Jump to content

Moto Zajednica

LC4 690 SM / SM Prestige / SMR (2007 i noviji)

Recommended Posts

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

KTM LC4 690 SM / SM Prestige / SMR  (2007 i noviji)

 

404.jpg

 

wtLh6_ktm690smok22007171920x1.jpg

 

7sxav_ktm690smrdy508.jpg

 

 

 

Dajte svoj komentar iskljucivo ako ste vozili ili posjedovali ovaj motorcikl. Niposto nikakve komentare u stilu "cuo sam", "rekli su mi" i slicno. Odgovorite na sledeca pitanja u skladu sa pravilima bez dodatnih komentara ili slika. Svaki komentar koji ne bude u skladu sa pravilima bice istog trenutka obrisan.

 

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

Navesti tacno godiste motocikla koji ste vozili..

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

"Posjedovao sam ga tri godine." ili npr. "Probao sam ga par puta na lokalnom putu" ili "Napravio sam par krugova oko bloka"

 

3. Sta mi se dopada:

"Odlicne kocnice i dobra zastita od vjetra." ili "Sjajan za duza putovanja, odlican polozaj vozaca, mala potrosnja" ili neko moze napisati i par pasosa ako zeli, tim bolje.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

"Prednja kocnica ima lose doziranje i slaba zastita od vjetra" ili nesto slicno u stilu prethodnog pitanja.

 

5. Moj utisak:

Vas mali review. Tu sad moze svasta da se napise, da se detaljnije objasne i opisu stvari iz prethodne dvije stavke i da se jos malo prica o motoru i generalnom stavu prema njemu. Mogu se opisati i neki detalji i moze se dati i neka ocjena i recimo preporuka za kupovinu. Takodje, ovdje bi bilo dobro da onaj ko je proveo vise vremena sa motorm napise na sta treba obratiti paznju pri kupovini tog polovnjaka i generalno o odrzavanju...

 

 

 

Najlakse vam je da uradite copy-paste sadrzaja ovog koda i samo ispod svakog pitanja dodate vas odgovor:


[b]1. Godiste motocikla koji ste vozili:[/b]


[b]2. Vrijeme provedeno na motorciklu:[/b]


[b]3. Sta mi se dopada:[/b]


[b]4. Sta je moglo biti bolje:[/b]


[b]5. Moj utisak:[/b]

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

690 SuperMoto 2008.

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

Od Juna 2008.

 

3. Sta mi se dopada:

PERFORMANSE!

Sjajan ram, vrhunsko WP oslanjanje, snazne Brembo kocnice, odlican agresivan polozaj vozaca, korman, isporuka snage i obrtnog momenta u svim rezimima, mala masa, agilnost, upravljivost, 64 KS iz jednog cilindra! Zbog dugackih prenosnih odnosa u mjenjacu i 6 stepeni prenosa, max. brzina je 200 km/h te mu nije stran ni autoput kao ni voznja u dvoje. Jeftini dijelovi i dodatna oprema. Sjajan paket i upotrebljivost za svakodnevnu voznju po cesti i izlete na stazi. Balans osovina na radilici i odsistvo vibracija su lijepa novina u odnosu na starije modele.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

Pretvrdo fabricko sjediste. Za suvozaca i nekako podnosljivo jer je u tom dijelu siroko, ali za vozaca je preusko+pretvrdo=bol, mnogo bola. Ovo je lako rjesivo, licno sam dokupio gel sjediste koje je sjajno, moje konkretno je visocije 2cm te nije toliko strmo kao fabricko pa je voznja u dvoje jos udobnija. Za visoke vozace na stazi, nesto nize postavljen korman moze predstavljati problem, potrebno podesavanje i navikavanje. Vozacima mirnijeg duha motorcikl bas nece biti prijateljski nastrojen.

 

5. Moj utisak:

Prije kupovine ovog motorcikla morate tacno znati sta zelite. Sjajan paket za nekoga ko zeli maximum performansi i opreme uz neku genralnu upotrebljivost. Ovaj motorcikl moze sve, od autoputa do teske gradske guzve, od krstarenja do lova na sekunde. U sustini je kompromis izmedju trkaca i ulicnog huligana, s toga ipak treba biti spreman na neka manja odricanja na nekim poljima (prvenstveno komfora).

 

Vozio sam na stazi i model Prestige, potpuno ista prica plus livene felne i radijalne pumpe na polugama kvacila i kocnice.

post-60-12879030813407_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

2008  KTM 690 SMR

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

Imam ga od 2008 godine,Po gradu je idealan a i za kraca putovanja.

 

3. Sta mi se dopada:

Odlicne kocnice  zastita od vjetra nije nikakva a i netreba. Motor idealan za igru,tockarenje, a i za gradsku guzvu.

Na asfaltu u krivini perfektan vozi se kao bicikl. Nijedan brzinski motor mu nemoze nista u planinskim zavojima recimo od Valjeva Prema Uzicu.

Hoce i uz i niz srepenice tako da mu u gradu nema premca. Nisam ga vozio po terenu of road jer nemam gume za to.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

nista

 

5. Moj utisak:

Sta da kazem sve je extra, motor je lagan , upravljiv, dobro ubrzava,koci jos bolje.Sve je FULL.

KTM690SMR je prava stvar

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

2008  KTM 690 SMR

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

Imam ga od 2009 godine.

 

3. Sta mi se dopada:

Odlicne kocnice

zastita od vjetra je dobra kad staviš šipu od Isotte ili powerparts

Motor idealan za igru,tockarenje, a i za gradsku guzvu. Čini mi se da je stari 640 bio lakši za vožnju po  gradu.

Na asfaltu u krivini perfektan vozi se kao bicikl. Nijedan brzinski motor mu nemoze nista u planinskim zavojima.

Hoce i uz i niz srepenice tako da mu u gradu nema premca.

Nisam ga vozio po terenu of road jer nemam gume za to. SMr ima livene felge i to je užas za njih. Nečeš se vratit sa okruglima kuči.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

Tvrđe felge, malo jači motor i manja težina i to bi bilo to.

Sviđa mi se jer možeš i na putovanja sa njim (koji drugi supermoto je tako spreman?)

 

5. Moj utisak:

smr690 je vrlo dobar jer mu možeš amortizere naštelati u nulu. Kočnice i performanse motore su odlične za taj segment.

Ako ga primerjam sa SM950 ima manje snage, lakše se vozi i ne doveze te do velikih pizadarija (100 konja, 200 kila, Sm tehnika vožnje- beri kurčenje :D ). Motor je vrlo mekan original i daje dobar utis kao neutrudljiv motor a sa karakterom.

VIše ili manje se slažem sa NINJA73. imam ga još a čemo vidjet kako če se podešavat kad promjenim izpuh, filter, airbox i mapping.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja