Jump to content

Moto Zajednica

Kineski skuteri

Recommended Posts

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Мом моторићу (није скутер) требало је 'ладно две хиљаде километара да се каже да је прошао разраду, али ја сам на то био спреман јер сам покупио искуства других корисника по свету,  који на свом двоточкашу имају исту машину као и на овом мом. Током тог периода, мотору је требало максимално титрање, толико да ми је повремено ишло на живце. Али заиста је после тога постао тиши, агилнији, стартнији, бржи, боље шалтао брзине, мање се загревао, мање трошио... Верујем да ће бити слично и код тебе.

 

А шта су Кинези сипали у фабрици, који је вискозитет тога, можемо само да нагађамо. Сигурно је само да се нису "отворили" за неко уље које заслужује већу оцену од оцене "довољан".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Peda Tek 250

Je li u redu da se djevojka i ja vozimo na ovom mom skuterčiću, hoće li izdržati?

Zajedno smo teški oko 160 kg (nismo debeli, nego ja imam skoro 2 m i skoro 100 kg :)).

Znam da je skuter mali i da nema snage zbog 4T 50 kubika, ali zanima me čisto po pitanju težine.

Točkovi su 10 inča, ni to nije idealno, tako da ne znam može li izdržati nekoliko kilometara po gradu, povremeno.

 

Ovaj je model:

 

9ff-eurocka-revenger-50.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Не'ш се науживати у двоје на скутерчету. Обзиром да је "Лифанов", тј. из фирме која има какву-такву репутацију, сигуран сам да рам скутера није направљен од пресованог пиринча, па ће издржати то за колико ти треба.

 

Дизајн скутера, тј. те пластичне оплате, користе се на ко зна колико различитих "Кинеза", с тим што је на овом твом различит део око фара и сам фар. Пишем ти ово јер ако ти у неко доба буде потребан неки пластични панел, релативно лако може да се нађе. А сам тај дизајн потиче од "Kymco Filly" од пре петнаест и више година, који се после "пустио пелцер" и међу "Кинезима".

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Peda Tek 250
26 minutes ago, Зорге said:

Не'ш се науживати у двоје на скутерчету.

Naravno, ne očekujem puno osim da ne izazovemo neka oštećenja ili posljedice svojom težinom :)

 

26 minutes ago, Зорге said:

сигуран сам да рам скутера није направљен од пресованог пиринча

Haha, dobra. :jee: Hvala na svim informacijama, dobro je znati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Peda Tek 250

Analizirao sam dosadašnju potrošnju po gradu, izračunao sam da je 3,3 l/100 km.

Je li to u redu s obzirom da imam 100 kg i da do kuće imam 2 km priličnog uspona?

Prešao sam samo oko 150 km, i dalje je nerazrađen i vjerovatno tada troši više.

Fabrička potrošnja je navodno 2 litra, ali to je vjerovatno kad ga vozi Kinez od 50 kg po ravnom. :jee:

Da podsjetim, 50cc, 4T, JiaJue. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 744 postova
  • Lokacija: Lazarevac

...nije ručica gasa yo-yo.....Kada naučiš da voziš u kontinuitetu,držiš odstojanje,prilagodiš vožnju stanju puta i uslovima saobraćaja....bla,bla....Moraš da se trudiš da troši 2 litra....Lako je truditi se da troši 3+;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Peda Tek 250

Vjeruj mi da baš vozim "penzionerski", pogotovo što još traje proces razrade.

Čitao sam na drugim forumima da je teško postiči 2 litra, pogotovo za moju kilažu i uzbrdo/nizbrdo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Ја бих рекао - ништа необично. Све 50-тице имају тежак пос'о за своју снагу и готово увек су у максималним режимима и све то мора да се покаже и на потрошњи. Имаш и фактор да си крупан момак, да имаш успоне и да ти је мотор неразрађен - све то не чини потрошњу малом. Верујем да би такав исти скутер са кинеским 4Т мотором од 125 или 150 кубика (опет "Хондиним" клоном), при истим условима употребе трошио не више од тога што твоја 50-тица троши сада.

 

Ако ти однос перформанси и потрошње твог мотора не буде одговарао, увек можеш да за разумне паре уградиш неки нормалан (не неки екстремно спортски) кит за повећање радне запремине који ће ти донети додатних пар коњића. Уз мало финог подешавања мотора, варијатора и, ако скутер не може да развије додатну брзину иако има снаге, евентуалном заменом пара зупчаника у редуктору за пар са дужим преносним односом, можеш да добијеш и већу снагу, брзину, а лако и мању потрошњу.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 98 postova
  • Lokacija: sabac

Ej ljudiiii pomoć!!!! Pojesce me misevi zbog zeninog skuteraaa. U pitanju je orion craus i crne je boje to je sve sto znam o njemu. ( joj sto je trudnoća zajebana stvar) . trebalo bi da sredim varijator i te rolnice a neznam koje mi trebaju

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

Pozdrav, 

 

Zapalomi da sredim neki skuter prilicno nesrecan, u pitanju je Qingqi qm50t-10a(b) 2taktni (kolko sam povatao jos ga zovu i rs250).

 

Po netu gomila gluposti ne mogu nista konkretno da nadjem.

Ako neko zna koja je to masina, koji je karburator to bi mi puno znacilo?

 

Ima automatski saug, koji nekad radi nekad ne, na samom karburatoru!!! ima neki termodavac koji je polomnjen???

Sta je to zbog cega i gde mogu drugi da nadjem? Pretpostavljam da je davac za automatski saug sto i objasnjava sto ovaj nekad radi nekad ne posto je neko doticni zalepio crvenim silikonom i sto je najgore to je izgleda ponekad i radilo :)

 

Da li da se cimam sa time ili uzmem drugi carb sa manualnim saugom?

 

 

Ovo je skuter: Ho38hww.jpg

Ovo je cudni termodavac

wJ4DYYe.jpg

wuim65P.jpg

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Никада се нисам пуно интересовао за то шта се налази спод хаубе свих тих кинеских безимених скутера, али ако је 2Т, велика је вероватноћа да је у питању клон "Минарелијевог" мотора.

 

Можда узмеш нов читав тај склоп електричног сауха, а не читав карб.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: APRILIA SR50 DITECH

Može samo automatski sauh da se kupi (na 2 šrafa je)...kad naručuješ (Niš, neka radnja Tehno motor, čini mi se) treba da im naznačiš da je za 2T ili 4T...najbolje da ga skineš i vajberom im pošalješ sliku...košta negde oko7-800 kinti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

Gledao sam po sajtovima, vidim da za aut saug dolazi bez ovog termo sta vec. odnosno ovo je poseban vod. Vidim da cu morati da pravim naked skuter od njega da pohvatam sve kablove. 

 

@Зорге Jeste to je neki 1PE40QMB Minareli, mada i Morini identicno izgleda :)

 

Doduse nisam nasao nijedan karb da izgleda isto kao ovaj. 

 

Ako stignem veceras cupamo to sve sa motorica, secem sve nosace brusilicom pa da vidimo sta se krije ispod. 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Има посебно име за те кинеске клонове "Минарелија" - "Chinarelli". Мислим да за њега нема шта не може да се нађе.

 

А знам и да неки од оних тајванских полу-брендова тјунинг делова, типа "Стејџ 6" или који већ, имају посебан склоп који "даје" и "одузима" саух, уместо овог електричног каквог си ти нашао, механички, који се активира преко преклопника на крају сајлице, па га уградиш где ти је згодно.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Kucevo
  • Motocikl: Adly Silver Fox

Ljudi, zna li neko kako da resim problem, imam adly silver fox 50ccm 2004 god, i u toku voznje (na nekih 15-20 min) odjedanput se gasi ( kao da gubi gorivo(tacnije se cuje kao kada mu naglo pustim gas)), da li je neko imao slican problem i ako je u pitanju karburator da li mu smeta ako mu stavim od drugog tipa skutera koji je isto kinez ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Peda Tek 250
On 5/22/2017 at 10:58 AM, Midjo said:

Analizirao sam dosadašnju potrošnju po gradu, izračunao sam da je 3,3 l/100 km.

Je li to u redu s obzirom da imam 100 kg i da do kuće imam 2 km priličnog uspona?

Prešao sam samo oko 150 km, i dalje je nerazrađen i vjerovatno tada troši više.

Fabrička potrošnja je navodno 2 litra, ali to je vjerovatno kad ga vozi Kinez od 50 kg po ravnom. :jee:

Da podsjetim, 50cc, 4T, JiaJue. :)

 

On 5/22/2017 at 6:16 PM, Cvijanović said:

...nije ručica gasa yo-yo.....Kada naučiš da voziš u kontinuitetu,držiš odstojanje,prilagodiš vožnju stanju puta i uslovima saobraćaja....bla,bla....Moraš da se trudiš da troši 2 litra....Lako je truditi se da troši 3+;)

 

On 5/22/2017 at 9:35 PM, Midjo said:

Vjeruj mi da baš vozim "penzionerski", pogotovo što još traje proces razrade.

Čitao sam na drugim forumima da je teško postiči 2 litra, pogotovo za moju kilažu i uzbrdo/nizbrdo.

 

On 5/25/2017 at 7:37 AM, Зорге said:

Ја бих рекао - ништа необично. Све 50-тице имају тежак пос'о за своју снагу и готово увек су у максималним режимима и све то мора да се покаже и на потрошњи. Имаш и фактор да си крупан момак, да имаш успоне и да ти је мотор неразрађен - све то не чини потрошњу малом. Верујем да би такав исти скутер са кинеским 4Т мотором од 125 или 150 кубика (опет "Хондиним" клоном), при истим условима употребе трошио не више од тога што твоја 50-тица троши сада.

Evo nakon sljedećeg ispražnjenog rezorvoara i praćenja kilometraže i količine dosutog goriva, potrošnja je pala na 3,1 l/100 km.

A mislim da sam čak vozio i malo dinamičnije, tako da definitivno manje troši kako prolazi kroz proces razrade. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Peda Tek 250

Imam jedno pitanje u vezi blokada.

Izvukao sam ljubičastu žicu iz CDI uređaja i tako otklonio elektronsku blokadu broja obrtaja.

Fabrički je išao do 45 km/h, sada sam vozio do 55 km/h, može i više, ali ne bih da preforsiram.

Pretpostavljam da je postavljen i prsten na variomatu.

Zanima me da li zbog tog prstena skuter ide u nepotrebno visoke obrtaje kada vozim 50-55 km/h?

Ili on samo ograničava maksimalnu brzinu?

Šta bih dobio ako bih ga izvadio iz variomata?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Моторима мале запремина најефикација блокада је управо њихова мала радна запремина. Ништа не гарантује да на варијатору постоји нека блокада.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Peda Tek 250
14 hours ago, Зорге said:

Моторима мале запремина најефикација блокада је управо њихова мала радна запремина. Ништа не гарантује да на варијатору постоји нека блокада.

Nakon 45 km/h obrtaji počinju primjetno da rastu, tako da mislim da ipak ima blokada u obliku prstena.

Vidjeću kod majstora, a u svakom slučaju ne mogu očekivati ni brzinu ni snagu od 4T motora sa 50 kubika. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat
Pre 2 sati, slobojko je napisao:

Ima li ko kakvo uputstvo ili manual za orion craus 4t ?????? Eeee pa pojesce me miševi!!!!!!!!!!

Ако је баш хитно, ево ти сервисни приучник за мотор какав је и на твом скутеру - http://www.49ccscoot.com/manuals/139QMB_Engine_Manual.pdf

 

Са остатком скутера вероватно можеш да се избориш и без приручника.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat
Pre 1 sat, Midjo je napisao:

Nakon 45 km/h obrtaji počinju primjetno da rastu, tako da mislim da ipak ima blokada u obliku prstena.

Размишљање на месту. И ја бих исто помислио.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja