Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 183 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS Dakar 2005.

Mislim da cu uskoro raditi generalnu motora koristeći najjeftinije kineske aliexpress delove. Pa da vidimo koliko ce stvarno da traje to.
Ako nekog interesuje da učestvuje u slikama nek se javi, trebaće mi pomoć oko razdvajanja radilice i sl


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Matic 3m,peugeot 50 wrc,Aprilia scarabeo, Beverly 250, Burgman 400
On 12.4.2019. at 15:01, Satelis je napisao:

Bogme ne mogu se sloziti, konkretno pricam o usisu i CVT-u (za reper uzmimo master 400/500)

 

Kod piaggio zna da rikne klapna al daleko manje nego sto je kod burgera. Obicno bude zaprljana pa se motor gasi ili je neki pametnjakovic rasteluje zavrtanjem srafa samog leptira i eto problema. 

 

CVT kod talijana je dosta jaci, ne ukopava se tako brzo kao kod burgera, pritom polovan deo mozes naci maltene na trafici za visetruko manje para u odnosu na burgera.

 

Ostalo, termostat kod burgera traje, nije sklon crkavanju dok kod talijana jest sklon crkavanju i kosta oko 50/60eur + dest. voda, antifriz ....al zato imamo frajlauf koji ce pre riknuti kod burgaera no kod talijana.

 

Benzinska pumpa je takodje podlozna riknjavanju u odnosu kod talijana, malo malo pa se zapusi f. goriva pa se cisti u ultr. zvuc. kadi il razbusivanje i td, burger ima rezervoar od metala dok talijan od plastike.

Burger dosta udobniji prava ladja al trom, dok ubrza treba mu dosta vremena, talijan tvrdji na vesanju al zustriji na gasu i tako, svaki ima prednosti i mane...... ovo je samo moje vidjanje stvari po tom pitanju sto ne znaci da je tacno nit se pa neko mora sloziti sa napisanim.

 

Svako ima neki svoj rezon u glavi, iznosim samo ono u sta se licno uverim da je tako dok mi prolazi kroz ruke i iskren da budem, ipak talijan prednjaci.... 

 

Satelis , danas sam se provozao da vidim kakva je situacija malo auto put malo po gradu , i......kako sam se nadao ...ide kao mina,čini mi se da je u odnosu na beverlije koje sam vozao ...avion.  Elem...kod starta na semaforu malo je polijen ali kad ga kasnije odsarafis ide lijepo. Osjeti se trzaj kod kretranja , pa da mi neko kaže da li je to normalno? Čini mi se da ni remen ni rolnice nisu odavno mijenjane ,mada nista nelupka i nestruže kao kod Beva .nisam ga jos krenu rastavljati ,mislio sam ga vratiti ali NEĆU. To sto se osjeti kod kretanja na semaforu to mi djeluje kao da se remen malo rastegnuo ili potrošio. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Sta god, kako god bitno je da si srecan a za CVT nemo'z znati dok ne otvoris i rasklopis, premeris.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

da zavrsimo pricu.........

tegici plastificirani i namontorani

IMG-20190406-154936.jpg

 

van mog rezona, ne biva staviti nov kais na onako ukopano kvacilo 

al sta da se radi kad kvacila jednostavno nema, stari kais gotov da pukne.... jbg

IMG-20190417-181413.jpg

 

proverite kleme s'vremena na vreme, ovde su bas labave bile

punjenje odlicno

IMG-20190417-183009.jpg

 

Pritisak u opanci dobar i to bi bilo to, Burger moze put BP.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ovo punjenje je sa upaljenim oborenim svetlom na leru, ne menja mnogo ni pod gasom.

Kod tebe moze biti svasta, koliko ti je star akumulator i koja je marka, dal si probao da meris punjenje sa drugim akumulatorom (?) jer zna biti ohooo razlike..... probaj sa drugom akumulatorom

Takodje moze biti da ti je regler pred riknjavanje, "dobro" puni bez opterecenja, cim se ukljuci neki potrosac eto problema..... probaj drugi regler.

Moze biti da ti je negde losa instalacija, masa, dzek, oksidirale + labave kleme i td..... cesljanje instalacije.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400 1999

Instalacija procesljana temeljno,svaki dzek otkacen,pregledan,naprskan kontakt sprej,akumulator star godinu dana(TAB),isto se desava i sa drugim,verovatno da je regler,jer vidim da je nesto karabudzeno pre mene,desava se da ujutru nema udarnu snagu da upali,vergla on dobro,ali verovatno da mu nije dovoljno da dobije ocitavanje od pick up-a i da baci varnicu na svecicu.Pretpostavljam da je sve to zbog loseg punjenja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 183 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS Dakar 2005.

Evo ti oar slika iz servisnog uputstva za 2000god, ne razlikuje se mnogo od novijih a imam i za njih ako ti treba.e05dcbd461d37f30048a002eb8380d54.jpg47cf409b6a6928bc3e4e3545a713f688.jpgc8b20ac3bc7676b7a60157da140e7661.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1556 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Da se nadovezem na post gore.... I dalje smo u potrazi za tanjirima. Ako imate nekog da poznajete, kontaktirajte me.  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1556 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct
Pre 4 sati, vlajko rakic je napisao:

Pozovi Motocross team Kraljevo,ima covek prodavnicu i servis,nekosta te nista da pitas....

Cela Srbija kontakirana unazad 15dana , sa vise strana. Nazalost nema. 

 

Kontaktirana :

Hrvatska

Bosna 

Slovenija 

Madjarska

Crna Gora 

Ostala je jos Bugarska,ide drugar ovih dana... i Italija. 

 

Muka ziva...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Matic 3m,peugeot 50 wrc,Aprilia scarabeo, Beverly 250, Burgman 400

Treba mi plastika koja stiti hladnjak ,remen ,rolnice ,prednji diskovi ,pločice, filteri,plastika može i polovna ako neko zna gdje se može nabaviti ...neka javi

Satelis ,zvono je dobro ovo ostalo potrošeno :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Plastiku hladnjaka..... motoklinika, potrosni materijal..... motocross team verujem da ima sve od potrebnog.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Matic 3m,peugeot 50 wrc,Aprilia scarabeo, Beverly 250, Burgman 400
On 15.4.2019. at 22:28, Satelis je napisao:

Sta god, kako god bitno je da si srecan a za CVT nemo'z znati dok ne otvoris i rasklopis, premeris.

Satelis ,dok čekam dijelove ..filtere ,remen ,rolnice za veliki servis vozao se malo duže 100 km vratio se kući sve bilo ok. Odem ujutro na posao kad upali mi se lampica FI .

Sta sad ? pali i dalje ko mina ali neće da vuče preko 3500 obtaja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
25 minutes ago, VoxRS said:

Satelis ,dok čekam dijelove ..filtere ,remen ,rolnice za veliki servis vozao se malo duže 100 km vratio se kući sve bilo ok. Odem ujutro na posao kad upali mi se lampica FI .

Sta sad ? pali i dalje ko mina ali neće da vuče preko 3500 obtaja

Evo ti druze, sve je objasnjeno n youtube:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 183 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS Dakar 2005.
Satelis ,dok čekam dijelove ..filtere ,remen ,rolnice za veliki servis vozao se malo duže 100 km vratio se kući sve bilo ok. Odem ujutro na posao kad upali mi se lampica FI .
Sta sad ? pali i dalje ko mina ali neće da vuče preko 3500 obtaja

Auuu pa gde to, ništa jbg sad ga dovezeš kod mene, evo dacu ti 1500


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 3 sati, sonic974 je napisao:

Evo ti druze, sve je objasnjeno n youtube:

 

 

To je za prvu pomoc, trajace neko vreme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 183 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS Dakar 2005.

Da li neko zna veličine gumica cilindra na kleštima zadnjeg točka (dve male i dve velike) na 2000 modelu?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Matic 3m,peugeot 50 wrc,Aprilia scarabeo, Beverly 250, Burgman 400

Satelis ,

Danas samo skinuli viljušku ,ima la je onaj zupčanik efekat ,izbili pikse i zamjenili zajedno sa ležejevima. Zamjenjeno ulje vatiomat oćišćen. Filter vazduha zamjenjen očišćen leptir na usisu da se ne pali F1 .

Maloprije se vratio sa probe.

Nije mi stigao remen pa nisam to još mogao zamjeniti zajedno sa rolnicama.

Islikao sam sve pa ću postaviti dok prebaccim satel

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Matic 3m,peugeot 50 wrc,Aprilia scarabeo, Beverly 250, Burgman 400

Jeli ko pravio nosač kofera.... 2007 burgman kakva su iskustva 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Matic 3m,peugeot 50 wrc,Aprilia scarabeo, Beverly 250, Burgman 400
On 23.4.2019. at 23:45, Satelis je napisao:

To je za prvu pomoc, trajace neko vreme.

imaš li kakav komentar na slike 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja