Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Ne silazi, 8926 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ostecena kajla magneta pa samim tim pomeren tajming za varnicu.... to te zaza 100% a mozda i jos nesto pored toga, resi prvo to pa vidi za dalje.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8926 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Da se vratimo Dadinom Burgeru.... danas sam izvrteo dosta brojeva ne bi li nasao potrebne delove. Na kraju se svelo da sam nasao odlican polovan komplet ceo variator kod Kize u Sremcici, remen sa propelerima kod Micka, za kvacilom je i dalje potraga, kais i f. vazduha stize iz Motocrossa KV, lezaj dekle Koyo Astrid.

 

variator je skoro kao nov, stanje 9/10, skinut je sa osovine radilice zarad J. Coste

rolnice takodje kao i klizaci..... perfekt nemam reci

IMG-20190402-163845.jpg

 

IMG-20190402-182939.jpg

 

remen sa propelerima

IMG-20190402-183853.jpg

 

turen lezaj

IMG-20190402-181209.jpg

 

precnik kvacila

IMG-20190402-191239.jpg

 

od starog Burgera ne odgovara, manji je za malo

IMG-20190402-191219.jpg

 

Ako neko ima il zna nekog ko ima a da je udobrom stanju nek javi.... treba ko leba da bi se mogao spakovati CVT, fala unapred.

 

turen G12 antifriz

IMG-20190402-174148.jpg

 

poskidani tockovi zarad provere lezajeva (dobri) i balansiranja 

IMG-20190402-194847.jpg

 

Nastavice se.....

 

 

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3630 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Sa hlebom i kuckanjem. Nadjes nesto sto ulazi u otvor lezaja, uzmes sredinu hleba i nabijas kuckanjem. Ne udaras nista jako. Samo dodajes hleb kako se sabija.

Druga meni poznata varijanta je da zagrejes taj deo dobro i samo ga prevrnutog blago lupis o pod.

A najbolje je alatom.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8926 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

tockovi izbalansirani, Bogme lepa gramaza napred-nazad (45g - 60g)

lezajevi provereni, dobri su i zasticeni bak. mascu, potom namontirani

IMG-20190403-121801.jpg

 

kais mora pricekati, f. vazduga ugradjen i zatvoreno sve ispod sedista

IMG-20190403-102721.jpg

 

Odneo tegice kakvi jesu na plastifikaciju, kaze majstor a to mora prvo na peskarenje pa onda plastifikacija. 

Reko pa ovo se skida noktima, zar nemate nesto cime bi skunili na licu mesta?

Nemamo, peskarenje il skini sam, odmasti i donesi.

 

ooo sve ti hebem ajd nazad pa cel. cetka na busilicu i vozi misko

IMG-20190403-153800.jpg

 

i odmasticu ti da ti sve bude potaman

IMG-20190403-154941.jpg

 

kad smo vec kod masti.... neki pametan je stavio mast na levu rucku iz nekog razloga

valjda da lakse navuce na korman

IMG-20190403-133535.jpg

 

IMG-20190403-133546.jpg

 

U montanju motora da ga pomerim sa dizalice, umalo se nisam prosuo zajedno sa njim jer se rucka jelte, izvukla tj ostala u ruci... umalo sranje bez potrebe, nemojte mast stavljati!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6302 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

E...moram nešto da primetim.

Vulkanizera ima'vakih i 'nakih, pa nije moguće sa svima napraviti korektnu saradnju. Možda ste probali, ja onda da podsetim....kad tako na točak ide dosta tegova, trebalo bi da se proba sa okretanjem gume za recimo 90 stepeni. Desi se da nepravinost na njoj i na felni budu tu negde...i onda mora da se kontrira sa dosta tegova.

Ono za kajlu gore...nije moguće da se desi samo od sebe. Takva situacija se događa ( ne daj bože) pri ozbiljnom lomu u motoru...ili što je verovatnije, magnet nakon neke intervencije nije bio dovoljno stegnut, popustio se i eto problema. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3630 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

@dusantomic Imam ali me mrzi :) skini, peri, naulji, vrati... jedino da stalno kupujem nov, pa da izbegnem pranje. 

Kilavo stoji u kucistu, malo se izdeformisao onaj plasticni ram sto ga drzi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 183 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS Dakar 2005.
1 minute ago, pronto said:

E...moram nešto da primetim.

...

Ono za kajlu gore...nije moguće da se desi samo od sebe. Takva situacija se događa ( ne daj bože) pri ozbiljnom lomu u motoru...ili što je verovatnije, magnet nakon neke intervencije nije bio dovoljno stegnut, popustio se i eto problema. 

Obzirom da sam ja menjao sam frajlauf  vrlo je moguce da nisam dobro stegnuo :lol3:

Pitanje u vezi sa tim: Stavim zupcanik (naslonim ga koliko moze pozadi), posle njega stavim kajlu da bude u istoj ravni kao konus na osovini, i na kraju stavim magnet rukom koliko moze blizu. I nakon toga stegnem staf na 16kg.

- kada tako uradim zupcanik moze da se pomera napred nazad (od radilice ka magnetu, a ne levo - desno ), i cini mi se da je luft veci malo nego sto mislim da bi trebalo da bude, mada nigde nisam nasao info koliko i da li sme da ga bude.

Probao sam da cekicem malo kucnem magnet (naravno ne direktno u njega) da ga priblizim sto vise zupcaniku, i nakon toga sam ga stegao. 

Epilog toga se vidi ocigledno, pokrivljena kajla.

 

Sta radim pogresno?

 

p.s. evo kolicina lufta kada samo rukom vratim magnet:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 183 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS Dakar 2005.
11 minutes ago, muljaz said:

Imam ali me mrzi :) skini, peri, naulji, vrati... jedino da stalno kupujem nov, pa da izbegnem pranje. 

Kilavo stoji u kucistu, malo se izdeformisao onaj plasticni ram sto ga drzi.

Ja taj plasticni ram nisam ni drzao :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8926 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

@pronto

Slazem se u potpunosti za okretanje gume ali to ne bi imalo efekta u ovom slucaju jer su gume vec pregazile neku kilometrazu. Kad zavrtis tocak, felna miruje dok sama guma radi.

Kad potrosi ove opanke (Dunlop, ne volem ih nikako), sa novim ce biti druga prica pri balansiranju.

 

@dusantomic

Ne smes tu imati nikakvog lufta, kao da ti fali neka podloska. Poskidaj sve, probaj da nadjes poprecni presek delova pa uporedi dal su ti sve ovce na broju. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6302 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

@dusantomic

Na crtežu u radioničkoj knjizi, ili u katalogu rezervnih delova, bi trebalo da se vidi ide li i gde kakva podloška.

Za stezanje magneta je izuzetno važno da se dobro blokira njegovo okretanje. Nikako, ali nikako ne sme da se koristi čekić oko magneta....bilo kog. Nadam se da si ga skidao odgovarajućim apcigerom.

Proveri da nije kojim slučajem oštećen kanal u koji ide kajla na radilicu i onaj na magnetu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 183 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS Dakar 2005.

Gledao sam original servisno uputstvo i nema nikakva sajbna i sl, ide samo veliki zupčanik, pa kajla, pa magnet i onda sraf stezanje... Probao 3x i premeravao, nema sta, konus magneta neda da on ide dalje iza ka zupčaniku, a iza zupcanika nema nikakva sajbna.

c2df855b6c86623103942181457daeb6.jpg&key=47de710a58675488126c99f08acd9d470c3bd231b773114f25c690b1046829774271da36b3c8803e6d34814d427684e1.jpg&key=8c30628a53f016b141998adbb610795d4ee938e58b8bf3bf936edf4f0ffc2e49f96f805677506d86e0a53fb306da60f5.jpg&key=c7ddce2ec2a2140d84ced62278bfc0ba3dc77717930e57064b37eeae826ea6a74a64299ab8a628b5b3ec93a82162a430.jpg&key=3ef85c31d7281adef5e60133ab8f95c0bb2d0a5d5c4a47a370ab624159e0cb8a

 

I to je to, lufta ima... Videćemo kako ce sa novom kajlom da se ponaša.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8926 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

imageproxy.jpg.22b3913e981786cc6bb8b7c8b5e83a71.jpg

 

Gledano tragove, oziljke kako ja volim da kazem, moze se zakljuciti da tu nesto ne stima.

Gledano od lanca ka navoju, gde imas prvi oziljak zutom strelicom oznacen do crvene strelice je veliki zupcanik.

Ako je magnenet upusten sa zadnje strane, razmak izmedju dve crvene strelice je opravdan, vidi premeri pa uporedi jer ako nije upusten, ondak razmak izmedju dve crvene nije opravdan.

Najpre mislim da te zeza razmak koji se vidi na poslednje dve zute strelice jer nema logike da imas u tom delu dva oziljka.

 

Kakva je osovina radilice i kakvo je samo srce magneta, da nije tu nesto kako ne treba pa da dolazi do kosenja il nemogucnosti da nalegne do kraja kako treba?

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6302 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ste vi sami pravili kajlu?

Ako se samo malo promaše dimenzije, prvenstveno visina...magnet ne može da legne na konus, samim tim i da se adekvatno zategne...a jedan od simptoma da tako kažem visoke kajle je i to da magnet ne može da pridje zupčaniku koliko bi trebalo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS
On 19.3.2019. at 20:41, Jim Goose je napisao:

 

Nadam se za koji dan da naručim ulje i filtere , da mu sipnem malo STP-a u mašinu - dušu da mu očistim , planiram da pregledam transmisiju tek da znam na čemu sam ... 

 

Eto toliko ,,, 

Moj savet  je  da se ne sipaju sredstva za ispiranje u agregate koji su prilicno ubili kilometrazu...Naime STP i njemu slicna sredstva ....ali ne sva !!! skidaju naslage u bloku motora i samim time znaju napraviti vise stete u vidu zapusenja  ali i neretko se desava da odjednom i semeninzi procure  posle njegove upotrebe .Razloga za to ima vise  da sada ne objasnjavam...Sredstva za ciscenje ili ti narodski receno ...ispiranja  motora  ima SMISLA JEDINO kada je agregat veoma mlad. ali po mome iskustvu cak ni tada,,,,Jednostavno  ako se koristi kvalitetno ulje i menja  ne na tacno vreme vec i malo pre vremena te ako  je i kompresija  dobra pa karicice ne duvaju ,blokovi motora se ne mogu zasititi naslagama do te mere da im je potrebno ciscenje.Magistrale za ulje ne retko znaju bas da se zapuse od posle koriscenja odmascivaca-ispiraca masina...a to se pogotovo manifestuje na starim agregatima sa mnogo kilometara i mnogo losim odrzavanjem.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 183 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS Dakar 2005.
imageproxy.jpg.22b3913e981786cc6bb8b7c8b5e83a71.jpg
 
Gledano tragove, oziljke kako ja volim da kazem, moze se zakljuciti da tu nesto ne stima.
Gledano od lanca ka navoju, gde imas prvi oziljak zutom strelicom oznacen do crvene strelice je veliki zupcanik.
Ako je magnenet upusten sa zadnje strane, razmak izmedju dve crvene strelice je opravdan, vidi premeri pa uporedi jer ako nije upusten, ondak razmak izmedju dve crvene nije opravdan.
Najpre mislim da te zeza razmak koji se vidi na poslednje dve zute strelice jer nema logike da imas u tom delu dva oziljka.
 
Kakva je osovina radilice i kakvo je samo srce magneta, da nije tu nesto kako ne treba pa da dolazi do kosenja il nemogucnosti da nalegne do kraja kako treba?

Od prve žute do prve crvene (gledajući od radilice ka magnetu) je zupcanik i to je ok trag podle toga nema traga jer je tu upusten magnet.
Elem sklopio sam ga, upaliio i isto se ponašao ( nije hteo da radi na leru) i pronađem krivca...
3dd52a83bf0a9730c767bb3c2bfd6cf3.jpg
Gubila masa kontakt, stavio sam druge buksne i sada radi kako treba (skoro).
Dovezao sam se kući, čujem nešto što zvuči ko lanac bregaste ali to cu dovesti kod tebe da pogledaš :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 183 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS Dakar 2005.
Ste vi sami pravili kajlu?
Ako se samo malo promaše dimenzije, prvenstveno visina...magnet ne može da legne na konus, samim tim i da se adekvatno zategne...a jedan od simptoma da tako kažem visoke kajle je i to da magnet ne može da pridje zupčaniku koliko bi trebalo.

Ma jok, prva bila u njemu od fabrike, druhu sam uzeo od Micka motoklinika.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8926 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 8 sati, dusantomic je napisao:

Dovezao sam se kući, čujem nešto što zvuči ko lanac bregaste ali to cu dovesti kod tebe da pogledaš :)

Cuje ti se zupcanik, cangrlja zbog lufta i cangrljace sve vise ako budes nastavio tako da vozis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 407 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: R1150GS

Izvinjavam se sto otvaram i ovde ali mi je hitno i zznam da ih je tesko naci, naime potrebna klackalica izduva za burgman 400,ili ceo taj deo,sta god imate. Motor je 1999 godiste

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Bujanovac
  • Motocikl: Kawasaki z750r

Pozdrav, možda je glupo da pokrecem novu temu ali nisam mogao da nadjem nigde šta može biti moj problem, naime imam suzuki burgmana 400 2007 godište, i imam problem sa smesom goriva i vazduha, motor do 110-120 ide idealno i ubrzava kao i u mesto ali kad dođje do 110-120 on prestane da obrazaca i kad mu dodajem gas on se guši.

Pa ako je neko imamo takav problem da mi da savet šta da radim.

p.s. Pumpa za gorivo je nova, kao i filter vazduha, klapne i step motor rade odlično.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja