Jump to content

Moto Zajednica

CBR 929RR 2001-2002

Recommended Posts

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Honda CBR 929RR 2001-2002

 

VYIIW_hondacbr900rr929rr63479.jpg

 

Dajte svoj komentar iskljucivo ako ste vozili ili posjedovali ovaj motorcikl. Niposto nikakve komentare u stilu "cuo sam", "rekli su mi" i slicno. Odgovorite na sledeca pitanja u skladu sa pravilima bez dodatnih komentara ili slika. Svaki komentar koji ne bude u skladu sa pravilima bice istog trenutka obrisan.

 

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

Navesti tacno godiste motocikla koji ste vozili..

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

"Posjedovao sam ga tri godine." ili npr. "Probao sam ga par puta na lokalnom putu" ili "Napravio sam par krugova oko bloka"

 

3. Sta mi se dopada:

"Odlicne kocnice i dobra zastita od vjetra." ili "Sjajan za duza putovanja, odlican polozaj vozaca, mala potrosnja" ili neko moze napisati i par pasosa ako zeli, tim bolje.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

"Prednja kocnica ima lose doziranje i slaba zastita od vjetra" ili nesto slicno u stilu prethodnog pitanja.

 

5. Moj utisak:

Vas mali review. Tu sad moze svasta da se napise, da se detaljnije objasne i opisu stvari iz prethodne dvije stavke i da se jos malo prica o motoru i generalnom stavu prema njemu. Mogu se opisati i neki detalji i moze se dati i neka ocjena i recimo preporuka za kupovinu. Takodje, ovdje bi bilo dobro da onaj ko je proveo vise vremena sa motorm napise na sta treba obratiti paznju pri kupovini tog polovnjaka i generalno o odrzavanju...

 

 

 

Najlakse vam je da uradite copy-paste sadrzaja ovog koda i samo ispod svakog pitanja dodate vas odgovor:


[b]1. Godiste motocikla koji ste vozili:[/b]


[b]2. Vrijeme provedeno na motorciklu:[/b]


[b]3. Sta mi se dopada:[/b]


[b]4. Sta je moglo biti bolje:[/b]


[b]5. Moj utisak:[/b]

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

 

2001

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

 

2 i nesto godine, 27.000 km

 

3. Sta mi se dopada:

 

Snage dovoljno, ali relativno pitom. Stabilnost. Dobro podesen uliva veliko povjerenje.

Pouzdanost!!!

 

4. Sta je moglo biti bolje:

 

Naporan na malim brzinama, teska kontrola gasa na vrlo malim obrtajima. S vremenom sam dobio osjecaj i umanjio problem,

ali ovaj motor jednostavno nije namjenjen za lagano krstarenje ili voznju po gradu.

 

Originalne opruge premekane (za mene u svakom slucaju).

Imao sam problema sa "divljanjem" volana pri jakim ubrzanjima, ali sam to rijesio drugim oprugama.

 

5. Moj utisak:

 

Idealna prva sportska 1000-ka. Kad sam trazio moj prvi ozbiljni R, velika stavka mi je bila pouzdanost i kvalitet, posto je svaka 1000-ka, kad

je prva, skoro ista sto se tice performansi.

Istegnuo sam se malo vise nego sto je bio plan, pa sam se dosta brinuo da se nesto ne pokvari, jer jednostavno nisam imao sredstva da ga popravim.

Medjutim, vec nakon prvih par 1000 km se ta briga istopila i sjela na klupu odmah do kataklizme 2012.

Ovaj motor jednostavno isijava pouzdanost i povjerenje.

 

Kupio sam ga sa 27000 km, a sad ima 54.000 na satu bez ikakvog shuma ili sumnje na neki kvar.

Mjenjao sam samo ulje, filtere, gume i kocnice. Na 48000 sam ga odveo na redovno stelanje ventila i sinhronizaciju leptira.

Zamjenio sam i federe sa progresivnim i ulje u vilicama (i kad sam vec tu i lezaj volana, reda radi).

To je sve redovno odrzavanje, a motor je sada u identicnom stanju i radi kao sat.

 

Malo je tezak (u poredjenju sa 750 ili 600), ali tu je i snaga koja ima svoje neke chari.

 

U svakom slucaju, godiste moze da ga ucini pristupacnijim, ali su uvijek malo jaci na cijeni od konkurencije (Kawa, Suza i Yamaha).

Ako neko razmatra ovo godiste, toplo preporucujem. Fakticki, "tankaj i vozi" motor.  ;)

 

E, da, model 2000 je prvi model RR-a sa injekcijom, i tu su isplivale neke lakse bolesti, koje su 2001 naravno otklonjene,

mada je velika sansa da je velika vecina vlasnika modela iz 2000 uradila to isto.

 

 

 

Lalajko je malo pogrijesio godine i sliku.

Ja sam malo pogrijesio godine, pa onda Lalajko i sliku.

 

CBR929RR se pravio 2000 i 2001, a 954 2002 i 2003.

 

Slika modela iz 2001:

 

Honda%20CBR929%20%207.jpg

 

model 2000 u ovim bojama ima plavi nos i "negativ" rep. Ostalo je isto.

Modeli u ostalim bojama se najlakse razlikuju po "negativnom" repu.

 

2001 ima plavi rep sa bijelim rubom.

2000 bijeli rep sa plavim rubom.

Slicno vazi i za ostale boje. 2001 taman, sa svijetlim rubom, a 2000 obrnuto.

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova

Odlican R , jako poslusan motor .....pri izvlacenu prve brzine se lepo kontrolise ,uz malo propinjanja stize do 135 km,druga brzina je prica za sebe..... lepo zalegnes i pun gas bez propinjanja ,kao po sinama do 180 km, 3 i pun gas = volan drhti tacno na 200 (nemam amortizer koji bi to resio jel i to drhtanje ima svoju draz)......4 ,5,6 nedostaje mu tih 30 -40 konja od novijih trkalica

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Odlican R , jako poslusan motor .....pri izvlacenu prve brzine se lepo kontrolise ,uz malo propinjanja stize do 135 km,druga brzina je prica za sebe..... lepo zalegnes i pun gas bez propinjanja ,kao po sinama do 180 km, 3 i pun gas = volan drhti tacno na 200 (nemam amortizer koji bi to resio jel i to drhtanje ima svoju draz)......4 ,5,6 nedostaje mu tih 30 -40 konja od novijih trkalica

 

To neces rjesiti amortizerom.

Prije ce raditi nova guma ili lezajevi tocka ili volana.

Amortizer je za prvu na 135, ali to se isto rjesava relativno uspjesno drugim federima (vidi gore).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova

ma nije problem,navikao sam ali ipak mislim da bi to resio amortizer...... u prvoj nema tog podrhtavanja, samo ide ravno na tocak bez drhtanja........... mislim pa je to ipak zbog odvajanja od asvalta(menjao sam lezajeve u vratu,isprobavao sve sa tvrdocom stapova,malo je bilo bolje kad sam omeksao zadnji amortizer )

mnogo je brz motor,moja je za americko trziste,u centar s su mi rekli da je bas redak primerak ,neka HM HONDA ... jedina vidljiva razlika su karbonski deklovi,i kompijuter mi je otvaran po sredini ,i ima nalepnicu HMHMHMHMH u celom krugu gde je otvaran

i pri divljackoj vozni sa punim rezervarom predjem od 100 do sto 120 km,trosi kao mutava ... a po gradu normalne voznje oko 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Laktasi BiH
  • Motocikl: Honda VFR 750F

[b]1. Godiste motocikla koji ste vozili:[/b]

2001


[b]2. Vrijeme provedeno na motorciklu:[/b]

jedna sezona, cca 5000km



[b]3. Sta mi se dopada:[/b]

sigurnost, lijepa linija, dovoljno snage za svoje godine i dosta pouzdan i siguran. udobnost takodje...


[b]4. Sta je moglo biti bolje:[/b]

diskovi prednji, nema ga da je vozio taj motor a da ih nije prostudirao. prevelik promjer i lako se deformise, isto i sa 954. nekih vecih problema nisam niti primjetio niti imao.


[b]5. Moj utisak:[/b]

od 1 do 10, za svoje godine, velika osmica. Ocijenu mu kvari to sto sam prije njega vozio dva VFRa :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 890 Duke 2022

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

 

2001

 

2. Vreme provedeno na motorciklu:

 

3 godine 

 

3. Sta mi se dopada:

 

Ima dosta snage, jako upravljiv i vozi se kao bicikl, veoma lagan, za mene koja imam celih 165cm i 60kg nije previsok (mada sam morala da mu sediste malo prilagodim), u krivinama super stabilan i fenomenalno drzi putanju. Na malim obrtajima pitom a malo kasnije pokazuje svoje pravo lice. Veoma rastegljive brzine, i u drugoj moze da se tera 120kmh a da ne urla, slucajno isprobano. Veoma pouzdan motor.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

 

Agregat prenosi temperaturu na alu ram koji dolazi u dodir sa butinama i rezervoarom stoga greje i zimi i leti. Nije pomoglo ni lepljenje reflektivne alu folije na unutrasnji deo rama. 

Nikako nije za grad i guzve.

 

 

5. Moj utisak:

 

Fenomenalna sportska masina za putovanje i krivinarenje, super je i za stazu ko voli. Veoma sam bila zadovoljna sa njim. 

 

IMG_1932.JPEG

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja