Jump to content

Moto Zajednica

Beograd - Banjaluka, potrebne informacije

Recommended Posts

  • Integrisan, 8120 postova

Pozdrav,

 

u cetvrtak moram do Banja Luke. Kako je jos uvek lepo vreme, ideja je da ovaj odlazak kombinujem sa voznjom motorom ;).

 

Sta je problem? U Banja Luci moram da budem u cetvrtak oko 9h ujutro, a ne zelim da vozim auto-putem. Ideja je da krenem uvece u sredu, preko Bijeljine i dalje "koridorom" ka Banja Luci. Alternativa je od Bijeljine valjda na Doboj pa na Banja Luku. Koji je put bolji?

 

Takodje, gde bih oko Bosanskog Samca (u prvoj varijanti) ili negde na potezu Brcko-Doboj (u drugoj varijanti) mogao da prespavam? Potrebno je mesto pored puta, pristojno, a jeftino :D (do 30-40-50km spavanje sa doruckom).

 

I na kraju - posto u petak zavrsavam sa poslom i imam vise vremena za povratak - sta preporucujete da se vidi u povratku? Jedino ogranicenje je da u BG budem do subote u 10h (uclanjivanje u AMS ;))

 

Hvala unapred na sugestijama!

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 221 postova
  • Lokacija: Beograd/Wien
  • Motocikl: bio FJR

Nisam isao Bijeljina-Doboj, uvek preko Brckog. Put je uglavnom ok, srecom imas dobre farove :).

Tri saveta:

1. Skoncentrisi se u Brckom da ne promasis tranzit, ja prateci znakove uvek izadjem na neki mostic posle koga treba skrenuti desno a nije jasno obelezeno (ili mi taj znak nekako promakne). Gledajuci po karti, preko te recice bi trebalo preci tik uz Savu, ali ja nekako uvek izadjem na taj mostic 1km uzvodno.

2. Izmedju Brckog i Modrice na dva mesta postoje raskrsnice tipa T gde ti treba da skrenes (inace ode u njivu) vrlo lose obelezene, posebno opasne kada se zaletis nocu posle kilometara relativno prave magistrale.

3. Nakon sto prodjes Modricu, duze vremena svi znakovi pokazuju samo Doboj, pa kad se jednom pojavi znak Derventa desno, covek sav srecan skrene. Radi se o starom putu za Derventu, jako loseg kvaliteta. Treba produziti pravo sve do raskrsnice T tipa, ukljucenja na put Doboj-Banja Luka. Tu je Doboj levo, a ti ides desno za Banjaluku.

Osim ovoga, mislim da je sve ostalo jednostavno. Sigurno ce neko iz Bosne imati vise detalja, pisem ovo namerno da ti objasnim kako put izgleda nekom odavde ko ide prvi put :)

post-8435-12879052099799_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

... Sigurno ce neko iz Bosne imati vise detalja, pisem ovo namerno da ti objasnim kako put izgleda nekom odavde ko ide prvi put :)

 

Hvala - ovo su super inofrmacije.

 

I nadam se da neko iz Bosne blize pojasni put i narocito da mi da predlog za spavanje... ;) Posto moram da podelim put, kako bih do 9h ujutro bio u Banja Luci odmoran...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Za odlazak nemam saveta

 

Povratak... Sarajevo, pa preko Romanije, a ako bas imas mnogo vremena na raspolaganju, onda uz Neretvu pa Mostar, vrelo Bune, Visegrad,...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 726 postova
  • Lokacija: Zemun

Sada sam bio na Citroen sajtu jer pomalo se ljutim što nema nikog da ti pomogne...

Čekam da mi se javi drugar da pokušam bilo šta da ti organizujem za Banja Luku, Trenutno nije na sajtu a ne znam kada ce biti. Vezan sam za krevet, ne mogu dohvatiti fon a nikoga nemam pri ruci...barem smeštaj i da vas ima 6 bio bi i rafting na Vrbasu...Izgleda da smo na tom forumu mnogo organizovaniji nego ovde a nadam se da ce uskoro tako biti i na BJBu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

Beograd-Bijeljina-Brcko-Modrica-Derventa-Prnjavor-Banja Luka

 

Oko 350 km, obrati paznju na radare - ima ih dosta.

 

Ako ti nije preblizu da spavas u Brckom:

 

Motel «MAJEVIČKA KUĆA» Brčko distrikt BiH Semberska 81

 

Tel./fax: +387 49 340 702; +387 49 340 700

Smještaj: 32 sobe, 65 ležaja

Cijena: jednokrevetna soba 50 KM

dvokrevetna soba 50 KM

trokrevetna soba 60 KM

 

Povratak naravno preko Sarajeva, koji god put da izaberes neces pogresiti - sve je predivno.

 

;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

;)

 

Hvala gremline - upravo sam u Brckom nameravao da spavam, tako da je ovaj tip odlican. Ja sam nasao i neki hotel Evropa, pa su dve alternative sasvim ok... Inace, po Mapsourcu ima tacno 367km (vrata do vrata) ;)

 

Zemunac - hvala puno na angazmanu. U Banja Luci imam vec rezervisan hotel - to je onaj drugi poslovni deo price ;). Radi se o tome da sam neophodnost poslovnog puta hteo da kombinujem sa voznjom motora - zato i moram da budem u 9h odmoran i umiven :D u BL, inace bi me bas bilo briga i kad stizem i gde spavam...

 

U svakom slucaju - hvala svima na sugestijama.

 

@zemunac

PS: rafting na Vrbasu mi je, kako sam obavesten, vec planiran u petak  ;). Ipak, hvala ti...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Želim ti lep provod kad odradiš šljaku... pokvasi nogei za nas, samo pazi, planinska je...ledena!

 

 

Hvala zemunac... Volim ja i tu "sljaku", da se ne razume pogresno.

 

Elem, da odgovorim sam sebi, jer ce sigurno jos nekome koristiti:

 

Put koridorom je neuporedivo bolji nego na Doboj. Znaci, pravac je BG-Sabac-Bijeljina-Brcko-Samac-Modrica-Derventa-Prnjavor-Banja Luka

 

Put je veoma dobar, na momente fenomenalan. Sve vreme kroz Bosnu su duge i brze krivine, cisto uzivanje.

 

SPavanje je najbolje u Hotelu Evropa u Brckom (pola puta). Telefon je +387 49 301 244. Cena za jednokrevetnu sobu 41km (21eur) sa doruckom. Hotel je na samom putu, ne moze da se promasi, dosta veliki pa uvek ima mesta, dorucak moze i u 6h ujutro, a sobe su ciste i uredne. Odlican izbor. Na moje pitanje da li je motor siguran na parkingu rekli su da jeste, ali su predlozili da parkiram sa zadnje strane, na privatnom parkingu pored same recepcije :D.

 

Inace, ko moze da odveze deo oko Modrice, uz reku Bosnu, rano ujutro dok je jesenje Sunce jos nisko i dok je izmaglica iznad vode, a krivine duuuge i brzzzze - obavezno neka to ucini u sledecim danima ;).

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 221 postova
  • Lokacija: Beograd/Wien
  • Motocikl: bio FJR

Podjednako dobar put se nastavlja i dalje, Prijedor-Novi Grad-Bosanska Kostajnica. Ja sam isao dva puta tip putem za Zagreb, preporucujem svima. Nakon sto se predje na Hrvatsku stranu put postaje malo krivudaviji, ali i dalje odlicnog kvaliteta i, sto je najvaznije, poprilicno nenaseljen, pa nema puno ogranicenja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja