Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 1551 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 2007

Pozdrav svima u grupi moje ime je Goran. Trenutno imam Yamahu Majesty 180ccm 2004. godiste, ali evo vec par meseci razmisljam o kupovini Burgmana 400. S'obzirom da nisam nesto u ljubavi sa parama, uglavnom gledam motore koji spadaju u kategoriju zamene. Tako sam naisao na jedan lep primerak Burgmana u Novom Sadu (bar lep na oko) do duse 1999. godiste ali je u vlasnistvu starijeg ozbiljnog bajkera. Covek mi deluje dosta ozbiljno inace vozi iskljucivo BMW-a, a Burgman mu sluzi za po gradu i pristao bi na zamenu za moju Yamahu.

 

Moze neki savet? Na cega da obratim paznju? Ima li Burgman iz 1999. nekih mana, koje bi mi se mozda odbile od glavu? Bilo sta ako neko zna o Burgmanu 400 iz 1999. neka kaze, bio bih mu zahvalan.

 

Pozdrav

Uglavnom su ti sve već rekli,ali ako prelistaa ovu temu ništa neće moći da ti promakne.

Pozdrav i piši šta su uradio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: (napokon) Suzuki Freewind XF 650

Ne mogu po internetu da nadjem sliku od električnog sauha za burgman 400, ako neko ima neki stari da slika, interesuje me samo kako izgleda igla, onaj dio što ulazi u karburator jer kod mene tog dijela nama, polomljen je i prethodni vlasnik ga je izgleda bacio. Bio bih neizmjerno zahvalan na pomoći.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1551 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 2007

klik na link mozda ce ti pomoci.

probaj ako je skinut,naprskaj wd-om i ostavi da odstoji,namontirajga i probaj.....

ili direktno na ispravljac ili akomulator pa pogledaj jel mrda iglica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Majesty 180

Hvala na odgovorima, ako uhvatim dovoljno vremena preci cu celu temu. Iskrenoooo, jos uvek se lomim. Da li da ostavim Yamahu jos jednu sezonu ili da menjam za Burgmana. Najvise mi sto dajem motor 2004. za motor 1999. godiste. Bojim se da ne bude macka u dzaku. U svakom slucaju javicu vam sta sam uradio. Blagovremeno ce te biti obavesteni. 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

nema veze sto je majesty 2004,a bugi 99,uporedi to sto je majesty 180 a bugi 400,to je neuporedivo lepse,samo ako je bugi krsten ako je smece dzabe i od kubika i od godista kostace to lepo da se dovede u red.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1083 postova
  • Lokacija: Beograd - Vinca
  • Motocikl: sprint explorer, Malaguti Madison S250, Suzuki Burgman 400

J Costa izbalansirana tj. poklopac, videcemo kako ce da se ponasa i cekamo neku paru pa kupujemo novu

 

43D1H.jpg

 

 

Nov termostat, Hvala Zokiju from Indjija 1care.gif

HZ843.jpg

 

 

Sveza rashladna tecnost

VkeoT.jpg

 

 

Ovde je malko curkalo jer nismo pritegli kako treba ali i to smo resili koristeci kilo kljuc (41n/m)

Rqg0D.jpg

 

 

Iiiiiiiiiiii poceli sklapanje 1moto3.gif1moto3.gif1moto3.gif1moto3.gif

1I6oM.jpg

 

 

Ostaju jos pinovi za J Costu da se promene a stigli su, kais da se stavi i jos par nekih sitnica ali bice zabelezeno i objavljeno

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400ccm 2002god.

Ja sam Goran iz Negotina i od prosle godine vozim Burgmana 400. Jako sam zadovoljan ali imam i par pitanja. Kada imam goriva pola rezervoara ili manje, tesko pali ako je bio na bocnoj nozici. To se ne dogadja ako stoji uspravno na velikim nozicama. Takodje kada pustim ruke u voznji pocne da se trese upravljac tj. prednji tocak malo pa sve vise a kada imam ruku na upravljacu ili obe ne osecam nikakav problem. Sta je resenje za to ? To sam slucajno otkrio jer normalno ne vozim bez ruku. Gde da kupim nove gume , koje gume idu za njega i dali je mozda problem sa tresenjem upravljaca upravo guma. Primetio sam da su mu gume malo napravile kocku zbog voznje na auto putu.Veliki pozdrav svima vama koji vozite Burgmana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1575 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

ajde da ti malo pomognem... korman moze da trese iz vise razloga

1. kofer ako imas,on daje vibraciju

2 tegici na ruckama ako nisu odgovarajuci

3. guma ako je losa ili nije balansirana

4. lezaj u volanu

 

i principu nikad ne vozimo bez ruku,ali i meni isto tako zna da trese sto me jako nervira... promeni gume. Imas dunlopa povoljno i moj savet ti je da stavis dimenziju koju je fabrika preporucila. spavaju drugari,javice ti se Panta ili Bugiman :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8926 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

ajde da ti malo pomognem... korman moze da trese iz vise razloga

 

01. kofer ako imas,on daje vibraciju

02 tegici na ruckama ako nisu odgovarajuci

03. guma ako je losa ili nije balansirana

04. lezaj u volanu

 

dovezao bi jos.....

05. izdeformisana zadnja guma

06. iskrivljena zadnja felna

07. vizir vecih gabarita

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1083 postova
  • Lokacija: Beograd - Vinca
  • Motocikl: sprint explorer, Malaguti Madison S250, Suzuki Burgman 400

Stigli pinovi za J Costu

V7RIC.jpg

 

 

Merenje

QRNY3.jpg

 

 

Stari i novi

4Zsi1.jpg

 

 

Nasli svoje mesto

PCuHm.jpg

 

 

Kais, svez, mirise

x0m1r.jpg

 

 

Vraceno sve na svoje mesto. Varijator i kvacilo stezano kilo kljucem, varijator - 105n/m, kvacilo - 85 n/m

plHYm.jpg

 

 

Iiiiiii brmmmmmmmmmm, krenuo da se vrti, malo smo zagledali, slusali, osluskivali da se sto god ne desi ili da ima neke cudne zvuke, ali sve je bilo kako treba

Jim47.jpg

 

 

Kais dosao na svoje mesto

X39Vf.jpg

 

 

I najlepsi momenat, stavljanje poklopca.

buCvp.jpg

 

 

Imamo jos da uradimo bravicu na kaseti ispod kormana i da ga operemooooo. Kako se ponasa sa svim cudesima koje smo stavili javljam u narednih par dana, samo sunca da bude

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uvek moze bolje., 614 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R

#Fanky jedno pitanje, gledam varijator, i vidim da je izlaznost kaisa dosta losija nego sto bi smelo.

 

Da li je kais bio mnogo potrosen, i koliko mu je bila realno smanjena brzina po satu ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 952 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200 Enduro

Razlika izmedju novog i starog kaida je 1-2mm, Fanki zna tacnije. A sa starim kaisom je isao 160kmh, posle toga tabla ne pokazuje ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uvek moze bolje., 614 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R

Razlika izmedju novog i starog kaida je 1-2mm, Fanki zna tacnije. A sa starim kaisom je isao 160kmh, posle toga tabla ne pokazuje ;)

 

Po varijatoru pokazuje da bi mogao bez problema jos +10km/h.

 

Zato mi cudno. Podesavanja varijatora ganatujem da mogu da budu bolja, jer je izlaznost manja nego sto bi smelo (moglo).

 

Tako da sada zamenom "rolnica" i kaisa ce pokazati svoje prave zube ;), naravno, ako je gramaza rolnica dobra i ako je odgovarajuci kais, a po slikama bi rekao da je kais legao ko budali samar ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 863 postova
  • Lokacija: Beograd MML
  • Motocikl: Aprilia Atlantic Clasic 500,dok ne pojeftini GP

Gagi msm da varijator ne moze vise da izadje jer se sudara sa ventilatorom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1551 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 2007

Ja prvo mislim da ova slika prenosa uopšte nija slikana na leru nego pod blagim gasom(sauhom).A drugo mislim da bugi uopšte nije skuter za neko izvlačenje max performansi,nego za umerenu vožnju i uživanje.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uvek moze bolje., 614 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R

Panta, ne govorim o polozaju kaisa dok je radio, vidi se da je, vec po otiscima kaisa na vrhu Varijatoru, gde se vidi da se kais ne penje do kraja, ali po polutkama zadnjim kais idealno stoji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uvek moze bolje., 614 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R

Gagi msm da varijator ne moze vise da izadje jer se sudara sa ventilatorom.

E to vec moze biti odgovor na to sto ne dize kais do kraja, onda je Fabricki namesteno da bude takvo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1551 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 2007

Panta, ne govorim o polozaju kaisa dok je radio, vidi se da je, vec po otiscima kaisa na vrhu Varijatoru, gde se vidi da se kais ne penje do kraja, ali po polutkama zadnjim kais idealno stoji.

 

u pravu si gledao sam pogresnu sliku,meni se penje do vrha(fabricki varijator)verovatno je do J.coste0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1083 postova
  • Lokacija: Beograd - Vinca
  • Motocikl: sprint explorer, Malaguti Madison S250, Suzuki Burgman 400

Razlika izmedju starog i novog kaisa je tacno 2mm. Kada je postavljen novi kais u varijator (J Costa) on je skoro pa legao na bolcnu osovine, dok je kais u delu kvacila bio uvucen oko 2 - 2.5mm unutar kvacila, kada se CVT zavrteo kais je izasao sa kvacila tih 2 - 2.5mm a na varijatoru je ostao u doljnjoj tacki, mali problem kod Coste je u tome sto se tanjiri (ventilator varijatora i varijator ) veceg razmaka nego kod fabrickog varijatora pa na velikim obrtajima kais na varijatoru je u naj udaljenijoj gornjoj tacki (malo nedostaje pa da izadje iz varijatora) i u tom momentu se ventilator i varijator bukvalno cesaju jedan o drugi a kais na kvacilu je u tom momentu u naj dubljoj tacki kvacila, sto kaze Pantelija da kais u kvacilu u 99% zavisi od varijatora, po meni on stoji tamo gde treba i kako je propisano u J Costa manual-u

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Asanja (Srem, Obedska bara)
  • Motocikl: Honda Vfr 1200xd

Pozdrav svima, zovem se Mario, odavno pratim forum i resio sam da predstavim sebe i svog Burgmana 400 2003god. http://postimg.cc/image/af9qf3e3b/

Skuter sam uvezao iz Italije sa nekih 25000km, sto potvrdjuje servisna knjizica,

 

Iscitao sam svih 88 stranica, imam par sitnih problema

 

- Ne radi mi parking kocnica, rucka kao da je zaglavljena, probavao sam mehanizam na celjusti koji funkcionise kada ga rukom povucem na rucku nece, da li moze biti problem u sajli da je zapekla ili se razmotala, pa da pitam da li je neko imao tih problema

 

- Neko uputstvo za skidanje kilometar sata, posto jedna strana sija, druga ne.. predpostavljam da su sijalice

 

 

- Gde kupiti zabice koje drze oklope na skuteru, da li odgovaraju neke za automobile ili nesto priblizno, posto vidim da je dosta izlomljeno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1551 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 2007

Ili je sajla,ili sam mehanizam(u sta sumljam).Meni nije radila sajla kada sam kupio bugija pa sam je samo zamenio.Da.bi je promenio treba skinuti prednju masku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1551 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 2007

Zabice,to sam vec nekom pisao u temi...ja sam.ih nasao u sivoj boji super kvaliteta I placao ih 100din kom.

Sto se tice instrument table skida se nakon skidanja prednje maske I vizira,imaš par srafica koji se zavijaju u plastiku iznad I par srafica koji se zavijaju ispod ins.table.

Potrazicu neki clip na netu pa cu ti postavio ovde.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Motocikl: Piaggio free 80cc, Kymco GD 80cc, Suzuki Burgman 400

Pozdrav svima, zovem se Mario, odavno pratim forum i resio sam da predstavim sebe i svog Burgmana 400 2003god. http://postimg.cc/image/af9qf3e3b/

Skuter sam uvezao iz Italije sa nekih 25000km, sto potvrdjuje servisna knjizica,

 

Iscitao sam svih 88 stranica, imam par sitnih problema

 

- Ne radi mi parking kocnica, rucka kao da je zaglavljena, probavao sam mehanizam na celjusti koji funkcionise kada ga rukom povucem na rucku nece, da li moze biti problem u sajli da je zapekla ili se razmotala, pa da pitam da li je neko imao tih problema

 

- Neko uputstvo za skidanje kilometar sata, posto jedna strana sija, druga ne.. predpostavljam da su sijalice

 

 

- Gde kupiti zabice koje drze oklope na skuteru, da li odgovaraju neke za automobile ili nesto priblizno, posto vidim da je dosta izlomljeno

 

Inace sto se tice rucne to im je slaba strana kod Bugmana.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Uzice
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400

Pozdrav svima, zovem se Mario, odavno pratim forum i resio sam da predstavim sebe i svog Burgmana 400 2003god. http://postimg.cc/image/af9qf3e3b/

Skuter sam uvezao iz Italije sa nekih 25000km, sto potvrdjuje servisna knjizica,

 

Iscitao sam svih 88 stranica, imam par sitnih problema

 

- Ne radi mi parking kocnica, rucka kao da je zaglavljena, probavao sam mehanizam na celjusti koji funkcionise kada ga rukom povucem na rucku nece, da li moze biti problem u sajli da je zapekla ili se razmotala, pa da pitam da li je neko imao tih problema

 

- Neko uputstvo za skidanje kilometar sata, posto jedna strana sija, druga ne.. predpostavljam da su sijalice

 

 

- Gde kupiti zabice koje drze oklope na skuteru, da li odgovaraju neke za automobile ili nesto priblizno, posto vidim da je dosta izlomljeno

 

Inace sto se tice rucne to im je slaba strana kod Bugmana.

 

 

 

 

Istina, i kod mene isti problem je bio, zamenjena sajla i sve funkcionise.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja