Jump to content

Moto Zajednica

Kuka i prikolica u jednom - za šlepovanje motora...

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 570 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: '03 Kawasaki KLE 500

Nedostaje mi motor kada odem van grada.

Uglavnom idem sa ženom i sinom, i nekako za motor nikada nema mesta, s' obzirom da supruga ne vozi baš rado (vozi, sem kad: je umorna, kad je boli glava, kada je ne raspoložena, kada je iznervirana, kada ima visoke štikle, kada je bole noge, kada joj se ne vozi..........)

S' druge strane, baš kada sam na odmoru bih voleo opušteno da se provozam, a ne ovo ludilo po gradu... :(

 

U početku sam se premišljao da preradim neku staru tastovu polu trulu prikolicu, ali sam onda pre nekih pola godine počeo da razmišljam u drugom pravcu...

 

Samo nisam baš imao u glavi kako bih to izveo...

 

Međutim - ispostavilo se da nema potrebe da izmišljam toplu vodu - već je izmišljena...

 

http://www.cycle-tow.com/

 

Ima li neko ko bi mogao da napravi ovako nešto?

 

Kako bi to prošlo na atestu?

 

Da li postoji pandur u RS koji bi poverovao da je taj atest pravi, čak i kada bi ga dobili?

 

Da li mislite da bi lada 110 1.5 mogla da vuče motor na ovaj način (naravno - prethodno bih spustio ručnu na motoru ;D)

Meni ne deluje preterano opterećenje - to je kao da imaš na zadnjem sedištu 2 ortaka od po 100tinak kg... ;)

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nadrkani komšija, 1231 postova
  • Lokacija: Đeram
  • Motocikl: Bandit 1200S

Nije toliko opterećenje, ne nosiš ga nego ga šlepaš. Najveći deo težine je ostao na zemlji. Izgleda kao jako korisna stvarčica. Samo imam utisak da to može da "ide" u one konstrukcije gde se sama kuka vadi iz ležišta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

Neznam koje vozilo ces ovo "vuci" ali svako vozilo ima deklarisanu maksimalnu tezinu koja sme da se postavi na kuku.  Uglavnom je to 10% od maksimalne dozvoljenje tezine prikolice bez kocnica.  Znaci ako smes da vuces 1000Kg bez kocnica onda maksimalna tezina na kuki nesme da bde veca od 100kg itd.  Posto su svi motori tezine izmedju 200kg i 300kg znaci da ti sasija na koj se kuka kaci mora biti izdrzljiva za tu tezinu.

Najjednostavniji nacin je da nadjes prikolicu za jetski i da samo dodas rampu u sredini za motor.  To je ovde u USA vrlo cesta pojava.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ST 750

Popaye,

i meni bi isto tako trebala jedna prikolica za transport JEDNOG motora... Proletos je neki tip nudio vrhunski model preko BJB i ja dok sam se snašao čovek ju je prodao! Bio je iz Smedereva ili njegove okoline... Prvo je tražio 500 €, a onda je spustio na 400 € i na kraju prodao...

Ako uspeš da dođeš do njega i da ga zamoliš da ti je doveze iz Belgije za tebe (jer je u oglasu bila napomena da je uvezena iz Belgije) proći ćeš savršeno!!! Ništa bolje od nje nećeš naći u zemlji Srbiji... A, i ja bih jedan takav primerak uzeo za sebe...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Pre tridesetak godina sam video nesto slicno ! U pitanju je bio neki veci auto, i vukao je tri motorcikla odjednom.

  Kolko sam video on je na zadnjem braniku imao neku konstrukciju u vidu neke sine, na kojoj je bilo napravljeno da se kace tri motorcikla. Sistem kacenja je bio takav da se sa motorcikla skidao prednji tocak, a viljuska se stavljala u tu sinu i bila pricvrscena  za nju pomocu osovine prednjeg tocka. Za auto su bila zakacena tri kros motorcikla.  Sz sva tri motora su bili skinuti pogonski lasnci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 105 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: KTM 790 Adventure R, Suzuki DRZ400 i ženina Yamaha TW125 :-)

Nisam pogledao link pe mog prvog odgovora, mislio sam da hoces da ga celog "nosis" na kuki.

BHL1-small.JPG

 

Ja o ovome danima razmisljam.Imam Fiat Doblo pa mog KTM mogu da stavim unutra bes problema ALI onda mogu samo jednu osobu da vozim u kolima.

Pitanje: Da li za ovako nesto treba isto neki atest itd. posto mislim da ne prelazi dozvoljenu velicinu tovara ( kako bese 30cm levo i desno i 1m nazad)?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1420 postova
  • Lokacija: Bliski Istok-Pančevo
  • Motocikl: Honda CRF300L

  Pre tridesetak godina sam video nesto slicno ! U pitanju je bio neki veci auto, i vukao je tri motorcikla odjednom.

  Kolko sam video on je na zadnjem braniku imao neku konstrukciju u vidu neke sine, na kojoj je bilo napravljeno da se kace tri motorcikla. Sistem kacenja je bio takav da se sa motorcikla skidao prednji tocak, a viljuska se stavljala u tu sinu i bila pricvrscena  za nju pomocu osovine prednjeg tocka. Za auto su bila zakacena tri kros motorcikla.  Sz sva tri motora su bili skinuti pogonski lasnci.

Bilo je je par vozila u Pancevu koji su pre dvadesetak godina imali te nosace na braniku a vukli su uglavnom Tomos Cross i sl. Nosac se uglavnom montirao sa desne strane gde je branik pricvrscen za karoseriju vozila, skidao se prednji tocak i provlacila osovina tocka kroz nosac.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ST 750

moze da se napravi ovde ali mora da se ode na masinac da se vidi dali moze da atestira kod nas . sto moze biti problem kod nas .

 

Ja sam kontaktirao nekoliko proizvođača prikolica za motore u Srbiji i ako se dobro sećam, svi oni nude uz prikolicu i atest...! Tako da vlasnik ne mora da se posebno zeza oko toga!

 

Evo telefona do kojih sam ja došao...

 

AUTOPRIKOLICA za transport motocikala.064/024-4028 Sale, Mladenovac

http://www.kupujemprodajem.com/Autoprikolice-za-transport-motocikala-1945-oglas.htm

http://www.alpin.rs/auto-prikolice/za-transport-motora.html

064/1945396 Gane

http://www.gradskioglasi.net/index.php/malioglasi,1,2507

024/686-415 Tibor

http://www.as-deretic.co.rs/prikolica.html

Igor (Pančevo) 063/633-010 - 500€

 

Najvažnija stvar jeste da prikolica ne bude visoka! GALEB radi odlične prikolice, ali ima taj problem što koriste točkove od 13'' čini mi se, tako da je prikolica u zadnjem delu visoka oko 50 cm..., a to je poprilično obzirom da se u toku penjanja na nju gubi tlo pod nogama (ako jedan čovek penje motor na prikolicu), pa se samim tim i ravnoteža dovodi u pitanje !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 570 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: '03 Kawasaki KLE 500

Popaye,

Proletos je neki tip nudio vrhunski model preko BJB i ja dok sam se snašao čovek ju je prodao! Bio je iz Smedereva ili njegove okoline... Prvo je tražio 500 €, a onda je spustio na 400 € i na kraju prodao...

 

Jel' ovako nešto ili klasičnu prikolicu?

 

moze da se napravi ovde ali mora da se ode na masinac da se vidi dali moze da atestira kod nas . sto moze biti problem kod nas .

 

Pitanje je da li je uopšte pravno moguće definisati ovakvu skalameriju. Teško da se može nazvati prikolicom. Kola je krutom vezom dozvoljeno vući, ali ne i motore, ako se dobro sećam...

S' druge strane - trčimo u evropu, pa će i ovaj zakon morati i kod nas da stigne... Jednom...

 

 

  Pre tridesetak godina sam video nesto slicno ! U pitanju je bio neki veci auto, i vukao je tri motorcikla odjednom.

  Kolko sam video on je na zadnjem braniku imao neku konstrukciju u vidu neke sine, na kojoj je bilo napravljeno da se kace tri motorcikla. Sistem kacenja je bio takav da se sa motorcikla skidao prednji tocak, a viljuska se stavljala u tu sinu i bila pricvrscena  za nju pomocu osovine prednjeg tocka. Za auto su bila zakacena tri kros motorcikla.  Sz sva tri motora su bili skinuti pogonski lasnci.

 

Hm... Znači da je ipak moguće proći atest... Sem ako su vozila bila stranih tablica... Ne verujem da se sećaš...?

 

S druge strane, ovo rešenje je krajnje elegantno i brzo - kada bih još morao da skidam pogonski točak i lanac, izgubio bih pola dana, uprljao se, morao da vučem još pun gepek stvari ("štendere", itd...) - u tom slučaju bih odmah odustao - jednostavnije je vući ipak prikolicu... :(

 

Shvatam šta je poenta - sigurnost - ali ako je dovoljno sigurno za zapad - šta mi tu imamo da mrsimo...?

 

Popaye,

 

Bokilic pravi prikolice za transport motora. Mislim da su i atestirane. Probaj njega da kontaktiras...

 

Pitaću ga da li je moguće atestirati (napraviti je sigurno moguće...) - on bi trebao da je više upućen od nas u materiju...

 

P.s. - na njihovom sajtu ništa ne piše za lanac (da li mora da se skida...) a opet - šta da rade ljudi koji imaju kardane imesto lanca ???

 

P.p.s. - pročitah tekst, skalamerija može da se skine sa auta i da se stavi u gepek ;)

 

Bilo bi lepo kada bi na isti nastavak mogla da se namontira kuka...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ST 750

Popaye,

Proletos je neki tip nudio vrhunski model preko BJB i ja dok sam se snašao čovek ju je prodao! Bio je iz Smedereva ili njegove okoline... Prvo je tražio 500 €, a onda je spustio na 400 € i na kraju prodao...

 

Jel' ovako nešto ili klasičnu prikolicu?

 

Klasičnu prikolicu sa točkovima kao na ručnim kolicima..., odprilike te veličine!

Dovoljno široka, laka, stabilna, možeš sam da popneš motor na nju...

Kao neko ko je završio mašinac dajem sebi za pravo da nešto preporučim, a ja ti preporučujem ''Belgijanku''...! Samo da nađemo čovu koji ju je dovezo ''odozgore''...!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 570 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: '03 Kawasaki KLE 500

Da, ali mi ovo deluje lakše, jeftinije, i rasklopivo pa može da čučne u gepek, ili podrum... A uz to trebalo bi da može da se namontira i kuka kada se ovo skine...

Poslaću Bokilicu PP da pogleda ovu temu (mada sumnjam da mu je promakla...) - zanima me njegovo mišljenje, i koliko bi koštalo u njegovoj izvedbi, ako bu se uopšte prihvatio ovakvog posla...

 

Druga stvar - imaš li kakvu sliku ili link kako izgleda ta "Belgijanka" - koje su joj mere? 100-60-100? ;D

U ostalom - vičnom majstoru je dovoljno da vidi ideju, pa da napravi bolju nego original (opet Bokilic ili neki drugi forumaš...)

 

Kao neko ko je završio mašinac dajem sebi za pravo da nešto preporučim, a ja ti preporučujem ''Belgijanku''...! Samo da nađemo čovu koji ju je dovezo ''odozgore''...!

E pa kolega, ako tako kažeš - onda daj još neku informaciju za tu tvoju sokoćalu... Samo nemoj da bude kao u "Čudo neviđeno..." ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1359 postova

moze da se napravi ovde ali mora da se ode na masinac da se vidi dali moze da atestira kod nas . sto moze biti problem kod nas .

 

Ja sam kontaktirao nekoliko proizvođača prikolica za motore u Srbiji i ako se dobro sećam, svi oni nude uz prikolicu i atest...! Tako da vlasnik ne mora da se posebno zeza oko toga!

 

Evo telefona do kojih sam ja došao...

 

AUTOPRIKOLICA za transport motocikala.064/024-4028 Sale, Mladenovac

http://www.kupujemprodajem.com/Autoprikolice-za-transport-motocikala-1945-oglas.htm

http://www.alpin.rs/auto-prikolice/za-transport-motora.html

064/1945396 Gane

http://www.gradskioglasi.net/index.php/malioglasi,1,2507

024/686-415 Tibor

http://www.as-deretic.co.rs/prikolica.html

Igor (Pančevo) 063/633-010 - 500€

 

Najvažnija stvar jeste da prikolica ne bude visoka! GALEB radi odlične prikolice, ali ima taj problem što koriste točkove od 13'' čini mi se, tako da je prikolica u zadnjem delu visoka oko 50 cm..., a to je prilično obzirom da se u toku penjanja na nju gubi tlo pod nogama (ako jedan čovek penje motor na prikolicu)!

 

ja imam fabricku  prikolicu sa 13" gumama korisni deo sanduk 130x250 fabricka poncikovana . jeste problem ubacivanje motora na nju ako je tezak ali ja moj kros sam ubacujem (~110kg) prikolice za motore cu slicne visine jos imaju rupu izmedju kanala pa treba da guras i gledas gde stajes po njoj . ovde je pitanje dali ovo moze da se atestira sa obzirom da je jedan tocak u vazduhu i dali sa tim sme na auto put se izadje . pravljene prikolice nije tesko atestirati samo je problem jer su teske pa ti dosta smanje korisnu tezinu koju smes vuci . problem kod galebove prikolice je je duzina sanduka od 2 metra moj motor je 2.20m(mislim na obicnu prikolicu). neznam zasto je interes nekoga da ima prikolicu samo za motor kad moze da se kupi prikolica normalna i da se na nju dodaju kanali koji se skidaju za motore .

 

mislim da je ovo resenje sa dodatkom na kolima gde se stavlja ceo motor izvodljivo atestirati je postoji i dodatak za autobuse za torbe pozadi koji su izbaceni samo mislim da mora da se stavi signalizacija i tablica posto tovar delimicno zaklanja ovu na kolima .

 

masinac kad se radi atest kuke na kolima radi ispitivanje kako je to pricvrsceno za sasiju auta i to placate mada oni nekad i puste da u isti kos se odradi i atest kuke ako je pravljena . dok po pravilu kad se radi atest kuke za neku radnju koja ih pravi to mora da bude po njihovim merama i te kuke oni bukvalno istegnu da bi videli koliko se krive uz neku silu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ST 750

Popaye,

izgleda da sam zaista uspeo da dođem do čoveka koji je proletos oglašavao prikolicu o kojoj sam ti pričao...

 

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=38789.new#new

 

Ajde, ako si dokon da se odvezemo do Smederevske Palanke ovih dana i da vidimo tu prikolicu koju trenutno nudi (za prevoz tri motora)...!

Kaže da su isti gabariti samo je razlika u tome da li nosi jedan ili tri komada..., što mislim da je istina! Takav je princip proizvodnje...

 

Mislim da će ubrzo izbaciti i slike ove druge na Oglasnik...!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Onog mercedesa sa tri kros motora se secam, takve stvari ne zaboravljam. Steta sto nisam imao foto aparat da slikam.  Tablice na kolima vec nisam siguran, al cini mi se da su bile strane !

  Evo par slika, mislim da ovo nije komplikovano za pravljenje, a i atest bi valjda proslo .  :

post-3891-12879043369982_thumb.jpg

post-3891-12879043370224_thumb.jpg

post-3891-1287904337039_thumb.jpg

post-3891-12879043370572_thumb.jpg

post-3891-12879043370724_thumb.jpg

post-3891-1287904337085_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ST 750

Drumska lisice,

ova prikolica je odlična... Odakle ti slike?

Jel' ti ovo predlažeš da neko napravi ili znaš gde mogu i gotove da se kupe?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Slike sam " izgooglao " negde na netu.  Mislim da ovo moze da napravi svaki bolji bravar.  Osovina sa torzijom ima da se kupi na najlon pijaci ili u radnji ( davno sam gledao, cini mi se da je kostala oko 10.000 din ) .  Takodje moze da se prepravi i obicna laka prikolica, al ova mi je zgodnija jer se sklapa, a zauzima malo prostora u dvoristu ili u garazi !

  Verovatno ovakva prikolica moze da se kupi negde u inostranstvu, mislim da tamo ne rade ovakve stvari sistemom " sam svoj majstor " 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 570 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: '03 Kawasaki KLE 500

Ćao momci, evo i mene posle vikenda odsečenog sa mreže... :)

 

Meni je ona prva varijanta koju sam postovao delovala interesantno jer ne zauzim amnogo mesta, ali sada kada vidim ovu ne mini nego mikro prikolicu - možda se i predomislim...

Definitivni deluje interesantno...

 

@ Dule Bajkom:

Dule, nije problem, ali ako ti nije kasno za 3 nedelje. Za vikend idem na more i  ostajem 2 nedelje. Ženu i klinca ostavljam tamo do početka septembra, tako da ću onda imati višak vremena (mada se spisak polako ali sigurno popunjava slobodnim aktivnostima koje moja žena iz dana u dan dodaje na listu, čisto da mi ne bude dosadno: napravi cipelarnik, sakrij kablove iza lasne, sredi auto, usisavanje BAR 1 nedeljno... :( )

Do vikenda nema šanse - ima mali milion stvari da se odradi (između ostalog i jedno usisavanje pred put - čisto ako lopovi ne daj bože obiju stan da se ne brukamo... Zamisli da krene priča aj' što ništa nismo našli od kinte i zlata, ali da vidiš koliko prašine smo iza ormara našli... Strašno - kod njih u stan nam više ne pada na pamet da provaljujemo... Sramota!")

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 712 postova
  • Lokacija: Bliski istok
  • Motocikl: cbr900rr

...usisavanje BAR 1 nedeljno... :(...

 

p0peye, za to postoji resenje (citaj: kucna pomocnica - bar dok je zena odsutna)  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ST 750

Ćao momci, evo i mene posle vikenda odsečenog sa mreže... :)

 

Meni je ona prva varijanta koju sam postovao delovala interesantno jer ne zauzim amnogo mesta, ali sada kada vidim ovu ne mini nego mikro prikolicu - možda se i predomislim...

Definitivni deluje interesantno...

 

@ Dule Bajkom:

Dule, nije problem, ali ako ti nije kasno za 3 nedelje. Za vikend idem na more i  ostajem 2 nedelje. Ženu i klinca ostavljam tamo do početka septembra, tako da ću onda imati višak vremena (mada se spisak polako ali sigurno popunjava slobodnim aktivnostima koje moja žena iz dana u dan dodaje na listu, čisto da mi ne bude dosadno: napravi cipelarnik, sakrij kablove iza lasne, sredi auto, usisavanje BAR 1 nedeljno... :( )

Do vikenda nema šanse - ima mali milion stvari da se odradi (između ostalog i jedno usisavanje pred put - čisto ako lopovi ne daj bože obiju stan da se ne brukamo... Zamisli da krene priča aj' što ništa nismo našli od kinte i zlata, ali da vidiš koliko prašine smo iza ormara našli... Strašno - kod njih u stan nam više ne pada na pamet da provaljujemo... Sramota!")

 

Braco moj,

samo ti putuj..., neće nijedna prikolica da pobegne... Ići ćemo da ih vidimo kad se vratiš...!  ;)

 

A, što se tiče predloga Ivice..., dobro da razmisliš..., momak ''pogađa metu''...!!!  ;D ;D ;D

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja