Jump to content

Moto Zajednica

Drugi internacionalni moto-turistički reli 'Tour Around Serbia 2010'

Recommended Posts

  • Drug član, 1881 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Ukupno oko 1250km.

 

Ove godine idem 100%. Znaci 1250+500km (do i od Bg-a) = 1750km za mene :) . Malo ste mi preskocili jug u ovom reliju ali dobro. Kapiram da prosle god niste bili u vojvodini pa je red da se ode sad. Ocekujem onda da reli 2011 ode jos juznije nego prosle godine.

 

Moze jedno pitanje. Kako se odredjuje ko je u kojoj grupi? Po vrsti motora, godina, iskustva, ko je odakle ili necem drugom? Mislim ako je po vrsti motora zao mi da ST i AT budu u istoj grupi pa da ih cekamo na svakoj krivini  ;D

 

Sad ozbiljno kako odredjujete ko je u kojoj grupi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde
Sad ozbiljno kako odredjujete ko je u kojoj grupi?
Ako mi objasniš zašto ti je to zaista bitno, potrudiću se da ti odgovorim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 185 postova
  • Lokacija: Novi beograd
  • Motocikl: XL 1000 V

Hvala Bogu, da se ide!

 

Hoću u crvenu!!!!!!

 

 

 

Crvena u punom sastavu cak verovatno i pojacana :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

trenutno je rano za odredjivanje sastava grupa, ali generalno se to radi prema vise parametara i zaista nema potrebe o tome raspredati nasiroko. Uvek su u pitanju odredjene pretpostavke koje se uopste ne moraju nuzno pokazati i kao tacne za bas svakog ucesnika, ali iako je koherentnost grupe veoma lepa i vazna stvar, najbitnije je lepo se provesti na citavom Reliju globalno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1881 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Sad ozbiljno kako odredjujete ko je u kojoj grupi?
Ako mi objasniš zašto ti je to zaista bitno, potrudiću se da ti odgovorim.

 

Nije mi bitno uopste. Kad sam video temu razmisljam ko li ce jos da bude u grupi gde budem i ja bio. Nisam ocekivao da razglabamo dugacko o tome vec sam cisto pitao onako bezveze. Ionako ne poznajem nikog od vas licno pa mi je nebitno gde cu da budem. Zaboravite da sam pitao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 666 postova
  • Lokacija: CG

Sjajno...

Nadam se da cu i ja ici ove godine. Ipak mislim da jedna stvar nece biti bas sjajna, ali tesko da mozete na nju uticati. Mislim na broj sudionika. koliko se meni cini, bojim se da ce biti vise interesenata od mogucih 200...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Gašo, veliki je organizacioni problem da se tako velika grupa motociklista na pravi naćin organizuje i ujedno da se organizuje sve ono "prateće" što ide uz to, od organizovanja zajedničkog točenja goriva, mesta za zadržavanje tolike kolone, spavanja, zajedničkog obedovanja...Prošle godine je bilo 5 grupa, ove godine biće 6. To znači najmanje 20 redara sa posebnim zaduženjima, nekoliko vozila za logistiku, jedno vozilo koje će najmanje 1h ispred kolone da organizuje zajednička zaustavljanja, smeštaj po sobama u hotelima, zajedničke ručkove...da sve ranije dogovoreno bude spremno kada učesnici stignu na "licino mesto" ;)

 

Očigledno, za sve to je potrebna jedna mala "armija" organizatora :D koja mora biti spremna na gomilu svakodnevnih nepredviđenih okolnosti i sposobna da se sa svim tim izbori u hodu i na licu mesta.

 

Obzirom na broj ljudi u AMS-u koji volonterski radi na organizaciji i ličnom vođenju ovakve velike akcije - Relija, ograničenom broju mesta za smeštaj a i velikom angažovanju policijskih vozila i ljudstva na obezbeđenju kolone, tih 200 motora je trenutno neki maksimalni broj (sa savozačima oko 300 + policija, logistika...doći ćemo i do 350 ljudi) učesnika za koje se može obezbediti siguran i kvalitetan Reli koji će biti još bolji nego prošle godine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

tacno tako, uz 200 motora, planirani broj je ukupno 340-350 ljudi ukljuciv i policiju i organizaciju. Izuzetno tezak logisticki zadatak. Sa pripremama smo poceli u septembru, ali smo vec u oktobru saznali da samo za jedan planirani smestaj zakasnili, verovali ili ne. U sustini, strasno je problematicno obezbediti smestaj za ovoliko ucesnika, a problem se jos dodatno stavlja pod lupu i usled cinjenice da je to samo jedno nocenje, i kad se na to sve dodaju i problemi koje je Arakis naveo, dobijamo zaista realan limit nazalost.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Pozdrav svima!

 

Drago mi je da je Sale objavio preliminarne informacije. Ovim je vec ispunjeno prvo obecanje ;) - a to je da cemo rutu obelodaniti do Nove Godine.

 

Siguran sam da ce Reli 10 ponoviti magiju od prosle godine. Jos sigurnije je da ce uvek biti malih organizacionih problema i propusta - veoma je tesko u amaterskim uslovima, za nekomercijalnu kotizaciju, ponuditi skoro profi dozivljaj.

 

Ipak, jako smo se trudili da mislimo na veliki broj detalja, imajuci uvek u vidu iskustva sa prvog relija. Zanimljivo je reci i da je ruta vec u potpunosti snimljena (tokom novembra), tako da na vreme ocekujte i sve detalje, turisticke zanimljivosti, rute u formatu za sve najpopularnije navigacione uredjaje itd.

 

Bice ovo jos jedan dogadjaj koje ne treba propustiti ;)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 320 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GN 125, Honda VT 600

Vrlo lepo.

Nego koje su prosečne brzine, ukoliko ne kupim novo magare da vidim da li mogu i sa ovim (još ako smršam jedno 15kg do relija)?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Sensei servis, 347 postova
  • Lokacija: Novi Sad, Beograd
  • Motocikl: "viljuske"...al' na kardan!

Ma vozi se polako, ;D ;D a i podelice nas u grupe kao i prosle godine...otprilike po snazi motora. Tako da opusteno....  ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

posredstvom analize prethodnih iskustava na Reliju, na ovom ce postojati izvesni donji limiti prosecnih brzina, bez obzira na podelu po grupama koja se vrsi, izmedju ostalih faktora, i po brzini motocikala. Kada se prica o prosecnim, najmanjim ili za neke maksimalnim brzinama, daleko je vaznije imati na umu da se pojedine deonice moraju savladavati nekom minimalnom brzinom koja ne sme obarati ukupnu prosecnu brzinu. To ce reci da na uzbrdicama koje ne moraju biti naivne ne samo zbog stepena nagiba, vec i zbog duzine samog uspona, uopste nije zanemariva snaga motocikla u smislu izdrzavanja tolikog uspona (recimo uspon na Kopaonik je itekako zahtevna prica od par desetina kilometara), ali je sa druge strane veoma bitno i vreme za koje motocikl moze postici zahtevanu prosecnu brzinu da se ne bi rastezale kolone.

U tom smislu zaista ne treba biti nerealan i ocekivati da se na Reli krene sa ekstremno malim kubikazama ili motociklima/skuterima koji ne mogu izdrzati objektivno dnevna naprezanja i kilometraze. Cim postavimo detaljne preglede na zasebnu web-stranicu, u njima ce se naci i planirane prosecne brzine motocikala za pojedine deonice, i svako bi tu mogao da se nadje i odluci da li krenuti ili ne, odnosno, da li krenuti nekim drugim motorom.

 

Stare propozicije ce biti i ovaj put naglasene, odnosno da svaki vozac motocikla ima urednu kategoriju za voznju, da ima registrovan motocikl i da ima vazece ovlascenje ukoiko motocikl ne glasi na njeh=govo ime sto je obavezan dokazati zahtevanim kopijama dokumenata pri prijavljivanju. Dakle, vremena je dosta, sasvim sigurno svi imaju vremena da se pripreme za Reli, i verujem  da po tim pitanjima nece biti problema, samo je bitno da ostanemo sto realniji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

U tom smislu zaista ne treba biti nerealan i ocekivati da se na Reli krene sa ekstremno malim kubikazama ili motociklima/skuterima koji ne mogu izdrzati objektivno dnevna naprezanja i kilometraze. Cim postavimo detaljne preglede na zasebnu web-stranicu, u njima ce se naci i planirane prosecne brzine motocikala za pojedine deonice, i svako bi tu mogao da se nadje i odluci da li krenuti ili ne, odnosno, da li krenuti nekim drugim motorom.

 

 

Da, ovoga puta smo uradili nesto sto smo nazvali "Vremenska simulacija Relija". Radi se o detaljnoj simulaciji vremena potrebnog po deonicama, na pumpama, odmorima, stizanja na lokacije itd.

 

U tom smislu, postoji neka minimalna prosecna brzina (veoma razumno definisana, cak vrlo konzervativno, ali ipak postoji!) i jedan od glavnih organizacionih izazova, uz smestaj, je obezbediti da kompeltna kolona prati planirani tempo.

 

Ovo je i razlog dodatnih inovacija (za koje se nadam da cemo uspeti da ih obezbedimo) poput npr. ideje da motore u problemu ne servisiramo na putu, vec da obezbedimo prikolicu za iste itd.

 

Mada, moja licna procena - kao i do sada, uglavnom ce uspeh/neuspeh biti odredjen agilnoscu redara, jer ce mnogo stvari morati da se resava u hodu. Ipak, to je ono gde je BJB najjaci ;)...

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nadrkani komšija, 1231 postova
  • Lokacija: Đeram
  • Motocikl: Bandit 1200S

Da li se zna kolika će biti kotizacija za učešće na reliju? Mislim da je to jedna od najbitnijih stavki danas.  :P  Hvala. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Vrlo je bitno da grupe budu razvrstane i po tipovima motora. Vrlo je nezgodno imati u grupi sporiji motor/vozaca od vecine koji cepa grupu na pola ako je negde u sredini. Tako da se verovatno u istoj grupi (bar ja mislim da ne bi trebalo na osnovu proslogodisnjeg iskustva) nece naci sportski motor i kruzer od 125cc.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 718 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: X8

Heheheh dragoceno iskustvo od prosle godine...

Brzina ce takodje zavisiti i od onih na celu kolone sto sede na belim motorima....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Da li se zna kolika će biti kotizacija za učešće na reliju? Mislim da je to jedna od najbitnijih stavki danas.  :P  Hvala. :)

 

Pa, kotizacija je manje-vise odredjena. Ipak, ostavljam Saletu da iznese zvanicno podatak (ovo prvenstveno zavisi od zatvaranja pitanja smestaja, jer kotizacija najvise zavisi upravo od toga).

 

Inace, kotizacija je vrlo, vrlo nekomercijalna iako ce biti visa nego prosle godine. Ne pokriva ni troskove ucesnika. Obuhvatace 3 spavanja, klopu za 4 dana i sve materijale za reli. Ucesnici, kao i prosli put, pokrivaju gorivo.

 

Svi ostali organizacioni troskovi bice pokriveni volontiranjem i doniranjem organizatora, sponzorima i ponegde lokalnim samoupravama...

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja