Jump to content

Moto Zajednica

Set za cepovanje. Obavezno za dalja putovanja

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 923 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: st 1300 i r1200gsa i 250 madison3

Iz licnog i loseg iskustva od pre neki dan sa sprejom za trenutno krpljenje guma, uz malo raspitivanja, saznao sam da je set za reparaciju guma ili ti cepovanje, mnogo bolje i izdrzljivije resenje na putu.

Pa sam malo hteo da ovom prilikom kroz ovu temu vidim misljenja iskusnijih u ovoj vrsti popravke. A ako neko zna gde ima da se kupi, koliko to kosta, koji su setovi bolji, na koji nacin ih koristiti i tako to...

  Planovi su veliki za putovanja u ovoj sezoni, pa nije lose znati sve ovo ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1420 postova
  • Lokacija: Bliski Istok-Pančevo
  • Motocikl: Honda CRF300L

Daki jel moze i neko objasnjenje kakav si problem imao sa sprejom i sa kojim? Posto imam unutrasnje gume nisam imao iskustva sa setom za reparaciju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

ima jedan set u oglasniku, znam da sam napravio mentalnu belesku da ce mi to trebati (posto sam manijak za opremom) pogledacu da iskopam link

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 923 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: st 1300 i r1200gsa i 250 madison3

Daki jel moze i neko objasnjenje kakav si problem imao sa sprejom i sa kojim? Posto imam unutrasnje gume nisam imao iskustva sa setom za reparaciju.

 

Uspeo sam nekako da probusim novu gumu, 3 dana staru, na nesto ostro (exer ili tako nesto). Stanem na pumpu sa dobrom gumom i kad sam se vratio sa kase :o imam sta da vidim. Zadnja guma legla skroz. Srecom na pumpi ( ELP ) sam pa imaju Motul ov sprej za gume. I to bas onaj na kojem je nacrtano motorce. Sve po uputstvu odradim, promuckam dobro, okrenem tocak da ventil stoji na gore i nadrukam sve u gumu. Ali na onu rupu shusti li shusti. I naidje tu neki momak u Micubisi kombinezonu, bas u mom ocaju, kada sam vec ispraznio sprej i isti je poceo da izjazi oko felne i na onu rupu, i rece mi da provozam malo da se on lepo rasporedi. I tako i uradim. Napravim par krugova oko pumpe i stanem da pogledam, a ono za divno cudo jedva da po neki baloncic izlazi kroz rupu. I ja onda sednem na motor i naprglam kuci na Zvezdaru sa mesta dogadjaja, Lestani. To je nekih 20ak km. Jedva sam do kuce stigao. Nije bilo bas na felni, ali je bilo blizu.

Eto tako...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Eve ga

 

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_adsmanager&page=show_ad&adid=6380&catid=25&Itemid=62

 

iscimali me zlikovci... kolko kapiram one ampule su sa komprimovanim vazduhom...

 

a onu kinesku varijantu zaboravi...

 

ps znam da na motoru mesta nikad dovoljno, ali oni mali kineski kompresori su majka mara , mene su u kolima spasili masu puta :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Maribor, Slovenija
  • Motocikl: Honda Deauvill NT650, BMW R1150RT

Taj isti set prodaje i Luis, s tim, da je cena malko niža.

Nadam, se, da to nikakda neću trebati koristiti (a i vi), ljdi koji su ga koristili kažu, da 100% odradi svoju funkciju. Za nedaj Bože on mi je u osnovnoj opremi. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 275 postova
  • Lokacija: Sisak

Meni je lik u Sutomoru krpio sa tim i dan danas se vozim na toj gumi.

Onda sam i ja kupio taj set u Makedoniji i na svu sreću ga nisam koristio.

Jedino što moj set nema one ampule, a to bi trebalo imati u svakom slučaju.

Da, imao sam slučaj da sam imao jednu jako potrošenu gumu i krpljenje nije upalilo, valjda nije imalo za šta da se uhvati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: Arilje

Ja nosim u prtljagu uvek ovo:

 

(u kompletu se nalazi zaptivac u tubi, mini kompresor, svi moguci kablovi, olovka-merac pritiska, otvarac ventila...)

Princip je ukratko: skine se ventil, naspe se zaptivac u gumu, vrati ventil, guma se naduva, malo obrne...i vozi

Zaptivac, tj. taj "Slime" je sredstvo od neke specijalne guste tecnosti i nekih vlakana, koje moze da se koristi i kao preventiva.

Jako malo i kompaktno pakovanje u torbici. Nisam srecom do sada koristio, ali komentari su jako dobri od onih koji jesu. Kupljeno je u USA na sajtu cruisercustomizing.com.

 

http://www.slime.com/product/29/Power-Sport-Smart-Spair-(%2350001).html

 

Princip rada mozete videti i ovde:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

rezurektujem preminulu temu, i bole me ushi za to. Eto koja sam ja faca :ph34r:

 

zanima me kakvo iskustvo imate sa koriscenjem lepka u kombinaciji sa cepicima. mnogi tyre repair kompleti dolaze sa tim posebnim lepkom cini mi se da ga ameri zovu tyre cement.

 

do sad sam krpio i na autu i na motoru gume i nikad nisam koristio taj lepak. Medjutim evo na motoru mi je jedan cepic posle oko 10-15k km popustio i morao sam da stavim novi.

 

na netu neko se kune u taj lepak, a neko vice ni slucajno...

 

 

btw, pre koji dan su mom burazeru kod vulkanizera trazili 800 din za krpljenje auto gume?!

naravno svi rade ovo hladno krpljenje... ne znam da li vise iko u gradu stvarno radi po psu peglanje na toplo i sve kako treba?

tako da stvarno ne postoji razlog da se u prtljagu nema osnovni kit za opravku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 351 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Najbolji

Meni je dva puta letos cepovana guma kod vulkanizera i oba puta je cep ispadao ( rekli su da je rupa velika), a opet imam i cep koji stoji vec mesecima.Inace sam na kraju vulkanizirao gumu na toplo i sad traje, znaci ima ko radi to jos uvek

Jeste da deru vulkanizeri za takvo krpljenje , ali ako ti je hitno ondak placas.

Inace i ja planiram da kupim taj set ( posto me tera maler sa gumama)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

Ljadzo da nisi mozda imao prilike da probas ovakav set za krpljenje

 

http://www.kompp.co.rs/catalog/rms/delovi/razno/s-rep-guma-confi.html

 

26_702_0110.jpg

 

kao sto vidis ovaj sistem nema te crvice, nego kao neke gumene pecurkice

nisam to ranije vidjao, nemam predstavu kolko je bolje/losije od crvica ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 351 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Najbolji

Nisam taj koristio,meni su vulkanizeri krpili to

ali ovo mi deluje kao bolje resenje sa ovim pecurkicama da kazem

koliko je para ovo zadovoljstvo

 

mada cepovanje je po meni samo za privremeno i do prvog vulkanizera :neznam:

 

poz Ivan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

ovo je 3.000 din u kompp.co tj. bikerhouse na tosinom bunaru

 

nego ne provaljujem kako se to cudo ubacije u gumu, racunam ako ga pritiskas ovim silom, pocepaces pecurkicu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1208 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R

U luisu komplet za cepovanje sa 3 bocice da naduvas posle gumu 18 evra. Taj komplet je samo za tubeles gume a sprej ide kad imas unutrasnju , a moze i za tubeles. Koristimo godinama jer je vrlo jednostavno za na putu kad ti rikne guma. Jedna bocica naduva gumu 160/ 60- 18 do 1,6 bara, taman da stignes do prve pumpe. Samo cepovanje je u daljoj esploataciji gume potpuno bezbedno i traje koliko i sama guma. Odes kod prvog vulkanizera da te nauci kojim redosledom sta radis , i bitno je kad duvas posle cepovanja da ventil nije dole . U kompletu ima crevo za duvanje gume, i prvo zavrnes na ventil a zatim zavrces bocicu na crevo gde ima ispust koji probusi bocu i rokne gas u gumu. Prosto Brate.:bicikl:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1817 postova
  • Lokacija: Beograd

Ova i onako nije bila nizasta ::)

 

Ove pecurkice su drugacije od trakica, pojma nemam kako se one stavljaju.

Ja imam neki set iz luisa i tu imaju neki nazubljeni cilindri razlicitog precnika i lepak.

Vulkanizer u mom kraju mi je krpio gumu sa grejanjem tako da jos uvek rade, cak daje i garanciju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 190 postova
  • Lokacija: Toronto, Ontario, Canada
  • Motocikl: 2002 Suzuki GSF1200S Bandit, 2005 Yamaha Majesty 400

Video sam na delu mnogo raznih nacina za krpljenje tubeless guma i ni jedan ne moze da prismrdi najobicnijem i najjeftinijem cepu. Kupi prvi koji ti dodje do ruke i izvevezbaj se na nekoj staroj gumi cim ti se ukaze prilika. Proces je lak, brz i jednostavan, a rezultat dovoljno dobar da 'ladno nastavis voznju kao da nista nije bilo. Znam ljude koji su presli hiljade kilometara sa cepiranim gumama (jedan je imao cak tri cepa) bez ikakvih problema, a ja sam tako do sad zakrpio bar deset, i tudjih i svojih.

 

Naravno, treba tu gumu necim i napumpati. Zaboravi ampule sa ugljendioksidom i slicne kerefeke i strpaj lepo elektricnu pumpu pod sediste.

 

Slime, sprejevi za krpljenje, Plug 'n Go i ostala specijalna resenja su u najboljem slucaju marginalno efektna ali zato vrlo skupa. Gledao sam jednom drugara kako se pati satima zato sto je koristio "specijalni" kit od $60 umesto cep kompleta od $5 sa benzinske pumpe. Svidja mi se kako gornja reklama za Slime potpuno ignorise sraf/eksercinu koja je verovatno i dalje u gumi. Moroni :lud:

 

Jedino gde cep ne radi je kad je guma isecena ili je rupa sira od nekoliko milimetara. U takvim slucajevima garantovano ne radi ni jedan drugi nacin za krpljenje pored puta, a cak i dobar vulkanizer je cista kocka.

 

Prvi put sam video pre 2-3 godine kao se cepuje. Drugar je jednom rukom okrpio gumu za minut.

 

Ta guma vredi manje nego cep koji je u nju stavljen. Nadam se da je koriscena samo za vezbu u cepiranju, a ne za voznju po ulici.

 

kao sto vidis ovaj sistem nema te crvice, nego kao neke gumene pecurkice

nisam to ranije vidjao, nemam predstavu kolko je bolje/losije od crvica ?

 

Nista nije bolje od "crvica". Potpisujem.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 190 postova
  • Lokacija: Toronto, Ontario, Canada
  • Motocikl: 2002 Suzuki GSF1200S Bandit, 2005 Yamaha Majesty 400
zanima me kakvo iskustvo imate sa koriscenjem lepka u kombinaciji sa cepicima. mnogi tyre repair kompleti dolaze sa tim posebnim lepkom cini mi se da ga ameri zovu tyre cement.

 

Taj "tire cement" nije nista drugo nego OHO/Tigar lepak. ja ga nisam koristio ni na jednoj od desetak guma koje sam cepirao i ni jedna nije pustala niti je cep ispao. Nemam nista protiv lepka (sumnjam da moze da odmogne) ali mislim da nije porteban. Mnogi cep kompleti ga nemaju, a i u onima sto ga imaju je odavno osusen :).

 

do sad sam krpio i na autu i na motoru gume i nikad nisam koristio taj lepak. Medjutim evo na motoru mi je jedan cepic posle oko 10-15k km popustio i morao sam da stavim novi.

 

Ako cep popusti to moze da bude zbog slabe pripreme rupe ili prevelike rupe. U prvom slucaju treba prodzarati rupu alatkom koja je za to predvidjena ili okruglom turpijom. U drugom, theba zavuci dva cepa odjednom (nisam nikada imao prilike/potrebe da to radim).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

drugari, ajde da pitam, dok je tema jos sveza

 

da li je neko mozda naleteo kod nas na set za cepovanje ali sa onim kao "pecurkicama" umesto sa "crvicima"

 

auuu ala debilno zvuci znam :)

 

evo desava mi se na dve razlicite gume da "crvici" popuste posle otprilike 6 meseci.

 

pa htedoh da resim to jednom za uvek nekom pecurkicom.

 

 

nesto ovako sam imao u vidu

http://www.stopngo.com/categories/Tire-Pluggers/

 

poz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 190 postova
  • Lokacija: Toronto, Ontario, Canada
  • Motocikl: 2002 Suzuki GSF1200S Bandit, 2005 Yamaha Majesty 400
da li je neko mozda naleteo kod nas na set za cepovanje ali sa onim kao "pecurkicama" umesto sa "crvicima"

 

StopN'Go sam video na delu i potpuno sam razocaran. Po mom misljenju i iskustvu to je propao pokusaj za unaprednjenje proverenog "kanap" cepa. Ne samo da je skupo i komplikovano za koriscenje nego i ne radi.

 

Slicno vazi za "Slime", sprejeve, ampule za ugljen-dioksidom i ostale izmisljancije. Nista ne moze da prismrdi najjeftinijem cepu sa benzinske pumpe i malom elektricnom kompresoru. Kad sam ovo krpio na 45 stepeni u sred pustinje znacio mi je svaki minut koji nisam morao da potrosim zavrcuci pecurkice, menjajuci ampulice, gnjececi kantice...

 

100_4176.JPG

 

Sve zajedno kosta ovde ispod $20, a Stop & Go (sa kompresorom koji nije nista bolji) kosta $70.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 190 postova
  • Lokacija: Toronto, Ontario, Canada
  • Motocikl: 2002 Suzuki GSF1200S Bandit, 2005 Yamaha Majesty 400

evo desava mi se na dve razlicite gume da "crvici" popuste posle otprilike 6 meseci.

 

BTW, ni "crvici" ni "pecurkice" nisu predvidjeni da sa njima vozis godinama :). Ja sam prelazio po 3-4 hiljade Km sa cepovima, ali zato sto mi je nova guma bila ili vrlo blizu ili vrlo daleko. Voznja sa cepiranom gumom povecava rizik i u nacelu je preporucljivo da takvu gumu promenis sto pre.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja