Jump to content

Moto Zajednica

Vulkanizer Goran Pardon, Cepin kod Osijeka - preporucujem

Recommended Posts

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Posle DVA MESECA zavlacenja od strane Mate16v iz mladenovca, i jos 10-ak dana od strane coveka iz Kule, nazvao sam Gorana i sve dogovorio za 2 minuta. :care: Lepo su mi ljudi govorili da se ne zezam nego da idem pravo kod Gorana u Cepin.

Dakle, ako ima jos neko da su mu se smucili nasi nadri-trgovci otimaci, moze da mi se sutra pridruzi na voznjici do Cepina. Dogovor je da ga pred polazak, oko 10-11, zovnem jos jednom za svaki slucaj, taman ce dotle da se prolepsa vreme.

Ko hoce, neka mi se javi na 064 1515 997 ili pusti PP. Polazim iz okoline Hajat-a na NBG. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

P.s. Ukoliko neko resi da ide ovih dana do njega, bio bih mu zahvalan ako bi Goranu dopremio moj VAT formular i preuzeo lovu od poreza. Moj broj je 060 66 00 646, pa ako ima takvih, nek se jave. Castim :cirka1: podrazumeva se!

E, sad bi i meni trebala ista ovakva usluga. Naravno, zajednicko piTjence se podrazumeva! Moj telefon je: 064 1515997

 

 

Inace, prezadovoljan sam! Stigao bez problema, cak me je jedan stariji Osijecanin, kad je video po tablici odakle sam, otpratio kolima od centra skoro do izlaza iz Osijeka da mi pokaze kako da najlakse stignem u Cepin. Hvala mu!

Kod Gorana sam se osetio kao na trci Formule1 :lol: : jedva sam stigao da sidjem sa motora, kad su momci navalili sa stenderima da skidaju tockove, menjaju, balansiraju - trajalo je 20 minuta zamena i sat vremena moje caskanje sa Goranom i njegovom suprugom. Posto sam im pokazao ovu temu i oni je stavili u "favorites", pa ce mozda procitati ovo, saljem ovuda veliki pozdrav za pravog profesionalca Gorana i njegovu ekipu! :zdravo: Na granici, uz najavu da cu kupiti gume i izneti ih MONTIRANE NA MOTOR i prethodno datu "milku", carinik me se odmah setio :lol: i bez problema mi overio domument o povratu poreza. Posle 8h i 15 min. od polaska sam srecan i presrecan parkirao motor u garazu :sampion::jee1::jee3: - ko mi je kriv kad sam vozio (skoro :lol: ) po ogranicenjima brzine.

Hvala i Dakiju i Losmi Capou koji su mi od pocetka pricali da se ne zamlacujem nego da odmah zovem Gorana na savetu i uputstvima sta i kako da uradim. :zdravo:

Jos jednom da zamolim: ako neko bude isao, da mi odnese formulare Goranu i donese novac. HVALA !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1021 postova
  • Lokacija: Beograd, Vracar... Novi Sad
  • Motocikl: Bev 250ie.

Super je cuti pohvale o prodavcima/servisima....

Bravo za Gorana i ekipu.....

Posto je vec tema zavrsila u "favorites"...mozda se i sam Goran ukljuci malo :)

A do tada, Lucky, mogao si ukratko da napises...koje su gume u pitanju...koja cena...itd....

Kada bude doslo vreme za menjanje guma bar necu imati dilemu gde da odem.. :)

To taman moze biti pocetak dugo prizeljkivane voznje kroz ExYugu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Da, u pravu si. Jbg, toliko sam jurio gume da sam mislio da sam i ovde napisao koje gume hocu :neznam:

Dakle, u pitanju su Michelin Pilot Road 3, s time sto sam zadnju trazio (i dobio) u (novoj) verziji TRAIL. Ona se od obicne razlikuje samo po tome, sto je njen sastav 10%-80%-10% (meka ivica-srednje tvrda sredina-meka ivica), za razliku od obicne koja je 40-20-40. Nju sam uzeo vodjen logikom da posto sam tezak, kad sedim na motoru guma se spljeska i gazi vecom povrsinom kao da vozim stalno saputnika ili natovaren motor, a TRAIL je upravo namenjena natovarenim turing motorima, pa ce svih 80% imati dodir sa asfaltom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1021 postova
  • Lokacija: Beograd, Vracar... Novi Sad
  • Motocikl: Bev 250ie.

Ja se jos premisljam koje gume da stavim...i za sada vodi Michelin Pilot Power 2CT...

I...? Koliku si ustedu ostvario, sa ili bez vracenog PDV-a? Ne racunajuci gorivo do tamo i nazad....jer se na to moze gledati kao na jednu zanimljivu voznju...i jedno novo poznanstvo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Lepa voznja? I te kako! Isao sam po savetu preko N. Sada (ali auto-putem zbog ustede vremena, morao sam sto pre nazad), pa preko Ilockog (ILOK) mosta, Vukovara, pa (sto nisam trebao) desno kroz Osijek (trebao da produzim jos koji km pravo pa da se iskljucim levo ka Cepinu. Taj put mislim da nije ni najbrzi ni najkraci, ali je razradjen :lol: Ceo put prelep, brz i blago krivudav, bas onakav kakav volim, u Hrvatskoj uglavnom bez mnogo saobracaja, pogotovu u odlasku (valjda SVI rade, sta li :lol: ), granica velicine stanice za naplatu putarine sa par vozila u redu, bilo mi cak glupo da idem preko reda. U odlasku, za njihove policajce pripremi pasos i saobracajnu od motora na pregled.

Cena je za 110/80-18 i 150/70-17 bila 318 eu, od toga se vraca PDV (zamolis nekog ko ide posle tebe da ti donese novac) 60-63 eu. Na to dodas troskove goriva, jedne velike milke za Hrvatske carinike i eventualno putarine (240 din u jednom pravcu). Hrvatskom cariniku OBAVEZNO naglasi da ides u Osijek po gume (vec su culi za Gorana) i da ces ih tamo montirati, i pitaj ih za svaki slucaj hoce li ti u tom slucaju overiti papire. Ako potvrde, daj im milku da se ne dosadjuju dok se ne vratis :lol: i gasssss... Kilometraza je oko 220 km u jednom pravcu.

Ja sam pandure video samo na nizbrdici ka njihovim selima (jako neobicna mesta za sela, tesko se da opisati a jos teze shvatiti razlog zasto su se svi nagurali u udubljenje pored onolike ravnice). Malo mi se i zena zentala zbog proslih ratova, ali nisam doziveo ni najmanju neprijatnost (doduse, mozda vecina nije stigla da vidi moje tablice, pogotovu u povratku :lol: )

Ako budes isao uskoro, javi mi se molim te da mi odneses papire i doneses pare kao ja Kivuz-u, nisam ti daleko, i ja sam na Vracaru :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1021 postova
  • Lokacija: Beograd, Vracar... Novi Sad
  • Motocikl: Bev 250ie.

Uh...ovo je bilo bas iscrpno.....

Ne verujem da cu uskoro menjati gume....sigurno ce naici neko pre mene da ti ponese to....evo "osvetljeni" ide... :)

Ja bi isao na Tovarnik...ka Cepinu preko Vukovara i Osijeka...a u povratku preko Vinkovaca...

Heh...jednom sam krenuvsi sluzbeno za Backu Palanku (prvi put), prateci navigaciju nabasao bas na taj granicni prelaz, ni neznajuci da postoji...i to sa sve upaljenim blinkerom i punim autom... ;)))))

Tako da cu se truditi da ga zaobilazim :)

U zdravlje da potrosis te gume posle mnooooogo kilometara....

Ja sam na Crvenom Krstu....blizu Crnih laufera....ako znas gde im je klub....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ♥Amor Vincit Omnia♥, 1524 postova
  • Lokacija: Beograd/Kina
  • Motocikl: Fazer 600

Moj jako dobar drugar je bio kod Gorana po gume danas. Prezadovoljan je cenom i uslugom. LM potreban mi je neko da pokupi novce od povrata poreza i doneste za Bgd. Castim pice za uslugu. :)

 

Hvala :)

 

p.s. Kontakt na pp

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

Ja bio u Subotu, takodje sve pohvale za Gorana i ekipu.

 

Ako neko ide, neka se javi :)

Koje gume si kupio i koja je cena bila?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • μαλάκα, 120 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6

Michelin Pilot Road 3 120/70-17 i 180/55-17, sa PDV-om 320 EUR, kada se vrati PDV kostace me oko 250 sto je skoro duplo jeftinije nego u Srbiji (zvanicne cene) sa montazom i balansiranjem.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5725 postova

Ako nije problem da napises koliko su te kostale Sportec M3 i koje su dimenzije. Ja sam ovde platio 120/70/17 i 160/60/17 set oko 210-215 Eur u Keleni.

 

Naravno ovo je cena bez montaze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 542 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: GS

A da li je moguce ostvariti povrat PDV-a ako ja svratim, namontiram gume i produzim za Austriju na primer...ili da se vratim na isti granicni prelaz pa ponovo udjem sto mi bas komplikuje zivot?!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

A da li je moguce ostvariti povrat PDV-a ako ja svratim, namontiram gume i produzim za Austriju na primer...ili da se vratim na isti granicni prelaz pa ponovo udjem sto mi bas komplikuje zivot?!

 

 

Ne moraš. Idi za Sloveniju i tamo na granici uzmi pdv

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Yamaha FZ6N

Najbliži granični prelaz prema Srbiji ti je Erdut/Bogojevo na 30 km...tako da i ako hoćeš da overiš papire odmah, nije neki problem...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Beocin
  • Motocikl: Honda Hornet 900

Kada odbijem pdv set izadje 212eur sve znaci montaza balansiranje ventili.Bitna stvar gume sveze znaci 1 do 2 meseca stare. U keleni su mi pocetkom godine nudili roadtec z6 gumu zadnju 180/55/17 iz 2007 po ceni oko 170eur. :staa:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 923 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: st 1300 i r1200gsa i 250 madison3

Ako neko ide skorije do Cepina kod Gorana po gume, ako nije problem da mi se javi, imam nesto da posaljem Goranu. Bio bih jako zahvalan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja