Jump to content

Moto Zajednica

Put preko Durmitora -Pitanje!

Recommended Posts

  • Balkan Hard Enduro, 600 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sherco SER 300 Factory, Beta 300RR, Husqvarna Te300i

Kao sto pise u naslovu,put od Zabljaka preko Durmitora do Pivskog jezera,dal je ceo asvaltiran da znam na sta mogu da racunam?  :)

I jos jedna trasa puta,Niksic -Vilusi-Grahovo-Risan.

Deluje mi zanimljivo,i ovog leta planiram proci tuda..otprilike tom marsutom,pa me interesuje da li je neko skoro tuda prosao i ako treba na nesto posebno paznja da se obrati   ;)

7GHx7_54385267.jpg

By jimmy31

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 695 postova

Kao sto pise u naslovu,put od Zabljaka preko Durmitora do Pivskog jezera,dal je ceo asvaltiran da znam na sta mogu da racunam?  :)

I jos jedna trasa puta,Niksic -Vilusi-Grahovo-Risan.

Deluje mi zanimljivo,i ovog leta planiram proci tuda..otprilike tom marsutom,pa me interesuje da li je neko skoro tuda prosao i ako treba na nesto posebno paznja da se obrati   ;)

GWBKU_54385267.jpg

By jimmy31

 

predobro asfaltiran, moguće je da naletiš i na delove sa snegom ;)

 

predivna priroda i zilion prelepih krivina ... samo napred !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 845 postova
  • Lokacija: Niksic
  • Motocikl: KTM 990 Adv, KTM 350 Freeride

evo kako to izgleda preko Trse, tj Zabljak-Piva

trsa11.jpg

trsa12-1.jpg

 

put preko Grahova takodje za preporuku, malo saobracaja, on Niksica do Vilusa odlicna magistrala, od Vilusa do Grahova malo uzi put ali lijep, od Gahova do Morinja uradjen novi put koji je fenomenalan....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Balkan Hard Enduro, 600 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sherco SER 300 Factory, Beta 300RR, Husqvarna Te300i

Hvala na informacijama  ;)

 

e, mali off.... sa kog sajta si skinuo tu mapu?

 

Stvarno ne znam odakle sam je skinuo,imam je na kompu dugo..obicna a.karta.Ako hoces daj mail,pa cu ti je poslati

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 707 postova
  • Lokacija: podgorica,mne
  • Motocikl: uvijek prljava Honda xr650r

Vilusi-Grahovo-Risan - što reć -stari put na žalost u svom većem dijelu više ne postoji , dio novog puta Lipci - pa skoro do Grahova je baš dobro odrađen i to je skoro čitavom dužinom novi put  i  dobar je  za peglanje , posle toga mali dio do Grahova i dalje ka Vilusima je u izgradnji . Zašto sam rekao da stari put na žalost više skoro i ne postoji . Radilo se o starom putu još iz doba Austrougarske  koji je odolijevao zubu vremena do ovih dana i koji je po meni a imam i dosta istomišljenika trebao ostati sačuvan kao svjedok prošlih vremena i svojevrsna turistička atrakcija.Ali naravno novi put je probijen tako da presijeca stari skoro čitavom dužinom i totalno ga je uništio. Pa tako bratac ako kreneš ovom dionicom spremi se za malo starog puta, malo novoprobijenog makadama i malo novog veoma dobrog puta. Dobrodošao i pitaj ako što treba , poz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 225 postova
  • Lokacija: Beograd-Zvezdara-Miljakovac

Put Lipci-Niksic je odlican u pocetku, tuneli, mostovi, blage krivine, idealan...

Nazalost, smenjuje ga u duzini od 10-ak km (mozda je manje, ali se meni cinilo kao da je 100), makadam, tucanik, rizla i sve sto uz to ide.

Verujem da ti sa afrikom nece biti problem, ali da sam znao da je takav put isao bih do Trebinja, pa za Niksic.

 

Pozdrav, Nebojsa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: XTZ 660 Ténéré

Napravi neki putopis kad se vratis, ili bar postavi koju sliku bas iz ovih delova koje si spominjao, najvise me interesuje deo za Risan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Balkan Hard Enduro, 600 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sherco SER 300 Factory, Beta 300RR, Husqvarna Te300i

Bice slika,verovatno i putopis...za 20ak dana idem,znaci pre avgusta nece biti postavljeno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Balkan Hard Enduro, 600 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sherco SER 300 Factory, Beta 300RR, Husqvarna Te300i

Bice slika,verovatno i putopis...za 20ak dana idem,znaci pre avgusta nece biti postavljeno

 

kada ides?

 

ja pocetkom avgusta idem za HN via durmitor ...

Znacu za par dana tacan datum,za sad je jos neprecizno..od 20 jula do 1avg..krecem,a cucemo se pa mozda se desi da idemo u istom periodu  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 695 postova

Bice slika,verovatno i putopis...za 20ak dana idem,znaci pre avgusta nece biti postavljeno

 

kada ides?

 

ja pocetkom avgusta idem za HN via durmitor ...

Znacu za par dana tacan datum,za sad je jos neprecizno..od 20 jula do 1avg..krecem,a cucemo se pa mozda se desi da idemo u istom periodu  ;)

 

do 00 javi se pa se smislimo

;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 487 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 '99

Hvala na informacijama  ;)

 

e, mali off.... sa kog sajta si skinuo tu mapu?

 

Stvarno ne znam odakle sam je skinuo,imam je na kompu dugo..obicna a.karta.Ako hoces daj mail,pa cu ti je poslati

 

Moze i meni mapa Jimmy? lazarjokic@gmail.com

Hvala unapred, ako nije frka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Balkan Hard Enduro, 600 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sherco SER 300 Factory, Beta 300RR, Husqvarna Te300i

Hvala na informacijama  ;)

 

e, mali off.... sa kog sajta si skinuo tu mapu?

 

Stvarno ne znam odakle sam je skinuo,imam je na kompu dugo..obicna a.karta.Ako hoces daj mail,pa cu ti je poslati

 

Moze i meni mapa Jimmy? lazarjokic@gmail.com

Hvala unapred, ako nije frka

A sto nebi moglo  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 845 postova
  • Lokacija: Niksic
  • Motocikl: KTM 990 Adv, KTM 350 Freeride

evo jos par slika

preko Trse

04082008737Small.jpg

 

novi put Grahovo-Morinj

03082008657Small.jpg

 

a ovo je stari put od Grahova do Risna

Hiperbola733.jpg

Hiperbola736.jpg

Hiperbola738.jpg

Hiperbola740.jpg

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Balkan Hard Enduro, 600 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sherco SER 300 Factory, Beta 300RR, Husqvarna Te300i

evo jos par slika

preko Trse

04082008737Small.jpg

 

novi put Grahovo-Morinj

03082008657Small.jpg

 

a ovo je stari put od Grahova do Risna

Hiperbola733.jpg

Hiperbola736.jpg

Hiperbola738.jpg

Hiperbola740.jpg

 

 

 

 

 

Pored ovakvih predela i puteva ako se ima vremena..bezveze je ici standardniom magistralom.Prelepo!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova

1. Šćepan polje - Plužine: magistralni put uz kanjon Pive. Preporuka za laganu i uživancija vožnju! Kada ulaziš u tunele, otvori četvoro očiju zbog mogućih udarnih rupa. Takodje obrati pažnju na domaće životinje u višim predelima. Panduri u Plužinama na samom ulazu u ... grad, ako je ono grad, onda me zovite Lorimer. Za dobru jagnjetinu ispod sača se obrati  u kafanu pre graničnog prelaza, desno. Jeftino i prste da poližeš

 

2. Plužine - preko Trse - Žabljak ... moj favorit. Obavezno tuda proći. novoasfaltirano, kvalitetno u svakom pogledu. Najlepši predeli,najlepša vožnja, najvišlji prevoj od ~2000 metara. Kafana ispod prevoja sa desne strane je tvoj izbor. Jakna? OBAVEZNA

 

3. Žabljak - preko jezerske visoravni - Šavnik - Dobar put, mestimično očekuj oštećenja, zima je bila duga. Šavnik i kafana? Jedino Radosava iz Djekne možeš da nadješ. U ... gradu ... (Lorimere, opet si pušio čudnu travu :D ) Šavniku panduri su kod pandurske stanice (treća krivina kada počneš da se spuštaš u ... grad) i imaju dobar vidik ka ostatku puta tako da ne divljaš.

 

4. Šavnik - Nikšić - Nemo' da divljaš. Put u dobrom stanju, prelepi predeli, put dušu dao za uživanciju. Imaš dobro etno selo gde se jede dobra pita na pola puta. Dobro je označeno. Dobri i po prihvatljivim cenama bungalovi. Panduri su na ulazu u NK

 

5. Nikšić Vilusi -  po meni jedan od najbržih puteva u CG. konstantna blaga uzbrdica ka Vilusima, put u relativno dobrom stanju - nema udarnih rupa ali je asfalt prilično mator, dobri predeli, dobra vožnja, pažnja panduri su kao naručeni na izlazu iz NK, na ulazu u selo Velimlje (valjda se tako zove), i na benzinskoj pre raskrsnice za Viluse.

 

6. Vilusi - Grahovo - uski austrougarski put koji je dosta opterećen ovih dana jer se radi nova deonica. Mogući prekidi u saobraćaju. U Ledenicama imaš kafanu ispred koje je obično parkiran jedan ili dva Dajca i par Unimoga, svrati, kafa je domaća, a priča je svjetska.

 

7. Grahovo - Risan - stari put koji je prestao da se koristi prošle godine. Očekuj da nije očišćen od sitnih odrona, ako želiš da vidiš Boku iz te perspektive vredi proći, ali biraj br.8

 

8. Grahovo - Morinj - novi put na kome sam se prošle godine trkao autom protiv Crnog Mrlje i Search... Pazi put se koristi, ima saobraćaja i moguće je da naletiš na domaće životinje. Pošto dolaziš iz pravca Grahova ako odlučiš da divljaš obrati pažnju na zadnju 180 stepeni krivinu, označena je ograničenjem 40, jako je zeznuta i polako. Takodje za nazad, ljudi pazite se, put se jako zajebano završava u Grahovskom polju. Nije označen kraj!!!

 

Ako ti treba dodatnih info, pošalji privatnu poruku

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: XTZ 660 Ténéré

Da li je zavrsen onaj put koji je kad stanes iznad Risna desno, vidi se na slikama? Izvinjavam se za OFF.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Balkan Hard Enduro, 600 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sherco SER 300 Factory, Beta 300RR, Husqvarna Te300i

Da li je zavrsen onaj put koji je kad stanes iznad Risna desno, vidi se na slikama? Izvinjavam se za OFF.

 

8. Grahovo - Morinj - novi put na kome sam se prošle godine trkao autom protiv Crnog Mrlje i Search... Pazi put se koristi, ima saobraćaja i moguće je da naletiš na domaće životinje. Pošto dolaziš iz pravca Grahova ako odlučiš da divljaš obrati pažnju na zadnju 180 stepeni krivinu, označena je ograničenjem 40, jako je zeznuta i polako. Takodje za nazad, ljudi pazite se, put se jako zajebano završava u Grahovskom polju. Nije označen kraj!!!

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova

kako se vidi ko je pazio a ko nije pazio na času :D :D

 

elem, da odgovorim

 

Put za Grahovo iz Morinja (što Oroku kaže iz Risna, desno; tj nije desno nego levo, i izlgeda kao jedan veliki ružni beli ožiljak na brdu) je završen na deonici Morinj - Ledenice. To je deonica od nekih 15 - 17 kilometara. Ostatak puta ka Grahovu i dalje ka Vilusima se gradi. Zbog toga što je to sada put niske kategorije i nema gužve, ovaj putni pravac će biti i tokom leta u izgradnji (bar tako najavljuju preko radija). Takodje to znači da često možete imati prekide u saobraćaju, što za 2 točka ne bi trebalo da bude ograničenje.

 

Zadnja info sa puta je od aprila.

 

Početak puta iz iz pravca Grahova, je kod Ledenica. To je ona zadnja visoravan pre starog penjanja ka prevoju i prvom mestu odakle se videla Boka, tj prolazak kroz šumarak, pored ruševine stare škole. Novi put naglo "počinje", tj za one koji idu suprotnom trakom, put se završava jednom urnebesnom skakaonicom. Deonica je potpuno nova i idealno projektovan. Krivine su blage i brze, ali nema zaštitne ograde. Veoma često se vidi jedno stado lokalnih ovaca kako se odmara u hladovini oko puta. Pazite, ne divljajte, zimus je već ostavljen danak u vidu jednog lokalnog Fejzera, baš na kraju, na toj skakaonici... Takodje, zadnja krivina je izuzetno opasna i označena je samo jednim znakom ograničenja 40.

 

Sretan put i vidimo se negde na slanoj bari

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

Jedva cekam putopis,steta za stari put,uzivao sam vozeci se njime uz Risanske strane.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja