Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Uzice
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400

Uradjeno narezivanje kljuca za Burgmana, kljuc nije kodiran 0takoje.gif Inace blanko Suzuki kljuc sam porucio preko Kupinda..

 

CAM00414.jpg

 

Taj slican kljuc je i kod mene, tako da je problem resen. Mozes samo cisto informativno napisati koje cene su kljuca i narezivanja..

 

Treba mi pomoc oko ulja

Relativno kasno sam prosle sezone zamenio ulje, sredina sept je bila. Presao oko 2500km od tada. Ali bih zbog zime menjao opet, pa i filter zajedno sa time, da budem miran cele sezone.

Tada sam sipao motulovo 15w50, ne ono skupo 300V. Proverio danas, izgleda da ne fali ni grama.. 0takoje.gif Ali ipak cu ga menjam. Koje da naspem sada, vidim da mnogi hvale i ipone ili castrol, da li 10w40 ili 15w50?

 

Menjao bih i u menjacu, jer ja kako sam kupio motor nisam menjao. Nemam manual, tako da ne znam koje je fabricko, ali sam procitao negde da se sipa menjacko 75w80..?

 

I da li gde treba jos koje da se zameni? Kocnice su mi u losem stanju, tacnije mehanicki je sve ok, ali posle zime je znatno oslabilo kocenje, tako da verujem da i tu treba ili da se menja ili da se samo stelne nesto? Sta tu raditi..?

 

Burgman je K2, 2003 god, presao je priblizno 40000km..

 

I gde mi je to sve najjeftinije da porucim, u kompletu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Asanja (Srem, Obedska bara)
  • Motocikl: Honda Vfr 1200xd

Uradjeno narezivanje kljuca za Burgmana, kljuc nije kodiran 0takoje.gif Inace blanko Suzuki kljuc sam porucio preko Kupinda..

 

CAM00414.jpg

 

Taj slican kljuc je i kod mene, tako da je problem resen. Mozes samo cisto informativno napisati koje cene su kljuca i narezivanja..

 

Treba mi pomoc oko ulja

Relativno kasno sam prosle sezone zamenio ulje, sredina sept je bila. Presao oko 2500km od tada. Ali bih zbog zime menjao opet, pa i filter zajedno sa time, da budem miran cele sezone.

Tada sam sipao motulovo 15w50, ne ono skupo 300V. Proverio danas, izgleda da ne fali ni grama.. 0takoje.gif Ali ipak cu ga menjam. Koje da naspem sada, vidim da mnogi hvale i ipone ili castrol, da li 10w40 ili 15w50?

 

Menjao bih i u menjacu, jer ja kako sam kupio motor nisam menjao. Nemam manual, tako da ne znam koje je fabricko, ali sam procitao negde da se sipa menjacko 75w80..?

 

I da li gde treba jos koje da se zameni? Kocnice su mi u losem stanju, tacnije mehanicki je sve ok, ali posle zime je znatno oslabilo kocenje, tako da verujem da i tu treba ili da se menja ili da se samo stelne nesto? Sta tu raditi..?

 

Burgman je K2, 2003 god, presao je priblizno 40000km..

 

I gde mi je to sve najjeftinije da porucim, u kompletu?

Cena kljuca je bila 800 din + dostava, narezivanje 200 kinti 0takoje.gif

 

Ja sam sipao Ipone 10.4 4t 10w40, Mozes i Motul 5000 10w40. Definitivno najeftiniji od svih Moto Bane Vrbas, covek je definitivno najpovoljniji, ima sav potrosni materijal za Burgmana, mozes uporediti cene ima svoj sajt.. Salje kurirskim sluzbama... Ulje u menjac moze i to motorno.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1083 postova
  • Lokacija: Beograd - Vinca
  • Motocikl: sprint explorer, Malaguti Madison S250, Suzuki Burgman 400

Utisci: Presli smo oko 250km posle (drugog) sklapanja, sve stoji, nista ne curi, lepo krece, lepo ide, upoznajemo se, guramo kilometrazu na negde izmedju 1000 - 1500 pa menjamo ulje i filter a u medju vremenu cu meriti potrosnju po gradu i kad malo obasja sunce i na otvorenom, da vidimo da li se tu nesto promenilo.

Plan za dalje je pronalazenje nekog auspuha a najverovatnije ce to biti neki Robertov trioval, zadnje kocione plocice i pun rezervoar

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Asanja (Srem, Obedska bara)
  • Motocikl: Honda Vfr 1200xd

Da li neko od ljudi koji poseduju Burgmana 400 od 2003god. ima COC obrazac, i da li bi bio voljan da ga skenira da vidim kako izgleda? posto cu najverovatnije morati u Eurosumar da ga trazim za svoj motor, inace nema nista od AMSS pregleda i registracije...?! klosarska posla.. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Asanja (Srem, Obedska bara)
  • Motocikl: Honda Vfr 1200xd

Koji je to obrazac, mislim za sta

CоC је европски стандардизовани „родни лист“ (u prevodu krstenica od motora :) koju izdaje proizvodjac ili salon prilikom prve kupovine)  возила са додатним техничким подацима.  Sto prilikom pregleda za homologaciju u AMSS-u traze, inace ne mogu da urade homologaciju..  ja ga nisam imao, ako ga nemate placate im 3000-4000 din da bi ga oni navodno pronasli u njihovoj bazi podataka, ako ga oni ne pronadju onda idete kod ovlascenog uvoznika Suzuki da vam ga on nabavi, sto je procedura... Koja smo mi banana drzava... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: (napokon) Suzuki Freewind XF 650

fab182adc5a30c1d201326fddc9675e0.jpg

 

 

Evo sam pronašao sve od papira što sam dobio sa motorom, ne znam šta ti treba od ovoga ako ga ima tu???

 

 

Sent from my heart using desnu pretkomoru

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Asanja (Srem, Obedska bara)
  • Motocikl: Honda Vfr 1200xd

I ja imam te knjizice, decko u amss-u mi je objasnio da taj obrazac se dobija uz motor ili se trazi od uvoznika, ili placas njima da ga oni traze, taj list izgleda ovako.. ovo je od automobila ali je isti i za automobil... certificat_exemple_suzuki.jpg   Zajebavaju ljude, platio sam Amss-u 3500din da ga oni sami pronadju u njihovoj "bazi podataka", da se ne bi cimao kod uvoznika... Hvala na trudu  :)

Promenio član alexanto
nema potrebe citirati prvi post iznad

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: (napokon) Suzuki Freewind XF 650

^^^nema problema^^^

 

 

Imam strahovit problem, motor pocinje da mi trese na nekih 25-30 km/h  kakav god gas da dajem, bilo to polako ili da ga ono bas zavrnem, e sad, to nestaje na nekih 50-55 km/h, krenem polako da provjeravam: novi kais, nove rolnice, variomat odlican, novo kvacilo i prije nekoliko stavio nove oprugice, otvarao sam cak i mjenjacku kutiju i provjeravao zubcanike i sve lezajeve u njoj i od zadnjeg tocka, sipao novo ulje i opet sve isto, trese li trese... nemam vise nikakvu ideju.... ako je imao neko slicno iskustvo bio bih mu zahvalan na sugestijama.    :care:  :care:  :care:  :care:  :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1551 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 2007

Meni to mirise na kvacilo.uzmi što sitniju smirglu (ja koristim vodenu)i predjI paknOve i zvono sa unutrašnje strane.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: (napokon) Suzuki Freewind XF 650

Meni to mirise na kvacilo.uzmi što sitniju smirglu (ja koristim vodenu)i predjI paknOve i zvono sa unutrašnje strane.

 

ma kad sam sve probao i to cu odmah sjutra, koliko sam shvatio samo rucno bez nekih masina!?

Iz ovog opisanaog tako hoce da trese kada je krivo zvono kvacila u kakvom je stanju?

cini mi se ok po izgledu,  mada mislim da se moze provjeriti kod nekog metalo-strugara, imaju one mjerne instrumente sto provjeravaju odstupanje kad rade na strugu, komsija mi je jedan od njih, ako ni to ne bude dodje mi da potrosim dvije litre goriva i... ODE VINCA U VAZDUH...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: (napokon) Suzuki Freewind XF 650

Prve cetiri stavke koje si naveo sam proverio danas,sve je to ok,merio sam unimerom,proveravo da li stize struja dok verglam,skidao kleme pa ih vracao,pa opet merio preko 12 je.....ali od jednom samo "klik" "klik" vise nece ni da zavergla......

skini filter vazduha, mislim da ti ispod njega dodje anlaser,  zakaci plus sa akumulatora (od Burgmana) jer minus dobija preko mase (sasije) i sa ovim plusom dodirni plus kontakt na anlaseru, i vidjet ces na cemu si, ali mislim da je anlaser u pitanju, u najboljem slucaju cetkice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: KG
  • Motocikl: Burgman 400 2001.

Jedno pitanje u vezi sijalice pošto se zaista ne razumem u to. Stavljena je nova sijalica koja je u odnosu na prethodnu užas i to blago rečeno. Ova sada ima oznake (napisaću sve šta je na metalnom delu) GK H412V/60/55W P43T 2HT UV. Mnogo slabije svetli, slabije baca i sama svetlost je neke jezivo iritantne tamno žute boje. Na prethodnoj koja je skinuta ne postoji ni jedna jedina oznaka, a "ubijala" je kako je šljakala. Vrlo jako i davala je baš belu svetlost. Milina kod noćne vožnje. E sad, pošto nije imala ni jednu oznaku stavljeno mi je ono što je dato. 

 

Šta da uradim i koju drugu da stavim. Koje oznake i šta je potrebno da gledam pošto uskoro treba ponovo da se registrujem a i sezona će već pošeti? Šta je najbolje da stavim?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1551 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 2007

Dobio si običnu h4 sijalicu koja bi po pravilu trebala da sija jače nego tvoja stara,što sija lošije neznam.Ti si stavio H4 55/60W a ide Hs1 35/35w(potpuno je istih dimenzija) ,mislim da ta veća potrošnja opterećuje alternator više nego što je poželjno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: KG
  • Motocikl: Burgman 400 2001.

Hvala za sugrađanina. :takoje:

Ma kakvi jače. Katastrofa i to nešto žuto. Ne daj Bože, kao sveća. To mi je u stvari drugi neko stavio. Potražiću ovo što si ti naveo. Samo još nešto. Da li je bitan proizvođač i da li ima neke razlike u oznakama da bi mi svetlo bilo belo? Halogenke? Ili možda znaš gde ima u KG-u da se pazari. Ova prethodna je ubijala koliko dobro radila.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8941 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Predpostavljam da si imao Osram-ove ili Xenon H4 halogene sijalice, zbog plavicastog stakla daje efekat "belog" svetla, dosta su hvaljene Osramove sijalice, samo sto ne znam da li ima 35/35w, obavezno stavi rele ako ces 60/55w, kad vec stavljas rele...turi i prekidac pa pali svetla po potrebi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: KG
  • Motocikl: Burgman 400 2001.

Nisam ovako gledao po radnjama, ali ovo sam našao na netu http://www.motomax.rs/eshop/index.php?productID=2819 i http://www.motomax.rs/eshop/index.php?productID=2817 Nisam ih još zvao jer sam u nekoj drugoj gužvi tako da nisam siguran imaju li ih na stanju.  Ako nađem ove Hs1 35/35W Halogen, da li je neophodno da se posebno ugrađuje rele i prekidač koji si pomenuo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8941 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Za sijalice sa linka ne treba ti rele jer su 35/35w, ako planiras da stavis sijalice od 60/55w ili 80/100w ondak ti pod obavezno treba rele, pozeljan je i prekidac.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha MT09

Pozdrava bajkeri ovako vozio sam manjih skutera i doslo je vreme za nesto vece lomio sam se izmedju yamahe majesty i burgmana 400 i vidim da svi prednost daju burgmanu gledao sam oglase malo konkretno mi se ovaj dopao http://www.polovniautomobili.com/motori/4834477/suzuki-burgmane sad nesto mi to malo kilometara za to godiste ? sta vi mislite vredi li to tih para i na sta se treba obratiti paznja pri kupovini?I jos me zanima sto ima 2 boje jeli to neki drugaciji model ili samo boja hvala unapred na pomoci :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dva tocka...All my life, 358 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Yamaha Raptor-4 tocka...Piaggio Beverly 500... Suzuki DR 650...Aprilia Atlantic 250... Honda Deauville Nt700

To je fabricka kombinacija boja,po meni najlepsa. Vidim da je 2006 godiste i po meni veomq bitno sto je kupljen nov kod nas. Cena... bem li ga

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha MT09

Video sam dva kod nas u oglasima sa indenticnim bojama meni se dopada e sada da li je fabricki ili ne..Da pise da je kupljen u srbiji i da ima servisnu knjigu verovatno bi cena isla jos malo dole ja sam iz NSa a skuter je u SO najbolje bi bilo da ga majstor neki pogleda posto sam ja laik za te stvari a nije bas ni malo para najvise bi ga vozio po gradu mada bi se rado pridruzio i vama po skupovima vidim da uzivate...:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Mene zanima ima li neke razlike između Burgmana 400 za evropsko tržište i onog za američko tržište. Pošto ima u oglasima nekoliko uvezenih iz USA, da li ih treba zbog nečega izbegavati?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja