Jump to content

Moto Zajednica

ZX10R 2006-2007

Recommended Posts

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Kawasaki ZX10R 2006-2007

 

SgENI_kawasakizx10rhyperrecen.jpg

 

Dajte svoj komentar iskljucivo ako ste vozili ili posjedovali ovaj motocikl. Niposto nikakve komentare u stilu "cuo sam", "rekli su mi" i slicno. Odgovorite na sledeca pitanja u skladu sa pravilima bez dodatnih komentara ili slika. Svaki komentar koji ne bude u skladu sa pravilima bice istog trenutka obrisan.

 

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

Navesti tacno godiste motocikla koji ste vozili..

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

"Posjedovao sam ga tri godine." ili npr. "Probao sam ga par puta na lokalnom putu" ili "Napravio sam par krugova oko bloka"

 

3. Sta mi se dopada:

"Odlicne kocnice i dobra zastita od vjetra." ili "Sjajan za duza putovanja, odlican polozaj vozaca, mala potrosnja" ili neko moze napisati i par pasosa ako zeli, tim bolje.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

"Prednja kocnica ima lose doziranje i slaba zastita od vjetra" ili nesto slicno u stilu prethodnog pitanja.

 

5. Moj utisak:

Vas mali review. Tu sad moze svasta da se napise, da se detaljnije objasne i opisu stvari iz prethodne dvije stavke i da se jos malo prica o motoru i generalnom stavu prema njemu. Mogu se opisati i neki detalji i moze se dati i neka ocjena i recimo preporuka za kupovinu. Takodje, ovdje bi bilo dobro da onaj ko je proveo vise vremena sa motorm napise na sta treba obratiti paznju pri kupovini tog polovnjaka i generalno o odrzavanju...

 

 

 

Najlakse vam je da uradite copy-paste sadrzaja ovog koda i samo ispod svakog pitanja dodate vas odgovor:


[b]1. Godiste motocikla koji ste vozili:[/b]


[b]2. Vrijeme provedeno na motorciklu:[/b]


[b]3. Sta mi se dopada:[/b]


[b]4. Sta je moglo biti bolje:[/b]


[b]5. Moj utisak:[/b]

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1216 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

2007

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

2000-3000km

 

3. Sta mi se dopada:

Izgled, brutalnost, zvuk, ubrzanje.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

Sam motocikl je veoma mali dimenzijama tako da viši vozači imaju popriličan problem da se na njega spakuju. Odnos snaga i težina su se definitivno postarali da je ovo motor koji se najbolje oseća na stazi, čini mi se da je previše brutalan za svakodnovnu upotrebu. Položaj za suvozača čisto mučenje, po mom mišljnju zadnje sedište i fuzastere treba skinuti jer ovo nije motor za dvoje. Takodje mi se njie svidelo što izduvne cevi idu ispod sedišta te podgrevaju "od dole".

 

5. Moj utisak:

Nindja je švaler svaka devojčica će se zanjim okrenuti i oprostiti vam što više niste jako mladi, što ste namćorasti, i što imate malo stomaka. Nažalost ako je iole viša imaće grdnih problema da se spakuje na zadnje sedište.

Ovo je motockl kom je staza pravi habitat, u gradskoj gužvi je pra tvrd i pre brutalan, a konstanto vas poziva da kršite pravila.Na duži put može ali samo boljim magistarlnim putevima i auto putem, za upotrebu po bilo kojim sem ova dva nije jer je izuzetno tvrd. Uprvom susretu me je vrlo neprijatno iznendaio kad se na dodavanje gasa u 3-ćoj sa pola na pun krenuo dizati ali smo se posle lako privikli jedan na drugog. Potrošnja se kretala oko 8l/100km u proseku što nije ni puno ni malo s obzirom na snagu agregata. Za veće i krupnije vozače će veličina motora t.j. nedostatak iste predstavljati poveći problenm jer nema šansi da se sakrijete od vetra iza fabričkog vizira. Moj je na sebi imao Dunlop Quolifire RR koje su često na lošjem t.j. slkliskijem asvaltu znale proklizati tako da za ovaj motor bi neki moj savet bio ove gume nikako.

VAŽNA NAPOMENA: OVO NIJE MOTOR ZA NE ISKUSNE VOZAČE JER NE PRAŠTA NI MALO GREŠKE.  

 

post-2283-12879060945053_thumb.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

2007

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

Trenutno ga posedujem...presao sam ove godine oko 9.000 sa njim...

 

3. Sta mi se dopada:

Snaga,brutalnost okretnost.......do 7.000 obrtaja retko sta ce Vas preteci na putu u tom rezimu pokazuje snagu i veoma lako ga je kontrolisati.....sa odgovarajucim gumama neverovatno pada u krivine, tako da ponekad moze da Vas dovede u iskusenje da u neku udjete i brze nego sto bi trebalo upravo zato sto pruza neverovatan osecaj sigurnosti i upravljivosti.....Neslazem se sa predhodnim kolegom u nekim stvarima....vecinu km. sa njim sam presao na putu i to preko Alpa i kojekakvih krivina u zemlji i u inostranstvu.....posle nekog vremena ledjni misici valda dovoljno ojacaju tako da vise nemam problema sa bolovima i umorom....mada nebi bilo lose staviti malo podignut volan to bi bila prava stvar za mazohiste koji putuju sa R-ovima.....potrosnja na putu pogotovo krivudavom ne prelazi 4,5 - 5,5 litara, na autoputu je vec druga pesma ali nezaboravite da je sa njim 170 km/h prilicno sporo....cesto odem i na 250..... za 320-30 km autoputa treba mi u proseku oko 20 do 22 litra goriva....mislim da to nije puno...

E sada dolazi glavno...ako stavite nekoga iza zaboravite razvlacenje brzina posto je nos uvek u vazduhu,....cak i kada ste sami preko 9000 obrtaja tesko je drzati prednji kraj na zemlji...posle nekog vremena cete ukapirati da polozaj blizi rezervoaru i vece opterecenje prednjeg dela uz specificno davanje gasa moze to da obuzda...ako pak zelite da impresionirate prolaznike pomerite teziste pozada i zabava moze da pocne....mada to ne preporucujem i izbegavam maksimalno....Preporucio bih takodje zamenu prednjeg vizira mnogo bi pomoglo udobnijoj voznji na putu....ustvari slazem se da je ovo motor za stazu ali eto moze se sa njim i putovati....Na mom motoru imam carbonske Akrape koji se jedva greju bez obzira na nacin voznje tako da nema neprijatnog grejanja odole...sa serijskim zaista nrznam....

 

 

4. Sta je moglo biti bolje:

Prednji vizir....

 

 

5. Moj utisak:

Iz\ pocetka sam mislio da bi tako sta trebalo zabraniti u saobracaju....sada sam promenio misljenje....treba samo imati mozga i navici se na njegovu cud....posle nekog vremena se osecate kao jahac koji je u sedlu divljeg kona pomalo ga se plasite ali ga neizmerno volite....kako ide vreme sve vise i vise mi se svidja .....

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

I dalje sam na njemu...... sta reci......ili napisati..... ovaj motor ili VOLIS ili mrzis......

 

Od pitomog jagnjeta cas posla se pretvori u zmaja koji bljuje vatru na izduvima..... za sada najadekvatnije gume za njega Metzeler M5 interact..... Trenutno imam Dunlop sport smart koji je pobedio na testu guma....ali za nase uslove M5 je ipak pravi izbor......

 

 

 

 

SAM_0241.jpg

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: YAMAHA FZ-1 2013

Nije vise tu....imali smo tezak udes ja preziveo on nije....postao je donor nekim rodjacima...posle njega bila Kawa GTR-1400, skroz druga koncepcija...sad je FZ1 2013....ali kad god neko spomene ZX-10R ...srce mi zakuca brze ....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja