommended Posts

  • Drug član, 1012 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Pa ako u izduvu nemas nista onda si vec napravio protocni auspuh  ;D .

 

Najbolje bi bilo da negde nadjes lonac i probas a za cev ces lako da sredis . Iskreno bez lazi i prevare a i cak smo se jedan put upoznali na Borskom jezeru i stojim iza mojih reci . Moja afrika je bar za pola litre do litre manje trosila . Mene isto buka i zvuk motora ne interesuje jes stralno nosim cepove u usima zbog ostecenog sluha .

 

Mozda je i tvoja afrika vec imala manjka pregrada i prigusivaca u loncu kada si je uzeo pa ti se nece ni potrosnja smanjiti  ;D ;D ;D

 

Ovde je sve rekla kazala . A najbolje je da se sam uveris u to . Jer moze da bude a i ne mora da znaci .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1012 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Zaboravio sam da napisem nesto sto nije vezano za motore .

 

Sa rodjakom zajedno radimo automehaniku i jednim slucajem na autu iz cista mira izgore malte ne svi izduvni ventili i otisle gumice itd.

Posle dugog i veoma dugog ubedjivanja jer je na motoru sve ostalo ok ( klipovi stubline lezajevi ) vlasnik je uvideo gresku na kolima . Kod doticnog majstora za pravljenje auspuha ugradjen je neki mali auspuh koji bi se ja pitao da li da ugradim i na naseg juga 55 . Toliko su bile male cevi i ostalo da je to sve prejebalo u glavi motora .

 

Znaci ne treba preterivati ni sa prigusivanjem motora .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

E zato sam ja trazio analizu onoga sta se dogadja od trenutka kada klip krene na gore i otvori se izduvni ventil... Mislim da je Najzli imao lep tekst o tome.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5225 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

E zato sam ja trazio analizu onoga sta se dogadja od trenutka kada klip krene na gore i otvori se izduvni ventil... Mislim da je Najzli imao lep tekst o tome.

To sto tebe zanima je sasvim druga stvar , sto lijepo ne kazes.Princip rada motora SUS.

 

 

 

Predlazem da se pored nosite kacige stavi ne mjenjajte auspuh.Jedno chuva glavu , drugo novacanik.Vas BJB team!  ;D

 

To sto imas drtinu od auspuha nemoj da mislis da ima veze sa otvorenim auspuhom.Drtina koja je strula je sigurnio i zacepjena.Ako drnda ne znaci da je i rupa dovoljna a i da jeste to je shuplja drtina a ne race top.

 

Kad ti to izmjeris fino to zabiljezi pa da predlozimo strucnjacima iz moto gp da stave  zatvorene topove, mozda nas i nagrade ;D

Poz i konstantacija, jos jedna moja greska u koracima....

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1012 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Naravno da kad klip krene , ventil se otvori a izduvni gasovi ne mogu lako da izadju stradaju i gumice i ventili izgore itd . Ako klip gura da dam primer vazduh kroz rupu od 40 mm na 4000 obrataja u minuti i poredjenje adko klip gura kroz rupu od 60mm mislim da je logicno da ce motor radeti lakse ako gasove izbacuje kroz veci otvor a samim tim i dobiti na snazi jer drugi klip na kom opaljuje smesa gura onaj prvi  klip koj izbacuje izduvne gasove . Pa ce naravno vece opterecenja da pravi ako je manja protocna moc nego veca . A samim tim imati i vecu snagu .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Ma Braco, salio sam se za moj auspuh, nisi video smajli gore? Naravno da ne smatram da su supalj ausuh i otvoreni isto. Takodje, nisam mislio na princip rada SUS motora, za toliko ipak znam posle ovolikih godina :) vec samo na nekakvu teoriju rasprostiranja gasova prilikom izduvavanja iz cilindra. Da dodjemo do toga zbog cega bi motor sa otvorenim izduvom bolje vukao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: Dominator

Evo ga lepi tekst o tome...  ;D

 

Auspuh.

 

Auspuh je jedna izvedenica od reči Aus, što na nemačkom znači napolje, i puh, što predstavlja ljudski način dočaravanja izbacivanja vazduha iz sebe. Koristiti skoro nečujno H. To bi bila definicija Auspuha. Ustvari ima još jedna, dve rečenice duža...

 

Auspuh, drugi put.

 

Postoji mnogo načina da pokažemo koliko ne znamo o auspuhu. "Vidi koliki je!! Mora da je dobar!", "Uh, otvoren je, ne daje povratni pritisak mašini, ne valja"... Aj i ja da se ogradim, pričam o auspuhu za četvorotaktne mašine jer o 2T auspusima znam taman toliko da ih prepoznam. Počinjemo sa logičnim pitanjem koje Vam neko može postaviti. Šta je to auspuh? Uh, sada treba da sevne neka jebačka definicija sa puno nepoznatih reči koja će zbuniti onog što je postavio takvo pitanje pa neće ni tražiti objašnjenje iako ništa nije razumeo. E, pa jebiga, ja ne znam te definicije, ali mogu da kažem čemu bi mogao da služi... Onako, po logici...Odvodi vrele gasove od ostalih delova agregata u neku tačku gde oni neće smetati, drugo, smanjuje nivo buke koju motor proizvodi... treće, ali ne i obavezno, a to je da pomoću određenih hemijski iniciranih reakcija smanjuje nivo toksičnosti izduvnih gasova.

 

Osnovna teza uspešnog poslovanja je prilagošavanje svojeg biznisa zahtevima tržišta. Tako i auspuh treba da odgovori zahtevima izduvnih gasova. Da bi odgovorio njihovim zahtevima, mora da ih razume. Dakle, kada smeša goriva i vazduha uđe u cilindar i bude zapaljena pomoću svećice, stvara se smeša koja se sastoji od jednog dela ugljovodonika (nesagoreno gorivo), ugljen monoksida, ugljen dioksida, azot oksida, fosfora i mestimično po kojeg atoma teških metala kao što su olovo ili molibden. Ovo je, svakako uprošæen spisak, jer je formula mnooogo kompleksnija, ali mi pričamo o auspusima, a ja sam imao jedva dvojku iz hemije. Ono što je karakteristično za sve ove materije, to je da su one u gasovitom stanju, da su pod visokim pritiskom dok ih klip gura napolje i da su malko topliji od pakla. Ovakva družina ulazi direktno u izduvnu granu, koja služi da iz više cilindara stvori put ka jednom mestu gde će ti gasovi izaći na slobodu. Izduvna grana se iz razumljivih razloga mora praviti od materijala koji je sposoban da izdrži one parametre od malopre, pritisak i toplotu. Zato je kod automobila često ona izlivena od čelika ili legura. Kod automobila je vrlo retko da svaki od cilindara ima svoj izduv, kod motora je drugačije, o hvala ti konstruktore. E sad, ovo je trik pitanje, koliko su upravo te izduvne grane značajne za snagu agregata? Odgovor je, vrlo. Agregat se dosta muči ne bi li izduvao gasove u te cevke. Pitanje je zašto je to onda tako napravljeno? Odgovor je, zato što je tako jeftino i nije komplikovano. Kapirate?? Jeftino. E, kod motocikala je drugačiji sistem, paradoksalno je  staviti tučanu gromadu tešku 15 kilograma na motocikl a težimo da on bude što lakši. Zato imamo cevke koje idu direktno od cilindara i tako imamo bolji odnos snage agregata i snage na zadnjem točku. Druga stvar kod tih cevi, a ista je sa svim gasovima i tečnostima koje idu kroz cevke, bitno je da je cev iznutra glatka i slatka, i onda će gasovi kroz nju da prođu, što kaže moja baba, "kao mače niz oluče". To ti je interna aerodinamika, bato moj. E sad, posle njihovog putešestvija kroz cevke, postoji mogućnost da nalete na katalizator, no to nije obavezno, al ajde da ga pomenemo. Katalizator je komora sa velikim brojem keramički konstruisanih mrežica, keramika jer je specifična površina keramike ludački velika, odnosno, ako bi uspeli da izračunamo površinu svih tih delova keramike u katalizatoru, došli bi do podatka da je površina katalizatora veličine aerodromske piste, sitno kucane liste predizbornih obećanja ili neke druge velike površine. E zamislite da gas treba da proće kroz taj lavirint, u njemu se izgube mnogi otrovni elementi. Bolje tamo nego u plućima motoriste koji vozi poslednji u grupi. Nakon katalizatora, ode gas u propas. Ustvari u lonac, odnosno, kako neki vole da kažu u top. Gasovi izlaze u auspuh pod visokim pritiskom, u auspuhu se nalaze vrlo kratko i izlaze napolje. U katalizatoru su očišćeni od otrova, ali je ostalo još nešto, a da li je to rika milion lavova, da li je to grmljavina ili lavina, ne to je onom Rajku opet sišo auspuh na Ladi pa teroriše celu ulicu dok turira da mu se Lajka zagreje.

 

Vrooooommm!

 

Postoje tri načina da utišamo auspuh. Absorbcija, restrikcija i refleksija. Absorbcija je najčešća pojava kod motocikala. To uglavnom svi imamo jer takav sistem nudi dobre performanse, i ono što je najbitnije, jeftin je. Kapiraš? Jeftin. Restrikcija je, ono, jebo sam mu kevu, napunio ga krpom i sada motor malo štuca, ali se uopšte ne čuje. E to imaš na svom automobilu, provereno. Refleksija, e to je pravi s*x. Zvuk nije ništa drugo do talas. E, sad, talasi mogu da se potiru. Ključna stvar, onda je Perica uzeo olovku i nacrtao lonac koji usmerava talase tako da se oni međusobno potiru i na izlazu dobio stub toplog vazduha. Perice, sedi 1. Skupo, ne pali alarme i prvi si se setio. Mama, oću i ja Pericinu olovku pa da i ja budem pametan kao on. On je napravio lonac, takvog oblika da se buka odbija od zidova i vraća ka sredini lonca gde se sudara sa zvucima koji ulaze u lonac... E, da skenjam i ja Pericu malo, ne postoji idealna refleksija u auspuhu tako da se ni jedan auspuh ne može utišati potpuno.

 

Auspusni puls, kakav termin.

 

Da li to upšte postoji ili sam to sada izmislio? Jebiga, postoji. Ne, nije mi frka što postoji nego što moram da ga objasnim. Kao što znate, auspuh nije vodovodna cev, pa da njima zalivamo baštu a da gasovi izlaze konstantno. Cilindar izbaci gasove, pa radi tamo nešto, pa opet izbaci gasove i tako. Malo izbaci, malo ne izbaco. A šta se dešava kada cilindar zvekne jebački brzo gomilu gasova i onda ih ventilima zatvori? Inercija, masa puta ubrzanje, i eto vakuuma na samom početku auspuha. Vakuum je dijametralno različit pritisak od onog kojeg stvara cilindar kada izbacuje gasove. Idi mi, dođi mi. Dobar 4 u 1 sistem će prerasporediti taj pod pritisak između sebe. Eto čemu služi ona spojka između dve izduvne cevi na na GS500E koju sam hteo da uklonim je nije služila ničemu. Uhm, skoro ničemu. Pri visokoj turaži, broj impulsa u granama je oko 300 u sekundi od svakog cilindra.

 

Da li lonac pravi konjske snage?

 

Znate onu priču, čas automatike i profesor objašnjava:"Automatika, to je kao kada na jednom kraju mašine ubaciš vola, a na drugom ti izađe kobasica. Onda se pojavi pametan učenik i pita, a jel može da se ubaci kobasica a da na kraju izađe vo? Profesor, samo obori glavu i kaže, To je samo tvom tati uspelo." Odgovr na pitanje, da li izduvni lonac, top, ili kako god, može da nabaci koju konjsku snagu mašini je: Ne, ne može. Izduv može, usled onog podpritiska da promeni krivu snage u nekim delovima, ali još uvek nije izmišljen lonac koji će dodati još koji konjić mašini. Sve je to marketing. Aman br eljudi, ovaj agregat, u idealnim uslovima ima 100 konja. E sad, to što ima jeftine karburatore i to što ima loš auspuh pa mu je snaga na zadnjem točku 60 konja, to ne znači da ću ja da novim auspuhom da povećam snagu motora, nego ću da mu olakšam da mi tu snagu daje. Ne možeš kupiti motor sa 30 konja i staviti mu auspuh i dobiti 40. Nej da može.

 

Ok, al kad je cevka u pitanju, deblja je bolja!

 

Jeste, ali ako planiraš da topiš čvarke a pričamo o krmačama. A ne pričamo o krmačama... Pazi, u auspuh izlaze pakleno topla isparenja, pakleno topao gas je pakleno brz gas. Ukoliko stavimo previše tanku cev, ne valja, ne može da propusti dovoljno gasova. Ako stavimo previše debelu, ne valja, velika zapremina, sporo kretanje, hlaćenje, čim se hladi dolazi do tromosti... Pa šta da radim onda??? Računaj. Koja je formula? Pitaj Evila, on studira mašinstvo, ja se bre bavim nekim dosadnim stvarima, zato i ubijam vreme na ovom forumu.

 

Ma da se mi vratimo na onu prvu formulu i da zaboravimo sve ovo, a?

 

Auspuh je složenica od reči Aus....

 

 

najzli

 

Ma prekucao sam...

 

;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5225 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

...Odgovr na pitanje' date=' da li izduvni lonac, top, ili kako god, može da nabaci koju konjsku snagu mašini je: Ne, ne može. Izduv može, usled onog podpritiska da promeni krivu snage u nekim delovima, ali još uvek nije izmišljen lonac koji æe dodati još koji konjiæ mašini. Sve je to marketing. Aman br eljudi, ovaj agregat, u idealnim uslovima ima 100 konja. E sad, to što ima [b']jeftine karburatore i to što ima loš auspuh[/b] pa mu je snaga 60 konja, to ne znaèi da æu ja da novim auspuhom da poveæam snagu motora, nego æu da mu olakšam da mi tu snagu daje. Ne možeš kupiti motor sa 30 konja i staviti mu auspuh i dobiti 40. Nej da može....

Apsolutno si u pravu. Samo, kada ti neki proizvodjac prodaje motor sa serijskim topom (katalizator), on deklarise snagu koju dobija sa njim. Tako da kada skines taj i stavis aftermarket top dobijes tj. kako kazes oslobodis snagu. Nije to slucaj samo sa topom vec sa gomilom stvari na motoru :wink: Tko da je jedini potpuno "olaksan" motor, bas trkacki GP motor 8)

 

Znaci ako afrika ima lupam sad jer neznam koliko ima ali reciomo u ti idealnim uslovima  80ks i sa gore navedenim tj boldovanim stvarima ima u prodaji 60ks.Ti stavis taj auspuh motor nece imati  90ks nego 66ks recimo .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Hm... tesko. Po Akrapovicevim dijagramima dobitak na maksimalnoj snazi je par procenata. Ono sto se bas Akrapovicem dobija je peglanje krive obrtnog momenta. I meni je bitnije kako se motor ponasa na srednjem broju obrtaja gde najcesce vozim.

 

Mada... znam sta si hteo da kazes. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1012 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Ja ti reko kako ce da se ponasa afrika . I stojim iza toga . A sigurno nece lose da joj bude .

 

drugar iz Nemacke je pre par meseci platio podosta kaznu jer ga uvatila policija sa viper-ovim protocnim loncem koji nije glasan . Jedini razlog je bio taj sto na loncu nije imalo one brojke i slova koja su valjda za buku i tako to . E sad sigurno RACE izduvi to nemaju .

 

Scorpion titanium koji mi je bio na africi je imao i sa db kilerom je prolazio te norme . E sad je pitanje kad ce poceti kod nas to da gledaju .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

drugar iz Nemacke je pre par meseci platio podosta kaznu jer ga uvatila policija sa viper-ovim protocnim loncem koji nije glasan . Jedini razlog je bio taj sto na loncu nije imalo one brojke i slova koja su valjda za buku i tako to . E sad sigurno RACE izduvi to nemaju .

 

Divota! A ja planiram u julu da putujem bas u Nemacku! Jel mi jos uvek savetujes otovreni izduv? :)

 

Boki, dolazim!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1012 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Da ali Akrapovic , Scorpion , itd sa onim brojkama prolazi . Tako su mu bar policajci rekli . I sto je najstrasnije terali ga da gura motor kuci  :D .

 

E sad to je skupa varijanta . Ce da vidimo jer i ja planiram kod njega motorom na prolece pa se i ja razmisljam u vezi takve stvari . Mnogo novca treba da bi se kupio takav izduv gde ces moci svuda sa njim .

 

Prijatelj iz leskovca sa bmw-om 1150 je letos iso do Spanije pa se vozio jos negde na tom putovanju i reko mi je da je jedan policajac (zaboravio sam gde) gledao da li na auspuhu ima ta slova i brojevi . Inace na bmw-u ima Sebring i db kiler .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

dobar auspluh para vredi,,ne dodaje konja ali dodaje obrtni mometnat kao i spustanje glave itd,ali u kombinacija auspluh plus dizne  ili promena mape ubrizgavanja.......vec moz da bude..

samo brendirani ausplusi, sve otalo,,boranija,,,ili fabricki  ;)

ah da,mnogo motora sa ch trzista su zatvorena to jestt prigusena na auspluhu,,,pegaso cak i 4ks,a lako se skida ta pregradica,

auspluh je tehnologija i nauka,vruc gas je brz gas,a to nam treba radi vece snage to jest veceg iskoriscenja toplote benzina itd,,, tako da ausplusi kojekakvih firmi,,,samo larmaju,,, :);):D ;D

bar drzim auspluh servis 10tak godina pa malo samleo tu tematiku,,,,nije bitno samo da larma vec da mu levak omoguci bolju protocnost gasova,,vuna u auspluhu nesluzi samo da mu prigusi zvuk,vec i da ga zagreje itd itd, :)

dobar auspluh kosta......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Ipak, posle citanja teme o Robertu, moram priznati da sam promenio misljenje vezano za Lalajkovu Afriku... Menjaj...Dobitak je ipak primetan... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

moze i od fabrickog da se napravi dobar zvuk,ja sam se malo pomucio oko boldora i uspeo,nisam imao nikakvih problema sa motorom,mada bi vise voleo 1marvinga ali.....

niti sam izgubio nesto,,niti sam mnogo dobio,dobio sam zvuk,i nesto bolji start,i malko na krajnjoj brzini,potrosnja je ostala ista,,obrtaje mi vracao momentalno,gas primao momentalno,a zvuk,,muzika za usi,skoro pa kao stari dobri marving  :P :P :P

http://yfrog.us/1r19012009z

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Razumem ja sVE VAS, drugo je kad sredite auspuh na motoru sa cetiri cilindra i stotinjak konja,

tu ne primecuje se razlika.... Na MT-03 jedan cilindar, 50 KS razlikia je OCIGLEDNA!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5225 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Razumem ja sVE VAS, drugo je kad sredite auspuh na motoru sa cetiri cilindra i stotinjak konja,

tu ne primecuje se razlika.... Na MT-03 jedan cilindar, 50 KS razlikia je OCIGLEDNA!

 

Na mom govecetu xt600 jedan cilindar razika ocigledna, mogao sam i da pokazem svakom zainteresovanom ali sam poklonio fabricki auspuh..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1022 postova
  • Lokacija: Weiss Kirchen -Bela Crkva
  • Motocikl: kawasaki

moze i od fabrickog da se napravi dobar zvuk,ja sam se malo pomucio oko boldora i uspeo,nisam imao nikakvih problema sa motorom,mada bi vise voleo 1marvinga ali.....

niti sam izgubio nesto,,niti sam mnogo dobio,dobio sam zvuk,i nesto bolji start,i malko na krajnjoj brzini,potrosnja je ostala ista,,obrtaje mi vracao momentalno,gas primao momentalno,a zvuk,,muzika za usi,skoro pa kao stari dobri marving  :P :P :P

http://yfrog.us/1r19012009z

Al si ga opravio majstore svaka ti cast :o

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Yamaha 1200 Super Tenere

Ne bih vam pisao o ferfucnama,blajbingerima i djuntama sa raznim nutovima posto se u to ne razumem ali...otvoreni RACE izduvi imaju jednu savrsenu osobinu...dobro se CHUJU i pevaju divnu muziku....imao sam prilike da slusam 3 vise motora od chlanova ovog kluba od kojih je jedan moj sin,njegov drugar i moj drugar...i svi imaju zajednichku osobinu....muzika je savrsena...a uchesnici u saobracaju...mislim na poluslepe penzose i ostale mobilne pretplatnike celularne telefonije koji dok voze 4 tochka kukaju SMSove i ne gledaju i ne vide nista chuju vas kada prolazite pored njih i na trenutak obracaju paznju na ostale zrtve njihovih hobija....znachi,vidjen si...sto znachi i spasen u ovom sluchaju...serijski tihi "zvuchnici" osim sto voli komslikuk nije bezbedan u nebeskoj Srbiji....maxi skuter moga sina ima zvuk ljutog Harlyja ili KTM vojvode....dok tinajgerka shvati sta je proslo pored nje ona se sklonila sa puta i nije ga nichim ugrozila...sa serijskim izduvom bi bio NEVIDLJIV....pametan razume...momenti radilice i stelovanja u ovoj prichi nemaju mesta...pozzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1392 postova
  • Lokacija: Beograd

Razumem ja sVE VAS, drugo je kad sredite auspuh na motoru sa cetiri cilindra i stotinjak konja,

tu ne primecuje se razlika.... Na MT-03 jedan cilindar, 50 KS razlikia je OCIGLEDNA!

hmmm ja imao MT03 i stavio home made protocni izduv na njega

drao se ko lud ali nije nista bolje isao.

potrosnja takodje ostala ista

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 168 postova
  • Motocikl: Kawasaki ZX-12R, Yamaha FZS 1000, BMW R1200GS, BMW S1000RR, Kawasaki ZX10R, Suzuki GSXR1000

 

 

    Motor

  zx-12r

  Mivv bolt-on ,na malim i srednjim obrtaima slabiji od fabrickog ,gore  otprilike isti kao fabr. varijanta.

  Zvuk Mivv neponovljiv , na saltanju nize 1 ili 2 brzine ume da izbaci plamen od pola metra uz potmuli pucanj,

  na ubrzanju brrrr strasno kako se cuje...ali novi zlobs a i vise vremena sam na niskim i srednjim obrtajima tako da...

  vratio sam fabricku varijantu  ...da zaboravih MIV TITANIJUM i sad ga svaki put pogledam kad udjem u garazu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Ima li razlike i koje su u izduvima za jednocilindrase i izduvima za ostale motore?

 

Ima! Cak i prema dVa cilindra....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja