Jump to content

Moto Zajednica

Kuka i prikolica u jednom - za šlepovanje motora...

Recommended Posts

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Honda ness 150

te na rasklapanje! muka me hvata od njih zbog licne sigurnosti! a ostalo sam zvao danas coveka u isntitutu NS,na srecu covek je bajker i bas smo se izrazgovarali! ostalo je da se ispostuju neke elementarne stvari i da se odradi "legalizacija" prikolice!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Nis

Ko hoce jeftinu prikolicu evo prilike,ona moja iz oglasa ide za 320 evra u naredna 3 dana.Izuzetno mi je hitno za novac,ako ne ode za 3 dana posle se vraca stara cena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12740 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Već smo je apsolvirali pre par strana. Košta 1000 E u Holandiji + da dođe do cilja. U Engleskoj su jeftinije

ali dolazak takođe ozbiljna stavka. Floyd se nukao da napravi ali ga odavno nema s cenom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12740 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Zate eto moje za 320 :-).moze da se prepravi za jedan motor

 

Govorimo o rasklopivoj prikolici? Rasklopljena stane u gepek prosečnog automobila? Atestirana?

U slučaju da je odgovor na sva tri pitanja DA -  KUPLJENO!!!

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Nis

NE,nije rasklopiva a jeste atestirana.A i nije vise 320 evra.

Mogla bi da se napravi neka rasklopiva,ne bi bas izgledala kao ona sa slika ali bi mogla.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Nis

Muka sa tom rasklopivom prikolicaom s i tockovi.13-ice bi bile velike,ne znam da li bi stale u gepek,a 10-ka sa gumom kosta oko 12000 pa puta dva.ne znam da li bi neko dao 250 evra samo za tockove.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12740 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Muka sa tom rasklopivom prikolicaom s i tockovi.13-ice bi bile velike,ne znam da li bi stale u gepek,a 10-ka sa gumom kosta oko 12000 pa puta dva.ne znam da li bi neko dao 250 evra samo za tockove.

 

Kod mene stanu i 15-ice! A i nemam izbor, treba mi rasklopiva ili nikakva. Već sam razgovarao sa

Gojkom iz Jevrejske (Bgd), rekao je da donesem crtež i da će da naprave. Videćemo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Honda ness 150

poslednja informacija vezana za ateste,sve one prikolice generalno prolaze atest! jedino sta se po novom zakonu zahteva,da sva signalizacija ima na sebi ono slovo "e" to mu dodje kao na kacigi homologizacija! kao neka fora sa europskom unijom!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

Muka sa tom rasklopivom prikolicaom s i tockovi.13-ice bi bile velike,ne znam da li bi stale u gepek,a 10-ka sa gumom kosta oko 12000 pa puta dva.ne znam da li bi neko dao 250 evra samo za tockove.

 

Kod mene stanu i 15-ice! A i nemam izbor, treba mi rasklopiva ili nikakva. Već sam razgovarao sa

Gojkom iz Jevrejske (Bgd), rekao je da donesem crtež i da će da naprave. Videćemo.

 

Ako  će da naprave kao onu BIKELUG nek računa da sam i ja zainteresovan za jednu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ST 750

Drugari,

obzirom da je i meni trebala jedna prikolica za motor, a imajući u vidu notornu činjenicu da nikako nije moglo da mi se namesti da u istom trenutku kad nađem lepu prikolicu imam i pare u džepu, to sam odlučio da je sam napravim. Mislim, ne baš sasvim sam..., pozvao sam jednog drugara da mi pomogne pošto on ima radionicu i potreban alat... U svakom slučaju rezultat našeg rada možete videti na mom sajtu www.bajkom.com

 

Međutim, ovde sam hteo da iznesem još neke detalje koji su mnogima bitni koliko vidim...

 

Prvo sam morao da ugradim kuku na auto jer ni nju nisam imao... To sam platio 230 EUR (Jevrejska 18, Dorćol), a zatim sam na Mašincu platio dodatnih 2.400 dinara za njen atest. Prikolica me jeste izašla nešto povoljnije jer nisam platio pun rad već samo manji deo, ali sam zato platio atest za prikolicu na onom istom Mašincu u iznosu od 5.300 dinara. Zahtev za treću tablicu u Ljermontovoj je koštao dodatnih 1.500 dinara, a tablica je bila gotova za sedam dana.

 

Sve podatke neophodne za ATEST PRIKOLICE možete preuzeti sa fajla koji sam dodao uz ovu poruku. U pitanju su zakonski propisi koje prikolica mora da zadovolji da bi prošla atest. Dokument je izdala laboratorija za motorna vozila CIAH sa Mašinca u Beogradu. Za sva ostala pitanja pozovite CIAH na telefon 3302-287 pa, pitajte...

 

Dalje, što se tiče dimenzija utovarne i transportne šine i to sam ''okačio'' uz ovu poruku. Mi smo ih napravili da budu istovetne. Koristili smo čelični lim debljine 2,5 mm, ali je očito da smo ih predimenzionisali. Mogu da nose kamion, a ne motor. Uz to nisu baš ni lake. Sasvim je dovoljno i 2 mm... Možda bi i srednjii kanal (po kome točkovi gaze) mogao da bude par centimetara uži. Uzengiju preporučujem da kupite da ne biste gubili vreme da je sami pravite, jer nikada ne možete da je napravite onako kako to rade u fabrici (pogledajte sliku na mom sajtu). Uz to, cena uzengije sa sve poštarinom je nepunih 1.500 dinara.

 

Sve je ovo rađeno avgusta i septembra meseca 2010. godine...

 

 

 

Pozdrav svima od mene

Atest - CIAH.pdf

Utovarna rampa.pdf

Uzengija.pdf

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: BGD, Serbia
  • Motocikl: CBR600RR , CBR600F , Burgman400

ja to reshio ovako

 

DSCN0430.jpg

 

napred staje guma 120 sasvim lepo nemora da se vezuje maltene  , naravno dok stoji u mestu

 

ima mesto za kachenje u 4 tachke , ali ja vezujem pozadi u dve tachke i napred samo oko nosacha kroz felnu i tako otishao na more sa dva motora i vratio se bez problema , u oreginalu je Brako prikolica sa koje sam skinuo kanate i uradio samo navoze za dva motora ... inache poshto je maltene ne koristim moze da se iznajmi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: BGD, Serbia
  • Motocikl: CBR600RR , CBR600F , Burgman400

mora i to neko da radi ;) shalim se , pa znam da je meni uvek bilo problem da nadjem i obichnu prikolicu (jer sam ovu pozajmio pa im je trebalo 10godina da se sete da mi je vrate) a shlep je generalno skup , a i generalno em nesiguran em koji ce shlepadzija da kafenishe sa tobom dok kupujesh motor a i ne isplati  se ako ocesh negde na par dana ... a meni stoji na zidu sve jedno ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12740 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Ja sam godinama iznajmljivao (moram da najavim par dana ranije, pa da je pokupim do 5 dan pre, pa da je mrtav

umoran od staze vratim do 5 a ne mogu jer se sesija završava u 5 i 15 pa moram u 7 ujutru narednog dana, agonija)

...a danas sam prvi put sa sopstvenom rasklopivom made in Serbia otišao na stazu. Vratio se kući, demontirao, stavio

u podrum a sutra spavam do 9!!

post-8130-12879098739118_thumb.jpg

post-8130-12879098739817_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12740 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

  Najlepše od svega je što je za 20 min u porumu na 1/2 m2. Ako se drži u garaži zajedno sa autom,

može da se skine samo zadnji deo i da se uspravi uz zid. Majstora sam namuntao da se učlani na forum

a čim to uradi saznaćete detalje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 469 postova
  • Lokacija: BG

...a danas sam prvi put sa sopstvenom rasklopivom made in Serbia otišao na stazu.

Cek cek, jel sa ovom prikolicom?  Ovu sa slike imas? Kako doci do kupovine takve iste?  :o

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja