Jump to content

Moto Zajednica

Lanac, lančanici, proizvođači, kvalitet, preporuka...

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 317 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer

Da probam da oživim ovu temu.

Predstoji mi zamena pogonskog lanca. Dajte neki savet, za kojeg se proizvođača odlučiti i gde kod nas pazariti lanac i biti siguran da je original?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 317 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer
23 minutes ago, gebee&co said:

ekozelj  rekoh ti kome da se obratiš,ili ti nije odgovaralo?

Jel znaš da sam ladno na to zaboravio :wacko:. Evo sad sam mu poslao poruku. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 572 postova
  • Lokacija: Bg-Ar
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000L, Kymco Xciting 250
13 hours ago, gebee&co said:

ekozelj  rekoh ti kome da se obratiš,ili ti nije odgovaralo?

Ako nije tajna...? Mozda jos nekog interesuje...?:stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8376 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Pretpostavljam da govorimo o Jt lancima, mene kolege sa foruma odgovorise od njih, nisam ni na stranim forumima nasao niti jedan pozitivan komentar.

I tako, uzmem vise nego duplo skuplji DID, evo ga razvukao se kao da je presao 30000km, dva puta dotezan za 5000km a oni koji me poznaju znaju moj stil voznje i koliko sam blag u ubrzanju, kocenju... Aj sto se razvukao nego se neravnomerno razvukao :D 

 

Necu kupovati vise ovde lance, ovo je treci koji je feler... Bolje Saito iz louisa nego RK premium iz Srb! (To je moje neko vidjenje, nikako pravilo!)

 

P.S. Na prolece montiram DID donet iz Grcke, bas cu javiti razliku, ovaj koji skidam je u junu 2022god stavljen!

 

 

IMG_20220616_105335.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8376 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

RK je top lanac, na cbr1000f sam ga vozio po 50K kilometara! Problem su lanci koji se iz kine uvoze na kilo, izaberes sta ce biti na linku utisnuto...

Ovo sto mi je sada na motoru sigurno nije DID originalni... (Ovaj sa slike iznad)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1276 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Sramota, em smo beda i sve je kod nas skuplje i em uvaljuju falš robu! To je kao ono sa Milka čokoladama. U istočnoj Evropi su skuplje i lošije nego u Nemačkoj a proizvođač se sramno pravda da je to zbog "ukusa kupaca". Možda je tako i sa lancima. Za ova tržišta "trećeg sveta" proizvođač smatra da mi volimo da češće menjamo lanac pa nam ispunjavaju želju.

Poznato je kako održavaš motor (i lanac) i da ga ne siluješ. Koliko bi trajao na nekom R-u od 200 ks kod batice koji voli da ga zavrće? Možda bi i pukao, jbt. da strada neko...  :maloljut:

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1842 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S
Pre sat vremena, lestra je napisao:

Ako nije tajna...? Mozda jos nekog interesuje...?:stabre:

U pitanju je naš kolega forumaš SasaNS.Ja sam kod njega naručio i lanac i lančanike.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 572 postova
  • Lokacija: Bg-Ar
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000L, Kymco Xciting 250
1 hour ago, N.F.S. said:

 

 

Necu kupovati vise ovde lance, ovo je treci koji je feler.

 

 

 

 

 

Mozes li reci gde si ih kupovao? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8376 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Vodjen Brankovim "Paljevina" iskustvom gde ga je covek, kao pravno lice tuzio i razvlacio po Sud-u zbog par reci kucnutih na forumu o njegovoj firmi odgovoricu ti ovako :D 

 

Poslednji lanac, ovaj o kome govorim je kupljen u Motocross team Kv, ni u kom slucaju ih ne klevetam niti smatram odgovornim, mislim da vecina jednostavno prodaje fals a da to i nezna!

Ako je u pitanju original onda je kvalitet katastrofa, sve sam zamenio u setu sa slike, u prvih 1000km se neravnomerno razvukao sa razlikom 15ak milimetara, negde znaci 20mm a negde 35mm mereno na istom mestu viljuske.

Nisam ni reklamirao, to znaci da moram nesto da dokazujem, da vestacimo, da se natezem, imam fiskalni racun inace.

 

Zamenicu lanac ponovo nekim (nadam se!) valjanim. :D 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6801 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ja sam lance uvek kupovao u inostranstvu. Brend nisam nikada gledao nego uzmem ono što je sniženo. Uglavnom sam Reginu nalazio. 

 

Enuma, Tsubaki, AFAM, Renthal, itd. Sve je to dobro, bolje reći vrh.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Valpovo
  • Motocikl: MT 07

E baš tako.

Prije koju godinu pisalo u Motoreviji da puno robe stiže iz Kine kako je netko već ovdje i napisao.

Usrećio sam se par puta i nikad više.

Od prije 2 godine isključivo sve kupujem u inostranstvu.

Sve kupujem i pripremam unaprijed 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3110 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

Na mojoj Suzy je ovaj,najjači...za sada,oko 5000km je dobar,drži se...

n0WLBjY.jpg

 

Kupljen u Motocrossu...

Za gore navedeni kažu,po Dojč iskustvima da je malko slabiji...ne tvrdim!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 936 postova
  • Lokacija: Шумадија
  • Motocikl: KTM SuperDuke 1290 GT
pre 4 minuta, N.F.S. je napisao:

ni u kom slucaju ih ne klevetam niti smatram odgovornim

Kao potrošač, imaš potpuno pravo da ostaviš recenziju, kao i da obrazložiš svoje iskustvo, makar ono bilo i negativno. Normalno je da ćemo nekad da budemo nezadovoljni uslugom, a i proizvodima, to je sve deo posla. ;) Sve lepo piše u zakonu. 

 

Lično, u Motokrosu sam pazario dosta delova, i OK, nisam imao problema, ali treba imati u vidu da oni, kao i svi ostali uglavnom imaju nekog dobavljača od koga sve to nabavljaju, e sad, taj dobavljač možda dobija falš i samo prosleđuje dalje. Nisam siguran, ali mislim da je Motokrosu dobavljač Intercars, isto kao i svima živima koji su maltene blizu njega.

 

Što se mene tiče, apsolutno sve za motore naručujem u Intercarsu, dolazio mi je i DID, i RK i JT i okej, sve je generalno kvalitetno. Osim JT-a! Zadnji put kad ga montirao drugaru, nisam mogao a da ne primetim da je izuzetno dobrog kvaliteta, legura metala se čini jačom od DID-a npr! Vođen time, kupio sam i sebi set za Ninju. Ceo set izneo po nabavnoj ceni 8.000 din, meni iskreno odgovara i ne vidim neke probleme s njim. Ne vidim konkretnu razliku između čuvenog zlatnog DIDa i njega.

 

image.png.308c2388961d4a151827b4f9594b701d.png

 

image.png.c7a56f48e19b03d2aa936e17b6b3ca54.png

image.png.07f6526b83421f7fcc6691f5fe85a9d4.png

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2345 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Ja sad znam manje nego što sam znao. Taman da narucim neki D. I. D sa KP iz Niša, ono sad nisam siguran da valja...

Moj lanac na Ninji je već bio pri kraju, ali sam ipak krenuo na more sa takvim kakvim sam imao. Podmazan pre polaska, ubi nas kiša usput. Kad sam se vratio kući obesio se k'o krmacin stomak. Sad evo opet ne znam sta da kupim... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2805 postova

zna se ko je uvoznik did-a u srbiji c -iscepana etiketa na slici gore  a postoji mogućnost i da podvalju robu iz Kine i po radnjama.O tome sam pisao još pre 5   godina  da su se javili falični didovi iz radnji.

Za ostale proizvođače nisam čuo da nešto imaju problema.

Što se tiče JT treba uzimati samo  Z3 superbike seriju a ne o onaj slabiji bez obzira šta piše do kolko je konja jer izgura desetak hiljada.Ali nema to da se otegli brzo ili da stradaju gumice .Svi ti slabiji  su podjednakog kvaliteta ali traju kraće.

Japanska ENUMA ima širok dijapazon lanaca čak i u bojama i kombinovan u 2 boje.Postoji  i 3D lanac koji je 525 oko 300 evra.Neki modeli maju tzv ZST tehnologiju -nulto istezanje lanca.Postoje 3 vrste X ringa.standardni ,kombinovano NX i QX .Fabrika daje garanciju na lanac 2 godine neograničena kilometraža.

Regina je takođe dobra sa preko 400 titula svetskih prvaka u moto sportu.Pre  par godina je razvila lanac bez podmazivanja.

Promenio član sasa ns 1
  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1842 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

Realno,kada sam uporedio lančanike i lanac sa postojećim na motoru,možda sam mogao da sačekam sa zamenom,ali upoređujući lance,kod mene bio D.I.D sad Enuma,veruj mi,ozbiljan lanac.A kako vozim,ima da trajeeeeeee.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2007 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow

Ja sam do sada, najbolje iskustvo imao sa Reginom,

a najgore sa JT, lancanici su im dobri ali lanci kao slina,

DiD ne bih sada smeo da stavim jer ne znam da li je original,

RK vozio davno i Enumu, isto pozitivna iskustva ali su kupjeni preko, 

sto toplo preporucujem.

Naravno pricam o lancima max jacine.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 469 postova

Moja preporuka za dugovecnost lanca je da je bolje da ljulja nego da zulja :D Ne treba se slepo drzati fabricke preporuke i stalno ga dotezati na 2-3cm. Uprkos nesto nezgrapnijem saltanju ga pustiti da nadje svoju meru i ne pipati vise spanere, sem prilikom zamene gume.

Ja sam tako na malim kilometrazama, davno kao pocetnik upropastio neke, on taman nadje svoju meru ja ga dotegnem... on opet, ja opet, i vec na 10ak K krene da klapara, na 15 vec krajnje vreme za zamenu.

Evo npr, poslednji set, DID lanaci JT lancanike sam uzeo u motobajku(verujem da je original), drzim se tog svog nepisanog pravila(pusti ga neka visi, on tako voli :D ) i niti dotezem, niti mu nesto posebno titram. Vozac sam tipa volim i da zavrnem, nista da cimam zadnjacim i izivljavam se nego sve glatko ali do panja s vremena na vreme... evo vec 20ak K a on na pocetku spanera, jos uvek besuman, ravnomerno dotegnut, samo nesto malo preko fabricke granice, ali preko toga ne mrda hiljadama i ne labavi se dodatno. Jedno- dva dotezanja novog lanca dok ne nalegne dakle u prvih 1000km i ne pipati vise nista.

Kod mene potvrdjeno na par motora, sto vecih sto manjih, mnogo bitnija preporuka nego kojim uljem ga podmazivati, da li ga treba cistiti itd. Sto se toga tice njemu je svejedno, podmazite kad se setite, ali od pretezanja, divljanja sa lancem koji lufta nema, rada viljuske sa suvozacem, udarnih rupa itd nijedan fensi sprej ne moze da ga zastiti i neravnomerno istezanje upravo tako nastaje ;)

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja