Jump to content

Moto Zajednica

Minhen '09 - turizam, BMW, Polo, Louis...

Recommended Posts

  • Svakom po zasluzi, 12231 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Kako početi....pa valjda od početka...

 

Krajem maja meseca krenusmo porodično, nas četvoro za Minhen kod naših dragih kumova na svadbu – udaju ćerke. Moja žena joj je krštena kuma a ćerka će biti kuma na svadbi. Svadba k’o svadba, Srpsko – Grčka (mladoženja je sa Krfa poreklom), lepa i skupa ali o tom nešto malo na kraju ovogprvog dela, nazovimo ga „Putopisa“.

Na aerodromu Nikola Tesla spazimo poznata lica: našeg Šejtana – mladoženju i njegovu mladu, krenuli na svadbeno putovanje u Španiju. Izljubismo se, popismo kafu i taman se lepo ispričali o svadbi, Gremlinu i Bendžiju kao umetničkoj ekipi, Zlaji kao ludom drajveru veselih mladenaca i tako to...do polaska aviona.

 

Drugariiprsten-1.jpg

 

Veselidrugari-1.jpg

 

A u avionu bi mi bilo dosadno da nisam poneo svog vernog GPS Cryptona, koji mi je u kabini pokazivao trenutnu brzinu, visinu leta i ulice i gradove iznad kojih smo leteli. Samo da znate, koridor Beograd – Minhen prati autoput do Subotice, uđe u Mađarsku pa zaokrene levo, pa preko Austrije u Minhen. Malo mi je čudno zašto nismo leteli najkraćim putem preko CRO i Slovenije?

 

Crypton2-1.jpg

 

Crypton3-1.jpg

 

Još jedan detalj koji nam je zagorčao let...sa nama je putovala ukrajinska ekipa bodi-bildera, naravno svi u majicama „brutalkama“ koji su tako nesnosmo smdeli, da, baš smrdeli svi od reda na pokvarena jaja ili nešto slično da je u avionu bilo neizdržljivo! Tek kasnije su mi objasnili da svi ti steroidi kojima se kljukaju izazivaju jak miris koji koža ispušta a u kombinaciji sa znojem je užas!

Hvala Bogu sletesmo ubrzo da se dočepam svežeg vazduha.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12231 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Meni lično je ovo prvi put da dolazim u Minhen na 12 dana, bio sam nekad ali samo na po jedan dan (čuvene „šoping-galop ture“ ili  nešto službeno, na brzinu), tako da sam imao dovoljno vremena da obiđem ceo grad i bližu okolinu, za šta sam dobio na korišćenje jedan BMW X6 pošto i mlada i mladoženja rade na dosta visokim mestima u BMW-u, jel’te...

 

X6-1.jpg

 

Minhen je za prosečnog Srbina jako...dosadan grad. Radnim danima pre podne nigde nikog na ulicama, nema gužve, svi uredno idu 30, idu 50 km/h kako piše na ograničenjima, nema proletanja kroz „narandžasto“, nema sviranja, nervoze...Jedina kolika-tolika gužva je na stanicama podzemne železnice, njihovog „U-bahn“-a koju svi koriste mnogo više nego sopstvena vozila, ma kakva ona bila.

 

U-Bahn2.jpg

 

Motorista na svakom ćošku i u velikim količinama, voze se sve vrste motora, naravno najviče sam video BMW ljute mrcine. Zapamtio sam lika na R1200GS Adv koji se sa sve manjerkama tako slatko provlačio između automobila da sam se odmah setio Beograda i naše gužve i provlačenja...majstori su svugde isti.

Kraljevi svih ulica, oni na koje moraš da paziš kao na oči u glavi i koji UVEK imaju prednost su....biciklisti!. Ima ih kao mrava, špartaju i ulicama i svojim obeleženim trakama na trotoarima i ne daj Bože da im se kao pešak nađeš na putu, ljute se, zvone, mlataraju rukama...čim zagaze na kolovoz svi se sklanjaju, puštaju im prvenstvo...čudni neki ljudi. Većina ima na zadnjem delu pričvršćene antene od 2m na kojima su crvene zastavice, da bi se videli iza automobila koji ih zaklanjaju, a često vuku male prikolice u kojima sede dečica.

 

Biciklisti-2.jpg

 

Bicikliiiii-2.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12231 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Gužvu u centru prave isključivo turisti svih boja kože i nacija koji opsedaju Marien Plac – glavni trg u gradu. Arhitektura oduševljava.

 

Marienplac2.jpg

 

Marienplac3.jpg

 

Marienplac.jpg

 

Marienplac4.jpg

 

Minhen1-1.jpg

 

Minhen4.jpg

 

Minhen2.jpg

 

U nekoliko pivnica u blizini neopisiva gužva koju čine veseli turisti i Bavarci u kratkim kožnim pantalonicama. Pitanje časti za svakog starosedeoca Minhena je zakupljeno mesto za sedenje po separeima i posebno mesto za svoju kriglu u nekoj od pivnica. Krigle su izuzetan umetnički rad, predivno oslikane, stare preko 100 godina i koštaju u specijalnim prodavnicama i preko 1000 evra, zato stoje zaključane u policama na zidovima.

 

Pivnica7-1.jpg

 

Pivnica1-1.jpg

 

Pivnica8.jpg

 

Konobarica Mara koja prodaje perece

 

Pivnica3-1.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12231 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Ovo je čuvena Bavarska bela kobasica koja je poseban specijalitet i služi se uz pivo. Ukus? Pa kao neka velika viršla...bljak!

 

Pivnica4-1.jpg

 

Veseli Bavarci:

 

Pivnica6-1.jpg

Pivnica5-1.jpg

 

Na ulicama je puno uličnih orkestara kojima se turisti veselo pridružuju u pevanju i igranju.

 

Ulinisvirai-1.jpg

 

Tu u centru smo malo švrljali po radnjama, slikali znamenitosti, jeli perece – dakle ponašali se kao svaki turista koji dođe u centar Minhena.

 

Trijumfalnakapija-1.jpg

oping.jpg

 

Nađe se i po koja veštica...

 

Vetica.jpg

Odmornaklupi.jpg

Cvee.jpg

Kafe.jpg

 

Na pijaci nas uplašila krava, prodaje sirOve:

 

Pijac.jpg

 

Morao sam da slikam „čudnog“ Poršea Kareru, moj omiljeni u čistoj Ferari boji??

 

KarerauFerariboji.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12231 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Najveća i jedna od najlepših ckvi je velika Bogorodičina crkva koja se nalazi u blizini Marien Plac-a, jako lepo oslikana iznutra a svi turisti dolaze da vide „đavolovu stopu“ ocrtanu na podu u kamenoj ploči. Po legendi, đavo je ušao u crkvu, prešao nekoliko metara  i kad je video raspeće Isusovo počeo da propada u kamen pa je morao da pobegne...

 

4751719_l.jpeg

 

Crkva2-1.jpg

 

Crkva4-1.jpg

 

Crkva3-1.jpg

 

Crkva5-avolovastopa.jpg

 

Kuma kaže da je gre’ota ako ne odemo u dvorac kralja Ludviga, koji se pre 100 godina nalazio na zelenim poljima 25 km daleko od centra a sada je okružen urbanim Minhenom. Dvorac je ogroman sa velikim brojem fontana, kanala, izuzetno održavan, sa oslikanim sobama i slikama na zidu neprocenjljive vrednosti. Naravno da je slikanje unutra zabranjeno, ali...

 

Najčuvenija je izložba carskih kočija i saonica koje su sve presvučene pozlatom. Nekadašnje plemstvo je baš znalo da uživa.

 

Saonice2.jpg

 

Saonice.jpg

 

Koija2.jpg

 

Koija1.jpg

 

Koijavrata.jpg

 

Ima još dosta mesta na kojima smo bili, dosta slika koje smo snimili ali bojim se da će biti previše za ovaj put...

 

Uglavnom, svadbu smo kumovski obavili u sreći i veselju, prvo je obavljeno crkveno venčanje u grčkoj pravoslavnoj crkvi pa posle se išlo u hotel...bilo je i srpske i grčke muzike, svi sve znaju i da igraju i da pevaju, naravno da je bilo bar 4 ture od po 20 razbijenih tanjira...Sve na nivou i kao što je red, način i običaj. Hotel Meriott Resort odavno nije video ovako vesele goste.

 

RR1-1.jpg

 

Tanjiri-1.jpg

 

U sledećem nastavku bajkerske teme...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2841 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Dobro si se setio da napises putopis ;).

 

Pa znas kad bih one pozlacene sanke isterao na sneg... Stvarno su bili ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12231 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Da se vratimo interesantnijim, bajkerskim temama:

 

BMW Welt

 

Minhen je prestonica nemačke pokrajine Bavarske i sedište BMW multinacionalne korporacije, koja u svom vlasništvu ima takve robne marke kao što je „Rols Rojs“, „Mini“ i bavi se još mnogim drugim poslovima vezanim za auto-moto industriju. U samom Minhenu ima 8 kompleksa, od kojih su najpoznatije „4 kule“ koje izgledaju kao četiri motorne stubline spojene zajedno. Tu se nalazi administracija koja daje podršku kompletnom BMW-u dok su razvojni centri (posebno za automobile, posebno za motocikle, „RR“, „Mini“...) posejani po Minhenu uz, naravno, minibus koji stalno cirkuliše između njih i gomila test vozlila koja su na raspolaganju zaposlenima.

 

BMWCentrala2-2.jpg

 

BMWCentrala-2.jpg

 

Glavni centar za inovacije, gde rade kumovi Andreas i Dragana:

 

BMWCentrala3-1.jpg

 

BMWCentrala4-1.jpg

 

BMW garaža za zaposlene:

 

BMWparking-1.jpg

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12231 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Ukoliko želite da kupite BMW automobil u Minhenu, otići ćete u „BMW Welt“, ultra moderno zdanje koje je dobilo više arhitektonskih nagrada. Tu je sve objedinjeno: istorija BMW automobila, stalna izložba automobila i motocikala (slobodno možete da uđete u svaki automobil i da ljubazne prodavce pitate šta god vas interesuje), tu je i BMW Sauber F1, tu su svi agregati – motori koji se ugrađuju u BMW automobile...dva restorana i tri kafića, kao i prodajni deo gde možete kupiti automobil i izabrati svu opremu koju želite.

 

Welt1-1.jpg

 

Welt2-1.jpg

 

Welt24-1.jpg

 

Liftom ćete se popeti na vrh  zgrade, sačekati malo da iz drugog lifta izađe vaš novi BMW koji će biti baš onakav kakav ste želeli, opran, sa punim rezervoarom i registrovan...vaše je samo da ga odvezete.

 

Welt23-1.jpg

 

Welt25-1.jpg

 

Malo slika izložbenih „eksponata“...

 

Welt19-1.jpg

 

Welt18-1.jpg

 

Welt10-1.jpg

 

Welt11-1.jpg

 

Welt5-1.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12231 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Ovo na slici je prototip uređaja za prikazivanje važnih podataka na pilotskim šlemovima...dobro sam sve osmotrio i videću preko zime da tako nešto ugradim u svoju kacigu  ;D

 

Welt16-1.jpg

 

Pravi takmičarski:

 

Welt12-1.jpg

 

Mala prodavnica BMW suvenira

 

Welt15-1.jpg

 

BMW F1 Sauber...ogromno čudo i savršenstvo tehnike:

 

Welt9-1.jpg

 

Welt7-1.jpg

 

Welt8-1.jpg

 

Na jednom od izlaza nalazi se plato gde su parkirani svi BMW motocikli koji se trenutno proizvode i za njih isto važi: možete sedeti na njima ceo dan i probati (u mestu) kako vam „pasuje“, možete čačkati šta god hoćete na njima, oni su tu parkirani kao igračke na igralištu da bi se bajkeri sladili...

Za kupovinu važi isto kao za automobile...Možete zamisliti koliko sam vremena proveo premeštajući se sa GS-a na R-a, pa malo na F800 sa „manjerkama“, pa ’ajd da probam „autobus“ LT...koliko sam se kezio usta su me zabolela...

 

San svakog gnjurca (naročito Scube ;D ;D

 

Welt42-1.jpg

 

K1300R...strava:

 

Welt41-1.jpg

 

Welt26-1.jpg

 

Može bez kacige, ne mrdam ja nigde odavde

 

Welt27-1.jpg

 

Welt29-1.jpg

 

Welt30-1.jpg

 

Welt32-1.jpg

 

Welt33-1.jpg

 

Brembo

 

Welt34-1.jpg

 

Ovakvo bi mi nešto trebalo

 

Welt35-1.jpg

 

Welt36-1.jpg

 

Interesantno mesto za regler

 

Welt37-1.jpg

 

BMW i lanac?...Bljak!

 

Welt38-1.jpg

 

Welt40-1.jpg

 

Welt21-1.jpg

 

Kako bi mi pasovao, jooooj!

 

Welt31-1.jpg

 

Sledeći nastavak: BMW centralna moto - prodavnica

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12231 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

BMW centralna prodavnica motocikla i opreme, glavni servis

 

...to je prava turistička destinacija za mene...Velika zgrada u staklu gde je sa jedne strane ulaz za posetioce a sa suprotne strane veliki ulaz u servis i ujedno mesto gde će vam isporučiti vašeg BMW-a, novog ili polovnog. Polovnog? naravno, kada jednom kupite novi BMW motocikl, možete u istoj prodavnici da ga zamenite uz doplatu za glanc novi model a vaš „stari“ motocikl se prodaje u posebnom delu, kompletno servisiran, kao nov (iskreno, nigde nisam video cene bilo kog „polovnog“ ispod 6000 evra...)

 

Prodavnica43.jpg

 

Prodavnica45.jpg

 

Ulaz u servis:

 

Servis2.jpg

 

9500 E

 

Servis1.jpg

 

8000 E

 

Servis3.jpg

 

Kumi Dragani se baš svideo:

 

Servis4.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12231 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Servis unutra:

 

Servis5.jpg

 

Servis6.jpg

 

Na samom ulazu su izloženi modeli starih BMW-a, zajedno sa svim delovima koji postoje za njih u servisu-prodavnici.

 

Prodavnica4.jpg

 

Prodavnica1.jpg

 

Prodavnica3.jpg

 

U prizemlju je 10 stolova gde sede prodavci i gde možete da se informišete o svim opcijama plaćanja, o svoj opremi koju želite da „natrpate“ na svoj novi BMW i što je lepo, trpaju ti u ruke gomile kataloga (jedva ih je avion povukao za Bgd u povratku...). I naravno, lep kafić tako da ceo dan čovek  može  da gleda izložene motore, čavrlja sa prodavcima, popije kafu i gleda kroz ogromne staklene prozore rad servisera na motociklima...

 

Prodavnica20.jpg

 

Prodavnica19.jpg

 

Prodavnica5.jpg

 

Prodavnica21.jpg

 

Prodavnica11.jpg

 

Nadam se da ćete prepoznati modele i da ćete videti cene:

 

Prodavnica10.jpg

 

Prodavnica12.jpg

 

Prodavnica13.jpg

 

Prodavnica14.jpg

 

Prodavnica15.jpg

 

Prodavnica16.jpg

 

Prodavnica17.jpg

 

Prodavnica18.jpg

 

Prodavnica6.jpg

 

Prodavnica7.jpg

 

Prodavnica8.jpg

 

Prodavnica9.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12231 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Jedva sam izašao odatle i popeo se stepenicama na gornji nivo gde se prodaje oprema za BMW motocikle kao i kompletna moto-odela, jakne, pantalone, torbe, koferi, rukavice...Naravno da na policama stoji više raznik top case kofera, što aluminijumskih što plastičnih, raznih sportskih fuzastera, plastičnih „noseva“ raznih dužina...praktično sve što je u BMW proizvodnom programu.

 

Prodavnica22.jpg

 

Prodavnica23.jpg

 

Prodavnica24.jpg

 

Prodavnica29.jpg

 

Prodavnica30.jpg

 

Prodavnica31.jpg

 

Prodavnica32.jpg

 

Ženski komplet od 1400 E:

 

Prodavnica35.jpg

 

Delovi i oprema:

 

Prodavnica36.jpg

 

Prodavnica37.jpg

 

Prodavnica38.jpg

 

Prodavnica39.jpg

 

BMW Zumo – 760 E

 

Prodavnica40.jpg

 

Ovo bi bilo dobro za Gremlina:

 

Prodavnica41.jpg

 

Pribor za gume

 

Prodavnica42.jpg

 

Postoji jedan manji deo gde su izložene mašine za „oranje“, „Husqvarne“, zajedno sa kompletnom kros opremom za krosiste.

 

Prodavnica25.jpg

 

Prodavnica26.jpg

 

Prodavnica27.jpg

 

Prodavnica28.jpg

 

Cene BMW opreme...brrrr...verujte da sam sve detaljno pregledao i našao samo neku drveno-staklenu vitrinu gde piše „Restposten“ i tu je bilo nekoliko pari rukavica (najjeftinija 80E), nekoliko malih torbica (50E)... Inače jakne su od 700 do 900 evra, pantalone nisam našao ispod 450 evra, majice sa BMW znakom su 100 evra...ludnica. Verujem da je kvalitet na nivou ali propelerski znak ipak mnogostruko povećava cenu.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Čekaj da promenim portiklu jer sam zabalavio, pa teraj dalje  ;D ;D ;D

 

p.s. a što si stavljao slike moje garaže kao servis BMW-a?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12231 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

U sledećem nastavku moto prodavnice za prosečne Srbe - Polo, Louis, Hein - Gericke...ali biće sutra, za danas mi je dosta, otpalo mi d*** od sedenja u fotelji. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

U sledećem nastavku moto prodavnice za prosečne Srbe - Polo, Louis, Hein - Gericke...ali biće sutra, za danas mi je dosta, otpalo mi d*** od sedenja u fotelji. :D

 

Premesti se u krevet, pa nastavi...ni jedna slika GS ADV i tebe na istom ???

 

;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja