Jump to content

Moto Zajednica

XJ600N / XJ600S Diversion 1984-2003

Recommended Posts

  • Vlasnik sajta, 5340 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Yamaha XJ600N / XJ600S Diversion 1984-2003

 

PmwdM_yamahaxj600n9425327500.jpg

 

Yamaha%20XJ600S%20Diversion%2002%20%202.jpg

 

Dajte svoj komentar isključivo ako ste vozili ili posedovali ovaj motocikl. Nipošto nikakve komentare u stilu "čuo sam", "rekli su mi" i slično. Odgovorite na sledeća pitanja u skladu sa pravilima bez dodatnih komentara ili slika. Svaki komentar koji ne bude u skladu sa pravilima biće istog trenutka obrisan.

 

1. Godište motocikla koji ste vozili:

Navesti tačno godište motocikla koji ste vozili..

 

2. Vreme provedeno na motociklu:

"Posedovao sam ga tri godine." ili npr. "Probao sam ga par puta na lokalnom putu" ili "Napravio sam par krugova oko bloka"

 

3. Šta mi se dopada:

"Odlične kočnice i dobra zaštita od vetra." ili "Sjajan za duža putovanja, odličan položaj vozača, mala potrošnja" ili neko može napisati i par pasusa ako želi, tim bolje.

 

4. Šta je moglo biti bolje:

"Prednja kočnica ima loše doziranje i slaba zaštita od vetra" ili nešto slično u stilu prethodnog pitanja.

 

5. Moj utisak:

Vaš mali review. Tu sad može svašta da se napiše, da se detaljnije objasne i opišu stvari iz prethodne dve stavke i da se još malo priča o motoru i generalnom stavu prema njemu. Mogu se opisati i neki detalji i može se dati i neka ocena i recimo preporuka za kupovinu. Takođe, ovde bi bilo dobro da onaj ko je proveo više vremena sa motorom napiše na šta treba obratiti paznju pri kupovini tog polovnjaka i generalno o održavanju...

 

Najlakše vam je da uradite copy-paste sadržaja ovog koda i samo ispod svakog pitanja dodate vaš odgovor.

 

Za običan editor:

 

[b]1. Godište motocikla koji ste vozili:[/b]

.

[b]2. Vreme provedeno na motociklu:[/b]

.

[b]3. Šta mi se dopada:[/b]

.

[b]4. Šta je moglo biti bolje:[/b]

.

[b]5. Moj utisak:[/b]

.

 

Za vizuelni (RTE) editor:

 

1. Godište motocikla koji ste vozili:

 

.

 

2. Vreme provedeno na motociklu:

 

.

 

3. Šta mi se dopada:

 

.

 

4. Šta je moglo biti bolje:

 

.

 

5. Moj utisak:

 

.

 

Vaš tekst upišite umesto tačkica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2810 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Yamaha XJ600s

 

1. Godiste motocikla

1992

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu

juce ga kupio

 

3. Sta mi se dopada

videcemo pa editovati

 

4. Sta je moglo biti bolje

 

 

5. Moj utisak

za ovo malo trazenja i probanja utisci su sledeci,Motor je malo tezi nego sto bi se ocekivalo za tu klasu ogibljenje malo mekse ali to ipak nije R.Izuzetno udoban i dobar polozaj sedenja.Motor nije nesto preterano agilan i brz ali nije koncepcijski napravljen da bude takav.Za ono sto sam do sad probao dosta je povozan.potrosnju jos neznam ali ocekujem oko 5-5.5 lit.Modeli od 1996 imaju hladnjak ulja i veruvatno su bolji za voznju po gradu na velikim vrucinama od ovih starijih ali to cemo tek da vidimo.

Toliko za sada kad bude malo vise utisaka bice editovanja ovog posta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 108 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Kawasaki versys

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

1999

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

20dana

 

3. Sta mi se dopada:

Izuzetno vozan motor, cak je ovaj moj spremljen za Austrijsko trziste i smanjena mu je snaga za 10 ks tako da malo slabije vuce, ali za moje potrebe je odlican motocikl. Polozaj sedenja je odlican, sa mojih 187cm, i 100kg, ja se lepo snalazim sa njim. Vazdusno hladjenje, tj uljno nema tendenciju pregrevanja. Polozaj sedenja je pristojan, i nema umaranja i za nekih 200km. Ja ga dovezoh iz Zajecara u jednom cugu, i nista strasno.

Preporuka, za ljude koji ne vole bas sportsku voznju, a nisu matori da voze kruzere.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

 

 

5. Moj utisak:

Do sada sam vrlo zadovoljan sa masinom, potrosnja je oko 5lit. Nije za trkanje sa R masinama, ali moze lepo da povuce kada zatreba.

Ljude zbunjuje makina, misle da je R makina. Ali kada vide vozaca, shvate da je to prava masina za njega, spram godina, a i zbog price da su motori -fuj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

1995

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

Nepuna 4 meseca

 

3. Sta mi se dopada:

Motor je zaista fantastican! Na prvom mestu su udobnost, dobar kocioni sistem i potrosnja..  Vozio sam Yamahu FZ6 S2 2009 god. i odgovorno tvrdim da je xj6 osetno "meksi" i udobniji ( ne kazem da FZ6 S2 nije dobra masina  ;D ) u odnosu na razliku u godistu i relativno bliskim performansama i nameni. Na duge staze se oseti njegov kvalitet u smislu udobnosti. Potrosnja oko 5 litara. Do sada ni jedan defekt ozbiljne prirode. Sve u svemu masina za uzivanje.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

Sta je moglo bolje - ne znam, posto je izasao model 2009, to je to..  8)

 

5. Moj utisak:

Utisak je takav da je motor pogodan za prelazak velikih rastojanja i naravno po potrebi navlaci kazaljku na obrtometru sasvim pristojno, cak sta vise skroz dobro. Sto se tice gradske voznje takodje nema nekih zamerki.. Odnos cena - kvalitet BEST BUY.

Gledajuci generalno masina dobra kako za pocetnike tako i za iskusne vozace koji uzivaju u voznji!!!

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 399 postova
  • Lokacija: bg

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

1993

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

10000km

 

3. Sta mi se dopada:

polozaj,kako za vozaca tako za suvozaca,okretnost,udobnost...

 

4. Sta je moglo biti bolje:

malo podignutiji rep,cisto zbog estetike :)

malo vise konja,pokazivac benzina...siri zadnji tocak definitivno...mana je sto se budi tek posle 6000 obrtaja

 

5. Moj utisak:

odlican,al za starije ljude....ja imam 21 god...i definitivno sam za nesto zivlje,atraktivnijeg izgleda

mada...kad bih imao dovoljno para za bacanje,momentalno bih ga odradio u streetfight fazonu...ima potencijala da izgleda mnogo mocno

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 295 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: BMW F 650 GS

1. Godiste motocikla

1999

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu

Dve godine, odnosno 12.000 km

 

3. Sta mi se dopada

Jendostavan, izdrzljiv, udoban i za duza putovanja, dobro ubrzava za svoju kategoriju, lagan za voznju. Dobro ide i po autoputu i po zemljanim putevima. Pravi  motor za putovanje za one sa plicim dzepom.

 

4. Sta je moglo biti bolje

Trebala bi bolja zastita od vetra. Visok sam 175 cm, ipak vizir mi se brzo nakupi insekata, zbog cega sam montitao podesivi visi vetrobran. Ispod sedista je premalo mesta, pa jedva stanu rezervne sijalice i torbica prve pomoci. Dosta je slaba antikoroziona zastita sa donje strane.  Oko 4.500 o/min ima neprijatan zvuk, koji prestaje kad se preko toga predje. To je navodno normalno. Potrosnja pri brzinama do 120 km/h je oko 5 lit/100 km. Trebao bi imati malo veci rezervoar radi vece autonomije.

 

5. Moj utisak

Pre ovog motora vozio sam Virago 535, koji nije los, ali trazio sam nesto bolje. Iako sa u 62. god. premlad sam za ovu vrtsu motora. Preporodio sam se nakon prelaska na Diversion. Volim duza putovanja, od po nekoliko dana, i mislim da je ovaj motor upravo za to izmisljen. Za dve godine presao sam 12.000 km na putovanjima po bivsim YU republikama, Nemackoj i Rumuniji. Za sve to vreme nisam imao nikakvih kvarova ni problema. Samo sam menjao filtere i ulje. Moram napomenuti, da kad sam ga kupio i dovezao iz Nemacke sa 17.000 km, uradio veliki servis.

Polozaj sedenja mi odgovara i ne zamara. Malo se teze naginje u krivini, ali kad su mi pokazali tehniku "obaranja" laganim potezanjem upravljaca u suprotnom smeru od smera skretanja i to je reseno.

Odlicno se drzao i na ovogodisnjoj BJB turi po Srbiji. Vozio sam u zutoj grupi, koju je policajac Teca vodio vrlo zestoko. Grupa je vecinom bila od slovenaca sa BMW i slicnim motorima, ipak nisam ni malo zaostaja za njima, vec sam od vecine i "pobegao".

Preporucujem ga svakom ko za relativno male pare zeli pouzdan motor za izlete i putovanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: BAJMOK

1. Godiste motocikla koji sam  vozio

godiste je 1992

 

2. Vreme  provedeno  na  motoru

kupio sam ga 2007 god. i presao snjim oko 21ooo km

 

3. Sta mi se dopada

dobar i izdrzljiv motor jednostavan za odrzavanje, dobar je za duza putovanja, dobra zastita od vetra udoban polozaj za vazaca i suvozaca

 

4.Sta je moglo biti bolje

Mozda jace  kocnice moj je model sa jednim diskom napred mislim da novija godista koja imaju dva diska napred malo bolje koce

to je moje misljenje jos nisam vozio takav.Kad bude doslo vreme za novu zadnju gumu montiracu siru  kolega je stavio 150  sirinu nazad bas izgleda dobro.Malo smeta  vibracija motora kod 4000 obrtaja ali to sam tako citao na  drugim forumima  da je fabricka mana i da se ne treba zamarati  time.

 

5.Moj utisak

Za mene je dobar motor posto ga uglavnom koristim za putovanja koja su ponekad i 2oo do 5oo km u jednom danu to se prelazi  bez proble

ma cak i za suvozaca. Sto se popravki tice  nisam nista popravljao .Redovno menjam ulje i filter . zamenio sam svecice ,zadnje kocione plo

cice i auspuh jer je vreme ucinilo svoje , montirao sam top od Fezera

 

Diversion je motor koji ce svom gospodaru pruziti puno, puno lepih trenutaka.

 

Podrav svim sadasnjim i buducim vlasnicima Diversion

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

1997

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

godinu dana i jos uvek ga vozim

3. Sta mi se dopada:

udobnost,potrosnja,polozaj vozaca,izgled samog motora

 

4. Sta je moglo biti bolje:

za te pare nebi moglo nista biti bolje,mozda samo pokazivac goriva,i jos neke nebitne sitnice

 

5. Moj utisak

meni je to prvi motor i za sada sam prezadovoljan ali videcemo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Yamaha XJ600 1994

 

z2cTk_080e2db038ff468cacb9858.jpg

 

Dajte svoj komentar iskljucivo ako ste vozili ili posjedovali ovaj motorcikl. Niposto nikakve komentare u stilu "cuo sam", "rekli su mi" i slicno. Odgovorite na sledeca pitanja u skladu sa pravilima bez dodatnih komentara ili slika. Svaki komentar koji ne bude u skladu sa pravilima bice istog trenutka obrisan.

 

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

Navesti tacno godiste motocikla koji ste vozili..

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

"Posjedovao sam ga tri godine." ili npr. "Probao sam ga par puta na lokalnom putu" ili "Napravio sam par krugova oko bloka"

 

3. Sta mi se dopada:

"Odlicne kocnice i dobra zastita od vjetra." ili "Sjajan za duza putovanja, odlican polozaj vozaca, mala potrosnja" ili neko moze napisati i par pasosa ako zeli, tim bolje.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

"Prednja kocnica ima lose doziranje i slaba zastita od vjetra" ili nesto slicno u stilu prethodnog pitanja.

 

5. Moj utisak:

Vas mali review. Tu sad moze svasta da se napise, da se detaljnije objasne i opisu stvari iz prethodne dvije stavke i da se jos malo prica o motoru i generalnom stavu prema njemu. Mogu se opisati i neki detalji i moze se dati i neka ocjena i recimo preporuka za kupovinu. Takodje, ovdje bi bilo dobro da onaj ko je proveo vise vremena sa motorm napise na sta treba obratiti paznju pri kupovini tog polovnjaka i generalno o odrzavanju...

 

 

 

Najlakse vam je da uradite copy-paste sadrzaja ovog koda i samo ispod svakog pitanja dodate vas odgovor:


[b]1. Godiste motocikla koji ste vozili:[/b]


[b]2. Vrijeme provedeno na motorciklu:[/b]


[b]3. Sta mi se dopada:[/b]


[b]4. Sta je moglo biti bolje:[/b]


[b]5. Moj utisak:[/b]

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Yamaha_Diversion

http://www.xtreemedecals.com/yamahainfo/makes/yamaha_xj-xjr.html

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Laktasi BiH
  • Motocikl: Honda VFR 750F

1. Godište motocikla koji ste vozili:

1987. kupljen sa 30 000 km

2. Vreme provedeno na motociklu:

2 godine

3. Šta mi se dopada:Masina, sam agregat uz samo malo odrzavanje po meni je neunistiv. Palenje bez dodavanja coka u bilo koje doba godine. Strasno udoban i povozit u granicama normalnih brzina.

4. Šta je moglo biti bolje:

Uzimajuci u obzir godine ovog mog modela, glupo je pricati o nedostacima tipa kocnica, uskih guma...

5. Moj utisak:

Sve u svemu pozitivan, veoma pozitivan utisak, voznja bez kvarova... odlican za pocetnike koji nisu pri vecim novcima prilikom kupovine...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 833 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Trenutno bez :/

1. Godište motocikla koji ste vozili:

 

1994 god, kupljen sa 40200km na satu

 

2. Vreme provedeno na motociklu:

 

3 dana, presao malo preko 100km

 

3. Šta mi se dopada:

 

za sada mi se sve dopada

 

4. Šta je moglo biti bolje:

 

videcu kad prodje malo vremena i malo vise kilometara, za sada je sve OK

 

5. Moj utisak:

za ovo malo vremena sto sam proveo na motoru zakljucio sam da je ovaj motor dobra kupovina za pocetnike ali isto tako i za vozace koji nisu previse zahtevni. preporucujem ovaj motor svim pocetnicima :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

XJ600S Diversion

1. Godište motocikla koji ste vozili: 1995

2. Vreme provedeno na motociklu:

Vozim ga od 25.02.2012 do danas (18.07.2012), oko 7000km.

Gradska voznja, magistralni putevi, malo autoput, vrlo malo off.

3. Šta mi se dopada:

  • Potrosnja: 4.2-4.7 na putu, 5-5.2 u gradu.
  • Odziv na gas. Motor glatko razvija snagu kako dajem gas (iznad 2500 obrtaja pa na vise), nema onog cimanja karakteristicnog za V twin ili jednocilindrase. To pruza mogucnost da se pri izlasku iz krivine glatko i precizno dozira gas, cak ostavlja prostora i da se koriguje (motor nece da cimne ako se oduzme).
  • Dopada mi se sto se upravljivost skoro ne menja uopste sa suvozacem i bez. Teziste je tako postavljeno da jos jedna osoba na motoru ne utice (skoro) ni malo na ponasanje motora na putu.
  • Jako lako se obara u krivini i daje utisak stabilnosti kad je nagnut.
  • Dopada mi se sto nisam imao nikakav kvar. :)

 

4. Šta je moglo biti bolje:

  • Zastita od vetra. Cak i sa pravljenim vizirom nije dovoljna zastita kad se ide preko 100kmh.
  • Polozaj sedenja je za moj ukus malo prenisko, ali to je tako kod svih motora ove klase (sport touring).
  • Jako malo mesta ispod sedista. Jedva sam nagurao alat i 2 kisne kabanice. Prvu pomoc moram da nosim u koferu.
  • Rezervoar je mogao biti veci. Autonomija je oko 230km (bez rezerve).
  • Voleo bih da ima casovnik na cajgerima, i pokazivac nivoa goriva.
  • Kocnice i prednji amortizeri zahtevaju malo vestine jer motor "tone" prilikom naglog kocenja (kao i svaki), ali kod Diversiona treba biti vestiji da bi voznja bila glatka. Kocnice kod modela iz 1995, i ako imaju jedan disk, uopste nisu lose - ali su me prednji amortizeri zapravo naucili da kocim pravilno (prvo blago da se sabiju amortizeri, pa onda jako kocenje).

5. Moj utisak:

 

Motor je pitom, ne cima kad se da gas i nije prejak. Nije za izivljavanje i nije "zabavan" onima kojima je zabava sportska voznja.

Moze dugo da se putuje na njemu, udoban je. Nemam utisak da bi me bilo gde ostavio.

Probao sam ga malo po pesku, zemlji i blagom offroadu i ovaj motor nije pravljen za to, mada sam prosao kud sam naumio, ipak mi nije bilo uzivanje da ga teram po livadi. Radijus zaokreta je preveliki za ako nesto, mada je visina od najnize tacke do zemlje sasvim dovoljna.

Diversion je pravljen za grad i magistralne puteve i tu briljira. Da ima malo bolju zastitu od vetra, bio bi ok i za auto-put na duze staze. Prelazio sam po 250-300km u danu, sa suvozacicom, koferom i tank torbom, motor je uvek isporucio ono sto sam od njega ocekivao.

 

Da necu enduro, ostao bih na Diverziji definitivno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Motocikl: yamaha xj600 diversion

Odlican motor,lak za voznju i na duzim putovanjima,,,,udoban i pouzdan,,,mali potrosac,,,,ume lepo i da povuce,,,,,ja moju yamahu prodajem jer mi treba malo vislji motor zbog moje visine,,,,motor za svaku preporuku,,,,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

 

 

 

1. Godište motocikla koji ste vozili: 1993

 

2. Vreme provedeno na motociklu: 2g

 

3. Šta mi se dopada:

 

Uvo je NARODNI motor za siroke mase ! Fabrika je resila da koncipira motor koji ce imati svoju UPOTREBNU vrednost i cenovno biti dostupan sirem broju vozaca za SVAKODNEVNU upotrebu. Postavili su taman sve u njemu sto jedan motor treba da ima a pre svega kvalitetan agregat koji prelazi mnogo kilometara a da pri tome nema decjih bolesti.......Ocigledno se stedelo kada se konstruisao ali u kozmetickim detaljima ,,,,medjutim to ne utice ni u jednom trenutku na ciklistiku i pouzdanost na sam motor (sminka uglavnom ne postoji na ovom motoru) sto je dovelo do krajnje povoljnog rezultata a to je starna cena prilikom kupovine.

 

potrosnja odlicna ! 2 putnika +4 kofera 5L ne prelazi do 120km/h maximum ide do 6L (bar na mom ) :moto3:

 

Kocenje ......pa model sa samo 1 diskom napred i nije srecno resenje bas a ispravljeno je u kasnijim verzijama

 

Mekan udoban za duge ture :zvizduk:

 

Ocekivati i traziti od ovog pouzdanog i jeftinog modela nesto vise>? suludo! jer je ipak to jedan vremesan ali nadasve pouzdan motor koji nece ostaviti nikada na putu svog vozaca :Mina:

 

 

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: Gpz 500s-Cbr 600f

Postovanje.Da li mogu da vozim normalno sa povišenim vizirom (auto-put) 120 kmh.Pitam zbog vetra.Visok sam 183cm.

Da bude onako prijatno,da ne moram da zaležem dole prema rezervoaru.Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha XJ 600 Diversion

Ruma 2016

[b]1. Godište motocikla koji ste vozili:[/b]
Diversion 1998 godiste

[b]2. Vreme provedeno na motociklu:[/b]
Imam ga 2 pune godine i prvi mi je motor koji sam kupio. Za ovo vreme sam presao oko 10 000 km

[b]3. Šta mi se dopada:[/b]
Mala potrosnja, udoban polozaj voznje, mogucnost dobre zastite od vetra, nije prejak ali vuce bas lepo, prenosi menjaca, cena, delova ima i nisu preskupi
.

[b]4. Šta je moglo biti bolje:[/b]
Prednja kocnica bi mogla biti bolja. Da se razumemo, koci on dobro, ali treba ponekada uloziti malo vise napora na rucicu prednje kocnice. To je u principu i bolje za pocetnike da od starta uce da planiraju kocenje i da ako u panici zveknu jako kocnicu da ne blokira tocak, ali ipak za moj ukus moglo bi malo bolje. Ja sam na mom stelovao ventile, promenio pumpu za gorivu (uzeo potapajucu koja super radi), i podigao vizir radi jos bolje zastite od vetra i presvukao sediste jer je stari vlasnik izvukao skoro sav sundjer da bi malo jos spustio polozaj (sto je bezveze skroz).

.

[b]5. Moj utisak:[/b]

Fantastican prvi motor. Ne vuce prejako ni premalo vec taman tako da ne moze da iznenadi pocetnika. Jako lepo se ponasa na putu i za preticanje je super jer lepo radti na 6-7000 obrtaja i onda moze jako lako da prestigne kola. Moze da se vozi i u trecoj i u sestoj brzini, u smislu da nije kao trkalice gde po gradu ne mozes da izadjes iz prve ili druge brzine. Zbog toga je voznja mnogo prijatnija i lepsa. Dosta je izdrzljiv, kvalitetno je uradjen, super je za ucenje. Sem ovoga realno je jeftin za ono sto pruza i to je bitno ako dodje do toga da vam ispadne dok ga perete (kao na primer meni) i slicno. Ono sto mi smeta je sto sa suvozecem se oseti razlika u teretu. E sad svi kazu da mora tako, ali ja nekako mislim da bi ipak tu za nijansu trebalo da bude bolje. 

Kada bi motor imao malko siru zadnju gumu, 5 konja vise,  dva diska napred, 3 litra rezervoara vise mislim da bi bio savrsen. To su bas sitnice tako da je motor izvanredan. Kad predjem nekih 25-30000 km moci cu da dam konacan sud o njemu.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha XJ 600 Diversion

Postovanje.Da li mogu da vozim normalno sa povišenim vizirom (auto-put) 120 kmh.Pitam zbog vetra.Visok sam 183cm.

Da bude onako prijatno,da ne moram da zaležem dole prema rezervoaru.Hvala

Ja sam podigao vizir i prezadovoljan sam. Ali ima caka!!!! Ivan iz Bg-a koji mi je radio vizir nije dobro zavrnuo srafove, tj nije skontao da su moje matice pojedene. Rezultat je da mi je vizir zavrsio u krilu kad sam tetsirao na autoputu i to je bas bas lose. Ja sam kod drugara skinuo celu masku, napravio gumene platne, i stavio normalne srafove i sada je super. Realno usporio sam malo motor, ali ide do 150 bez ikakvih problema a gura i jace ako bas treba. Realno i 150 je prebrzo za nase puteve i druge ucesnike u saobracaju tako da to usporenje nije nikakav problem. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Zemun / Žarkovo
  • Motocikl: Versys 650

Kada bi motor imao malko siru zadnju gumu, 5 konja vise,  dva diska napred, 3 litra rezervoara vise mislim da bi bio savrsen. To su bas sitnice tako da je motor izvanredan. Kad predjem nekih 25-30000 km moci cu da dam konacan sud o njemu.

 

 

Znači da je vreme da se prebaciš na Diverziju 900.  Imamo slične zamerke :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha XJ 600 Diversion

 

Kada bi motor imao malko siru zadnju gumu, 5 konja vise,  dva diska napred, 3 litra rezervoara vise mislim da bi bio savrsen. To su bas sitnice tako da je motor izvanredan. Kad predjem nekih 25-30000 km moci cu da dam konacan sud o njemu.

 

 

Znači da je vreme da se prebaciš na Diverziju 900.  Imamo slične zamerke :D

 

 

Da da tako je :) Jedino sto me muci je to sto sam ulozio dosta u sredjivanje mog motora pa ne bih da ga menjam jos. Mislim za nekih 2-3 godine kad savladam voznju mnogo bolje, ali onda mozda i nesto malo novije. Serija XJ-a se dosta promenila, treba videti sta je sve dostupno. Znam da nije bas ista klasa motora ali razmisljao sam i o nekom V Stromu. Vozio sam ga par puta jako lepo se ponasa i radi sve ono sto ja zelim. Sad jeste skup ali treba porazmisliti :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova
[b]1. Godište motocikla koji ste vozili:[/b].

1999

[b]2. Vreme provedeno na motociklu:[/b]

Oko 800 km

[b]3. Šta mi se dopada:[/b]

Sam agregat, udobnost i izgled N varijante ovog modela. 

[b]4. Šta je moglo biti bolje:[/b]

Kocnice, snaga, izduvi, mane su im prim lanac i korpa kvacila a ko zna sta ne jos, zavisi na kakav naletite, tezina, zadnja guma itd itd.. 

[b]5. Moj utisak:[/b]

Ovo mi je prvi motor vece kubikaze. Razmislite pre nego sto kupite ovako nekog polovnjaka. Za te pare sada kad gledam moglo je i bolje itekako. 

On 3/26/2012 at 7:08 PM, nash said:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 246 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha XJ600 Diversion

Motor je 2001 godiste.

 

Vozim ga punih 6 meseci, od tada sam presao sa njim oko 4000km.

 

Dopada mi se sve, moj model je sa dva diska na prednjem tocku i uljnim hladnjakom.

Ono sto mi se dopada ili ne dopada je to sto je kao sto je vec receno bas dosadan motor.Volim da nesto stalno cackam i radim oko motora ali ovaj samo operem i podmazem lanac.

Zaista je udoban motor.Sa njim sam u jednom danu sa suvozacicom presao ravno 580 km bez nekog posebnog umora, napora i bola u bilo kom delu tela.

Sledeci dan smo opet bili na motoru...

Posebno me je iznenadila potrosnja, po regionalnim putevima brzina 80-90-100 km/h sa suvozacem i punim koferom ravno 3,5 litre.

Ne bih ga vise hvalio :)

 

Moj motor je kupljen u Austiji i samim tim fabricki osakacen za 10 konja koji mu zaista fale.Pogotovo sa suvozacem se oseca nedostatak snage.

Vec pomenuta tezina samog motora.Ume prilicno da zamara pogotovo u gradu ali van grada dobija pun smisao kada vetar pocne ozbiljnije da duva i brzina se poveca.

Bila mi je mucna voznja po gradu ali sam u jednom trenutku shvatio da je to zbog moje zene.Naime gde god da sam krenuo sa motorom obavezno ide i ona.

Tek kada sam jednom prilikom vozio motor sam kroz grad shvatio sam da je ipak dovoljno upravljiv za ulice i da nije toliko tezak kao sto sam mislio :jee:

 

Moj utisak posle skromnog vremena i kolimetara na motoru je da je ovo zaista masina za voznju i uzivanje.Nije najbrzi, nije ni najokretniji, nije ni najjaci ali u svakom trenutku ce vas odvesti gde hocete uz maksimalnu udobnost i minimalne troskove.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja