Jump to content

Moto Zajednica

U zdravom telu... loš regler

Recommended Posts

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Taman ja napravim plan da zujim ceo dan po gradu motorom kad oćeš... kontak, neutral start... ništa... hm... struja. Normalni ljudi bi sada već odustali, vratili se u kuću, skinuli opremu... jaaaa, ma jok... ako ga upalim na gurku, dopuniću ispražnjen akumulator i to je to... izguram ja moje magarence, lagana nizbrdica u drugu... jock... nema veze., Železnik je ovo imamo mi i veliku nizbrdicu... u treću... voala... upali ko mina  ;D elem, odem do druga i napravim gresku... ko velim posle 7 minuta rada dopunio se akumulator da moz da upali... naravno jok... tu iskoristim pomoć publike koja me je gurala i upalim... zatim do johnya novaka gde ustanovimo da je akumulator na 10 v ... super.... vrisnuo akumulator... nema veze čujem se sa dr. Arakisom i pitam dal da kupujem on kaže dođi ako možeš (dovici se  ;D ) krenem ja... preko Vidikovca (morao do drugara) tamo još jedno guranje, al sad sam već uigran, parkiram blizu nizbrdica...

 

od autoputa odvajam se kod Tošinog bunara.. prolazim odvajanje za Nicu (Bataj nicu) i na raskrsnici me seče lik, ja kočnica,kvačilo, stajem motor se gasi... hmmm nema veze da vidimo gde je nizbrdica... mmm da na Novom beogradu nema nizbrdica  i kreće lagano guranje... na jednoj raskrsnici vidim laganu nizbrdicu poslužiće... posle ne nekoliko pokušaja uspevam... sad sam već odvaljen od umora, saug na maximum (3000 na leru) i idemo... stižem do "bolnice" gde doktori kreiraju Dakiju umetničko delo (ustvari krkao se paprikaš) ... prva je sumnja na akumulator.... međutim pošto je dopunjen ispostavlja se da je u pitanju regler koji puni prvih 12,7 sekundi i onda jok... znači vozimo se na poziciji  ;D ;D ;D

 

ok pošto je napunjen akumulator trebalo bi da radi... znači idem pravo kući.... mmmmm jock... obećao sam da ću svratiti do nekih prijatelja pa da ne ispalim iako već kiši poprilično... moje gume imaju izuzetan strah od mokrih pešačkih prelaza tako da ih sada već zaobilazim kao da su u pitanju metar duboke rupe a ne boja na putu... stižem do gradića Pejtona, akumulator pun, nizbrdica za nedaj bože...

 

čim sam ugasio motor, probam da zaverglam... ništa.... važi se...

 

odem tamo de sam krenuo i posle sat vremena aj da krenemo kućama... nizbrdica, palim motor... lagano južni bulevar ka autokomandi... na semaforu da stanem za autoput... i pogađajte... ugasi mi se motor...

 

lagano ga guram prema "rupi" tj. nizbrdici koja je prema Unioru ili kako se već zvala ta zgrada... nekako palim motor i lagano kućama...

 

nekako stižem kući i razmišljam... još ću i da smršam kako je krenulo  ;D ;D ;D

 

ps. sutra bože zdravlja ima da uleti Joškin regler

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12231 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Xexe...u svakom zlu ima i nešto dobro... ;D skinuo si bar 3-4 kile gurajući po Bgd ;D

 

Scuba i ja smo se dogovorili da ti ne opravim motor dok ne naguraš na 100 kila ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 726 postova
  • Lokacija: Zemun

Svarno ate zlotvori...takvi prijatelji su, ma strašno. Popsy ja bih sada namerno gurao nedelju dana i ne bih išao kod njih na popravku, ma namerno!

Oni krkaju paprikaš a ti da držiš dijetu, eee!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 365 postova
  • Lokacija: SUBOTICA
  • Motocikl: Ferdinand

Ček ček Zemnunac. Ne predlažu oni da Popsy ide na dijetu. Oni samo predlažu da sve unešene kalorije ( pogotovo one ranije) u zdravlju potroši  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Ima jos samo jedan regler sklopljen.Ako ti treba,tvoj je.

zahvaljujem, Arakis me je uputio na jedan tvoj regler kod Funduka koji mu je visak  tako da cu imati reglery powered by Joska :)

 

pazi sa obzirom kakva ih reputacija prati (da su toliko superiorni u odnosu na fabričke) mogle bi da se naprave nalepnice tipa powered by Joska

 

ne znam kako drugi al ja bi je nalepio, s obzirom da to smatram upgrejdovanjem motora  ;D

 

sad oblacenje pa pravac guranje do Surčina  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

motor se pali u prvoj skoro iz mesta, samo trebas da naskocis malo...

 

Hehehehehehehe... Popsy da naskoči  ;D ;D ;D

 

i ovako mu stružu silen blokovi na zadnjem ogibljenju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

to za prvu mi nije uspelo... cak i sa drugom zakuca kao zmaj... tek u trecoj mogu da upalim... osim reglera, izgleda da mi je i akumulator kaput... tako da sutra treba nabaviti novi... mada vec osecam definisanje misiće za guranje motora  ;D

 

plus modrica na levom listu od suvozačkog fuzastera  :)

 

I1HNs_dsc01591e.jpg

mrtvi regler

 

kVgAF_dsc01593mc.jpg

 

 

Powered  by Joska regler

 

1FMDa_dsc01592h.jpg

 

Oživljavanje u ER stilu

 

jlyf1_dsc01594j.jpg

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

pa napuni se ali vrlo brzo padne na 10,2 v ... i izgubi snagu... ne znam dal da ga nosim na reparaciju ili da se ne za##vam i uzmem novi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Lici kao da je jedna celija u kratkom spoju.Mislim da je bolje resenje uzeti nov.A ako popravka ne kosta mnogo,moze i to da se proba,pa nov akumulator na pocetku sezone.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Novi beograd
  • Motocikl: nista do daljneg. . .

ma bolje novi akumulator, a stari ako popravim nek stoji... leba ne jede

kao sto rekoh ako ti treba neki za prvu pomoc ceka te jedan u garazi kod mene pa se javi . . .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

ma bolje novi akumulator, a stari ako popravim nek stoji... leba ne jede

kao sto rekoh ako ti treba neki za prvu pomoc ceka te jedan u garazi kod mene pa se javi . . .

zahvaljujem, videću sutra šta ću i kako ću

 

@guja011

nisam ja nista metnuo sem par drva u sporet  ;D Arakis je radio operaciju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12231 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Regler je klasični, tri ulazne faze, +, a masa ide posebno.

 

Izgleda da je jedna ćelija crkla tako da ne gine akcija oko reparacije ili najbolje novi accu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja