Jump to content

Moto Zajednica

2t auspuh?

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 845 postova
  • Lokacija: Niksic
  • Motocikl: KTM 990 Adv, KTM 350 Freeride

da li je neko otvarao auspuh na 2t masini, interesuje me kako izgleda komora, jer predpostavljam da se u njoj nalazi blokada za moju husqvarnu 125... ali ne bih da otvaram dok ne provjerim...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 243 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Yamaha YZ 250

Nikad neces saznati dok ne otvoris. Na mom Suzukiju, koji je dosao sa CH trzista bila je blokada u prvom delu ( znaci od cilindra do ispod sedista, znaci od tog spoja ispod sedista dvadesetak santima ka cilindru, dok je jos uska cev. Bila pregrada koja je skinula promer te cevi sa fi 55 na fi 35. To sam skinuo i dobio nekih jos 30%snage. I obavezno probusiti zadnji prigusivac, znaci ona burgija od pola metra za zid i sto deblja gurnes kroz zadnji otvor prigusivaca i udri cekicem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 243 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Yamaha YZ 250

Ne taj gde je blokada, ZADNJI sam probio ( Top, prigusivac, kako ga vec ko zove, onaj deo auspuha sto je pored zad. blatobrana. A preednji moras da seces da bi izvadio blokadu. E kad izvadis blokadu iz prednjeg onda moras da nekako omogucis tim gasovima da nesmetano izadju kroz zadnji deo. Najbolje je kupiti nov zadnji lonac ( Arow, Leo Vince)  ako ne onda burgija i cekic

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6300 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ne poznajem detalje,ali bih nesto da predlozim.

Ako se ne varam taj motor (agregat) bi trebalo da ima ventil na izduvu,koji u odnosu na broj obrtaja otvara manje ili vise  sam izduv na cilindru.Pre nego sto pocnes da busis bilo sta,uveri se u njegovo ispravno funkcionisanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 243 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Yamaha YZ 250

Ne poznajem detalje,ali bih nesto da predlozim.

Ako se ne varam taj motor (agregat) bi trebalo da ima ventil na izduvu,koji u odnosu na broj obrtaja otvara manje ili vise  sam izduv na cilindru.Pre nego sto pocnes da busis bilo sta,uveri se u njegovo ispravno funkcionisanje.

 

Naravno prvo ventil, jer ako je on neispravan on je smanjio protok. Obicno od garezi ostane zaglavljen u polozaju zatvaranja izduva ( ne skroz ali mu prepolovi precnik - to treba da odradi da bi imao odredjenu snagu na nizim ob. ali ako ne otvaraju pun precnik izduva onda samo smeta preko 6-7 hiljada ob ) Znaci moras biti siguran da ventil ( ili ventili - na suzukiju ima 2 ) radi kako treba pa tek onda cackaj dalje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 243 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Yamaha YZ 250

Top ne bi trebalo da pravi probleme,i rad masine bi trebalo da je potpuno isti,ako je obicna rezona u pitanju.Resis to dole u difuzorima,ili gde je vec blokada...

 

Top moze da pregreva motor ako se skine blokada a u starom topu ima naslaga garezi ( skoro zapusen od garezi ) zato ga za svaki slucaj treba ili ocistiti ili probusiti - busenjem sam dobio mnogo lepsi zvuk - rezonantan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Garez je druga stvar,nismo se razumeli. Uglavnom nema potrebe dirati top,eventualno ga ocistiti nekom cetkom za to.

 

 

Evo nacrtao sam bezveze otprilike kako izgleda rezona,kao na slici unutra mora sve da bude prazno,bez ikakvih prepreka,suzenja...

 

Lepo ga iseces pazljivo,izvadis tu blokadu(ako postoji) i sve lepo opet zavaris

post-2078-12879053719939_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6300 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Sve svetske moto-kuce u svojoj ponudi imaju motocikle i skutere od 125 ccm sa limitiranom snagom.Na prvom mestu zbog vazecih propisa koji omogucavaju onima koji imaju dozvolu B kategorije,da ih voze bez problema (pravno-administrativnih)

Obicnom prepravkom izduva ces mozda i dobiti koju KS,mozda malo obrtaja,ali su to razlike koje nece bitno promeniti ponasanje motora

Za povecanje snage,isti ti proizvodjaci prave i odgovarajuce kitove koji znaju dobro da iskostaju.Odavno se vec na dvotaktne motore ugradjuje gomila elektronike,pa je vrlo cesto komanda gore pomenutog ventila elektricna,tj. vezana za elektroniku paljenja.To ako krene da cacka neko ko nije upucen,vise stete nego koristi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 243 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Yamaha YZ 250

Sve svetske moto-kuce u svojoj ponudi imaju motocikle i skutere od 125 ccm sa limitiranom snagom.Na prvom mestu zbog vazecih propisa koji omogucavaju onima koji imaju dozvolu B kategorije,da ih voze bez problema (pravno-administrativnih)

Obicnom prepravkom izduva ces mozda i dobiti koju KS,mozda malo obrtaja,ali su to razlike koje nece bitno promeniti ponasanje motora

Za povecanje snage,isti ti proizvodjaci prave i odgovarajuce kitove koji znaju dobro da iskostaju.Odavno se vec na dvotaktne motore ugradjuje gomila elektronike,pa je vrlo cesto komanda gore pomenutog ventila elektricna,tj. vezana za elektroniku paljenja.To ako krene da cacka neko ko nije upucen,vise stete nego koristi

 

Skidanjem blokade na mom suzukiju sam dobio  6-7 konja on po katalogu treba da ima 22 a do skidanja blokade imao je najvise 15 ks u CH je bas zbog tih propisa bila ugradjena blokada. A 6-7ks nije mali dobitak na 15 konja po mojoj racunici to je 30-40% vise snage. A motori tih god. kao moj i kao ta Huskvarna su imali ili mehanicku komandu tog ventila ili obican elektro motor koji vuce sajle a el. mot je radio na povecanje napona VALJDA znaci dodavanjem gasa el. mot. je povlacio sajle i otvaro te ventile. Pretpostavljam da to vezivanje za elektroniku paljenja - sto spominje pronto-  vazi za novije motore, 2000 pa na ovamo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 845 postova
  • Lokacija: Niksic
  • Motocikl: KTM 990 Adv, KTM 350 Freeride

zanimljivo... moracu malo detaljnije pogledati. mene zvuk ne interesuje, jedino gledam da nekom jednostavnom radnjom dobijes koju ks vise

moja husqvarna je 98g

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja