BJBikers Forum: Duvan, lula - BJBikers Forum

Jump to content

Sign In »
Novi Član? Registruj Se! Pomoć
  • 6 strana +
  • « Prva
  • 4
  • 5
  • 6
  • Ova tema je zaključana

Duvan, lula Oceni temu: -----

#101 User is online   đunta 

• Drug član
  • PipPipPip
  • Grupa: Members
  • Broj Postova: 4834
  • Učlanio se: 31-May 09
  • LokacijaSingidunum
  • Motor:BMW R 1100 GS

Napisao 23 December 2011 - 21:27 PM

View Postsstruja, on 23 December 2011 - 20:03 PM, said:

View Postđunta, on 23 December 2011 - 12:58 PM, said:

Pitanje za znalce, čime se može aromatizovati duvan za punjenje cigareta.

Fermantacijom. Ja sam interesantne rezultate dobijao sa crnim vinom npr. Takođe interesantne sa nekim alkoholnim destilatom neutralnog mirisa (jabuka npr) i razni aromatični dodaci, štapić vanile, kako i sl. ili voćnim likerima...

Hvala, čitao sam o tome od vas lulaša, to me potaklo na ideju, al sam mislio jel ima neki prost način, ono metem u teglu na suvo pa zamuljam. Sad mešam malo dečijeg neskvika, sutra ću da nakapam malo ruma za kolače.
"Ako ne budemo bolji, postaćemo gori"

Citati uz nečiji nik sa Hr moto foruma:
"Teško onom koji mora nekog drugog da unizi, da bi se on sam izdigao ili bolje rečeno da bi imao iluziju da se izdigao."
"Došla su takva vremena da čovjek "danas kupi jaje, a sutra ga zna već sam snesti" jer je naučio preko interneta..."
0

#102 User is offline   sstruja 

• Ne silazi
  • PipPipPipPip
  • View gallery
  • Grupa: BJB Novinari
  • Broj Postova: 5341
  • Učlanio se: 01-February 07
  • LokacijaStaro Selo
  • Motor:Yamaha XT600

Napisao 23 December 2011 - 21:58 PM

Fermentacija i jeste prosta, potrebna ti je temperatura, pritisak i vlaga. Zimsko je vreme pa su radijatori uvek topli a za pritisak ti je dovoljna tegla sa dobrim poklopcem i vlaga, to ti je neki alkohol i aromati. Sabij lepo vlažan duvan u teglu i stavi na toplo (radijator) i drži par dana (3-4) a možeš i više, dok duvan ne dobije lepu tamnu boju...
Posted Image

#103 User is online   đunta 

• Drug član
  • PipPipPip
  • LokacijaSingidunum

Napisao 23 December 2011 - 22:11 PM

View Postsstruja, on 23 December 2011 - 21:58 PM, said:

Fermentacija i jeste prosta, potrebna ti je temperatura, pritisak i vlaga. Zimsko je vreme pa su radijatori uvek topli a za pritisak ti je dovoljna tegla sa dobrim poklopcem i vlaga, to ti je neki alkohol i aromati. Sabij lepo vlažan duvan u teglu i stavi na toplo (radijator) i drži par dana (3-4) a možeš i više, dok duvan ne dobije lepu tamnu boju...

Hvala, hvala, sad ću listam net i nađem recepte koji bi odgovarali mom ukusu.

Po terći put, ovaj posle 6 godina, sam propušio. Suprugu zeza štitna žlezda i na nedavnoj kontroli joj doktorka rekla da duvan suzbija čvoriće na njoj, to su kao nova istraživanja potvrdila i sad opštenarodno veselje doma. Inače, smrad od cigareta sa domaćim duvanom je bar pet puta manji od kupovnih.

"Teško onom koji mora nekog drugog da unizi, da bi se on sam izdigao ili bolje rečeno da bi imao iluziju da se izdigao."
"Došla su takva vremena da čovjek "danas kupi jaje, a sutra ga zna već sam snesti" jer je naučio preko interneta..."
0

#104 User is offline   ratboy 

• Drug član
  • PipPipPip
  • Broj Postova: 1540
  • Učlanio se: 29-October 09

Napisao 23 December 2011 - 22:14 PM

I pazi hoce da pobudja ako je vlaga preko neke granice, neznatna kolicina konzervansa moze pomoci/
They who can give up essential liberty to obtain a little temporary safety, deserve neither liberty nor safety. - Benjamin Franklin
„Da si ti mene tome učio umesto što sam pred gostima morao da recitujem beslovesne himne svetome Savi i da ponavljam kako onaj ko laže taj i krade, ko krade ubija, a ko ubija ne vešalima završava, kad je već i poslednjoj budali na svetu jasno da je istina upravo obrnuta, da ko najviše laže postaje moćan, ko krade bogat, a ko najviše ubija ne završava na omči, nego u đačkoj čitanci...“

Borislav Pekić
0

#105 User is online   đunta 

• Drug član
  • PipPipPip
  • LokacijaSingidunum

Napisao 23 December 2011 - 22:19 PM

Čitav štos je da bude što čistiji duvan, mani konzervanse, samo još i oni. U malim količinama nije greda ni da se ukvari ako se omaši. Ima na netu dovoljno priča na specijalizovanim forumima.

0

#106 User is offline   ratboy 

• Drug član
  • PipPipPip
  • Broj Postova: 1540
  • Učlanio se: 29-October 09

Napisao 24 December 2011 - 12:10 PM

Mozes i odmah da ga bacis, najcistije i najzdravije, bez cimanja sa teglom. Tako zatvoren topal i vlazan pobudjace sigurno pre nego sto se fermentise. Pored svega sto gutamo svakodnevno strah od nekoliko miligrama natrijum benzoata je tragikomican tim pre sto se radi o duvanu. Ili neki drugi recept ili hemija, recimo vlazenje vrelim parama bi bar za pocetak dezinfikovalo duvan i dalo mu vremena za fermentaciju pre nego sto se spore gljivica opet razmoze.
They who can give up essential liberty to obtain a little temporary safety, deserve neither liberty nor safety. - Benjamin Franklin
„Da si ti mene tome učio umesto što sam pred gostima morao da recitujem beslovesne himne svetome Savi i da ponavljam kako onaj ko laže taj i krade, ko krade ubija, a ko ubija ne vešalima završava, kad je već i poslednjoj budali na svetu jasno da je istina upravo obrnuta, da ko najviše laže postaje moćan, ko krade bogat, a ko najviše ubija ne završava na omči, nego u đačkoj čitanci...“

Borislav Pekić
0

#107 User is offline   saillor 

• U prolazu
  • Broj Postova: 71
  • Učlanio se: 05-August 10
  • LokacijaNovi Sad

Napisao 24 December 2011 - 16:45 PM

Ja sam odlicne rezultate dobiona sledeci nacin:
-domaci duvan,virdzinija iz Kaca;
-rum ili crno vino;
-suva sljjiva i stapici vanile;
-sve to sam stavio u teglu,dobro zatvorio,drzao na tamnom mestu i sobnoj temperaturi;
-cekao dva meseca.
Sada uzivam, a deca kazu da moj duvan ne smrdi kao mamin Winston.
Jos samo da kazem da duvan ili motam ili punim u vec gotove cigarete sto je resenje zasitne ostatke koji se tesko motaju.

Oni koji zele brzi proces preporucujem da poprskaju duvan vestackom aromom za kolace.Ja licno koristim sledece arome:rum,vanila i cokolada.Svaka za sebe ili pomesane.Vanila i rum se odlicnu slazu dok je cokolada odlicna kad je sama za sebe jer dominira nad ostalima.

Kada se koriste vestacke arome onda je miri dima intenzivniji tj. oseti se u prostoru sto je kod prirodne fermentacije malo teze postici ili bar ja nisam uspeo u tome. Napomonjem da sam i ja nov u svemu ovome.

Pre nego sto zavrsim samo da napomenem da mnogo manje pusim od kad sam presao na domaci duvan. Cigareta Camel-a mi je trajala 2-3 minute, a cigareta koju ja smotam (slim) gori bar 10 minuta.

Sretno i uzivajte !!!
Posted Image
0

#108 User is offline   sasha. 

• .
  • Pip
  • Broj Postova: 228
  • Učlanio se: 31-October 09
  • Motor:yamaha xtz 750 super tenere

Napisao 12 March 2013 - 16:16 PM

ima li neko preporuku za narucivanje najjaceg domaceg duvana bez aditiva (moze golden virginia)?
trenutno je slaba ponuda po oglasima a ostajem bez duvana uskoro..
0

#109 User is offline   Ljuti 

• Svrati ponekad
  • Pip
  • Broj Postova: 294
  • Učlanio se: 16-January 08
  • LokacijaBayreuth GER
  • Motor:Beverly 350

Napisao 15 March 2013 - 13:55 PM

View Postsasha., on 12 March 2013 - 16:16 PM, said:

ima li neko preporuku za narucivanje najjaceg domaceg duvana bez aditiva (moze golden virginia)?

Pozz

Probaj otci na pijacu i kupiti duvan rezani ..
Poreklo duvana , odakle god , Podrinje , Posavina , Srem , Juzhni banat ..
Svi su isti, da nefilozofiramo sad previshe, u svakom sluchaju, ovogodishnji (2012 godina)
duvan je negde na 4.3 % Nicotina ..
Shto mu je i vishe nego dovoljno da se deklarishe kao jaki ... :)

Ljuti
0

#110 User is offline   lord_oblivion 

• Ne silazi
  • View gallery
  • Grupa: BJB Vitez
  • Broj Postova: 5596
  • Učlanio se: 29-July 08
  • LokacijaOn D Roudz Ov Madrland
  • Motor:CM400 Custom '81, zeleno Magarence A3MS '88, Liberty 125 '06

Napisao 16 March 2013 - 01:04 AM

Kupujem duvan za motanje na pijaci, već 5 meseci. 200gr mi traje oko 3 nedelje.

Međutim, u poslednjih mesec dana imam problem, posle oko 20 dana se ubuđa u kesi, naglo; danas je dobro, sutradan sve buđavo i ugrudvano.

Kako da rešim ovaj problem ?
država je najveći neprijatelj naroda
Better dead than lose momentum ...

www.jawaklubsrbije.org
0

#111 User is offline   Ljuti 

• Svrati ponekad
  • Pip
  • LokacijaBayreuth GER

Napisao 16 March 2013 - 13:27 PM

View Postlord_oblivion, on 16 March 2013 - 01:04 AM, said:

Međutim, u poslednjih mesec dana imam problem, posle oko 20 dana se ubuđa u kesi, naglo; danas je dobro, sutradan sve buđavo i ugrudvano.

Pozz,

Verovatno prevlazen pre sechenja ..

Treba malo da se dosusi ... a pre svega jizvaditi iz plastike odmah i drzati u manjoj kartonskoj kutiji ili
slichno ...

Takodje , ako se ta situacija ponavlja , stavi ga u rernu i ostavi na 70tak stepeni , ne vishe , jedno 20 min ..
Nakon toga opet kartonska kutijica i dovlazivanje odredjene kolicine pre pushenja ...
Duvan nebi trebao imati vise od 13 - 14 % vlage pre konzumiranja ..

Narodski , kada ga zguzhvash u shaci treba polako da se vrati u
prvobitni oblik , nesme da se izlomi ili ostane u sabijenom stanju ..

Ljuti
0

#112 User is offline   drvodelja 

• .
  • PipPip
  • Broj Postova: 532
  • Učlanio se: 26-October 09

Napisao 16 March 2013 - 14:10 PM

View Postlord_oblivion, on 16 March 2013 - 01:04 AM, said:

Podeli tih 200g u 4-5 kesica, ili još bolje ''porcije'' umotaj u vakuum foliju, pa stavi u zamrzivač.
Mada me čudi da ti se ubuđa posle toliko vremena. Po logici stvari vremenom bi trebalo da se suši, tačnije da posle 20 dana bude neprijatno suv i da tražiš način da ga ovlažiš, a ne da se ubuđa.
Verovatno je u startu vlažan više nego što bi trebalo, kao što reče Ljuti. Moj predlog je da ga nakon kupovine raširiš da se malo prosuši, taman onoliko koliko tebi odgovara za pušenje i motanje, a potom da učiniš ono što rekoh sa porcijama i zamrzivačem. Da ga sačuvaš u stanju koje ti odgovara.
Ako nije mokar kao sunđer, trebalo bi na sobnoj temperaturi veoma brzo da se prosuši. Mislim da nema potrebe za rernom, jer je to teže kontrolisati; recimo može da se desi da se presuši, ili da se isuši na površini, a unutra ostane vlažan.
0

#113 User is offline   sasha. 

• .
  • Pip

Napisao 16 March 2013 - 14:39 PM

View PostLjuti, on 15 March 2013 - 13:55 PM, said:

Pozz

Svi su isti, da nefilozofiramo sad previshe, u svakom sluchaju, ovogodishnji (2012 godina)

Ljuti

hvala na odgovoru!
ipak bi najvise voleo kad bi pronasao nekog uzgajivaca ciji mi duvan odgovara (jacina i bez prskanja)....

do sad sam narucivao preko oglasa od ljudi iz sela petlovaca kod sapca, nisam siguran da li sam ikad narucio od iste osobe, mozda mi je samo dva puta stigao duvan koji mi bas-bas odgovara, 'lep na oko' i dovoljne jacine. pokusao sam da ih pozovem ali iskljucuju telefone

pre par dana sam pronasao novi broj iz istog sela preko interneta, neki nadrkani lik me je prvo pitao 'kazi ti meni odakle tebi ovaj broj', a onda je nadrkano odgovarao sa 'nista ti ne brini' na sve sto sam ga pitao, ipak sam narucio, stigao mi je duvan koji je verovatno dugo stajao, od jednog kg je nekih 60% sitnog, oseca se na trulo i navlazio ga je zestoko. nisam bio lenj pa sam ga okrenuo da mu nadrkano, povisenim glasom ispricam par prica u trajanju od 10ak minuta. posto nisam siguran da li to isti ljudi prodaju i imaju vise brojeva telefona, petlovaca mi vise nije kombinacija.
pronasao sam neki duvan danas na pijaci ali sam vec narucio od nekog zrenjaninca-preprodavca, danas ocekujem kurira..
0

#114 User is offline   lord_oblivion 

• Ne silazi
  • View gallery
  • Grupa: BJB Vitez
  • Broj Postova: 5596
  • Učlanio se: 29-July 08
  • LokacijaOn D Roudz Ov Madrland
  • Motor:CM400 Custom '81, zeleno Magarence A3MS '88, Liberty 125 '06

Napisao 16 March 2013 - 17:32 PM

Ljuti i Drvodelja, hvala. Probaću sledećom prilikom.

država je najveći neprijatelj naroda
Better dead than lose momentum ...

www.jawaklubsrbije.org
0

#115 User is offline   Biker Q 

• Drug član
  • PipPipPip
  • Broj Postova: 1411
  • Učlanio se: 05-December 07
  • LokacijaParacin

Napisao 16 March 2013 - 21:41 PM

Video sam na auto-pijaci u Nisu da prodaju na meru a i na pijaci kod mene u Paracinu a kakav je ne znam. Takodje ako neko hoce da mu proverim sta se nudi na aerodromu u Bg neka me kontaktira na pp. Ja posle 5 god zapalih opet a ideju o motanju razmatram...
...Cinidobronekajse,cinilosenadajse...
0

#116 User is offline   Ljuti 

• Svrati ponekad
  • Pip
  • LokacijaBayreuth GER

Napisao 17 March 2013 - 00:58 AM

View Postsasha., on 16 March 2013 - 14:39 PM, said:

View PostLjuti, on 15 March 2013 - 13:55 PM, said:

Pozz

Ljuti

hvala na odgovoru!
ipak bi najvise voleo kad bi pronasao nekog uzgajivaca ciji mi duvan odgovara (jacina i bez prskanja)....

do sad sam narucivao preko oglasa od ljudi iz sela petlovaca kod sapca, nisam siguran da li sam ikad narucio od iste osobe, mozda mi je samo dva puta stigao duvan koji mi bas-bas odgovara, 'lep na oko' i dovoljne jacine. pokusao sam da ih pozovem ali iskljucuju telefone

pre par dana sam pronasao novi broj iz istog sela preko interneta, neki nadrkani lik me je prvo pitao 'kazi ti meni odakle tebi ovaj broj', a onda je nadrkano odgovarao sa 'nista ti ne brini' na sve sto sam ga pitao, ipak sam narucio, stigao mi je duvan koji je verovatno dugo stajao, od jednog kg je nekih 60% sitnog, oseca se na trulo i navlazio ga je zestoko. nisam bio lenj pa sam ga okrenuo da mu nadrkano, povisenim glasom ispricam par prica u trajanju od 10ak minuta. posto nisam siguran da li to isti ljudi prodaju i imaju vise brojeva telefona, petlovaca mi vise nije kombinacija.
pronasao sam neki duvan danas na pijaci ali sam vec narucio od nekog zrenjaninca-preprodavca, danas ocekujem kurira..

Zdravo ,

Jedina varijanta je da lichno poznajesh nekoga i od njega nabavljash duvan ....
Sve ostalo je igra bez kraja i konca ...

Neprskani duvan nepostoji ...
Mada uzimajuci u obzir obim investiranja nasih proizvodjacha u proizvodnju duvana , domaci duvan se smatra neprskanim .. :)

Ljuti
0

#117 User is offline   sasha. 

• .
  • Pip

Napisao 19 March 2013 - 15:47 PM

tek sad vidim da si pisao, pa to, samo jednu takvu osobu da upoznam.. :)

nisam razumeo poslednju recenicu!

e da, stigao mi je duvan od zrenjaninca-preprodavca, adresa posiljaoca: petlovaca! :lol:
duvan naravno suv i sitan, odlepio sam :lol:
razumem ja da je kraj zime i da nema ali sto me lazes koj moj..a ja kreten verujem svakom dok me ne slaze prvi put, makar to bio i neko za koga znam da necu vise da ga vidim/cujem.. <_<
0

• 6 strana +
  • « Prva
  • 4
  • 5
  • 6

1 korisnik(a) čita ovu temu
0 members, 1 guests, 0 anonymous users