Jump to content

Moto Zajednica

yamaha dt 125r dize temperaturu

Recommended Posts

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Nis

Evo vec mesec dana imam problem sa gubitkom rashladne tecnosti. Naime izbacuje mi rashladnu tecnost u prelivni sud i kada izbaci malo vise tecnosti onda motor podigne temperaturu. Zanimljivo je da pri voznji  do 6000 obrtaja ne gubi tecnost a cim udjem u 8500- 9000 u stanju je da za 3min izgubi 100-200 grama tecnosti. a u sistemu staje oko 900grama do litar. Tako da mu tih 200grama mnogo znace. Dva puta sam menjao sve dihtunge na cilindru, ravnao sam i cilindar i glavu, zamenio cep na hladnjaku i ponovo imam isti problem!!

Majstori pomozite, dajte neki savet, nemam para za skupe servise.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: VRSAC
  • Motocikl: Yamaha TT 600 S , Yamaha YZ 250

Skini vodenu pumpu  i proveri peraja kako se vrte - nesmeju da se vrte rukom kad je ugasen motor. Meni se to desavalo na TS ali nikad nije pregrejao a izbacivao je i vise vode. Znaci ako je slican sistem kao kod suzukija, sledi ti skidanje dekle menjaca ( kvacila) i novi zupcanik sa unutrasnje strane sto pogoni osovinicu vod. pumpe. Meni je oblajzno i peraja se vrtise rukom u prazno. Taj mali zupcanik je plastican na suzi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: VRSAC
  • Motocikl: Yamaha TT 600 S , Yamaha YZ 250

E onda ga upali sa skinutom deklom pumpe ( nece mu smetati da radi tako minut) pa pogledaj kako se vrti na dodavanje gasa. Ako lepo radi pumpa, proveri creva - hoce da se raspadnu unutra, i negde imas nedovoljan protok. Ako je i to ok, vidi dali ima termostat i izvadi ulozak i probaj bez njega. kod mog TS je na vrhu glave termostat

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Moram da priznam da ne poznajem spravu u detalje,ali cu ti reci ovo.

Pogledaj jeli ulje u menjacu pobelelo!

Stari KTM kros motori i Honde CR,koji imaju magnezijumski dekl menjaca (na kojem je i kuciste pumpe),znali su jednostavno da postanu porozni vremenom,narocito ako se koristi samo voda.Znaci ako je dekl od magnezijuma postoji mogucnost da se nesto tako desilo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stay safe and keep riding hard, 123 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: ZX12R

jel si pogledao creva i ceo sistem za hladjenje ...mozda negde gubi tecnost ...ili sto kaze proveri da nije pomesao vodu i ulje nekako

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1359 postova

ako ti ubacuje iz kompresionog prostora kompresiju i rashladni sistem creva postanu tvrda kad se stisnu rukom . probaj kad je motor ugasen creva  i kad je upaljen .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: Staro selo

Izbacivanje tecnosti prouzrokuje veliki pritisak u sistemu za hladjenje , a u vecini slucajeva ga ( veliki pritisak ) uzrokuje kompresija koja kroz neku naprslinu ulazi u vodeni prostor. S obzirom da si odradio dihtovanja uz poravnavanje povrsina verovatno je naprsla ili glava ili cilindar.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Nis

izgleda da je problem u celicnom dihtungu, sva tri puta mi salju dihtung "made in Taiwan" koji na sebi nema silikon nego izgleda ofarbano a ta farba ne reaguje na toplotu nikako da spekne za glavu i cilindar (ne lepi). dihtung je sive boje a neko mi rece da su original crni.

Jutros sam rasklopio motor a,  vozio sam ga par dana sa jacom mesavinom tako da je ocrtao na dihtungu gde je produvao. ma da mi opet nije jasno kako jer su i glava i cilindar masinski poravnati i stegnuti moment kljucem na 2.2kg/m kao stu u knjigi pise.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: Staro selo

Kad je tako uzmi ti crni silikon proizvodjac Viktor Raintz i namazi dihtung sa obe strane . Ako ti nemas dovoljno iskustva daj nekom iskusnijem mehanicaru da stegne glavu iz ruke , sto bi rekli pod osecaj !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Ako vraca tako vodu u bocu i gubi tecnost to u 80% slucajeva bude zbog dihtunga glave. Kad izgori hoce da zajebava

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Yamaha TDR 125

Provereno da taj dihtung, made in tajwan nije dobar. I ja sam 2 puta stavljao isti, i oba puta , posle par stotina kilometara, dihtung bi popustio i doslo bi do izbacivanja antifriza, Znaci ZAOBIDJITE ove dihtunge!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja